• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal betegségek: Mi lehet a baja a halamnak?

Sziasztok! Felütötte a fejét a darakór. 2 hétig voltam távol meló miatt, 4 hete hoztam az ucsó új halakat. 🥺 Az a gyanúm, hogy leginkább a kemény vízről lágyra váltás okozta stressz hozta elő... Az új halacsok a GA-tól jöttek(algázó gébek), de egyik másik régebben nálam levő neonon vettem észre némi grízt. A halacsok ránézésre jó kondiba vannak. A kérdésem a következő:
A Neocaridinák mennyire fogják bírni a Neptun Parakill turbo-t? (Ez van idehaza...) Talán sárga Sakurák, most kezdtek el szaporodni, sajnálnám őket.
 
Sziasztok! Felütötte a fejét a darakór. 2 hétig voltam távol meló miatt, 4 hete hoztam az ucsó új halakat. 🥺 Az a gyanúm, hogy leginkább a kemény vízről lágyra váltás okozta stressz hozta elő... Az új halacsok a GA-tól jöttek(algázó gébek), de egyik másik régebben nálam levő neonon vettem észre némi grízt. A halacsok ránézésre jó kondiba vannak. A kérdésem a következő:
A Neocaridinák mennyire fogják bírni a Neptun Parakill turbo-t? (Ez van idehaza...) Talán sárga Sakurák, most kezdtek el szaporodni, sajnálnám őket.
Uh, nem hiszem, hogy jó néven vennék, de ebben nem vagyok biztos, mert inkább a halbetegségeket ismerem.
A darakór kezelésére nem kell feltétlenül kemikália, hanem a fűtőt felcsavarod 32-33 Celsius fokra, úgy hagyod 3-4 napig, majd vissza. Persze abban nem vagyok biztos, hogy a garnélák értékelnék.
Ha nincs 34 millió garnid, akkor inkább kiszedném őket, és magát az akváriumot kezelném a fent leírt módon.
 
Uh, nem hiszem, hogy jó néven vennék, de ebben nem vagyok biztos, mert inkább a halbetegségeket ismerem.
A darakór kezelésére nem kell feltétlenül kemikália, hanem a fűtőt felcsavarod 32-33 Celsius fokra, úgy hagyod 3-4 napig, majd vissza. Persze abban nem vagyok biztos, hogy a garnélák értékelnék.
Ha nincs 34 millió garnid, akkor inkább kiszedném őket, és magát az akváriumot kezelném a fent leírt módon.

A neocaridinák alapvetően nem kényesek annyira a hőmérsékletre, bírják a magasabbat is, viszont, a hirtelen majd' 10 fokos változást lehet, hogy megsínylenék. Én is a kivételükre szavazok.
 
A neocaridinák alapvetően nem kényesek annyira a hőmérsékletre, bírják a magasabbat is, viszont, a hirtelen majd' 10 fokos változást lehet, hogy megsínylenék. Én is a kivételükre szavazok.
Fűtőt kell betenni, és nem merülőforralót, te kis pupák. :ROFLMAO:
@Zsoltiabéka a 200-as akváriumodban van a bibi? Ha igen, akkor nyugodtan keltsd a mesterséges lázat, mert több napba fog telni, mire felmelegszik az a víztömeg.
 
Utoljára módosított:
A darakór kezelésére nem kell feltétlenül kemikália, hanem a fűtőt felcsavarod 32-33 Celsius fokra, úgy hagyod 3-4 napig, majd vissza. Persze abban nem vagyok biztos, hogy a garnélák értékelnék.
Köszönöm. Eddig 29-30 fokig toltam a hőt, malachizölddel kombinálva. Azt tudom, hogy az Amano-kat nem verte földhöz. Ma reggel halásztam ki egy petéset a sárgákból, az előszűrőben is van néhány illetve láttam kisebb fiatalokat. Próbálok pecázni, biztos ami biztosIMG_20210311_121825.jpgIMG_20210311_131013.jpg
 
Köszönöm. Eddig 29-30 fokig toltam a hőt, malachizölddel kombinálva. Azt tudom, hogy az Amano-kat nem verte földhöz. Ma reggel halásztam ki egy petéset a sárgákból, az előszűrőben is van néhány illetve láttam kisebb fiatalokat. Próbálok pecázni, biztos ami biztosView attachment 103092View attachment 103093
32-ig toljad, mert azt tuti nem bírják a darák.
Nagy a víztömeg, szóval nem kell félni, szép fokozatosan fog felmelegedni a víz.
A Parakill, M-zöld kombó nem szerencsés. Vagy ez, vagy az.
Mivel a darához nem kell más, csak meleg, felesleges az állatokat és a növényeket vegyszerekkel sokkolni. Mostantól ne adagolj semmit, lécci. Rendbe fognak jönni még a neonok is.
 
32-ig toljad, mert azt tuti nem bírják a darák.
Nagy a víztömeg, szóval nem kell félni, szép fokozatosan fog felmelegedni a víz.
A Parakill, M-zöld kombó nem szerencsés. Vagy ez, vagy az.
Csak Parakill ment bele. Az volt idehaza. A Malachitzöldes tapasztalat régebbi és a garnélák miatt írtam le. Ráadásul 4 órával előbb küldtem volna a posztot, csak nem sikerült megnyomni a "válasz erre" gombot. De ha már megírtam, elküldtem... 🤭
Szerk. 1. : jelenleg 29,5 Celsius
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Felütötte a fejét a darakór. 2 hétig voltam távol meló miatt, 4 hete hoztam az ucsó új halakat. 🥺 Az a gyanúm, hogy leginkább a kemény vízről lágyra váltás okozta stressz hozta elő... Az új halacsok a GA-tól jöttek(algázó gébek), de egyik másik régebben nálam levő neonon vettem észre némi grízt. A halacsok ránézésre jó kondiba vannak. A kérdésem a következő:
A Neocaridinák mennyire fogják bírni a Neptun Parakill turbo-t? (Ez van idehaza...) Talán sárga Sakurák, most kezdtek el szaporodni, sajnálnám őket.
Hasonlóképpen jártam én is... Ugyanúgy algázó gébeket hoztam (többek között) a GA-ból, majd nem sokkal rá (3-4 héttel később) elkezdtek megbetegedni a neonjaim. Kivettem őket és külön akvában kaptak parakill turbó-t. 6-ból 2 maradt meg (1 mondjuk kiugrott a kezelő akvaból). Tartok tőle, hogy az izzófényűekkel is lesz bajom...

Szerk: Nálam nem darakór jött, hanem inkább uszonyrothadás. Pöttyöket nem láttam rajtuk.
 
Hasonlóképpen jártam én is... Ugyanúgy algázó gébeket hoztam (többek között) a GA-ból, majd nem sokkal rá (3-4 héttel később) elkezdtek megbetegedni a neonjaim. Kivettem őket és külön akvában kaptak parakill turbó-t. 6-ból 2 maradt meg (1 mondjuk kiugrott a kezelő akvaból). Tartok tőle, hogy az izzófényűekkel is lesz bajom...
Halgass @mmccannon Maryre. Neki van tapasztalata. Hőfokot fel! 👍
 
Hasonlóképpen jártam én is... Ugyanúgy algázó gébeket hoztam (többek között) a GA-ból, majd nem sokkal rá (3-4 héttel később) elkezdtek megbetegedni a neonjaim. Kivettem őket és külön akvában kaptak parakill turbó-t. 6-ból 2 maradt meg (1 mondjuk kiugrott a kezelő akvaból). Tartok tőle, hogy az izzófényűekkel is lesz bajom...

Szerk: Nálam nem darakór jött, hanem inkább uszonyrothadás. Pöttyöket nem láttam rajtuk.
A gébeken kívül semmi hasonlóság nincs @Zsoltiabéka és a Te eseted között.
A darakórt az Ichthyophthirius multifiliis csillós (egysejtű élősködő) okozza, ellenben az uszonrothadással, ami bakteriális (Aeromonas baktérium) megbetegedés.
A különbség kb. mint Gizike és a gőzeke között. ;)
 
A gébeken kívül semmi hasonlóság nincs @Zsoltiabéka és a Te eseted között.
A darakórt az Ichthyophthirius multifiliis csillós (egysejtű élősködő) okozza, ellenben az uszonrothadással, ami bakteriális (Aeromonas baktérium) megbetegedés.
A különbség kb. mint Gizike és a gőzeke között. ;)
Én a "szitura" értettem a hasonlóságot, nem a kórokra. :)
Mellesleg a neon halak is egy közös pont 😉
 
Én a "szitura" értettem a hasonlóságot, nem a kórokra. :)
Mellesleg a neon halak is egy közös pont 😉
Ha a boltból hozott kórságra gondolsz, akkor igen, hasonlít. Bár a darakór élősködője gyakran jelen van egészséges akiban is, tünetek nélkül. A halacsok alapvetően elbírnának vele. Veszedelmes halbetegségnek van beállítva, ami megöli őket. Csakhát ez a természetben már rég kipusztította volna őket, ha valóban igaz lenne. Stressz hozza elő a fertőzés berobbanását. Azt meg szinte bármivel előidézheted, akár egy újabb csoport hal behozatalával is. Nem törnék pálcát sem a GA, sem más akvaboltos közt. Egyszerűen nem lehet bolti körülmények közt nyugalmat biztosítani és az egészségesnek látszó halak is gyakran betegek ettől. Mivel az áru forog, a gond ígyis-úgyis a vásárlónál jön ki. 🌈
 
Ha a boltból hozott kórságra gondolsz, akkor igen, hasonlít. Bár a darakór élősködője gyakran jelen van egészséges akiban is, tünetek nélkül. A halacsok alapvetően elbírnának vele. Veszedelmes halbetegségnek van beállítva, ami megöli őket. Csakhát ez a természetben már rég kipusztította volna őket, ha valóban igaz lenne. Stressz hozza elő a fertőzés berobbanását. Azt meg szinte bármivel előidézheted, akár egy újabb csoport hal behozatalával is. Nem törnék pálcát sem a GA, sem más akvaboltos közt. Egyszerűen nem lehet bolti körülmények közt nyugalmat biztosítani és az egészségesnek látszó halak is gyakran betegek ettől. Mivel az áru forog, a gond ígyis-úgyis a vásárlónál jön ki. 🌈
Félreértés ne essék, eszembe sem jutott, hogy a GA hibázott volna bármiben is! 🙃
 
Ha a boltból hozott kórságra gondolsz, akkor igen, hasonlít. Bár a darakór élősködője gyakran jelen van egészséges akiban is, tünetek nélkül. A halacsok alapvetően elbírnának vele. Veszedelmes halbetegségnek van beállítva, ami megöli őket. Csakhát ez a természetben már rég kipusztította volna őket, ha valóban igaz lenne. Stressz hozza elő a fertőzés berobbanását. Azt meg szinte bármivel előidézheted, akár egy újabb csoport hal behozatalával is. Nem törnék pálcát sem a GA, sem más akvaboltos közt. Egyszerűen nem lehet bolti körülmények közt nyugalmat biztosítani és az egészségesnek látszó halak is gyakran betegek ettől. Mivel az áru forog, a gond ígyis-úgyis a vásárlónál jön ki. 🌈
Már bocsi, de nem tudom elhallgatni: úgy tudom, hogy a meleg nem pusztítja el ezeket a csillósokat,
ellenben a fejlődésüket meggyorsítja annyira, hogy a gyógyszeres kezelés ideje lerövidül. (kb: 1hét)
Kezeltem már sikeresen nemegyszer.
 
Back
Oldal tetejére