• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első kicsike növényes

Szatandi

Kertész szaki
Sziasztok!
04.15-én indítottam életem első növényes akváriumát.Teljesen kezdőként,vettem egy 19 literes nano akvárium szettet.Rendeltem
1 liter Tropica táptalajt,3 liter Invital normál japán szubsztrátumot (powdert kellett volna),Tropica System60 CO2 szettet,és növényeket
1 Anubias nana mini
2 Micranthemum Monte Carlo
1Rotala sp. Green
1Microsorium pteropus
1Alternanthera reineckii Mini
1Ammania sp. Bonsai
1Rotala "Vietnam H'ra"
1Vesicularia dubyana mini Christmas
5db Red Moor gyökeret.(s méret)
Berendeztem,elültettem a növényeket.Feltöltöttem az akváriumot állott Cl mentesített csapvízzel.
Másnap vettem víztesztet (azóta olvastam,hogy a csepptesztekkel pontosabban lehet mérni)
04.16-án Gh 8, Kh 6, Ph 7.2
04.18-án Gh 5, Kh 3, Ph 6,4 ekkor 30% vízcsere,ma újabb 30%.
Úgy tűnik a japán aljzat az ígéretnek megfelelöen lágyitja a vizet és beállítja a Ph-t.
A világítás lehetne erősebb, de talán a Co2 60 szetthez elég.
Idővel szeretném majd fejleszteni a technikát.
Majd Red Cherry garnélákat szeretnék bele és néhány csigát..Kíváncsian várom a fejleményeket...
Köszönöm , hogy elolvastad.

mmccannon

Mágus
Sziasztok!
04.15-én indítottam életem első növényes akváriumát.Teljesen kezdőként,vettem egy 19 literes nano akvárium szettet.Rendeltem
1 liter Tropica táptalajt,3 liter Invital normál japán szubsztrátumot (powdert kellett volna),Tropica System60 CO2 szettet,és növényeket
1 Anubias nana mini
2 Micranthemum Monte Carlo
1Rotala sp. Green
1Microsorium pteropus
1Alternanthera reineckii Mini
1Ammania sp. Bonsai
1Rotala "Vietnam H'ra"
1Vesicularia dubyana mini Christmas
5db Red Moor gyökeret.(s méret)
Berendeztem,elültettem a növényeket.Feltöltöttem az akváriumot állott Cl mentesített csapvízzel.
Másnap vettem víztesztet (azóta olvastam,hogy a csepptesztekkel pontosabban lehet mérni)
04.16-án Gh 8, Kh 6, Ph 7.2
04.18-án Gh 5, Kh 3, Ph 6,4 ekkor 30% vízcsere,ma újabb 30%.
Úgy tűnik a japán aljzat az ígéretnek megfelelöen lágyitja a vizet és beállítja a Ph-t.
A világítás lehetne erősebb, de talán a Co2 60 szetthez elég.
Idővel szeretném majd fejleszteni a technikát.
Majd Red Cherry garnélákat szeretnék bele és néhány csigát..Kíváncsian várom a fejleményeket...
Köszönöm , hogy elolvastad.
Szerintem a pH zuttyanás pont a Tropica CO2-je okozza, mivel az non-stop megy, de egy kis finomhangolással stabilabb értéket lőhetsz be.
A technikáról is írhatnál picit: szűrés, szűrőanyagok, tápozás (mivel mennyit), világítás (típus, mennyit pirítod a növényeket), sötöbö.
Bocsi, de mi ilyen kíváncsiak vagyunk, és én voltam az első, aki feltette ezeket a kérdéseket. :X3:

Örülök, hogy belevágtál, mert egy fantasztikus hobbi a miénk.
Ja, és kívánom, hogy messziről kerüljön el az alga! ;)

Szatandi

Kertész szaki
Szerintem a pH zuttyanás pont a Tropica CO2-je okozza, mivel az non-stop megy, de egy kis finomhangolással stabilabb értéket lőhetsz be.
A technikáról is írhatnál picit: szűrés, szűrőanyagok, tápozás (mivel mennyit), világítás (típus, mennyit pirítod a növényeket), sötöbö.
Bocsi, de mi ilyen kíváncsiak vagyunk, és én voltam az első, aki feltette ezeket a kérdéseket. :X3:

Örülök, hogy belevágtál, mert egy fantasztikus hobbi a miénk.
Ja, és kívánom, hogy messziről kerüljön el az alga! ;)
A harangos CO2 szettet használom.80 ml Co2 / nap.Délutánra kifogy a harangból. A szűrő egyenlőre a gyári AquaEl turbó mini. 1/3-ad kapacitással megy. Amilyen kicsi,ki sem nézné belőle az ember milyen erős sodrást csinál. Baktérium kultúrát nyomtam közvetlenül a szűrőhöz a vízcserék alkalmával. A lámpa is a gyári 4,8W-os led. Day&Nigh. Szép hideg fehér a fénye, de az olvasottak alapján a W/liter nagyon kevés .Ha beszerzek mellé egy hasonlót ,az gondolom elég lehet. Ezek a csíptetős ledek jöhetnek szóba,mert a cicám miatt fedett az aqvárium. Napi 8 órát megy a nappali fénye,9-17-ig,azután átkapcsolom az alkonyatira,ami este 8 ig.Az éjszakai világítást is használom☺️ 10-11-ig este. Egyenlőre nem adtam tápot a vízhez.Azt olvastam ,hogy eleinte a talajból is oldódik ki elegendő tápanyag.Lehet ,hogy valamit elnéztem. Ennyi Co2 és világítás mellett is adhatok tápot a vízhez?Nézegettem a külső szűrőket.OASE FiltoSmart 60 jó áron van a greenaquánál.Elég lenne?A meglévő lámpa mellé egy Chirios C201 7W-os led lámpa,..vagy a 14 W-os?

Coller

Főkertész
Az Oase sztem rendben lesz. Én is pont ezt tervezem a 20as Dennerle kockámhoz később, ha a havi keret megint aktív lesz :D Nekem a 20as vagy másfél évet ment a gyári 6W-os leddel mindenféle probléma nélkül - igaz, nem is voltak benne igényesebb növények. Ha felfelé akarsz fejlődni fényben (a Rotala és a reinickii, meg a Montecarlo meghálálnák), akkor ONF Flat nano vagy Chihiros C2, ezek alatt már gyakorlatilag bármit szépen tudsz nevelgetni. Ha a meglévő mellé akarsz, akkor talán a 14W-ost választanám, legfeljebb visszadimmeled, ha sok. Nekem is van itthon cica, de rá sem bagózik a három akváriumra, pontosabban, nézegetni szokta, de tudom, ez "macska-alkat" függő :) Szóval nekem nyitott, így nem vagyok bekorlátozva ilyen téren.
A tápozásról megoszlanak a vélemények: van, aki első naptól kezdve adja, van, aki a második héttől. Nincs elég tapasztalatom ahhoz, hogy ebben igazságot tegyek, én mindig elejétől kezdve adom, és nőni szokott minden, mint a gomba. De lehet, anélkül is így lett volna. A 20as kockám most indult, abban van táptalaj is, és tápoztam is az elejétől, szépen működött minden ilyen módon :)

Szatandi

Kertész szaki
Az Oase sztem rendben lesz. Én is pont ezt tervezem a 20as Dennerle kockámhoz később, ha a havi keret megint aktív lesz :D Nekem a 20as vagy másfél évet ment a gyári 6W-os leddel mindenféle probléma nélkül - igaz, nem is voltak benne igényesebb növények. Ha felfelé akarsz fejlődni fényben (a Rotala és a reinickii, meg a Montecarlo meghálálnák), akkor ONF Flat nano vagy Chihiros C2, ezek alatt már gyakorlatilag bármit szépen tudsz nevelgetni. Ha a meglévő mellé akarsz, akkor talán a 14W-ost választanám, legfeljebb visszadimmeled, ha sok. Nekem is van itthon cica, de rá sem bagózik a három akváriumra, pontosabban, nézegetni szokta, de tudom, ez "macska-alkat" függő :) Szóval nekem nyitott, így nem vagyok bekorlátozva ilyen téren.
A tápozásról megoszlanak a vélemények: van, aki első naptól kezdve adja, van, aki a második héttől. Nincs elég tapasztalatom ahhoz, hogy ebben igazságot tegyek, én mindig elejétől kezdve adom, és nőni szokott minden, mint a gomba. De lehet, anélkül is így lett volna. A 20as kockám most indult, abban van táptalaj is, és tápoztam is az elejétől, szépen működött minden ilyen módon :)
Köszönöm szépen!:)

Szatandi

Kertész szaki
az opàlosságnak 1-2 nap alatt el kell tűnnie.
a külső szűrő sokkal tisztább vizet csinál, mint a belső és a karbantartása is sokkal egyszerűbb. én használok egy zacskó purigent is a szűrőmben, elképesztően tiszta vizet produkál... 😊
Köszönöm.Már tervezem a külső szűrő beszerzését.Ami most van inkább csak forgatja a vizet. Nagy szűrőmunkát nem végez szerintem.

Ádám_

Veterán
Szia Andrea,
Gratulálok az első akváriumodhoz, ízlésesre sikeredett. Az első dolog amin megakadt a szemem az a világítás hossza, és fura mód senki nem reagált arra.
Napi 8 órát megy a nappali fénye,9-17-ig,azután átkapcsolom az alkonyatira,ami este 8 ig.Az éjszakai világítást is használom☺️ 10-11-ig este.
Ez nagyon sok lesz, azt mondanám ha az esti fényeken nem akarsz változtatni, akkor 11 előtt ne kapcsoljon fel a lámpa, különben hamar meg fognak jelenni az első algák.
Követés beállítva, hajrá! ;)

Oldal tetejére