• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Tranquility

Hirtelen felindulásból fényképeztem a kalászhalakat. Sajnos nincs profi technikám, ezért a képek sem adják vissza tökéletesen a látványt. Remélem, a lényeg így is átjön. Utólag vettem észre, hogy egy kicsit piszkos kívülről az üveg. Talán ennyi még belefér :)

DSC02384a.jpg
Melanotaenia boesemani.

DSC02385a.jpg
Melanotaenia australis.
DSC02386a.jpg
Melanotaenia praecox.

DSC02399a.jpg
Melanotaenia herbertaxelrodi.

DSC02405a.jpg
Melanotaenia parkinsoni.
 
Hirtelen felindulásból fényképeztem a kalászhalakat. Sajnos nincs profi technikám, ezért a képek sem adják vissza tökéletesen a látványt. Remélem, a lényeg így is átjön. Utólag vettem észre, hogy egy kicsit piszkos kívülről az üveg. Talán ennyi még belefér :)

View attachment 177629
Melanotaenia boesemani.

View attachment 177630
Melanotaenia australis.
View attachment 177631
Melanotaenia praecox.

View attachment 177632
Melanotaenia herbertaxelrodi.

View attachment 177633
Melanotaenia parkinsoni.
Gyönyörűek!
 
Hirtelen felindulásból fényképeztem a kalászhalakat. Sajnos nincs profi technikám, ezért a képek sem adják vissza tökéletesen a látványt. Remélem, a lényeg így is átjön. Utólag vettem észre, hogy egy kicsit piszkos kívülről az üveg. Talán ennyi még belefér :)

View attachment 177629
Melanotaenia boesemani.

View attachment 177630
Melanotaenia australis.
View attachment 177631
Melanotaenia praecox.

View attachment 177632
Melanotaenia herbertaxelrodi.

View attachment 177633
Melanotaenia parkinsoni.
Ne szerénykedj! Kíváncsi lennék, mikor sikerülne nekem telefonnal ilyen éles képeket lőni... Még Ottó sem mutat jól nálam, mert valahogy szoftveresen nem tud vele mit kezdeni az a nyavalyás "okostelefon". 🤷. Gratulálok ezekhez a szép fotókhoz. 👍🙂
 
Ne szerénykedj! Kíváncsi lennék, mikor sikerülne nekem telefonnal ilyen éles képeket lőni... Még Ottó sem mutat jól nálam, mert valahogy szoftveresen nem tud vele mit kezdeni az a nyavalyás "okostelefon". 🤷. Gratulálok ezekhez a szép fotókhoz. 👍🙂
A telefonos próbálkozásokat már feladtam, ahhoz sokkal jobb készülék kellene. Ezeket a képeket kompakt fényképezőgéppel csinálom. Sajnos nagyon kevés dolgot lehet rajta beállítani. Nincs például manuális fókusz, ami nagyon hiányzik. Csak akkor tudok viszonylag éles képet készíteni, ha a hal egy helyben marad. Izgága, gyors mozgású halaknál ez elég ritka :)
 
Hirtelen felindulásból fényképeztem a kalászhalakat. Sajnos nincs profi technikám, ezért a képek sem adják vissza tökéletesen a látványt. Remélem, a lényeg így is átjön. Utólag vettem észre, hogy egy kicsit piszkos kívülről az üveg. Talán ennyi még belefér :)

View attachment 177629
Melanotaenia boesemani.

View attachment 177630
Melanotaenia australis.
View attachment 177631
Melanotaenia praecox.

View attachment 177632
Melanotaenia herbertaxelrodi.

View attachment 177633
Melanotaenia parkinsoni.
Szia!
Az ember elképzel egy faunát az akváriumba, erre jössz a kalászhalakkal és elbizonytalanítasz😀
Nagyon szépek!
 
Néhány kép a kertből:

DSC02424.JPG
Növekednek a medaka-ivadékok. Néhány hét múlva be kell őket vinni egy benti akváriumba. Nem merem megkockáztatni a kültéri teleltetést, mert elég kevesen vannak. Tavasszal - amint lehet - kikerülnek majd megint a szabadba.

DSC02412.JPG
Először virágzik nálam a Hygrophila difformis. Érdekes a virág lilás mintázata.

DSC02414.JPG
Középen Echinodorus bleheri látható. Azt hittem jobban fog majd fejlődni a szabadban. Talán azért maradt ilyen kicsi, mert már kimerült a táptalaj. Mellette balra Limnophila sessiliflora.

DSC02411.JPG
Ezt a gyíkot az esővízgyűjtő hordóból mentettem ki.
 
Csináltam egy videót a boesemani hímek vetélkedéséről. Nagyon szépek tudnak lenni ezek a halak, ha éppen olyan kedvük van. Hangulattól függően változtatják a színüket, általában elég halványak. Akkor igazán szépek, ha valami miatt izgalomba jönnek.

Egy bónusz kép:
DSC02472.JPG
 
Szolgálati közlemény:
Ez Rudi50 utolsó bejegyzése. Ha sikerül a műtét, a továbbiakban Fungus69 álnéven fogok tovább fórumozni.

Sokáig regisztráció nélkül olvasgattam ezt a fórumot. Egy hirtelen ötlettől vezérelve regisztráltam, mert meg akartam nézni néhány képet. A felhasználónéven nem gondolkodtam, hirtelen ez jutott eszembe. Az eltelt évek alatt nem tudtam vele megbarátkozni, már régóta terveztem, hogy megváltoztatom.
Eredetileg nem akartam hozzászólásokat írni, ezért a felhasználónévnek nem volt jelentősége. Egyszer találtam egy kedvező hirdetést, de nem tudtam rá reagálni. Kénytelen voltam elkezdeni írogatni, hogy meglegyen a 20 hozzászólás. Aztán belejöttem...
 
Szolgálati közlemény:
Ez Rudi50 utolsó bejegyzése. Ha sikerül a műtét, a továbbiakban Fungus69 álnéven fogok tovább fórumozni.

Sokáig regisztráció nélkül olvasgattam ezt a fórumot. Egy hirtelen ötlettől vezérelve regisztráltam, mert meg akartam nézni néhány képet. A felhasználónéven nem gondolkodtam, hirtelen ez jutott eszembe. Az eltelt évek alatt nem tudtam vele megbarátkozni, már régóta terveztem, hogy megváltoztatom.
Eredetileg nem akartam hozzászólásokat írni, ezért a felhasználónévnek nem volt jelentősége. Egyszer találtam egy kedvező hirdetést, de nem tudtam rá reagálni. Kénytelen voltam elkezdeni írogatni, hogy meglegyen a 20 hozzászólás. Aztán belejöttem...
A kutyafáját! Megint meg kell valamit szoknom. A sajátomban legalább benne van a keresztnevem. Jó, jó, Rudi a halad volt anno, de azért nekünk csak Rudi voltál eddig. 🙂
 
Szolgálati közlemény:
Ez Rudi50 utolsó bejegyzése. Ha sikerül a műtét, a továbbiakban Fungus69 álnéven fogok tovább fórumozni.

Sokáig regisztráció nélkül olvasgattam ezt a fórumot. Egy hirtelen ötlettől vezérelve regisztráltam, mert meg akartam nézni néhány képet. A felhasználónéven nem gondolkodtam, hirtelen ez jutott eszembe. Az eltelt évek alatt nem tudtam vele megbarátkozni, már régóta terveztem, hogy megváltoztatom.
Eredetileg nem akartam hozzászólásokat írni, ezért a felhasználónévnek nem volt jelentősége. Egyszer találtam egy kedvező hirdetést, de nem tudtam rá reagálni. Kénytelen voltam elkezdeni írogatni, hogy meglegyen a 20 hozzászólás. Aztán belejöttem...
Kérlek, az avatarodat le ne cseréld, mert akkor aztán tényleg teljesen összeleszünk zavarodva... :oops:
 
Az elmúlt hónapokban az akváriumok a kevés karbantartás ellenére elég jól tartották magukat. Sajnos mindenhol elszaporodott a békalencse. Aki találkozott már vele, tudja, milyen utálatos tud lenni. Több órás munkával sikerült 3 akváriumból kiszedni, a maradék kettőnek is nekiállok hamarosan (a nagy akváriumban nem kell ezzel foglalkoznom, mert megeszik a kalászhalak). Korábban már többször is kiirtottam a békalencsét, de rejtélyes módon időnként visszatér.
Csináltam néhány képet. A minőségük szokás szerint nem túl jó, de talán most is elnézitek.

DSC02573a.jpg
A nagy hidegben befagytak a kerti cserepek. Nincs kizárva, hogy a teljes víztömeg átfagyott. Azóta felolvadt a víz, úgy tűnik, a bacopák kibírták ezt is.

DSC02647a.jpg
A 30 literes kockában gyorsan fejlődnek a medaka ivadékok. Szép narancssárga mindegyik, a legnagyobbak már kifejlett méretűek. Valamiért nagyon félénkek lettek (kisebb korukban még nem voltak azok). Nehéz őket etetni, mert elmenekülnek, ha az akvárium fölé nyúlok. Emiatt a szükségesnél több száraztápot kell adnom, ettől pedig elszaporodtak a csigák. Próbálkoztam fagyasztott eleséggel is, de azt a félénkségük miatt nem eszik meg. Nem értem a dolgot, mert a szüleik nagyon falánkak voltak, és egyáltalán nem féltek.
Ez egy natural akvárium lenne (virágfölddel és komposzttal), de a növények láthatóan tápanyaghiányosak. Valószínűleg azért, mert rengeteg az úszónövény, sőt egy méretes futókát is betettem, melynek kiterjedt gyökérzete látható a képen. Elkezdtem kis mennyiségű káliumot adagolni, hátha attól beindulnak a növények. Most az a legfontosabb, hogy jó legyen a vízminőség, tavaszig életben maradjanak a medakák. Ha elég meleg lesz, a halak mennek ki a kerti edénybe. Utána majd rendbe hozom ezt az akváriumot.

DSC02559.JPG
Ez egy tő Lobelia cardinalis mini. Legalább 1 éve nem nyúltam hozzá. Az EI tápozás hatására hatalmas lett, nagyjából 30 cm-es. Nyírás nélkül nagyon dekoratív, kompakt bokorrá fejlődött. Levágtam róla a felkopaszodott szárat, és visszaültettem. Középtéri növénynek ideális.

DSC02627.JPG
Ez egy rosszul sikerült kép, de a színvilága miatt mégis megosztom. Egyszer, a lámpa felkapcsolódásakor, még derengő fényben észrevettem, hogy az egyik boesemani hím nászruhát öltött. Ilyen színeket még nem láttam tőle. Kár, hogy azt nem sikerült lefényképeznem, amikor a fehér csík is látszódott a hátán.
 
Back
Oldal tetejére