• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garniga!

Köszönöm szépen a dicséretet! :shame:
Gondolkodtam már rajta, de nem nagyon találtam pályázatot. Egyszer pályáztam és nyertem is, annak nagyon örültem, de inkább annak, hogy sikerült megmentenem egy rovaremésztő növényt és úgy helyrejött, hogy a legszebbnek tartották.

Jó gép és profi fotós kombó ;)
 
Szia @GJade !

Nagyon jó volt nézni a garnélás képáradatot a naplóidban!
Gyermekkorom kíváncsiságát juttatja eszembe, amikor órákat töltöttem hetente a víz alatti élet vizslatásával.
Sajnálom, hogy felfüggeszted a naplózást, sokunknak hiányozni fog!

Ha nem túl indiszkrét a kérdés, mi az oka?

Remélem egyszer még visszatérsz!

A.ttila
 
Szia.
Üdv újra itt! Szerettem a naplóidat és a szép képeket amit készítettél, látszott rajta a hobbi iránti szeretet. Jó lenne újra olvasgatni, nézegetni.
Köszönöm, örülök, hogy tetszettek a naplók, bár már átkerültek a befejezettek közé, új névvel nem szeretném folytatni őket. Igazából még nem tudom, hogy mit csináljak.
 
Köszönöm, örülök, hogy tetszettek a naplók, bár már átkerültek a befejezettek közé, új névvel nem szeretném folytatni őket. Igazából még nem tudom, hogy mit csináljak.
Mi viszont tudjuk. Folytatod. :devil:
Folytasd ugyan ugy mintha meg elne a naplod es nem lenne befejezve. Es ha magadban helyere kerultek a dolgok, biztosan meg lehet kerni egy modit, hogy tegye vissza a naplo statuszodat. A hetvege hosszu meg, at tudod gondolni.
 
Csak egy gyors, rövid összefoglaló, mik történtek mostanában. A nagy meleg hatással van az egész élővilágra, a legjobban sajnos a garnélák érzik, illetve a ceratoptelis. Ha elpusztulna, akkor már meg is van az utód. Ki nem találnátok ki lenne az ideális jelölt. Egy másik ceratopteris :) Az ozelot szépen elvan, ő szereti ezt a nyári meleget is ezek szerint. Illetve hozott egy új levelet az anubias, nőt, vagy fél centit is szerintem :D Mutatok pár hirtelen készített képet is, megnyugtatok mindenkit, nem bántottam a növényeket, nem tudom, miért törik ketté, ez még rejtély számomra. Egy nagyobb szár már nagyon elsárgult, annyira, hogy, ha citromsárga garnélák lennének az akváriumban, akkor beleolvadnának. Ezért kihúztam, kíváncsi voltam mennyire kapaszkodik a talajba. Hát, annyira nem, csak egy 10 centis körben jött vele minden. De a garnélák, úgy lerohanták, mint, ha ajándékot kaptak volna. A garnuszok minden nap kapnak enni. Ezen még dolgoznom kell, mint a kiscicák úgy néznek mindig és adok egy kicsi ezt+azt nekik. Aztán pár órával később szintén. Éppen emiatt és a meleg miatt 2 naponta cserélek 5liter vizet. Sajnos tegnap egy kicsi garnélát evett egy nagyobb, illetve megfogyatkozott a számuk annak ellenére, hogy szinte csak petés van az akváriumban. Nem látom őket pusztulni, de nagyon valószínű, hisz mindig találok kicsiket, már sokkal többen kéne, hogy legyenek. Illetve volt egy már orange rilinek kinéző, aki nemrégen eltűnt. A rotala is érdekesen néz ki, hosszú léggyökerei is vannak már, de szeretnek belebújni a kicsik, ezért nem bántom, nem toppolom le. Valószínűleg minden tápot elvesz tőle az ozelot. Nahát, ez az első növényes megfigyelésem is, a végén kiismerem a növényezés alapjait :D

D30_3157.JPG

D30_3158.JPG

D30_3165.JPG

D30_3077.JPG
 
Picikét megnyírtam a ceratoptelist, szükség lesz a helyre. Hamarosan változások lesznek, természetesen a garnélák javára. Illetve a növények is meg lesznek egy kicsit támogatva :)
Még zavaros egy kicsit a vízcserétől, de szerintem ezt a képet fogom összehasonlító képnek használni.

D30_3314.JPG
 
Tegnap este felé láttam egy naplementés képet @Szabó Henrik naplójában. Az a naplementés lovas hangulat nagyon megfogott és gondoltam megpróbálom átadni garnélákkal lovak helyett :) Nem reális és meseszerű is inkább, de remélem a vízalatti :D naplementés hangulat átjön este 6óra körül. Mint, ha menne már le a nap, ja nem, még nem :) Természetesen a képek nem láttak semmiféle képszerkesztőt, jobban szeretem anélkül megvalósítani az elképzeléseimet.
Nos következzék.. Garniga narancsgarnélás narancs naplementéje :)

D30_3427.JPG

D30_3434.JPG
 

Attachments

  • D30_3432.JPG
    D30_3432.JPG
    138.5 KB · Megtekintések: 0
Tegnap este felé láttam egy naplementés képet @Szabó Henrik naplójában. Az a naplementés lovas hangulat nagyon megfogott és gondoltam megpróbálom átadni garnélákkal lovak helyett :) Nem reális és meseszerű is inkább, de remélem a vízalatti :D naplementés hangulat átjön este 6óra körül. Mint, ha menne már le a nap, ja nem, még nem :) Természetesen a képek nem láttak semmiféle képszerkesztőt, jobban szeretem anélkül megvalósítani az elképzeléseimet.
Nos következzék.. Garniga narancsgarnélás narancs naplementéje :)

View attachment 61809

View attachment 61811
Szeeep
 
Back
Oldal tetejére