• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dragon Valley

Nagyon örülök, hogy ilyen szépen alakul az akváriumod @Boros Gergő .
A stau egy vas-zabáló. Tropica talajkapszulával oldottam meg, azóta rendben van.

Megpróbálhatod a fűnyírást. Amilyen lökött vagyok, én biztosan próbálnék ritkítani középtájt, és amiket kiszedtem a kopaszabb részekre ültetném.
 
Nagyon örülök, hogy ilyen szépen alakul az akváriumod @Boros Gergő .
A stau egy vas-zabáló. Tropica talajkapszulával oldottam meg, azóta rendben van.

Megpróbálhatod a fűnyírást. Amilyen lökött vagyok, én biztosan próbálnék ritkítani középtájt, és amiket kiszedtem a kopaszabb részekre ültetném.
Kipróbálom ezt a vas adagolást, de ha úgy se szedi össze magát, akkor elküldöm az akváriumból. [emoji4]

A nyírással kapcsolatban pedig szerintem egyre gondoltunk. A hétvégén rá is megyek a témára. Majd ha készen vagyok, beszámolok róla.

Addig is egy tegnap esti állapot. Teljesen odáig vagyok, hogy a stemek így bedurrantak.

Szép hétvégét!d8447a0e0bdaeac6a270179a40ea074a.jpg
 
Kipróbálom ezt a vas adagolást, de ha úgy se szedi össze magát, akkor elküldöm az akváriumból. [emoji4]

A nyírással kapcsolatban pedig szerintem egyre gondoltunk. A hétvégén rá is megyek a témára. Majd ha készen vagyok, beszámolok róla.

Addig is egy tegnap esti állapot. Teljesen odáig vagyok, hogy a stemek így bedurrantak.

Szép hétvégét!View attachment 72661

Arról azért ne feledkezz meg, hogy az Eleocharis acicularis mini indákkal szaporodik (ugyanúgy, mint pl. a Vallisneria). Tehát egy szálat húzol ki, és több tő jön ki, amit egy zöld "cipőfűző" köt össze.
Anno úgy csináltam, hogy csipesszel óvatosan húztam egyet, és amikor a "zsinóron" 3 tő volt, ott elnyisszantottam. Háromfelé szedtem, és úgy ültettem el. Igen, tökölős, de működött.

A másik, hogy látom, még mindig hátul van a be- és kifolyó. Van egy érzésem, hogy a megnőtt stemek miatt az áramlat talán nem tudja telibetalálni a difit, így a CO2 eloszlás egyenetlenné válhatott. Változatlanul amondó vagyok, hogy rakd át azokat a jobb front sarokba, a difit meg meg a bal elülsőbe. Szerintem az is gyarapodásra fogja sarkallni az Eleocharis-t.
Mert hiába, hogy most már jól beállítottad a fényt, meglehet, hogy a CO2 miatt van ilyen egyenetlen fejlődés.

De ez az én meglátásom, várd meg nálam jobban hozzáértő fórumtárs véleményét is.
 
Utoljára módosított:
Arról azért ne feledkezz meg, hogy az Eleocharis acicularis mini indákkal szaporodik (ugyanúgy, mint pl. a Vallisneria). Tehát egy szálat húzol ki, és több tő jön ki, amit egy zöld "cipőfűző" köt össze.
Anno úgy csináltam, hogy csipesszel óvatosan húztam egyet, és amikor a "zsinóron" 3 tő volt, ott elnyisszantottam. Háromfelé szedtem, és úgy ültettem el. Igen, tökölős, de működött.

A másik, hogy látom, még mindig hátul van a be- és kifolyó. Van egy érzésem, hogy a megnőtt stemek miatt az áramlat talán nem tudja telibetalálni a difit, így a CO2 eloszlás egyenetlenné válhatott. Változatlanul amondó vagyok, hogy rakd át azokat a jobb front sarokba, a difit meg meg a bal elülsőbe. Szerintem az is gyarpodásra fogja sarkallni az Eleocharis-t.
Mert hiába, hogy most már jól beállítottad a fényt, meglehet, hogy a CO2 miatt van ilyen egyenetlen fejlődés.

De ez az én meglátásom, várd meg nálam jobban hozzáértő fórumtárs véleményét is.

Köszönöm a tanácsot, mindenképpen ma változtatok dolgokon, mert az előtérben két kövön megjelent minimális ecset alga, ami egyáltalán nem jó hír.
Abszolút gyengült a flow a stem-ek miatt is és szerintem maga a szűrő is az indítás után nagyon sok mocskot szedett fel, érezhetően gyengébb ami kijön belőle.

Amit ma terveztem, az a kiömlő és difi átállítása és a külső szűrő szétszedése, legalább annyira, hogy a felső perlont lecseréljem.

A kiömlőt, a lilyt hogy érdemes a jobb front részen beállítani?
A másik oldalra amikor elér a víz, lefele elindul, majd körkörösen visszatér. De így hátul lesz kevés a flow a stem-ek felé.
Vagy egy kicsit úgy irányítani hogy a körkörös víz mozgás ne csak elöl, hanem hátul is legyen?
A difit majd nyilván oda teszem, ahol a vízoszlop mozgása elindul lefelé és visszafelé.

A külső szűrőt szétszedni és egy perlont cserélni rossz ötlet szerinted, 1,5 hónap után?

Illetve az eleocharis-t nem szeretném kiszedni, hanem hátul középről a helanthium, nagyobb féle füvet szeretnék ritkítani annyira, hogy oda is stem-eket tenni.
Tulajdonképpen a hátsó részt végig stemekkel raknám végig és előtte ami hely marad, ott hagynék helanthiumot.
Ilyen esetben ha jól visszanyírom a helanthiumot, akár aljzatig, de nem veszem ki a gyökereit, csak simán odaültetek stem-eket, az gond?

Köszönöm előre is a támogatást! :)
 
A szűrő ki- és befolyó ágainak elhelyezésére nincsenek kőbevésett szabályok. Soktényezős a kérdés: milyen a szkép - sziget, lejtős (hátulról előre, jobbról balra, stb.) -, mert a terep befolyásolja a víz áramlását, megtöri, gyengíti a flow-t. Amit szem előtt kell tartani, hogy meglegyen a teljes víztömeg vízszintes körforgása.

Ha jobb előre helyezed a csöveket, akkor a lilly eltolja a vizet bal előre, ott elmegy a bal hátsó sarokba, onnan a jobboldali hátsó sarokba, majd visszatér a "kiindulási ponthoz", azaz jobb előre. Ott pedig a beszívóág beszipkázza a szmötyit.
Mivel a jobb hátsó sarokig teljes lendülettel halad a víz, a stemek nem tudják annyira visszafogni az áramlást, hogy a flow-t számottevően megtörnék. (Jelenleg, ez pont fordítva van, mert a stemekbe ütközik a víz, és utána kellene hogy megtegye a maradék 3/4 utat. Óhatatlan, hogy a víz veszítsen lendületéből.)
A difit mindig a lillyvel szemben kell elhelyezni, mert az áramlat lefelé kényszeríti a bubikat, így azok a flow-val együtt, be tudják járni az akváriumot, ergo hatékonyabb a beoldás, több CO2-t tudnak felvenni a növények.

Indítás után nem szokatlan, hogy hamarabb kell kitisztítani a szűrőt. A növények beültetés után egy átszokási időn esnek át, mivel tartós vízalatti életformához kell alkalmazkodniuk. Ennek során a régi levelek lehullanak, vagy elolvadnak. Ez ammónia és tsai kezdeti felhalmozódásával jár, miközben még nincs annyi szűrőbaci, ami megbírkózna a feladattal. A növények sem tudják még maradéktalanul felvenni a tápanyagokat, stb. Egy szó, mint száz, ne csak a perlont cseréljed ki, hanem akvavízben öblítsd át az összes szűrőmédiát.

Férfiasan bevallom, Helanthiummal még az életben nem volt dolgom, így nem tudok metszéséhez hozzászólni.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Vasárnap sikerült megcsinálnom az átalakításokat, nagyjból minden úgy sikerült, ahogy elterveztem.

A külső szűrőt kitisztítottam, de csak óvatosan, ahogy tanácsoltátok.
20 perc alatt meg is voltam, utána napokig újra mértem víz értékeket és minden rendben volt, úgyhogy sok baci nem lett oda az biztos.

Utána a kifolyót is átraktam jobb oldalon a front üveghez közel. Jobb lett a flow, jobban van körkörös vízmozgás, bár bubikat pl a twinstar után ha követem a szememmel, hááát nem kavarog szét mindenhova az akváriumba, így gondolom a co2-vel ugyanez a helyzet.
Persze a difit is előrehoztam hogy pont szemben legyen a kifolyóval.
Kezdem azt érezni, hogy ez a scape amit összeraktam, nem volt túl szerencsés a nagy álló kövekkel, vagy a szűrőt méreteztem alul ehhez az tankhoz. :(
Pedig az 1300l/h teljesítmény a szabályok szerint, elvileg elégnek kellene lennie erre a kb 140 literre.

Nyilván az még nem zavarna, hogy a bubik nem terjengenek mindenfelé, az már annál inkább, hogy több felé látok algát, és ugyan nagyon lassan, de ecset alga is kezd terjengeni. Amit nagyon utálok...
Meg van egy másik féle alga is, ami meg a füveken és a buce-kon látszik jól.

Na de beszéljenek a képek, először egy távoli amin látszik, mit hogyan raktam át, majd a közeli képeken pedig az alga lesz beszédes :(
73013

73014

73015

73017

73018

Persze ezek miatt szomorú lettem, lassan 2 hónapja üzemel ez az összeállítás, de most nem jó irányba halad az biztos.
Kíváncsi vagyok a véleményekre, ne kíméljetek, szeretném hallani hogy mit rontottam el. :eek:

Azért lőttem élmény képeket is, hogy egy kis pozitív érzéssel zárjam ezt a bejegyzést. Hiszen mindig van lejebb... :p
73020

73021

Köszönöm, hogy benéztél...
 
Király, hogy előrehoztad a lillyt! Amúgy nem a twinstar, hanem a difi bubijait kell figyeljed. Azokank kell bejárniuk az akvát.
Most majd elkezdheted finomhangolni a CO2-t, mert lehet, hogy majd a kevesebb is elég lesz.
De most egyenlőre úgy 2 hétig ne változtass semmin, különben nem lehet majd nyomonkövetni és levonni az ok-okozati összefüggéseket.

A lillyt megemelném a helyedben, és nem engedném, hogy "hanyadt" álljon, mint most. Akkor a bubikat is majd rendesen körbe kergeti a medencében. Úgy helyezd, hogy egy kis örvényt tudjon csinálni a vízfelszínen, ne fodrozza azt.
Ha egy tapadókorongos a lilly, akkor az eöböben tudsz venni akril tartót, ami nem zavarja a látványt, és maximálisan fixen tartja a csövezést. (Füvészkerti naplómban találsz is róla közeli képet.)

Az alga azóta van, hogy előrehoztad a lillyt?
Az ecsetet Excel 50%osan hígított oldatával tudod kezelni, leállított szűrő mellett fecskendőből direktbe lövöd. Hagyod úgy 10 percig, majd visszakapcsolhatod a szűrőt. Innentől az alga kommandó már el tud bánni vele.
 
A lillyt megemelném a helyedben, és nem engedném, hogy "hanyadt" álljon, mint most. Akkor a bubikat is majd rendesen körbe kergeti a medencében. Úgy helyezd, hogy egy kis örvényt tudjon csinálni a vízfelszínen, ne fodrozza azt.
Ez nálam is így van, és nem láttam értelmét hogy feljebb húzzam. Szép kis gyenge hullámokat (fodrozást)csinál, és nem tölcsér szerű. Rájöttem hogy ez nekem egy útmutató. Ha már a megszokott hullámok nem úgy érnek a ellenkező üveg faláig, onnan tudom hogy bele kell kukkantsak a szűrőbe, és nem azért mert sok a kosz a közegben, hanem, hogy már elkoszolódott a perlon, és nehezebben ereszti át a vizet. Ameddig ezt figyelem, nincs semmi gond.

De valóban ezt ki kell tapasztalni, hogy mi a jobb, mert minden akvárium, más és más.
 
Ezt mai napig nem értem, ezt a lily kiemelést. Nem véletlenül van ez így megcsinálva, akár ADA, akár után gyártott. Az sem hogy félig ki lógjon a akváriumból, vagy "félig" legyen megtöltve a akvárium, mert akkor rövidebbre gyártották volna a nyakát. Ha megnézitek az olyat, ami kézen fogható, mint pl. a GA, ott sem találkozunk ezzel a kiemeléssel. Égy másik pl. Findley-nek a akváriumai, majdnem hogy csordultig vannak feltöltve, és a lily teljesen a vízbe van. Én szerintem ének így kell működnie normálisan, ha meg nem akkor meg kell keresni a hibát.
@Boros Gergő, Bocsánatot kérek hogy itt a naplódban írom.:);)
 
Király, hogy előrehoztad a lillyt! Amúgy nem a twinstar, hanem a difi bubijait kell figyeljed. Azokank kell bejárniuk az akvát.
Most majd elkezdheted finomhangolni a CO2-t, mert lehet, hogy majd a kevesebb is elég lesz.
De most egyenlőre úgy 2 hétig ne változtass semmin, különben nem lehet majd nyomonkövetni és levonni az ok-okozati összefüggéseket.

A lillyt megemelném a helyedben, és nem engedném, hogy "hanyadt" álljon, mint most. Akkor a bubikat is majd rendesen körbe kergeti a medencében. Úgy helyezd, hogy egy kis örvényt tudjon csinálni a vízfelszínen, ne fodrozza azt.
Ha egy tapadókorongos a lilly, akkor az eöböben tudsz venni akril tartót, ami nem zavarja a látványt, és maximálisan fixen tartja a csövezést. (Füvészkerti naplómban találsz is róla közeli képet.)

Az alga azóta van, hogy előrehoztad a lillyt?
Az ecsetet Excel 50%osan hígított oldatával tudod kezelni, leállított szűrő mellett fecskendőből direktbe lövöd. Hagyod úgy 10 percig, majd visszakapcsolhatod a szűrőt. Innentől az alga kommandó már el tud bánni vele.

Persze tudom, hogy nem a twinstart nézzük, csak amikor az benyomja a ködöt, akkor tökéletesen látszik az akváriumban, hogy merre, hogyan mozog a víz.
És fent, középtájt nagyon szépen kavarog a víz, de az alsó részeken csekély a mozgás. És ez aggaszt, mert pont ezen a területen van ez a csúnya alga, ami talán az agancsalga.
Utánaolvastam, az agancsalga és az ecsetalga is, erős megvilágítás mellett, akkor jön elő, hogyha a co2 eloszlás nem megfelelő, vagyis ezekre a területekre nem jut.
Emiatt aggaszt, hogy hiába tettem át a lillyt, de így se bír el rendesen a víztömeggel.
Persze hallgatok rád és várok 1-2 hetet, hogy lássam mi változik, de tartok tőle hogy rosszabb lesz :(

Vasárnap hoztam előre a lillyt, az alga pedig már előtte 1 héttel elkezdett megindulni, kb. akkor amikor a stem-ek hatalmasra nőttek és az áramlás lecsökkent.
Épp ezért gondolom, hogy most sem elég az áramlás, de meglátjuk. Bízom benne, hogy csak idő kell neki és összeszedi magát.

A lilly a mostani szögben csinál egy kis mini örvényt, és eddig úgy tudtam, hogy így jó. Nem fodrozza túlságosan a vizet.
 
Ezt mai napig nem értem, ezt a lily kiemelést. Nem véletlenül van ez így megcsinálva, akár ADA, akár után gyártott. Az sem hogy félig ki lógjon a akváriumból, vagy "félig" legyen megtöltve a akvárium, mert akkor rövidebbre gyártották volna a nyakát. Ha megnézitek az olyat, ami kézen fogható, mint pl. a GA, ott sem találkozunk ezzel a kiemeléssel. Égy másik pl. Findley-nek a akváriumai, majdnem hogy csordultig vannak feltöltve, és a lily teljesen a vízbe van. Én szerintem ének így kell működnie normálisan, ha meg nem akkor meg kell keresni a hibát.
@Boros Gergő, Bocsánatot kérek hogy itt a naplódban írom.:);)
Örülök, hogyha ilyen témák is kibontatkoznak, akár ebben a naplóban is, mert általában sokat tanulok tőletek. ;)
Nem veszem rossz néven... főleg most, hogy kissé rossz irányba haladok úgy érzem, ilyenkor különösen jól jönnek az öltetek, tanácsok, vagy csak egy téma körbejárása.
 
Persze tudom, hogy nem a twinstart nézzük, csak amikor az benyomja a ködöt, akkor tökéletesen látszik az akváriumban, hogy merre, hogyan mozog a víz.
És fent, középtájt nagyon szépen kavarog a víz, de az alsó részeken csekély a mozgás. És ez aggaszt, mert pont ezen a területen van ez a csúnya alga, ami talán az agancsalga.
Utánaolvastam, az agancsalga és az ecsetalga is, erős megvilágítás mellett, akkor jön elő, hogyha a co2 eloszlás nem megfelelő, vagyis ezekre a területekre nem jut.
Emiatt aggaszt, hogy hiába tettem át a lillyt, de így se bír el rendesen a víztömeggel.
Persze hallgatok rád és várok 1-2 hetet, hogy lássam mi változik, de tartok tőle hogy rosszabb lesz :(

Vasárnap hoztam előre a lillyt, az alga pedig már előtte 1 héttel elkezdett megindulni, kb. akkor amikor a stem-ek hatalmasra nőttek és az áramlás lecsökkent.
Épp ezért gondolom, hogy most sem elég az áramlás, de meglátjuk. Bízom benne, hogy csak idő kell neki és összeszedi magát.

A lilly a mostani szögben csinál egy kis mini örvényt, és eddig úgy tudtam, hogy így jó. Nem fodrozza túlságosan a vizet.

No akkor jön a fincsi rész (legalábbis nekem hetekig az volt), hogy finomhangolni a lilly-difi páros együttállását.
Ha eltaláltad, akkor a világítás félidejében bubigyárrá változnak a növények. Türelem, Gergő, mert jó úton haladsz.

De ne rám, vagy másra hallgass, mert mindenki a saját tapasztalatait mondja el. Neked kell megemészteni az infót, és kidolgozni, hogy mi az, ami a Te akváriumodban működhet. :) Én is így voltam/vagyok ezzel. Ezért is jók a személyes találkozások, mert meg lehet beszélni, mutogatni, stb. . Apropó, jösz Filipe workshopjára, @Boros Gergő ?
 
Nah ez az, bubizás itt még nem nagyon volt sajnos.
Azt mondod, hogy a világítás fél idejében kb.?
Nekem 15:00-21:30 között világít, de max ilyen 20:00 körül volt bubizás a helanthium felől.
A co2 amúgy már 12:00-kor bekapcsol és most olyan 40 bubi / 10 másodperccel megy.

Most csináltam egy olyat, hogy betettem a skimmert a lilly mellé, pont arra fúj, amerre a lilly is áll... szmötyis a víz teteje, gondolom szenved néhány növényem és engedi a fehérjét magából. Így viszont most látszik, hogy a bubik mennek hátra is és lent elöl is végigszaladnak, nem túl gyorsan a fűben is.
Ilyennek kellene lennie és kb. 1 hónapja ilyen is volt. Emiatt gondoltam, hogy együtt az álló kövek és a növények, már túl sok ennek a szűrőnek.
Lehet bent hagyom örökre a skimmert :p

Amúgy türelmes vagyok, max ha nagyon nem kapja össze magát az akvárium, akkor scape csere tavasszal, de akkor tuti, hogy elfelejtem egy időre ezeket a hatalmas kiálló megoldásokat... egy nagy síkság lesz, max egy kis kiálló sziklával.

Filipe workshopjáról semmit se tudok... hol lehet olvasni róla?
 
Nah ez az, bubizás itt még nem nagyon volt sajnos.
Azt mondod, hogy a világítás fél idejében kb.?
Nekem 15:00-21:30 között világít, de max ilyen 20:00 körül volt bubizás a helanthium felől.
A co2 amúgy már 12:00-kor bekapcsol és most olyan 40 bubi / 10 másodperccel megy.

Most csináltam egy olyat, hogy betettem a skimmert a lilly mellé, pont arra fúj, amerre a lilly is áll... szmötyis a víz teteje, gondolom szenved néhány növényem és engedi a fehérjét magából. Így viszont most látszik, hogy a bubik mennek hátra is és lent elöl is végigszaladnak, nem túl gyorsan a fűben is.
Ilyennek kellene lennie és kb. 1 hónapja ilyen is volt. Emiatt gondoltam, hogy együtt az álló kövek és a növények, már túl sok ennek a szűrőnek.
Lehet bent hagyom örökre a skimmert :p

Amúgy türelmes vagyok, max ha nagyon nem kapja össze magát az akvárium, akkor scape csere tavasszal, de akkor tuti, hogy elfelejtem egy időre ezeket a hatalmas kiálló megoldásokat... egy nagy síkság lesz, max egy kis kiálló sziklával.

Filipe workshopjáról semmit se tudok... hol lehet olvasni róla?


Igen, sacc per kábé félidőben. Csak a saját példámat tudom hozni. Nálam 0-24-ben megy a CO2 , nincs bubiszámlálóm, a növények "jelzése" alapján állítottam be. A világítás 08:00-20:00 között megy (teljes fénnyel - LED 70%-ra visszadimmelve - 10:00-18:00 és effektek előtte és utána). Úgy 2 körül megy már bubigyár.
A skimmert csak reggel kapcsolom be 15 percre. Magát a készüléket sosem veszem ki, mert minek, hiszen másnap reggel megint kell.

Szerintem korai lenne bontani, mert nagyon jó "mélyvízbe" dobtad Magadat. Ez egy kiváló tanuló szkép, ahol a láthatatlan (áramlás, CO2) megzabolázását elsajátíthatod.

A workshopnak külön topikot is nyitottak: Filipe Oliveira Workshop - 2019.02.16. Szombat - Green Aqua
Regelni kellett az eseményre, de szerintem holnap hívd fel a GA-t nyitvatartási időben, mert lehet, hogy valaki lemondta, és akkor Te is beférsz. :)
 
Igen, sacc per kábé félidőben. Csak a saját példámat tudom hozni. Nálam 0-24-ben megy a CO2 , nincs bubiszámlálóm, a növények "jelzése" alapján állítottam be. A világítás 08:00-20:00 között megy (teljes fénnyel - LED 70%-ra visszadimmelve - 10:00-18:00 és effektek előtte és utána). Úgy 2 körül megy már bubigyár.
Kisé későn van az a bubigyár, 4 óra elteltével. Ennél hamarabb kellene elindulnia, főleg hogy nálad, 1 órával több mint nálam, a napfelkelte. Figyeld a stem növényeket, hogy nem e hamarabb nyílnak ki, mint 2 óra, mert ha igen, akkor rövidebb intervallum kell a napfelkeltének. Nálam 1 óra a napfelkelte, és már 20-25 perc után elkezdenek bubizni. Mire teljes fény van, addigra már bubigyár van.;)
 
Kisé későn van az a bubigyár, 4 óra elteltével. Ennél hamarabb kellene elindulnia, főleg hogy nálad, 1 órával több mint nálam, a napfelkelte. Figyeld a stem növényeket, hogy nem e hamarabb nyílnak ki, mint 2 óra, mert ha igen, akkor rövidebb intervallum kell a napfelkeltének. Nálam 1 óra a napfelkelte, és már 20-25 perc után elkezdenek bubizni. Mire teljes fény van, addigra már bubigyár van.;)
Hátöööö, az a baj, hogy 90%-ban stemjeim vannak.
Na, ha a mai workshop ki nem veri a fejemből, erre jó lesz visszatérni, de a Vízalatti füvészkertben, @SMAdrián . :)
 
Igen, sacc per kábé félidőben. Csak a saját példámat tudom hozni. Nálam 0-24-ben megy a CO2 , nincs bubiszámlálóm, a növények "jelzése" alapján állítottam be. A világítás 08:00-20:00 között megy (teljes fénnyel - LED 70%-ra visszadimmelve - 10:00-18:00 és effektek előtte és utána). Úgy 2 körül megy már bubigyár.
A skimmert csak reggel kapcsolom be 15 percre. Magát a készüléket sosem veszem ki, mert minek, hiszen másnap reggel megint kell.

Szerintem korai lenne bontani, mert nagyon jó "mélyvízbe" dobtad Magadat. Ez egy kiváló tanuló szkép, ahol a láthatatlan (áramlás, CO2) megzabolázását elsajátíthatod.

A workshopnak külön topikot is nyitottak: Filipe Oliveira Workshop - 2019.02.16. Szombat - Green Aqua
Regelni kellett az eseményre, de szerintem holnap hívd fel a GA-t nyitvatartási időben, mert lehet, hogy valaki lemondta, és akkor Te is beférsz. :)

Semmiképpen nem mostanában bontanám. Igyekszem a kihívással megbírkózni.
Most így hogy a lilly és difi előre jött, plusz állandóra betettem a skimmert a lilly mellé, sokkal jobb az áramlás és az eloszlás.
Illetve 2 órával hamarabb kapcsol mától a co2, vagyis 10:00-20:00 között.

Ezekkel a beállításokkal várok egy hetet és megnézzük, hogy merre mozdul el a jelenlegi állapot.

A workshopra nem tudok menni, még ha lenne hely, akkor se... jön a tavasz, első kellemes nap, úgyhogy bringás edzés van betervezve...

Nektek viszont jó meetinget a GA-ban!
 
Back
Oldal tetejére