• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Route of life (45l)

Utoljára módosított:
Van jó hír, meg sajnos rossz is :|
A jó, hogy nagyon szépen takarítanak.
A rossz, hogy Ő nem fest valami jól :(

Ha jól láttam, akkor a hátsó úszója sérült, egyszer láttam úszni, a hossztengelyén forgott közben. Hogyan tudok segíteni neki? Létezik, hogy bántják egymást?
Más: A mulmot, hogy lehet leszedni a növényekről?
Az Otok már csak ilyenek.
Rengetegen vagyunk, akiknek betelepítás után veszteségeik voltak/vannak.
DE
Ha már egyszer átvészelték a költözést, akklimatizálódást, stb., akkor már nincs mitől tartani. Megmaradnak.
 
Az Otok már csak ilyenek.
Rengetegen vagyunk, akiknek betelepítás után veszteségeik voltak/vannak.
DE
Ha már egyszer átvészelték a költözést, akklimatizálódást, stb., akkor már nincs mitől tartani. Megmaradnak.
Köszi ez megnyugtató, remélem az az egy felépül, mert éppen a viviparán fekszik féloldalt, lámpaoltásra átúszott.
Mértem vizet is egész beálltnak tűnik, a foszfát maradt eltűnős még.
 
Köszi ez megnyugtató, remélem az az egy felépül, mert éppen a viviparán fekszik féloldalt, lámpaoltásra átúszott.
Mértem vizet is egész beálltnak tűnik, a foszfát maradt eltűnős még.
Akkor még adagold, de úgy, hogy vízben feloldod és a nyomóágnál öntöd be.
Ezzel elkerülhető, hogy valamelyik állat megegye/kárt tegyen a hámrétegben.
 
Van jó hír, meg sajnos rossz is :|
A jó, hogy nagyon szépen takarítanak.
A rossz, hogy Ő nem fest valami jól :(

Ha jól láttam, akkor a hátsó úszója sérült, egyszer láttam úszni, a hossztengelyén forgott közben. Hogyan tudok segíteni neki? Létezik, hogy bántják egymást?
Más: A mulmot, hogy lehet leszedni a növényekről?
Az a baj, hogy mindegyik nagyon sápadt így fotó alapján. Beszoktatás rendesen megvolt? Víz paraméterek a halaknak is jó?
 
Az a baj, hogy mindegyik nagyon sápadt így fotó alapján. Beszoktatás rendesen megvolt? Víz paraméterek a halaknak is jó?
A 3 másik már sötétebb, egy volt már az elején is, hogy szinte áttetsző volt, kisebb a többinél, külön is vonult, tegnap már mind a fán volt, ma délután már főleg csak feküdt, időnként arrébb vergődik, enni nem láttam már. Beszoktatás a leírtak szerint volt 2,5 óra.
A kopoltyújuk fehér és halvány rózsaszín.
Fénynél aktívak, de sötétben még jobban.

A víz 6.6 pH körüli az aktív aljzat miatt, NO2 0, NH4 0 körül, GH - KH 5 nK°.
 
A 3 másik már sötétebb, egy volt már az elején is, hogy szinte áttetsző volt, kisebb a többinél, külön is vonult, tegnap már mind a fán volt, ma délután már főleg csak feküdt, időnként arrébb vergődik, enni nem láttam már. Beszoktatás a leírtak szerint volt 2,5 óra.
A kopoltyújuk fehér és halvány rózsaszín.
Fénynél aktívak, de sötétben még jobban.

A víz 6.6 pH körüli az aktív aljzat miatt, NO2 0, NH4 0 körül, GH - KH 5 nK°.
Akkor papíron minden ok.
Sok sikert, reméljük az a gyengébb példány is rendbejön!
 
@miles Milyen árnyalatunak kell lenniük? 2 sötétebb van 1 világosabb, sajnos reggelre a gyengélkedő feladta :(
A sötétebbeknek sötétszürke a hátuk és az oldal csík majdnem fekete, a világosabbnak a háta kékesszürke. Amelyik feladta, az mikor ideérkezett majdnem fehér volt.
 
Vannak arnyalatbeli különbségek. Nekem az első csapat mind sötétebb, minr a három aki pár hónappal később jött.
 
Lassan kifogyok az algából a GA-s srácok meg pénteken adják fel az algát. Bioboltos spirulinát lehet nekik adni? :) A Tetra Alga wafert nem eszik meg, pedig elsőre azt adtam nekik. Mivel ettethették a boltba őket?
 
Lassan kifogyok az algából a GA-s srácok meg pénteken adják fel az algát. Bioboltos spirulinát lehet nekik adni? :) A Tetra Alga wafert nem eszik meg, pedig elsőre azt adtam nekik. Mivel ettethették a boltba őket?
lehet semmivel :) nem kell őket naponta etetni, had tegyék azt amihez értenek és tartod őket(aqzon kívül, hogy cukik) :) én főt cukkinit szoktam 3 naponta adni nekik imádják :)
 
lehet semmivel :) nem kell őket naponta etetni, had tegyék azt amihez értenek és tartod őket(aqzon kívül, hogy cukik) :) én főt cukkinit szoktam 3 naponta adni nekik imádják :)
A bolti kígyó uborka jó? Vagy kerti bio (olyan sajnos nincs) jó csak nekik?
 
Eltűnt meglett

Múlt hét kicsit kalandosra sikeredet, úgy kedd körül sehogy sem találtam 1 oto-t, majd hétvégén takarítottam szűrőt, a vezeték és a szűrő hátlapja között ott volt a kis oto, először azt hittem, hogy már nincs köztünk, hozzáértem óvatosan, majd megmozdult, a vízhez érintettem és elúszott róla, így újra 3-an vannak.

A karbantartás következtében elkezdtek együtt úszni, ami eddig nem volt jellemző rájuk, mert ahányan voltak annyi sarkot választottak maguknak.

Most mindenki boldog :)

(A képért meg sorry, a teló nem szereti az üveget)
 

Attachments

  • IMG_20220206_131819714.jpg
    IMG_20220206_131819714.jpg
    377.1 KB · Megtekintések: 25
Most komolyan vegyem el szegénytől, mert nem ette meg 2 óra alatt:
 

Attachments

  • IMG_20220208_133806410.jpg
    IMG_20220208_133806410.jpg
    300.2 KB · Megtekintések: 19
Back
Oldal tetejére