• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első kicsike növényes

Az Amanokhoz nem kicsi a 19 liter?
De igen, inkább süncsigákat, mondjuk kettő egyedet dobhatsz be.

Köszönöm a tanácsokat!Lehet az is az egyik okozója a túl sok világítás mellett,hogy nem adtam tápot a vízhez.Nem tudom mennyire hatékony ez a harangos Co2.
A következő napokban a világítás 6 óra.Hanyagolom az alkonyati és éjszakai funkciót.Rendelek Tropica növénytápot.
A harangos nafta, kábé mint hasmenésre a Nivea krém. :rolleyes:
Anno 84 literben próbáltam ki az Aquario CO2 rendszerét, és kopott az olló rendesen. Szóval, a növények egy hét alatt sokkal egészségesebb, szebb és több hajtást hoztak. Mondanom sem kell, hogy idővel áttértem a nagynyomásúra, amit azóta sem bántam meg.
nem, 4-5 amano jól elvan a 19 literesben és nagyon hatékonyak... 😊
Bocs, Tomi, de én 27 literbe sem tettem Amanót, inkább süninek felel meg ez az akva méret.

Tropica táptalaj van az aljzat alatt.Így is kell a kapszula?
Ált. javaslat, hogy a táptalajt 1 centi vastagon terítjük utána rá az általános talajt. Mivel nemrég indítottad, felesleges tápkapszulázni. A növények még javában az átállás időszakában vannak (ne feledd Andi, hogy minden akvárium más ökoszisztéma). Tápozáshoz az akva mérete miatt (is) a Tropica Premium-ot javaslom. Ez egy heti táp, és nem csinál galibát, mintha külön micro/macro adagolással bajlódnál.
Egy pici akváriumban sokkal nehezebb kialakítani és fenntartani a vízkémia egyensúlyát. Ha valami megbillen, annak meg az élőlények látják kárát.
 
De igen, inkább süncsigákat, mondjuk kettő egyedet dobhatsz be.


A harangos nafta, kábé mint hasmenésre a Nivea krém. :rolleyes:
Anno 84 literben próbáltam ki az Aquario CO2 rendszerét, és kopott az olló rendesen. Szóval, a növények egy hét alatt sokkal egészségesebb, szebb és több hajtást hoztak. Mondanom sem kell, hogy idővel áttértem a nagynyomásúra, amit azóta sem bántam meg.

Bocs, Tomi, de én 27 literbe sem tettem Amanót, inkább süninek felel meg ez az akva méret.


Ált. javaslat, hogy a táptalajt 1 centi vastagon terítjük utána rá az általános talajt. Mivel nemrég indítottad, felesleges tápkapszulázni. A növények még javában az átállás időszakában vannak (ne feledd Andi, hogy minden akvárium más ökoszisztéma). Tápozáshoz az akva mérete miatt (is) a Tropica Premium-ot javaslom. Ez egy heti táp, és nem csinál galibát, mintha külön micro/macro adagolással bajlódnál.
Egy pici akváriumban sokkal nehezebb kialakítani és fenntartani a vízkémia egyensúlyát. Ha valami megbillen, annak meg az élőlények látják kárát.
Megnéztem az Aquario Co2 rendszert.Ha kifogy a harangos,utántöltő helyett kipróbálom ezt.Esztétikailag sem mindegy.
 
Visszatérve a tápozásra: ha a növények megindulása, növekedése előtt tápozol, akkor a jelentős mértékű vízcserék végzése
elengedhetetlenül fontos, /pl. heti 2x50%/ , máskülönben a felhasználatlan tápok a vízben nemkívánt mértékben
feldúsulnak.
Nem adok még tápoldatot.Az aktív talaj miatt így is kell kétnaponta 30% vízcsere.
 
Tény, hogy a vízben a kívánatos tápanyagösszetétel folyékony tápozással fenntartható, míg a talajból esetlegesen
kioldódó tápanyagok esetében ugyanez teljesen bizonytalan.
A tápanyagot a cserevízben előzetesen célszerű feloldani.
Ameddig a növények stagnálnak, elég vízcserekor tápozni, ha viszont már megindultak és növekednek, akkor a napi
tápozás a megfelelőbb.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére