• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Azt hittem

Andravor

Főkertész
...hogy a nagy álmom,egy paludárium felé vezető út következő szakasza egy rövid megálló lesz csupán.Gyorsan összeszedem a technikai alapokat és továbblépek.Azt hittem...

Mivel több sikeres trópusi növényes terkón vagyok túl(nyílméregbékáknak készültek,de végül nem volt szívem beletenni egyikbe sem állatokat)evidensnek tűnt,hogy DSM módszerrel indítsak.Ezt elsősorban a Cuba miatt terveztem így,mivel víz felett megállíthatatlanul nő.szerettem volna olyan növényeket amik túlélik a kezdeti hibákat:)

60*40*40 opti white (sose sürgessd az akváriumkészítőt,ha szép ragasztásokat akarsz:banghead: )
JBL Aqua Basis+
ADA Amazonia (ezzel már most komoly problémám,hogy két hét után BARNA lett:confused:)
EHEIM EXP 250
QUAD T5 2x24W (ehhez hamarosan csatlakozik 30W led)
Tetra 100W fűtő
CO2 szett (hegesztős reduktror 2órával,mágnesszelep,ISTA 3in1 diffuzor.ami baromi gagyin néz ki viszont nagyon szépen porlaszt)

Layout:

Dragon kő és hosszas filózás után bekerült egy ADA vasfa is ami a második nagy hibámnak bizonyult,mivel nem maradt lenn feltöltés közben,kiszakítva a lótuszomat és némi cubát.Köveket tettem rá, tovább töltöttem az akit de megint elúszott,további rombolást produkálva.Gondolkodtam(na jó ez erős túlzás),hogy a kuka vagy adjak neki esélyt, úgyhogy egy vödörben végezte.két hete van rá,hogy lent maradjon,utána eltüzelem:mad:(jó tudom,hogy én voltam a tapasztalatlan,de akkor is gyűlölöm)

Szóval a kezdeti lépések(sajnos csak telefonos képek):

LUiv0MajiGrJmhNwkp8sn73dGMGmky84JhbtrDsEwcM=w289-h216-p-no


20130507_180007.jpg



ak+%25281%2529.jpg



Szóval innen indult a nevelgetés.Az aki nyitott,tehát lefolpackoztam,napi 2x-5x hogy időm engedte párásítottam.(ne tudjátok meg milyen vízkő volt rajta két hét után)4órában világítok.

Két hetes tapasztalat:
Várakozásaimnak megfelelően a cuba szépen nő,de a tenellusokon semmi változás,csak a csúcsok száradtak el,de azok egyébként is barnán érkeztek(GA dobozos).Később jobban megvizsgálva rájöttem,hogy ő inkább a gyökérképzésre koncentrált.Igazán tanulhatott volna tőle a cuba valamit;)

Ez a 18 napos állapot,egy hét szabin vagyok most van időm rá,úgyhogy elérkezett a feltöltés napja!

20130521_152440.jpg


20130521_152502.jpg



20130521_152535.jpg



Tapasztalatlanságomból adódóan a feltöltés rettentő hosszú kínszenvedéssé vált,de a vasfa okozta romboláson és agyvérzésen túl más veszteség nem volt.Két cuba úszott fel,amit szinte esélytelen volt visszanyomni,mivel a talaj tele van levegőbubival.
Technika beindít,szűrő légtelenítés fél óra(lehet ha ráguglizok hamarabb találok valami okosat),Co on,amilyen randa az Ista 3in1 diffu olyan szépen porlaszt.
Aztán persze jött a gyomorgörccsel fűszerezett bizonytalanság:
mi ez a sok dzsuva a vízben?honnan?azt írták nem kell kimosni az ADA talajokat.mi ez az olajos film a víz tetjén?és miért BARNA a talaj?!mivel ez már este 10felé történt így úgy gondoltam adok esélyt a szűrőnek és alszok rá egyet.Co off,lilly ki csobogni.Alvás.
Ez jó döntésnek bizonyult.reggelre tiszta víz fogadott,kicsit megnyugodtam,viszont a talaj miatt nagyon el vagyok keseredve,továbbra is barna..:confused:
Mértem vizparamétereket:

ph 7,5
kh 10alatt
gh 8felett

ami érdekes hogy a dc lime zöldben pompázik,pedig reggel 7 van,éjszaka nem ment a co2 viszont levegőztetni meg kijjebb húztam a lilyt.
Említettem már hogy az a rohadt talaj BARNA?!:mad:
 
Túl az első vízcserén(50%).Bárcsak így maradna:rolleyes:

A diffúzor elhelyezésében nem vagyok biztos,így a bubik jórésze bekerül az áramlatba,viszont a lily-n egy masszív bubiréteg képződik.
A kőre növesztett anubias nem a végleges helyen van,csak várja,hogy bekerülhessen a vasfa.

Jó lett az elrendezés, és külön jó, hogy a szoba közepén van, így, ha megunod, átsétálsz a másik oldalára, és onnan más képet mutat. (y) :)

Inkább azt várd, hogy ne maradjon így, mert akkor fejlődik! :eek: Az apró kavicsokat benövi úgyis a HC, és nem ofg látszódni.A diffúzort tedd kicsit magasabbra, és a másik oldalra. Elcsorog odáig az a víz. ;)
 
Jó lett az elrendezés, és külön jó, hogy a szoba közepén van, így, ha megunod, átsétálsz a másik oldalára, és onnan más képet mutat. (y) :)

Inkább azt várd, hogy ne maradjon így, mert akkor fejlődik! :eek: Az apró kavicsokat benövi úgyis a HC, és nem ofg látszódni.A diffúzort tedd kicsit magasabbra, és a másik oldalra. Elcsorog odáig az a víz. ;)


Köszi.Sejtettem,hogy át kellene helyezni,csak az a látható oldal,nem szeretném "becsövezni".Ez a buktatója ennek az elhelyezésnek.Sajnos a dc nem sok támpontot ad ,1napja ugyanolyan lime színű vízcsrétől,bubiszámtól függetlenül,biztos én csinálok valamit rosszul:whistle:
 
Nekem is nagyon tetszik. Lehet megskalpolsz érte de én a fát be se raknám :D jó ez így ;)

Még nagyon kétesélyes nálam is a dolog.Felkötöztem rá a karácsony mohát és igen jól néz ki.berakom aztán meglátjuk.lehet,hogy megy a következő projectbe(remélem ezt asszony nem olvassa,mert elveszi a bankkártyámat:D )
 
Még nagyon kétesélyes nálam is a dolog.Felkötöztem rá a karácsony mohát és igen jól néz ki.berakom aztán meglátjuk.lehet,hogy megy a következő projectbe(remélem ezt asszony nem olvassa,mert elveszi a bankkártyámat:D )

Akváriumból sosem elég! :D
 
3. nap

vízcsere,ma már rutinosabban 1óra:dead: holnap meglesz 30perc alatt:smug:

dc-ből kivágtam a folyadékot,harmadik napja volt ugyanolyan színű mindentől függetlenül.mikor kiöntöttem a csapba visszakékült,tehát mégsem volt rossz.van valami a rejtélyben amihez hiányzik a tudás a fejemből.
Tegnap bekerült némi növény az akiba,ezzel eldőlt a vasfa sorsa is.sürgősen el kell kezdenem a nanot,hogy legyen helye:hungry:
A Limnophila sessiliflora-n bekerült némi alga is(nem is kevés) úgyhogy ráuszítottam a beköltözésre váró piros tányércsigáimat.(illetve a felét,mert a barna példányokat nem engedem be az akiba).Bár random desszantoltak be a vízbe,reggelre mindet az algán találtam,remélem rendbe rakják.

20130523_112654.jpg



Amiben tanácstalan vagyok,az a növényekre rakódott "por".mindent beborít egy vékony réteg,és a cubához nem merek közelíteni,nehogy felszakadjon(ellentétben a tenellusokkal,amik 4-5centis gyökereket növesztettek,ezek alig kapaszkodnak az Amazoniába.mégis jó lett volna az a powder amazonia a tetejére,de + kb egy 10es lett volna,ami elég horror sztem.)

Ma reggel is mértem a vizet(csere előtt természetesen).Valamicskét csökkent a ph és a keménység,ami a co-tól elvileg tovább megy lefele remélem,bár a csapvíz keménységével szemben nincsenek illúzióim.Majd ha már beáll a heti vízcsere akkor elkezdem lágyítani a vizet.
 
3. nap

vízcsere,ma már rutinosabban 1óra:dead: holnap meglesz 30perc alatt:smug:

dc-ből kivágtam a folyadékot,harmadik napja volt ugyanolyan színű mindentől függetlenül.mikor kiöntöttem a csapba visszakékült,tehát mégsem volt rossz.van valami a rejtélyben amihez hiányzik a tudás a fejemből.
Tegnap bekerült némi növény az akiba,ezzel eldőlt a vasfa sorsa is.sürgősen el kell kezdenem a nanot,hogy legyen helye:hungry:
A Limnophila sessiliflora-n bekerült némi alga is(nem is kevés) úgyhogy ráuszítottam a beköltözésre váró piros tányércsigáimat.(illetve a felét,mert a barna példányokat nem engedem be az akiba).Bár random desszantoltak be a vízbe,reggelre mindet az algán találtam,remélem rendbe rakják.

20130523_112654.jpg



Amiben tanácstalan vagyok,az a növényekre rakódott "por".mindent beborít egy vékony réteg,és a cubához nem merek közelíteni,nehogy felszakadjon(ellentétben a tenellusokkal,amik 4-5centis gyökereket növesztettek,ezek alig kapaszkodnak az Amazoniába.mégis jó lett volna az a powder amazonia a tetejére,de + kb egy 10es lett volna,ami elég horror sztem.)

Ma reggel is mértem a vizet(csere előtt természetesen).Valamicskét csökkent a ph és a keménység,ami a co-tól elvileg tovább megy lefele remélem,bár a csapvíz keménységével szemben nincsenek illúzióim.Majd ha már beáll a heti vízcsere akkor elkezdem lágyítani a vizet.

Szia!

Szerintem a DC-t még nem kell figyelni, mivel alacsony a beoldás ebben a stádiumban! A lerakodott por-t majd a garnélák elintézik, nekem is volt, nem foglalkoztam vele. Legyél kicsit türelmesebb!
 
Szia!

Szerintem a DC-t még nem kell figyelni, mivel alacsony a beoldás ebben a stádiumban! A lerakodott por-t majd a garnélák elintézik, nekem is volt, nem foglalkoztam vele. Legyél kicsit türelmesebb!


Türelmem végtelen:ROFLMAO:Csak agyaltam rajta,hogy mit kezdjek a porral.De köszi,megnyugtattál!
 
Szia!
Kellemes összeállítás, szerintem sem kell a fa. (y)
A DC-be kevesebb reagens-t tegyél, csak félig legyen a gömböcske, úgy érintkezik a legnagyobb felületen a légbuborékkal.
 
Szia!
Kellemes összeállítás, szerintem sem kell a fa. (y)
A DC-be kevesebb reagens-t tegyél, csak félig legyen a gömböcske, úgy érintkezik a legnagyobb felületen a légbuborékkal.

Köszi,ez igazán nekem is eszembe juthatott volna:giggle:
 
Egy kis DIY.Bár nem nagyon volt rá szüksége,pont felszabadult egy venti az egyik viváriumról.

Mágneskapcsoló hűtés:

20130523_182146.jpg



Fekete ragszalag csak ideiglenes.
 
Esti vízteszt:

ph 7 ez jelentős csökkenés a reggelihez képest
kh 7körül
gh 8
nitrit/nitrát 0

Holnap szerintem már csak 30%-os cserét csinálok.
 
Ma jelentős változások történtek odabent,van új kiskedvenc(a hegymászó csigán kívül),bár volt nagy damilharc mire ráraktam a kőre:

Lomariopsis lineata



20130523_181901.jpg


Azt hiszem köv fizuból muszáj lesz venni valami értelmes fényképezőt...
 
Back
Oldal tetejére