• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Route of life (45l)

Érdekes felfedezést tettem, ami a növényeken van és eddig a barna algának hittem, az valami foszlány, ami világos (átlátszó) barna, az valami bomlástermék lenne?
Csipesszel amit tudtam lesöpörtem a növény levelekről, utána leszívtam. (Jó lenne valami hatékonyabb módszer)
A barna alga az most, a jobb oldali Frodóra terjed ki és a homokra (SIO2) illetve pár mohatelepen volt, azokból meg vágtam.
Excelt a mohákra nyomtam, ahol a fonal alga is volt. Micro & Macro 2-2 ml ment. (Bár mivel nem vagyok CO2-es így menni fog még)

A fű szépen szaporodik a fényesebb területeken - képen a homok melletti pár szállas-, a fa árnyékában kicsit lassabb és sárgászöld, bízom benne, hogy a tápozástól kipattannak valamennyire.
Az aquatan lehet nem az igazi, mert a rezet is megköti, ellenben ad hozzá a vízhez Mg, Ca, I, Mn-t. A réz mihez szükséges?

Amin még gondolkodom a kövi hónapban, az egy JBL e401 és valami világítás, ezzel a tetőssel nem vagyok elégedett, mert nem középen van, hanem hátul, már sajnálom, hogy szettet vettem lassan már csak az üveg marad belőle :oops: :D Illetve a külső szűrőt meg nem igazán lehet bevezetni, pedig a helykihasználás, esztétika és szűrőtérfogat szempontjából nem lenne utolsó... :unsure:
 
Találtam egy akvát ahova holnap elvileg eltudok jutni és tudok foszfátot venni, az Easy-Life Fosfo jó lesz?
Mennyire lesz szükségem, vagy majd a teszttel tudom megállapítani?

Jó lesz igen!
Adagolás: 10 ml / 500 liter
Ez az adagolás 0.1 ppm-el emeli a foszfát koncentrációt a vízben. Tehát 1 ml/50l 0,1 ppm-et emel. A Te akvád 45l, megközelítőleg ezzel tudsz majd számolni.
Macrot egyelőre nem adnék többet, amíg a nitrát magas, és a foszfáttal be nem hozod arányban. A microt add, nehogy a vas alaul maradjon a küzdelemben. Az adagolási ótmutatóból a vízcserék mennyiségéhez/nagyságához ki tudod számolni az a dagot.
A fosfoból az első nap nyugodtan adnék 8 ml-t, aztán 1 nap múlva, mielőtt a kövi adag menne, megmérném, mennyi maradt a vízben. Cél 0,8-1 re felnyomni az értéket, ehhet a nitrát szinthez, ami jelenleg van.
 
Jó lesz igen!
Adagolás: 10 ml / 500 liter
Ez az adagolás 0.1 ppm-el emeli a foszfát koncentrációt a vízben. Tehát 1 ml/50l 0,1 ppm-et emel. A Te akvád 45l, megközelítőleg ezzel tudsz majd számolni.
Macrot egyelőre nem adnék többet, amíg a nitrát magas, és a foszfáttal be nem hozod arányban. A microt add, nehogy a vas alaul maradjon a küzdelemben. Az adagolási ótmutatóból a vízcserék mennyiségéhez/nagyságához ki tudod számolni az a dagot.
A fosfoból az első nap nyugodtan adnék 8 ml-t, aztán 1 nap múlva, mielőtt a kövi adag menne, megmérném, mennyi maradt a vízben. Cél 0,8-1 re felnyomni az értéket, ehhet a nitrát szinthez, ami jelenleg van.
Az adagolást láttam a leírásában, a kérdés igazából arra irányult, hogy a talaj mennyit eszik :D Köszi, szépen leírtad

A mic-macban az a fura nekem, hogy co-val naponta kell adni, co nélkül meg hetente, hogy ez elég lesz-e. :unsure::X3:
Olvastam a Micro Macro topicot és csak CO-sokat láttam.

Úgy néz ki, hogy lassan összeállnak a dolgok :)
 
https://greenaqua.hu/hu/green-aqua-macro-novenytap-300-ml.html ha megnyitod a részletek fület, részletes adagolási táblázatot találsz, illetve javaslatot arra vonatkozólag, ha kevés fényed van - ez ugyebár feltételezi, hogy nem CO2-zöl.
A részleteket olvasva, ha jól értem nem tesz különbséget az alacsony és magas megvilágítás között, tehát az adagolás ua.

Ellenben a termék hátulján lévő útmutató elbizonytalanított:

Hiszek neked, a honlapon is azt írják hogy a többlet nem okoz gondot.
 
A részleteket olvasva, ha jól értem nem tesz különbséget az alacsony és magas megvilágítás között, tehát az adagolás ua.

Ellenben a termék hátulján lévő útmutató elbizonytalanított:

Hiszek neked, a honlapon is azt írják hogy a többlet nem okoz gondot.

gyenge a fényed, nincs co2 durván 5ml/hét. Én nem adagolnám egyszerre. Szerezz egy orvosi fecskendőt és napi 0,7 ml adj a vízedhez ebből :) heti 50%-s vízcsere mellett. Vízcsere előtt mérj egyet majd, abból tudni fogjuk miből mennyi halmozodott fel, vagy azt, hogy mi hiányzik a vízből, utána lehet változtatni.
 
A mic-macban az a fura nekem, hogy co-val naponta kell adni, co nélkül meg hetente, hogy ez elég lesz-e. :unsure::X3:
Olvastam a Micro Macro topicot és csak CO-sokat láttam.
Co2 beoldàs nélkül a növények a víz természetes (levegőből gázcserén keresztül beoldodó) co2 tartalmát tudják használni fotoszintézishez. Ennek az értéke kb 2-3ppm , szemben a beoldás esetén ideális 20-30ppmval. Ezért kell a "többi" tâpanyagból is jóval kevesebb
 
Most mértem foszfátot, el is illant :oops:
Reggel is mérek és, ha nem lesz vagy kevés, akkor napi 2x adok neki :D

Tegnap kicsit elszomorítottál a hal kérdéssel :(
Sajnálom, hogy elszomorítottalak. A szándékom csupán az volt, hogy a figyelmedet egy másik aspektusra tereljem.

Ne, ne, ne! Naponta csak egyszer adjál, de inkább 2 naponta, ha a Te "csipeted" a mérce. A természetet nem lehet sürgetni.
 
Sajnálom, hogy elszomorítottalak. A szándékom csupán az volt, hogy a figyelmedet egy másik aspektusra tereljem.

Ne, ne, ne! Naponta csak egyszer adjál, de inkább 2 naponta, ha a Te "csipeted" a mérce. A természetet nem lehet sürgetni.
Reggel 0,4 volt a foszfát, akkor nem gond, ha vannak napok, amikor 0?
 
Back
Oldal tetejére