• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iriomote 西表

Ha láttok a kuka mellett egy hosonló méretű szebb napokat látott leselejtezett akváriumot ne szégyeljétek felmarkolni .... [emoji16][emoji16]

Egy összeállítást mutatok mára is.
Érdemes a hátteret is nézni [emoji23][emoji23]View attachment 54415

A GA- ban van pár selejtezett elvihető!;)
Nekem az előző fás jobban tetszett, de gondolom lesz még, amire voksolhatunk!
 
Üdv.
Ma vízcsere közben egy fotó.
Még van kb 1,5 hónap vissza,aztán jön az új elrendezés,amit most először nem kívánok naplózni,teljes egészében a saját fejem után akarok menni,hogy megnézzem így mit sikerül alkotni titokban.Persze itt ott részletek lesznek megosztva de írásos formátumot nem akarok.
Ennek a már említett kihívás az oka na meg nem utolsó sorban a meglepetés majd a következő versenyeken.
5c0d9ac83a1be033f45d43691dffd2b7.jpg
 
Drukkolok a következő projekthez (y)
Köszi Vik,Én is magamnak [emoji16][emoji16],most szívon magamba az ötleteket,aztán a megvalósítás is remélem összejön.
Érdekes ez az új akvárium építés mert amikor már az ember eljut arra a szintre hogy az algákkal növények állapotával nem kell foglalkoznia,mert minden rendben,akkor tud igazán kiteljesedni az építésben.
 
Üdv.
Ma vízcsere közben egy fotó.
Még van kb 1,5 hónap vissza,aztán jön az új elrendezés,amit most először nem kívánok naplózni,teljes egészében a saját fejem után akarok menni,hogy megnézzem így mit sikerül alkotni titokban.Persze itt ott részletek lesznek megosztva de írásos formátumot nem akarok.
Ennek a már említett kihívás az oka na meg nem utolsó sorban a meglepetés majd a következő versenyeken.
View attachment 56245


Lenne egy kerdesem:) Hogyan oldod meg a flow problemat hogy ne legyen ecset algat, nekem az utolso fas scapemben rengeteg gondot okozott es nem tudtam megoldani. Hiaba emeltem vagy csokkentettem a flowt.
 
Az áramlás figyelése okozza a legnagyobb odafigyelést ezen alkotásoknál.Van aki szinte nullára csökkenti a vízforgatást,persze ebben az esetben 3 naponta vízcsere,de van olyan is mint Én aki addig kísértetezget vele míg kialakul az összhang.Én rá szoktam segíteni a hátsó részen Eheim Skin-el mert a Miryo ott már nem enged át magán áramlást.Az biztos hogy minél többet épít az ember annál jobban figyel az áramlásra már a kezdeti hardscape időszakban is,hogy később ne legyen gond.
 
Sziasztok!

Nyugi srácok itt még a legkisebb árokban is ilyen kövek vannak [emoji3],meg hát ha megkérdezik magyar akvakertész vagyok vagy mi fene.
Ilyenkor csak egy kérdés merül fel: változtatja-e a vízparamétereket (savteszt?)?
Mert ha igen akkor egy levélnehezéknek valónál nem érdemes többet elhozni!

AmegA
 
Sziasztok.
A jövő héten ez az az akvárium megszűnik.Ezért zárnám egy versenyfotóval a naplót.
Illtve az eddigi két eredményt kiírva :
TAC : normal kategória 1.hely
HAC: normál kategória 9.hely
A többi verseny eredményt majd szépen sorjában :
IAPLC :
AGA:
IIAC:
WAC:
EAPLC:

Mindenkinek köszönöm aki hozzászólásával,növénnyel és bármi mással hozzájárult az akvárium létrejöttéhez.
A következő összeállításnak nem lesz naplója,így azt teljes "titokban" fogom építeni és gondozni.
Ez nem jelenti azt hogy itt-ott nem lesz a részletekről fotó.

54623b119c27f7e73bc5484a1643441a.jpg
 
Mea culpa mea maxima culpa, de ha a japán sziget adta az ihletet a napló elnevezéséhez, akkor helyesen Iriomotejima.
A -jima szigetet jelent, és 島 az kanji írásjele, amit a másik kettő után kell biggyeszteni, szóköz nélkül, mert az nincs a japcsiknál. ;)

Amúgy egy mesés sziget, ahová nem jutottam el a borzalmas időjárás miatt, helyette vetítést tartottak Iriomotejimáról az okinawai irodában. Azóta sem hevertem ki. :)
 
Sziasztok.
A jövő héten ez az az akvárium megszűnik.Ezért zárnám egy versenyfotóval a naplót.
Illtve az eddigi két eredményt kiírva :
TAC : normal kategória 1.hely
HAC: normál kategória 9.hely
A többi verseny eredményt majd szépen sorjában :
IAPLC :
AGA:
IIAC:
WAC:
EAPLC:

Mindenkinek köszönöm aki hozzászólásával,növénnyel és bármi mással hozzájárult az akvárium létrejöttéhez.
A következő összeállításnak nem lesz naplója,így azt teljes "titokban" fogom építeni és gondozni.
Ez nem jelenti azt hogy itt-ott nem lesz a részletekről fotó.

View attachment 58408

Gratula az eddigi sikerekhez! Megérdemelt eredmények, csak igy tovább ;)
 
Hosszan nagyon hosszan tudnám sorolni az indokokat.Régebben magamban nagy negatívumként kezeltem azokat a kollégákat akik nem naplóztak,most már értem miért tették,na pont ezért teszem Én is.
A meglepetés ereje a lényeg,persze ezzel kizárom magam a kritikák alol ami néha nagyon hasznos tud lenni,de most ebben az összeállításban bevállalom ezt is.[emoji6]
És ez miért is jó?(n)
 
Hosszan nagyon hosszan tudnám sorolni az indokokat.Régebben magamban nagy negatívumként kezeltem azokat a kollégákat akik nem naplóztak,most már értem miért tették,na pont ezért teszem Én is.
A meglepetés ereje a lényeg,persze ezzel kizárom magam a kritikák alol ami néha nagyon hasznos tud lenni,de most ebben az összeállításban bevállalom ezt is.[emoji6]

Kár!:(
@viktorlantos írta nemrég, mennyire kár, ha valaki csak úgy bedob a versenyre egy scape fotót, amiről senki semmit nem tud, hiszen így pont abból maradunk ki, ami ennek az egész fórumnak a lényege: lépésről lépésre követni a fejlődést, a küzdelmet, a sikert és a botlásokat, amikből mindenki tanulhat.
Persze elfogadom a döntésed, de sajnálom, sokat vesztünk vele.
 

Hasonló topikok

Válaszok
50
Megtekintések
30K
Back
Oldal tetejére