• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garniga!

Akkor mutatom a változást, amit nemrég írtam. Az összehasonlító kép az előző oldalon van, most nincs nagyon időm egy képbe összerakni a kettőt. Szóval úgy kezdődött ez az egész, hogy megtetszett egy nagy növésű növény, de mivel semelyik akváriumba nem fért volna be, így vettem helyette 8 kisebb növésű növényt :)
Garnigába 7-et tudtam beültetni, a másik ment Dragonigába.
Illetve elegem lett a profitóból, tudom, hogy senki se ért velem egyet, de nálam kivétel nélkül utána elpusztul pár garnéla. Vettem helyette ADA-t, mert ez volt az akciós. Meglátjuk, eddig jól viselik, kezdek örülni. Végre nem látok tápozás után elpusztult garnélát. Még a végén átállok drága ADA cuccokra. És vettem gyökértápot is, mert szerintem kimerült a táptalajom ennyi idő alatt, és persze akciós volt :D
Nos, a növénylista:

Green Aqua Alternanthera reineckii Mini - zselés
Green Aqua Hydrocotyle tripartita - zselés
Green Aqua Anubias nana mini - zselés
Green Aqua Pogostemon helferi - zselés
Green Aqua Staurogyne repens - zselés
Green Aqua Marsilea crenata - zselés
Green Aqua Ammania Sp. Bonsai - zselés
Green Aqua Rotala Vietnam Hra - zselés

A növény és gyökértáp:
ADA Do!aqua be Green - növénytáp - 200ml
JBL gyökértáp - Kugeln 7 + 13 golyó

Nem vagyok biztos benne, hogy mindegyik növény megmarad, de bízom benne. Most így összesen 11 féle növény van az akváriumban, de még mindig garnélásnak mondanám. Másztak, csíptek, haraptak.. Jobban örültek a növényeknek, mint én, nagyon kíváncsiak.
Szintén nem ülepedett le teljesen a víz, meg még zselékockák :) is vannak mindenhol, de szerintem megérte belevágni a növények vásárlásába. Szépen lassan haladok egy növényes akvárium felé, persze garnélákkal.


D30_4284.JPG

D30_4292.JPG

D30_4286.JPG

D30_4287.JPG

D30_4288.JPG

D30_4289.JPG
 
Növények gyorsan összeszedték magukat, ennek nagyon örülök. Most nem tápozok, mivel kisebb alga lett az üvegen, tehát nem veszik fel a növények a tápanyagot, ha már az algáknak is jut. Ez nem biztos, hogy így van, csak így figyeltem meg. Azt a kis ásványi követ kivettem és betettem 2 másikat, nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar cserélni kell, de nagyon úgy nézett ki. Az anubiasok már levelet hoznak :)

Mindez pár képben :)

D30_4470.JPG

D30_4387.JPG

D30_4509.JPG

D30_4398.JPG



D30_4386.JPG

D30_4388.JPG

D30_4496.JPG

D30_4487.JPG

D30_4436.JPG

D30_4459.JPG
 
Növények gyorsan összeszedték magukat, ennek nagyon örülök. Most nem tápozok, mivel kisebb alga lett az üvegen, tehát nem veszik fel a növények a tápanyagot, ha már az algáknak is jut. Ez nem biztos, hogy így van, csak így figyeltem meg. Azt a kis ásványi követ kivettem és betettem 2 másikat, nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar cserélni kell, de nagyon úgy nézett ki. Az anubiasok már levelet hoznak :)

Mindez pár képben :)

View attachment 62326

View attachment 62327

View attachment 62328

View attachment 62329



View attachment 62333

View attachment 62334

View attachment 62335

View attachment 62336

View attachment 62339

View attachment 62340
Szép képek, mindig jól esik a szememnek! :) Az egyik képen a nagy kövek előtt, ha jól látom van egy durván nyerges leendő anyuka. :)
 
Szépen fejlődik az akvárium, növögetnek a garnélák. És a növények is :) Az új növényeim elkezdtek léggyökeret növeszteni, szinte mindegyik, ezért holnap be kell vetnem a tápgolyókat. Pici alga nőt az üvegre, amit írtam is azt hiszem, de meghagytam őket, mert szeretik a kicsik :love: Nesze nekem garnieledel, jobban tapadnak rá, mint amiért postaköltséget is kellett fizetnem :ROFLMAO:

Juhééé :)
D30_4546.JPG

A pogot nagyon szeretik a kicsik.
D30_4545.JPG

Nem, ez nem Photoshop effekt, hanem szimplán alga :ROFLMAO:
D30_4604.JPG

Szegény algát nem szokták szeretni, Ő viszont imádja :)
D30_4642.JPG

Hogy kapaszkodik a kis mancsaival :D
D30_4607.JPG

Egy gyökér kép :woot:
D30_4568.JPG

Mint egy kis delfin :love: Csak sárga és garnéla, hihi
D30_4592.JPG

Lehet, hogy alszik? :LOL:
D30_4652.JPG

Remélem besárgul. Mármint a garnéla :bucktooth:
D30_4597.JPG

Tik-Tak.. Hamarosan jön a következő generáció. TikTakos :D
D30_4552.JPG
 
Szépen fejlődik az akvárium, növögetnek a garnélák. És a növények is :) Az új növényeim elkezdtek léggyökeret növeszteni, szinte mindegyik, ezért holnap be kell vetnem a tápgolyókat. Pici alga nőt az üvegre, amit írtam is azt hiszem, de meghagytam őket, mert szeretik a kicsik :love: Nesze nekem garnieledel, jobban tapadnak rá, mint amiért postaköltséget is kellett fizetnem :ROFLMAO:

Juhééé :)
View attachment 62850

A pogot nagyon szeretik a kicsik.
View attachment 62851

Nem, ez nem Photoshop effekt, hanem szimplán alga :ROFLMAO:
View attachment 62859

Szegény algát nem szokták szeretni, Ő viszont imádja :)
View attachment 62868

Hogy kapaszkodik a kis mancsaival :D
View attachment 62869

Egy gyökér kép :woot:
View attachment 62870

Mint egy kis delfin :love: Csak sárga és garnéla, hihi
View attachment 62871

Lehet, hogy alszik? :LOL:
View attachment 62872

Remélem besárgul. Mármint a garnéla :bucktooth:
View attachment 62873

Tik-Tak.. Hamarosan jön a következő generáció. TikTakos :D
View attachment 62875
Olyanok mint a kis rajzfilm figurak kockarol kockara.
 
Na, sikerült teljesen begolyózni.. az akváriumot :ROFLMAO:
Azt hittem könnyebb lesz, de nem volt egyszerű. Vicces lehet ezt így olvasni, hisz csak pár tápgolyóról van szó. Pogo kijött a helyéről, viszont megtudtam, hogy ennyi idő alatt szép nagy gyökeret eresztettek. Garnélák izegnek-mozognak, nem tudom ez jó jel-e. Remélem a pici szűrő ezt a piszkos vizet hamarosan kitisztítja. Aztán majd én tisztítom ki a szűrőt legközelebb :D
Összetörtem a tápgolyókat, mert nagynak tűntek, de ez most így utólag nem tűnik jó döntésnek. Mállik szét, ahogy beteszem a vízbe, már jön is szét. Meglátjuk volt-e értelme, papír szerint 1 évig bírja, tehát hosszú hatású gyökértáp, ennek örülök. 3 golyó került végül is bele, legtöbbet a ceratoptelis kapta, mert az egyik legjobb növény, sajnálnám, ha tönkre menne.

golyó.JPG

golyó2.JPG

D30_4687.JPG

D30_4688.JPG

D30_4690.JPG

D30_4697.JPG
 
Tudom, nem fogod elhinni, de piszkosul hiányoznak a posztjaid, a fotóid, amikből olyan pillanatait leshettük el az akváriumi életnek, amit magunktól sosem vettünk volna észre.

Én azt kértem idén a Mikulástól, hogy térj vissza!
Majd holnap reggel kiderül, eljutott-e hozzá időben a levelem?:whistle:
 
Tudom, nem fogod elhinni, de piszkosul hiányoznak a posztjaid, a fotóid, amikből olyan pillanatait leshettük el az akváriumi életnek, amit magunktól sosem vettünk volna észre.

Én azt kértem idén a Mikulástól, hogy térj vissza!
Majd holnap reggel kiderül, eljutott-e hozzá időben a levelem?:whistle:

Köszönöm szépen! :)
Nagyon jó volt az időzítés, hisz egy emailemre sikerült eddig belépnem,az pont az volt, amelyikkel regisztráltam ide, tehát akár ki is jelenthetjük, hogy célba ért a kívánság :)
Akváriumok jól vannak, bár már Garniga nem olyan, mint amilyen volt. Az ozelot és a ceratoptelis kezdik elveszíteni a harcot a többi növénnyel szemben, úgy lehagyták őket. Dragonigában már ki is mászott az egyik, bár inkább már Alganiga lenne a címe :D
Garnélák jól vannak, bár nagyon sok elpusztult sajnos, de igazi túlélők a kis ici-pici minicsigákkal együtt :D Holnap is reggel 6-ra megyek dolgozni, így amíg alszanak a kis garnélák, gyorsan jön is hozzájuk a Mikulás. Csak észre ne vegyék :D
 
Köszönöm szépen! :)
Nagyon jó volt az időzítés, hisz egy emailemre sikerült eddig belépnem,az pont az volt, amelyikkel regisztráltam ide, tehát akár ki is jelenthetjük, hogy célba ért a kívánság :)
Akváriumok jól vannak, bár már Garniga nem olyan, mint amilyen volt. Az ozelot és a ceratoptelis kezdik elveszíteni a harcot a többi növénnyel szemben, úgy lehagyták őket. Dragonigában már ki is mászott az egyik, bár inkább már Alganiga lenne a címe :D
Garnélák jól vannak, bár nagyon sok elpusztult sajnos, de igazi túlélők a kis ici-pici minicsigákkal együtt :D Holnap is reggel 6-ra megyek dolgozni, így amíg alszanak a kis garnélák, gyorsan jön is hozzájuk a Mikulás. Csak észre ne vegyék :D
Gyere vissza.
Kepeket is tehetnel fel. Mar amennyire idod idod engedi.
 
Back
Oldal tetejére