• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első kicsike növényes

Szép estét!

Előre is bocsi, ha kicsit elterelem a témát. Én a zöld tropicanat használom, elégedett vagyok vele. Kb. 2 hónapra való mennyiség van még belőle otthon. Viszont több videóban, külföldi youtubertől hallottam azt a véleményt, hogy aki igazán piros növényeket szeretne az nagyon erős fény + sok co2 + nagyon alacsony foszfát nitrát szintet kell, hogy elérjen. kb. 5 nitrát, 0,5 foszfát szintet. A zölddel ez lehetetlen kivitelezni, mert minden benne van, ha pedig kevesebbet adok az akvához hiánytűnetek lehetnek a növényeknél. Szerintetek a narancs tropicana + extrán kimért, hozzáadott nitrát foszfát mennyire lehet alkalmas e cél eléréséhez? :) Akik használták a narancssárga tropicanat milyen véleménnyel vannak róla?-esetleg jobb tápozás ötlet az igazán szép piros növényekért? Az ada termékeket néztem, de azoknak az ára... remélem lesz egy kicsit olcsóbb verzió XD
A kérdésed nem @Szatandi naplójába való, inkább ITT keress neki egy topikot, és ott tedd fel.
 
@mmccannon én pont úgy értettem, ahogy @Szatandi is értette. :) Nem szándékoztam lebeszélni. Jó ez a táp, csak tudni kell mit tud és mit nem. Tisztán segítő szándék vezérelt, mivel sokan beleesnek abba a hibába, hogy nem tudják pontosan mit adagolnak. A legrosszabb, ha túladagolás esetén durván sok lesz a vas.
Na ebben (már megint) igazad van. :D
 
Sziasztok!
Tegnap esti vízmérésnél meglepően 0 nitrit és 10 nitrát szintet mértem.Még kétnaponta cseréltem 30%-ot.Ma lenne esedékes a vízcsere.Áttérhetek heti két vízcserére?
 
A gépemen is rajta van,de nem engedi feltölteni.Lehet csak béna vagyok.:ROFLMAO:
A lenti "file csatolása" gombbal próbáltad már? Klikk után tudod simán tallózni a fájlokat, kiválasztás után pedig az "insert" feliratra klikkelve ki tudod választani, hogy teljes képként vagy indexképként (thumbnail) szeretnéd-e felrakni.
1619769436969.png
Szerk.: bocs, figyelmetlen voltam, videóról volt szó, nem képről, nem olvastam vissza. Akkor az a megoldás lesz jó, amit @Zsoltiabéka kolléga írt. :) FB-os videókkal is működik, ha a megosztandó poszt publikus.
 
Utoljára módosított:
Én még tojásokat sem láttam sosem.Ez nekem teljesen újdonság.
Lehet eldobja őket éretlenül? Olvastam ilyet.Akkor nem lesz kis garnéla.
Lehet megromlottak :( viccet félretéve zöld színű petét(lehet csal a kamera) nem láttam még én sem. fehérnek kellene lenniük, kicsit sárgásnak. Viszont a garnélák sem egyformák. A szép teli piros az szakura, a foltos verzió vagy vadas, vagy inkább red cherry lesz szerintem.
 
Back
Oldal tetejére