• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Más szemmel

Andravor

Főkertész
Ma igen hirtelen módon vége lett az előző layoutnak és valami új született.
Bár benne volt a levegőben napok óta.csak néztem azt a követ és éreztem,hogy valamit meg akar mutatni,de nem értem meg 'őt'.Aztán ma molyoltam az akiban,és egyszer csak megfogtam, kiszedtem,megforgattam és visszaraktam.És ott volt amit kerestem...

20130610_183308.jpg


photo.jpg
 
Nem nagyon volt időm most ide írni,egy kis pótlás:

Inkább képekben,mert minden nem jutna eszembe.A moha középre befordítása nagyon jó ötletnek bizonyult,állandó izgalmas eseményközponttá változott.valaki mindig bújkál alatta,benne,eszeget valami törmeléket a szálak közül.
A lotust szétválasztottam és áthelyeztem,remélem így gyorsabb lesz a fejllődése.Hamarosan beüzemelésre kerül egy diy kulső reaktor(az öntözőrendszeres müa fittingek nem váltak be,eresztett mindkettőnél),igazából nem nagy cucc,egy külső szűrö kosarába van bevezetve a co,ott átvezetem szúnyoghálón és ennyi.meglátjuk mennyire fogja majd meg az Experience 250-et,ha nagyon akkor kap egy külön külső szűrőt,úgysem vagyok megelégedve a flow mértékével ez egyébként is tervben van.Emeltem a tápozáson is és üzembe állt egy plusz fénycső is(találtam itthon egy pultvilágító armatúrát,tettem bele egy 6000K-s csövet),ég és föld a látvány.Érdekes,hogy nem bubiznak többet a növények,szerintem nem ok a co beoldásom(vagyis inkább a flow nem viszi el mindenhova eléggé).
A kezdő piros tányércsiga csapatból már csak egy túlélő van,viszont kiscsikből hirtelen termett egy maréknyi.Remélem beszállnak a zöld pontalga elleni harcba(jó igazából nem dúl túl nagy háború,alig van az üvegen).Újabb figyelmeztetés az elégtelen Co-ra.

DSCF4747.JPG


DSCF4751.JPG


DSCF4777.JPG
 
Nagyon zavart,hogy csak telefonnal tudom megörökíteni az akvát,így jó ideje kutakodtam,hogy tudnám kevés pénzből megoldani a dolgot.Valamikor elég aktívan foglalkoztam fotózással,aztán pénz és időhiány miatt leépült a hobbi.Az utolsó komoly szettem egy 1D MarkII+24-105L volt.utána volt pár olcsóbb dslr gépem(és obim) de egyik se tudta visszaadni azt amihez azzal a szettel szoktam.Szóval elég esélytelennek tűnt.Aztán véletlenül megláttam a vaterán egy F717-es Sonyt,és beugrott,hogy mennyire csorgattuk a nyálunk 10évvel ezelőtt mikor az egyik haverunk ezzel jött Prágába,nekem meg egy vadi új Pana FZ20-am volt(a Sony újonnan 400k pénz volt).hát nem mennék bele a két gép közötti különbségbe.maradjunk annyiban,hogy hazajöttem és eladtam a Panát:)Szóval kemény 30k pénzért megvettem most a Sony-t és bár csak néhány sietve ellőtt kép készült,még mindig fejet kell hajtani az obi tökéletességén.persze az érzékelő más kérdés,meg a feldolgozó proci is.nem mai darabok(iso200tól érezhető a képzaj,mondjuk +1egyen van a kamera élesítése,asszem ez sem túl jó ötlet),de azok után hogy most hétvégén volt egy esküvőn a kezemben egy barátom vadi új Sony csúcskompaktja (150+ezer ha jól tudom) és láttam az ott készült képeket szerintem jól jártam.neki meg nem mutatom meg a képeimet,mert sírva fakadna sztem:)


DSC01140.JPG










DSC01112.JPG
DSC01115.JPG


DSC01124.JPG
DSC01150.JPG




DSC01122.JPG
DSC01126.JPG




DSC01156.JPG
 
Hát ez hatalmas élmény.Évek óta nem dolgoztam manuál fókusszal,nagyon jó hogy itt gyakorlatilag rákényszerít a gép.olyan mintha vadásznék,baromi izgalmas(számomra,szóljatok rám ha unalmas):)
Tiff-ben gyakorlatilag használhatatlanul lassú a gép(vagy a kártya),de talán egész jók ezek a jpegek is.

DSC01208.JPG


DSC01213.JPG
DSC01214.JPG


DSC01231.JPG
 
Ma megnyírtam a cubát.de dúrván.Soha,de soha többet nem teszek ilyet amíg nincs:

a; hajlított ollóm
b; skimmerem

:hungover:
 
Szép képek :)


Köszi.Hát nem egy tükörreflexes gép az öreg F717,de most erre volt pénz:)viszont kifejezetten sokat kell gondolkodni és ügyeskedni vele,hogy valami használható jöjjön ki belőle(legalábbis akvárium fotózásnál.jobb fényviszonyok mellett elég barátian teljesít).ez most még tetszik egyenlőre.

Gratulálok a flickr oldaladhoz!Milyen obival/obikkal dolgozol?
 
Köszi a FlickR-hez :) Az obi két alap cucc a 18-55mm IS II kitobi és egy 50mm 1.8 fix :)
 
Back
Oldal tetejére