• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dragon Valley

Te is wekerlei? :)

Igyekszem lenyomni az algákat.
Hogyha beszerzek egy mollyt, nem fogja a növényeket is felzabálni?

Annyira, hogy már négyzetesen vagy a földim. :p
Dehogy fogja. Ami növénycsípkedésnek fog tűnni, az nem lesz más, mint azt az algát szedi le, amit Te még nem látsz, mert olyan kicsi. ;)
Korábban azt írtad, hogy pénteken mész a GA-ba. Gyönyörű fekete mollyjaik vannak, egészségesek. Kaját ne vegyél neki, mert ott lesz az alga. Ha meg fogyna az alga, akkor tudok adni, szóval ne vegyél. :)
 
pH-s helyzetjelentés

Ma úgy alakult, hogy volt időm többször is mérni.
11:00 - 7,1 (co2 előtt)
14:00 - 6,6 (co2 indítása után 2 órával)
20:00 - 6,4 (co2 leállásakor)
23:00 - 6,6 (co2 leállása után 3 órával)

Mindez kb. 7°d GH mellett.

Holnap délelőtt még utána olvasok, hogy ez így mennyire lesz jó a halaknak.
Különösen a kis oto szívóharcsáknak.

Köszi, hogy benéztél és jó éjt! :)
 
pH-s helyzetjelentés

Ma úgy alakult, hogy volt időm többször is mérni.
11:00 - 7,1 (co2 előtt)
14:00 - 6,6 (co2 indítása után 2 órával)
20:00 - 6,4 (co2 leállásakor)
23:00 - 6,6 (co2 leállása után 3 órával)

Mindez kb. 7°d GH mellett.

Holnap délelőtt még utána olvasok, hogy ez így mennyire lesz jó a halaknak.
Különösen a kis oto szívóharcsáknak.

Köszi, hogy benéztél és jó éjt! :)

Ha kisebb PH ingadozást szeretnél elérni, 23:00 és 11:00 között is időszakosan be lehet kapcsolni a CO2-t. Nálam a sötétséges időszakban nagyjából egyenlő időre elosztva 2x negyed órára kapcsol be a CO2, ez elég ahhoz, hogy megakadályozza a PH felkúszását. Persze azt ki kell kísérletezni, hogy nálad hányszor mennyi időre kell bekapcsolni az üdvösséghez.
 
Na, ha ezek után még azt írod, hogy a szomszédom vagy, menten befalcolok. :D

Az Excelt nyomatnám, mert arra is szükségük van a növényeknek.
Mivel most már elég szép gyűjteményed van algából, jó szívvel ajánlom, hogy olvasgassad a Akváriumi alga típusa, kezelése és okai topikot. Nekem sokat segített.
Zanzásítva, kézzel, lábbal, slaggal, uszkárral szedegetni az algát. Idővel rá fog jönni, hogy nincs helye az akváriumodban. ;)
Ha egy szem mollyt (Poecilia sphenops) hímet bevágsz, az is szépen le fogja csipegetni a fonalakat. (Nőstényt nem ajánlok, mert akkor szempillantás alatt teli lesz a medencéd porontyokkal. :confused:)
Az Amano és az Oto nem fogja egy csapásra megoldani a fogas fonalas kérdést. Több kell ide. Legfőképp kitartás és türelem. :)
Csak egyetlen megjegyzés: tapasztalatom szerint, a fonal alga és a molly barátok. Ez azt jelenti, hogy egyáltalán nem bántja egyik a másikat. :( :)
Persze lehetnek ellenkező tapasztalatok is (én is belelkesültem, és ezek alapján szereztem be a molly-kat annak idején), de nálam egyáltalán nem pusztították az algát.
 
Csak egyetlen megjegyzés: tapasztalatom szerint, a fonal alga és a molly barátok. Ez azt jelenti, hogy egyáltalán nem bántja egyik a másikat. :( :)
Persze lehetnek ellenkező tapasztalatok is (én is belelkesültem, és ezek alapján szereztem be a molly-kat annak idején), de nálam egyáltalán nem pusztították az algát.
lehet hogy nem kellett volna külön etetned öket! egy ket het s le taroltäk volna kaja nelkül! sztem!
 
Csak egyetlen megjegyzés: tapasztalatom szerint, a fonal alga és a molly barátok. Ez azt jelenti, hogy egyáltalán nem bántja egyik a másikat. :( :)
Persze lehetnek ellenkező tapasztalatok is (én is belelkesültem, és ezek alapján szereztem be a molly-kat annak idején), de nálam egyáltalán nem pusztították az algát.
Köszönöm az észrevételedet.
Be fogok számolni hogy nálam miként teljesített a molly.
Csak egyet fogok beszerezni az amano és a törpeharcsák mellé.
És külön tápot nem tervezek adni nekik, hogy az algákra összpontosítsanak.
Illetve utána nézek, mert ha magányosan nem érzi jól magát, akkor lehet több is lesz.
Amúgy szerintem egy jópofa hal féle, feketében pedig nagyon jól is néz ki.
 
Köszönöm az észrevételedet.
Be fogok számolni hogy nálam miként teljesített a molly.
Csak egyet fogok beszerezni az amano és a törpeharcsák mellé.
És külön tápot nem tervezek adni nekik, hogy az algákra összpontosítsanak.
Illetve utána nézek, mert ha magányosan nem érzi jól magát, akkor lehet több is lesz.
Amúgy szerintem egy jópofa hal féle, feketében pedig nagyon jól is néz ki.

1) Ártatlannak vallom magam a molly-szerelem terén. :D
2) Milyen törpeharcsa? :oops:
 
Napi helyzetjelentés

Szuper hírekkel tudok szolgálni! :giggle:

Már tegnapra teljesen eltűnt a nitrit és ma szintén 0 volt az értéke.
A pH-t sikerült úgy belőnöm, hogy 7 és 6,5 között mozog kb.

Így tegnap meg is érkezett a takarító horda (10-10 amano és otto, 5 black molly)
3 órás beszoktatás után, pár perc alatt rájöttek, hogy van mit csinálni és rácuppantak, mindenki talált magának kedvező algát. o_O
Barna és haj alga látványosan elkezdett pár óra alatt fogyni, a fonál algánál nem láttam különösebb javulást, legalábbis pár óra alatt.
Remélem ha már a könnyen leszedhető algák megfogyatkoznak, akkor a fonálra is rámennek! :eek:

Jó pár éve nem volt már működő akvárium a lakásban és tegnap ahogy elkezdtek a kis élőlények úszkálni, teljesen elaléltam.
Több, mint egy hónap tervezés, majd kb 3 hét az indítástól és végre a lakók elfoglalták új helyüket.
Hatalmas kaland volt látni az első egyedeket a vízbe úszkálni :)
Úgy láttam rajtuk, hogy jól is érzik magukat. Bízom benne, hogy így is marad!

Igyekszem majd közelebbi fotókat is csinálni részletekről a hétvégén.
Bár a minőség még kérdőjeles, mert telefonnal készülnek majd.
Ahogy ez a tegnapi látkép is...
20190117_192931.jpg
 
Készítettem előtte utána fotókat arról, hogy mire képes 1 nap alatt a tisztító brigád.
Közben 2in1 lett a témából, mert a buce bimbó már nagyon közel járt a gyönyörhöz...
(a képek mobillal készültek, sajnos nincs komolyabb gépem)

20190115_193754.jpg
20190118_153017.jpg

Teljesen lenyűgözött ahogy a nagy boglya jócskán lecsökkent. Köszönöm takarító csapat! :D

Ha tetszett, akkor itt van még egy előtte-utána ;)
20190115_193651.jpg
20190118_153349.jpg

Alig egy nap telt el és teljesen letisztították ezt az oldalt. :eek::D

Köszönöm hogy benéztél Dragon Valley-be!
 
Sziasztok!

Helyzetjelentek...

Ma túl vagyok ezen a héten a második vízcserén, innentől kezdve átállok a heti egy cserére.
Csere előtt minden értékem kiváló volt.
pH: 7
No2: 0,025mg/l
Innentől a nitritet már annyira nem is fogom jelenteni, csak hogyha valamiért romlana.

A takarító csapat (amano, otto, b. molly) él és virul.
Nem volt elhullás és amano se oldott kereket.

A stem-ek (ludwigia, cardamine) nagyon szépen nőnek, egy kicsit már tudtam is belőlük nyírni.
A ludwigia pont olyan vörös, amilyennek terveztem és most már több tövet amit levágtam, tudtam újra elültetni.

Hátul a helanthium úgy bedurrant, hogy mindenfelé terjeszkedik és nagyon szép folytatása az előtéri fűnek a kanyonban.
Staurogyne és az Eleocharis az előtérben pedig most kezd csak igazán beindulni, remélem látványos lesz az elkövetkezendő pár napban.

Tegnap este co2 után lőttem egy képet, ezzel zárom a mai sorokat.
Köszönöm, hogy benéztél! :)

20190119_212208.jpg
 
Sziasztok!

Most volt hétvégén egy hónapos Dragon Valley.
Jelentem mindenki jól van aki a vízben él, bár az egyik otto jobb szemét kiette valaki és most ott kicsit üres a feje a halnak.
Eléggé horror, de 2 napja él így, kíváncsi vagyok meddig marad meg.

A növényekkel kapcsolatban teljesen elégedett vagyok.
Ludwigia és a Cardamine gyönyörűen növekedik és dúsul.
Talán egyedül az eleocharis mini ami a széleken is sűrűsödhetne, de lassan az is erősödik.
Szerintek a fűnek a világítási idő lehet kevés? Vagy esetleg a co2?
Jelenleg 6,5 órát világítok, 6x24W T5 csővel.
Co2 pedig olyan 25bubi/10s

Végezetül egy fotó a vasárnapi állapotról.
20190127_203931.jpg

Köszönöm, hogy benéztél! :)
 
Sziasztok!

Most volt hétvégén egy hónapos Dragon Valley.
Jelentem mindenki jól van aki a vízben él, bár az egyik otto jobb szemét kiette valaki és most ott kicsit üres a feje a halnak.
Eléggé horror, de 2 napja él így, kíváncsi vagyok meddig marad meg.

A növényekkel kapcsolatban teljesen elégedett vagyok.
Ludwigia és a Cardamine gyönyörűen növekedik és dúsul.
Talán egyedül az eleocharis mini ami a széleken is sűrűsödhetne, de lassan az is erősödik.
Szerintek a fűnek a világítási idő lehet kevés? Vagy esetleg a co2?
Jelenleg 6,5 órát világítok, 6x24W T5 csővel.
Co2 pedig olyan 25bubi/10s

Hoppá! Szépen alakul, látszik, hogy mindenki jól érzi magát.

A kis félszemű miatt ne aggódj. Már most teljesen adaptálta magát az új helyzethez, és sokáig lesz a társaságod. ;)

Tavaly egy, azaz 1 szál Eleocharis került hozzám egy Crypto flamingóval. Nem kellett sok idő, hogy sokasodjon. A végén Wimbledonnak adtam, azzal pótolták a kikopott gyepet. :p
Valójában, akitől hozzámkerült, Ő tudna okosat mondani, így meg is idézem: @evavigh mit gondolsz, mivel lehetne az Eleocharis kedvében járni?
 
Utoljára módosított:
Hoppá! Szépen alakul, látszik, hogy mindenki jól érzi magát.

A kis félszemű miatt ne aggódj. Már most teljesen adaptálta magát az új helyzethez, és sokáig lesz a társaságod. ;)

Tavaly egy, azaz 1 szál Eleocharis került hozzám egy Crypto flamingóval. Nem kellett sok idő, hogy sokasodjon. A végén Wimbledonnak adtam, azzal pótolták a kikopott gyepet. :p
Valójában, akitől hozzámkerült, Ő tudna okosat mondani, így meg is idézem: @evavigh mit gondolsz, mivel lehetne az Eleocharis kedvében járni?

Mivel középen szép sűrű és csak a széleken nem indult be, én áramlási bibire is gyanakodnék. Az Indianban az elején a két sarokban nem maradt meg semmi, leültettem, 2 nap múlva nem volt ott, jó biztos a kapirga népség is segített benne, de véltoztattam az áramlási viszonyokon és láss csodát, több garnéla mellett is megmaradt és sokasodott, amit beültettem.
A másik variációs lehetőség, hogy a kövek árnyékolnak picit és azért fejlődik lassabban.
 
Mivel középen szép sűrű és csak a széleken nem indult be, én áramlási bibire is gyanakodnék. Az Indianban az elején a két sarokban nem maradt meg semmi, leültettem, 2 nap múlva nem volt ott, jó biztos a kapirga népség is segített benne, de véltoztattam az áramlási viszonyokon és láss csodát, több garnéla mellett is megmaradt és sokasodott, amit beültettem.
A másik variációs lehetőség, hogy a kövek árnyékolnak picit és azért fejlődik lassabban.

Én is ilyesmire tippeltem, áramlás, vagy a világítás.
Most első körben megpróbáltam a lámpa testet áthelyezni, láthatóan több fény jut így az előtéri sarkokba.
Várok pár hetet, aztán ha nem ez volt a gond, rámegyek az áramlás kérdésre. Bár az látszólag rendben van...

Köszönöm azért az észrevételt! :)
 
Sziasztok!

Egy ideje nem jelentkeztem, kissé beszippantott a munkahelyem és otthon már nem sok erőm maradt naplózni.
Most igyekszem beszámolni az elmúlt hét történéseiből.

A legfontosabb változás a világítással történt.
Nálam egy Odyssea Dual és Quad lámpa világít.
A Dual gyári fém tartójával, közel a vízfelszínhez van, kb. 5-10 cm-re.
A Quad-ot használtan vettem és hajlított volt a tartója, így kb. 15-20 cm-ről világított.
Amikor elindítottam az akváriumot, a Dual a közeli volt hátul, míg a Quad elöl, magasabbról.
Pár hét elteltével hátul minden nagyon szépen növekedett, különösen a Helanthium burjánzott el.
Elöl viszont az Eleocharis mini csak középtájt indult be.
Gondoltam megcserélem a két testet.
Nagyon érdekes volt látni, ahogy 1-2 hét alatt elöl indultak be a dolgok, hátul viszont a Helanthium levelei elkezdtek elsorvadni, mintha elolvadnának.
72622
Ettől jobb fotót nem tudtam csinálni még. (már készülök ebben fejleszteni, remélhetőleg márciusban már jobb képekkel fogok szolgálni)
Elhatároztam, hogy visszahajlítom a Quad tartóját, így azt a lámpát is közelebb engedni a vízfelszínhez.
Ez azért is fontos, mert nálam 50 cm magas az akvárium, így hiába van 6 db T5 csövem, számít hogy mennyire van a vízfelszíntől a tapasztalatok szerint.
Sajnos a hajlítással nem jártam sikerrel, mindig marad egy mini hullám a fém szálon és így nem tudtam a lámpába belecsúsztatni.
Óriási szerencsém volt, mert egy barátomnál van Quad, gyári tartókkal és nem használja, így tőle elkértem.
Kedden, vagyis 2 napja sikerült így lejebb tenni a Quad-ot is, fényben máris nagyot ugrott az akvárium, most pedig pár hét alatt remélem a Helanthium is összeszedi magát.
Érdemes szerintetek megnyírni? Kb. felére gondoltam visszavágom, főleg így hogy sok levélszál elcsúnyult.

Lámpával kapcsolatban egy másik bosszantó problémát is sikerült megoldanom.
Az éjszakai villogással kapcsolatban külön fórum van, de buherálni nem akartam, a konnektorok forgatásával pedig nekem nem oldódott meg a villogás.
Így vettem egy időzítőt, ami két pólusú, vagyis teljesen elzárja az áramot. Ebbe van bekötve egy elosztó és a két lámpatest.
Azóta nincs villogás éjszaka, megszűnt a dizsi :D

Összességében elégedett vagyok, mert nagyon szépen fejlődik az akvárium és az starter állományból (10 otto, 10 amano, 5 b.molly) senki nem távozott el még.
Bár az egyik otto szemét kiette valami zsivány szerzet, de ennek ellenére él és a sebe is szépen begyógyult.
Beillesztek pár képet, hogy nézünk most ki.
72623
72624

A Ludwigia és a Cardamine minden várakozásomat felülmúlt, úgyhogy hétvégén nagy nyírást tervezek és sikerült beszereznem egy 45 cm-es Dennerle ültető csipeszt.
Az új csipesszel megpróbálom majd a levágott Ludwigia szárakat tovább ültetni pár helyre, remélem sikeresen megfogannak azok is.
Egy szárat már kb. 2 hete elültettem, gyönyörűen legyökerezett és azóta fejlődik, úgyhogy bízom a többiben is.
Itt az utolsó képen látszik hogy a Staurogyne kissé mintha fura lenne. Alapvetően a szép zöld levelekből, világos zöld lett, már már sárgás. De ilyen már vagy 2 hete.
Van tippetek, hogy mi lehet a baja?
Kb. azóta mióta a Dual lámpa előre került, vagyis lehet túl sok neki a fény? :eek:


Sajnos egyelőre fotózni még nem tudtam, de az egyik szikla mögött, bal oldalon van ültetve Cryptocoryne wendtii.
Csodálatos lett, annyira jól érzi magát, hogy letaglózott mennyire szépen fejlődik.
Arra gondoltam, hogyha a Staurogyne nem kapja össze magát, akkor esetleg lecserélem Cryptocoryne wendtii-re, bár azt még nem tudom hogyan...

Víz értékeim teljesen kielégítőek, alga állományom is inkább fogyatkozik, mint növöget.

Köszönöm, hogy benéztél! :)
 
Back
Oldal tetejére