• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Garniga!

Gyere vissza.
Kepeket is tehetnel fel. Mar amennyire idod idod engedi.

A képek csúszni fognak, kisebb, na jó inkább nagyobb technikai gondok vannak. A hálózati meghajtóimon vannak a képeim, viszont jelenleg nem érem el őket. A D3 is pihen most, szerencsére téli álmot azért nem alszik :D
Most tényleg kevés időm marad mindenre, de jelentkezni fogok, amint időm engedi. Garnélákra és növényekre szánt idő azért megmaradt :) Csak napi 5 órát ülök az akváriumok előtt, fura, hogy alig marad időm :D És picit túloztam, csak 3-4 óra megy el rájuk naponta, hihi
 
Egy gyors jelentés, természetesen telefonos képekkel, amiket pár perce csináltam. A színek nem jönnek ki úgy mint a fényképezőn, de már annak is örülök, hogy sikerült kicsi képeket készíteni :)
Mint láthatjátok, sokat változott az elmúlt hónapokban az akvárium, már lassan növényesnek mondható, annak ellenére, hogy 1-2 hetente kap egy kis minimális növénytápot (fél kupak ADA). Lehet is látni 1-2 növényen a hiánytüneteket, de a garnélákra és csigákra vigyázni kell.
Nemrég cseréltem vizet, ezért zavaros még, illetve sok garnélám pusztult el, így már a sokadik generáció látható az akváriumban. Mindezek ellenére azt hiszem, egészen szép színben vannak,. Jobb oldalon is vannak beültetve ilyen pirosas rotalák, bár ott valahogy nem hozzák a színüket, csak nyomokban látható a pirosas szín. A seiryu kő valóban ennyire zöld, tök jól alkalmazkodik a növények színeihez. És biztosan felmerült mindenkiben a kérdés, hogy vajon hová tűntek el a hidrák. Nos, köszönik jól vannak :D Időnként felbukkannak, ezért ritkábban cserélek vizet, csak olyan heti 1-2x. Talán ennek köszönhető, hogy hetente találok 1-2 elpusztult garnélát. Ja igen, kukacok sincsenek egyáltalán, nagyon különösnek tartom, mivel a másik akváriumban meg, ó inkább azt hagyjuk is.. :D

IMG_20181211_154816.jpg

IMG_20181211_154829.jpg

IMG_20181211_154849.jpg

IMG_20181211_154858.jpg

IMG_20181211_155039.jpg

IMG_20181211_155057.jpg

IMG_20181211_155137.jpg
 
Egy gyors jelentés, természetesen telefonos képekkel, amiket pár perce csináltam. A színek nem jönnek ki úgy mint a fényképezőn, de már annak is örülök, hogy sikerült kicsi képeket készíteni :)
Mint láthatjátok, sokat változott az elmúlt hónapokban az akvárium, már lassan növényesnek mondható, annak ellenére, hogy 1-2 hetente kap egy kis minimális növénytápot (fél kupak ADA). Lehet is látni 1-2 növényen a hiánytüneteket, de a garnélákra és csigákra vigyázni kell.
Nemrég cseréltem vizet, ezért zavaros még, illetve sok garnélám pusztult el, így már a sokadik generáció látható az akváriumban. Mindezek ellenére azt hiszem, egészen szép színben vannak,. Jobb oldalon is vannak beültetve ilyen pirosas rotalák, bár ott valahogy nem hozzák a színüket, csak nyomokban látható a pirosas szín. A seiryu kő valóban ennyire zöld, tök jól alkalmazkodik a növények színeihez. És biztosan felmerült mindenkiben a kérdés, hogy vajon hová tűntek el a hidrák. Nos, köszönik jól vannak :D Időnként felbukkannak, ezért ritkábban cserélek vizet, csak olyan heti 1-2x. Talán ennek köszönhető, hogy hetente találok 1-2 elpusztult garnélát. Ja igen, kukacok sincsenek egyáltalán, nagyon különösnek tartom, mivel a másik akváriumban meg, ó inkább azt hagyjuk is.. :D

View attachment 69154

View attachment 69155

View attachment 69156

View attachment 69157

View attachment 69158

View attachment 69159

View attachment 69160
Futkosnak ott szerencsére petés mamik, az utánpótlás biztosítva.
Jók a gének, szép narancs színük van.(y)
 
Egy gyors jelentés, természetesen telefonos képekkel, amiket pár perce csináltam. A színek nem jönnek ki úgy mint a fényképezőn, de már annak is örülök, hogy sikerült kicsi képeket készíteni :)
Mint láthatjátok, sokat változott az elmúlt hónapokban az akvárium, már lassan növényesnek mondható, annak ellenére, hogy 1-2 hetente kap egy kis minimális növénytápot (fél kupak ADA). Lehet is látni 1-2 növényen a hiánytüneteket, de a garnélákra és csigákra vigyázni kell.
Nemrég cseréltem vizet, ezért zavaros még, illetve sok garnélám pusztult el, így már a sokadik generáció látható az akváriumban. Mindezek ellenére azt hiszem, egészen szép színben vannak,. Jobb oldalon is vannak beültetve ilyen pirosas rotalák, bár ott valahogy nem hozzák a színüket, csak nyomokban látható a pirosas szín. A seiryu kő valóban ennyire zöld, tök jól alkalmazkodik a növények színeihez. És biztosan felmerült mindenkiben a kérdés, hogy vajon hová tűntek el a hidrák. Nos, köszönik jól vannak :D Időnként felbukkannak, ezért ritkábban cserélek vizet, csak olyan heti 1-2x. Talán ennek köszönhető, hogy hetente találok 1-2 elpusztult garnélát. Ja igen, kukacok sincsenek egyáltalán, nagyon különösnek tartom, mivel a másik akváriumban meg, ó inkább azt hagyjuk is.. :D

View attachment 69154

View attachment 69155

View attachment 69156

View attachment 69157

View attachment 69158

View attachment 69159

View attachment 69160
Az a nagy zold kozepen egy algas ko?
Amugy nagyon szep az akvad.
 
Sikerült előhalászni a fényképezőt végre, na nem az akváriumból :D Szépen beetettem előre, így közelebb tudtam kerülni a garnélákhoz. Igazából már így is eléggé közel állunk egymáshoz :)
Tegnap kipucoltam az akváriumokat, legyen nekik is Karácsony. A zöldeknél csak éppen hogyan, hisz tegnap fedeztem fel pár picikét. Meg amúgy is esélytelen próbálkozás lett volna az algákat eltüntetni. De, hogy visszakanyarodjunk Garnigához.. Nos, mindenki jól van, néha látok vedlés problémás garnélát is, de feltalálják magukat, nem pusztulnak el szerencsére. Kevesen vannak, illetve már nem is annyira narancsosak, mint az elején, de az enyémek és mindent megkapnak, amit csak meg lehet nekik adni. A szó szoros értelmében elvannak kényeztetve :D
Ahogy már megszokhattátok tőlem, szerkesztés nélküliek a képek (lusta vagyok szerkesztgetni + jobban szeretem az eredetit). Az a pár fűszál ami a képeken van, nos az az összes, ami megmaradt :D
Ó, és majdnem elfelejtettem, Boldog Karácsonyt mindenkinek!

D30_1167.JPG

D30_1169.JPG

D30_1173.JPG

D30_1189.JPG

D30_1199.JPG

Most Ő a kedvencem. Picit fura feje van, de tökéletes búvóhelyet talált magának. :love:
D30_1208.JPG

D30_1212.JPG

D30_1215.JPG

D30_1220.JPG

D30_1238.JPG
 
Gondoltam készítek pár meseszerűbb képet is, az mostanában nem volt :D Jól áll nekik az elmosottság, sok mindent bele lehet képzelni így egy képbe. Le is írom, hogy én miképpen látom a helyzeteket.

Ezért szeretek garnélákat fotózni. Eltervezem, hogy fog kinézni a kép, erre belemásznak, úsznak a képbe, így adva neki egy kis pluszt. Egyébként szerintem meg akart támadni, ez a mérges úszása :D
D30_1333.JPG

A garnéla lábtartása valami zseniális :love:
D30_1274.JPG


D30_1280.JPG

Ez egy igen érdekes kép lett. Olyan, mint, ha a garnélának nagy kerek O szája lenne :) Halkan megjegyzem, ez is egy támadó póz náluk :D
D30_1257.JPG

Ehhez nem tudok mit hozzáfűzni. Egyszerűen imádom őket!
D30_1264.JPG

Itt a csigák amúgy versenyt kúsznak. nem volt időm kivárni, hogy ki nyert :)
D30_1259.JPG

Annyi viszont kiderült, hogy a garnéla lehagyta őket. Ki gondolta volna :D
D30_1273.JPG
 
Zseniális!
Én ilyen szemmel még nem is figyeltem őket, hogy lenne mérges vagy támadó fejük.:eek:
Kellene már egy nagyító nekem is.:pompous:

Én is csak azután kezdtem el felfigyelni ezekre, miután megtámadtak :D Csak szeretetből csinálják amúgy, mint, amikor a cicák is harapdálnak. :ROFLMAO:
A fenti pár képre visszatérve, az akvárium másik oldalán összekaptak egy kicsit. Összefüggések egész sorát látom benne, haha

A kisebbik nyert, biztosan jobban összpontosult benne az erő :vamp:
D30_1281.JPG

Még a bajszával is ostorszerűen csapkod!
D30_1282.JPG

Tipikus harci pózok! :ROFLMAO:
D30_1283.JPG

D30_1284.JPG

D30_1285.JPG
 
Ma elpusztult egy picike garnéla. Ez a legrosszabb ebben az egész akvakertész életformában. Szerencsére mindig van utánpótlás. Ez egy igen rövid bejegyzés lett..

Előmerészkedett a barlangjából :) És még hátat is vakar
48403008_516918998819575_5113425528170217472_n.jpg


Csak a méretek végett. Egy Dennerle Nano garnéla kavics mellett leselkedik, aminek a mérete 0.7 - 1.2 mm
D30_1343.JPG
 
Back
Oldal tetejére