• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nem adom fel...

Szia!
Ha pár gondolatot megengedsz...
A külső szűrőd low-tech akváriumhoz bőven elég. Nálam egy 112 literest lát el diy esőztetővel, felére fojtva a flow-t.
A lámpád elvileg 2433 lument ad, ami a 125 liternél nem egészen 20lm literenként, ez nagyon kevés! Vegyél hozzá még egy ilyen lámpát, akkor már tökéletes lesz a fényed, és nem csak microsorumot, mohát és anubiast tudsz majd sikerrel tartani. Ha később CO2-t is szeretnél, akkor még 2 (összesen 4) ilyen lámpa kellene, de így már lehet, hogy érdemesebb másik típust választani...
A Manado nem rossz, kezdésnek főleg, táptalajjal megtámogatva meg pláne és szerintem az elképzeléseidhez alkalmas is, legyen vastag, legalább 5 cm, és akkor nincs gond az ültetéssel sem (egyébként meg amazoniába mindenki tud ültetni:p;)).
A halak tekintetében meg válassz olyat, ami neked tetszik, és méretileg elég neki az üveg, kivéve a talajtúró fajokat.:) Viszont az igaz, hogy a rózsás márnának kevés lesz a hely. Őket inkább add el/oda valakinek.
Jó kertészkedést kívánok!
Üdv
Balázs
 
Szia!
Ha pár gondolatot megengedsz...
A külső szűrőd low-tech akváriumhoz bőven elég. Nálam egy 112 literest lát el diy esőztetővel, felére fojtva a flow-t.
A lámpád elvileg 2433 lument ad, ami a 125 liternél nem egészen 20lm literenként, ez nagyon kevés! Vegyél hozzá még egy ilyen lámpát, akkor már tökéletes lesz a fényed, és nem csak microsorumot, mohát és anubiast tudsz majd sikerrel tartani. Ha később CO2-t is szeretnél, akkor még 2 (összesen 4) ilyen lámpa kellene, de így már lehet, hogy érdemesebb másik típust választani...
A Manado nem rossz, kezdésnek főleg, táptalajjal megtámogatva meg pláne és szerintem az elképzeléseidhez alkalmas is, legyen vastag, legalább 5 cm, és akkor nincs gond az ültetéssel sem (egyébként meg amazoniába mindenki tud ültetni:p;)).
A halak tekintetében meg válassz olyat, ami neked tetszik, és méretileg elég neki az üveg, kivéve a talajtúró fajokat.:) Viszont az igaz, hogy a rózsás márnának kevés lesz a hely. Őket inkább add el/oda valakinek.
Jó kertészkedést kívánok!
Üdv
Balázs
Köszönöm hozzáértő hozzászólásodat. Lámpa / világításajánlat, ami már jó, de még nem méregdrága ? Lenne esetleg ötlet, egy irányvonal amit keressek ?

Tapatalkkal küldve az én MI 5s Plus eszközömről
 
Köszönöm hozzáértő hozzászólásodat. Lámpa / világításajánlat, ami már jó, de még nem méregdrága ? Lenne esetleg ötlet, egy irányvonal amit keressek ?

Tapatalkkal küldve az én MI 5s Plus eszközömről
A meglévő lámpád nem tűnik rossznak, csak kettő kell belőle. Ha másik lámpát akarsz, akkor fénycsöves vonalon: ár érték arányban az odyssea lámpák nem rosszak (dual, ha low-tech-nél maradsz, és quad, ha high-techre is kimerészkedsz), ezzel egy szinten vannak az Azoo flexi-m lámpái; ledes vonalon az Up Aqua lámpák, illetve a távolkeleti Chihiros, vagy Leecom (ez utóbbiról @Szabó Henrik -nek van jó tapasztalata). De nem vagyok egy lámpa guru.
 
A meglévő lámpád nem tűnik rossznak, csak kettő kell belőle. Ha másik lámpát akarsz, akkor fénycsöves vonalon: ár érték arányban az odyssea lámpák nem rosszak (dual, ha low-tech-nél maradsz, és quad, ha high-techre is kimerészkedsz), ezzel egy szinten vannak az Azoo flexi-m lámpái; ledes vonalon az Up Aqua lámpák, illetve a távolkeleti Chihiros, vagy Leecom (ez utóbbiról @Szabó Henrik -nek van jó tapasztalata).
Köszönöm. Épp alkudozok egy második darabra 50 euroért. Pont fel is tudom lógatni ez mellé. Akkor ezt legalább nem kell kukáznom, vagy félrerakjam.

Tapatalkkal küldve az én MI 5s Plus eszközömről
 
Köszönöm. Épp alkudozok egy második darabra 50 euroért. Pont fel is tudom lógatni ez mellé. Akkor ezt legalább nem kell kukáznom, vagy félrerakjam.

Tapatalkkal küldve az én MI 5s Plus eszközömről
Uhh, ennek elég húzós ára van újonnan (115 euro), az 50 euro jobban hangzik, de gondolom használt, viszont ennyiért (itthon) az odyssea dualt megkapod frissen, ropogósan.
 
Uhh, ennek elég húzós ára van újonnan (115 euro), az 50 euro jobban hangzik, de gondolom használt, viszont ennyiért (itthon) az odyssea dualt megkapod frissen, ropogósan.
Megköszönnék egy linket melyik az. Ha azt venném meg, hozná esetleg ennek a kettőnek a teljesítményét ?

Tapatalkkal küldve az én MI 5s Plus eszközömről
 
Jah, akkor 45 magas. Nekem ez a méret van 40-es magassággal, a gyári tető van rajta 2x 18W T8 fénycsővel + 1 méter 8520-as LED szalag kb. 60%-ra dimmelve, így a fénymennyiség: 2x1300lm + 3240lmx0,6 = ~4500lm. Nekem ugyan csak 112 liter a térfogat, ezért kb. 40 lm jut 1 literre.
Nálad nagyobb a mélység, és csak 30 lm jutna 1 literre az Odyssea Dual-lal. Talán egy kicsit kevésnek érzem.:rolleyes: Esetleg meggondolnám a Quad-ot, főleg ha kacérkodsz a CO2 adagolás gondolatával, mert az már dupla ennyi fényt adna, és míg low-tech vonalon vagy, addig ha csak 3 csővel működteted 45 lm-t kapsz literenként, az teljesen jó.
 
Vagy köztes megoldás még a 2x39W-os dual, ez 2x3250 lm-t ad, csak annyi, hogy ez 90 cm-es, így 5-5 cm-t túllógna az üvegen, nem tudom, hogy zavaró-e...illetve azt sem tudom, hogy itt a két fénycsövet lehet-e külön működtetni, mert 1 az kicsit kevés, de 2 már kicsit sok.:wtf:
 
Ezzel most jól nem segítettem, igaz!?:D Nekem a 4x24W tűnik a legjobb megoldásnak, új ára 37eFt kicsit húzós, de ha eladod a jelenlegi lámpád 60+ euro-ért, akkor már csak megint ennyit kell hozzátenni (kb. mintha vennél még egy lealkudott aquatlantist). Vagy keresel használtat féláron.
 
Ezzel most jól nem segítettem, igaz!?:D Nekem a 4x24W tűnik a legjobb megoldásnak, új ára 37eFt kicsit húzós, de ha eladod a jelenlegi lámpád 60+ euro-ért, akkor már csak megint ennyit kell hozzátenni (kb. mintha vennél még egy lealkudott aquatlantist). Vagy keresel használtat féláron.
Ezt a 4x24 - t mikyen néven keressem ? :))

Hiszek a tapasztaltaknak, és köszi a rám szánt időtöket :)
 
Ezt a 4x24 - t mikyen néven keressem ? :))

Hiszek a tapasztaltaknak, és köszi a rám szánt időtöket :)
http://www.greenaqua.hu/hu/quad-t5-4-24-watt.html

Gyári lámpa ügyben sok tapasztalatom sajnos nincs, inkább csak ötletelek, próbálok segíteni. Én házilag bővítettem a világításom ezzel a 8520-as SMD ledszalaggal, és bevált (megjegyzem, nem volt sokkal olcsóbb, mintha vettem volna egy odyssea dual 2x24-et, de így kicsit erősebb a fényem).
 
A Juwell akksiknak ( Rio 125 ) valahogy leszedhető, a felső beépített kerete ? Feleslegesnek tartom, így hogy a lámpám lógatva lesz, és nyitott a teteje. Ragasztva lehet, vagy hogy lehet rögzítve ?
 
Back
Oldal tetejére