• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első kicsike növényes

Akkor gyorsan a narancssárga tropica tápról. Ez lényegében csak microt tartalmaz. Tulajdonképpen ezt nagy -állatok általi- vízterhelésre ajánlják. Tehát a növènyek szükségletét kielégíti az a mennyiségű macro tápanyag ami a halak és rákok(csigák) tápjával bekerül. Kettő dolog fontos itt. Növények szükséglete és a haltáp típusa (tehát tartalma!). Növények macro és co2 étvágyát a fény (és hőmérséklet) határozza meg. Az elérhető co2 csak limitálja a tápanyagfelvételt. Azért írtam ezt le, mert a narancs tropica táp tök jó low energy agyontelepített dzsungeles akváriumba (én is használom egy ilyenben), de azért tarts kéznél egy kis macro tápot is.
 
Utoljára módosított:
04.27.
Pénteken beköltözött 2 db sisak csiga és 2 db zebracsiga.Szépen letakarították az üveget. :) Volt egy kis algásodás.A fény 6 órára csökkentése úgy néz ki bevált.Nem burjánzott el az alga.Itt ott látszik még pár szál fonal a microsorium levelein. Tegnap beköltözött 3 Red Cherry próbából.Úgy néz ki jól érzik magukat.Volt egy potyautas ,akit itthon vettem észre. Ki lehet?178406459_904241603482252_959727014200524265_n.jpg179021096_485364339183035_6336908432284982365_n.jpg
 
Rákerestem a neten,amanda lazacra tippelnék ,de nem olyan narancs színű. Most egyedül van,nem tudom ,hogy hozzak -e belőle párat,vagy az már sok lesz ebbe az akváriumba.(19l)
 
Amanda lazac lesz, fakó, mert stresszes volt neki a költözés! Ha kap jó minőségű kaját, szép színe lesz, de egyedül tartani nem szerencsés, és ilyen kicsi akvában amúgy sem jó ötlet, szóval én a helyedben elajándékoznám! :)

*ha esetleg a napokban jössz Bécs felé, én szívesen befogadom! 😅
 
Amanda lazac lesz, fakó, mert stresszes volt neki a költözés! Ha kap jó minőségű kaját, szép színe lesz, de egyedül tartani nem szerencsés, és ilyen kicsi akvában amúgy sem jó ötlet, szóval én a helyedben elajándékoznám! :)

*ha esetleg a napokban jössz Bécs felé, én szívesen befogadom! 😅
Most látom 🤣.. sajnos nem megyek arra...
 
Akkor gyorsan a narancssárga tropica tápról. Ez lényegében csak microt tartalmaz. Tulajdonképpen ezt nagy állatok általi vízterhelésre ajánlják. Tehát a növènyek szükségletét kielégíti az a mennyiségű macro tápanyag ami a halak és rákok(csigák) tápjával bekerül. Kettő dolog fontos itt. Növények szükséglete és a haltáp típusa (tehát tartalma!). Növények macro és co2 étvágyát a fény (és hőmérséklet) határozza meg. Az elérhető co2 csak limitálja a tápanyagfelvételt. Azért írtam ezt le, mert a narancs tropica táp tök jó low energy agyontelepített dzsungeles akváriumba (én is használom egy ilyenben), de azért tarts kéznél egy kis macro tápot is.
Ez így nem igaz @Bálint Nagy mert tökéletesen teszi a dolgát, amire tervezték. Szerintem @Szatandi t most teljesen felesleges lebeszélni e táp használatáról. (Gondolj bele, ha annyira szutyok lenne, akkor árulná a GA?)
A másik, hogy nem "nagy állatok" kell, hogy terheljék a vizet, hanem sok kicsi is megteszi. A 💩 mennyisége a lényeg.
Van benne vas és mangán is, viszont nincs benne foszfor és nitrogén.
 
Ez így nem igaz @Bálint Nagy mert tökéletesen teszi a dolgát, amire tervezték. Szerintem @Szatandi t most teljesen felesleges lebeszélni e táp használatáról. (Gondolj bele, ha annyira szutyok lenne, akkor árulná a GA?)
A másik, hogy nem "nagy állatok" kell, hogy terheljék a vizet, hanem sok kicsi is megteszi. A 💩 mennyisége a lényeg.
Van benne vas és mangán is, viszont nincs benne foszfor és nitrogén.
Én úgy értelmeztem,hogy tök jó,csak kell mellé macro táp,ha nincs elég állati salakanyag,vagy halkajából kioldódó maradék.Már megvettem a tropica tápot,úgyhogy ez lesz.Úgy gondoltam finoman kezdem adagolni aztán kiderül fejlődnek e kellően a növények tőle.Heti 1 pumpát javasol.Beletenném az előkészített vízbe,és úgy cserélném a vizet heti 2x 30%
 
Én úgy értelmeztem,hogy tök jó,csak kell mellé macro táp,ha nincs elég állati salakanyag,vagy halkajából kioldódó maradék.Már megvettem a tropica tápot,úgyhogy ez lesz.Úgy gondoltam finoman kezdem adagolni aztán kiderül fejlődnek e kellően a növények tőle.Heti 1 pumpát javasol.Beletenném az előkészített vízbe,és úgy cserélném a vizet heti 2x 30%
@mmccannon én pont úgy értettem, ahogy @Szatandi is értette. :) Nem szándékoztam lebeszélni. Jó ez a táp, csak tudni kell mit tud és mit nem. Tisztán segítő szándék vezérelt, mivel sokan beleesnek abba a hibába, hogy nem tudják pontosan mit adagolnak. A legrosszabb, ha túladagolás esetén durván sok lesz a vas.
 
Én úgy értelmeztem,hogy tök jó,csak kell mellé macro táp,ha nincs elég állati salakanyag,vagy halkajából kioldódó maradék.Már megvettem a tropica tápot,úgyhogy ez lesz.Úgy gondoltam finoman kezdem adagolni aztán kiderül fejlődnek e kellően a növények tőle.Heti 1 pumpát javasol.Beletenném az előkészített vízbe,és úgy cserélném a vizet heti 2x 30%
Gratu! nagyon jól értelmezted, én átolvastam párszor, de ez az én hiányosságom. :)
Egy dologban pontosítanálak, a tápból kioldódó anyagok nem az elfogyasztatlanra eleségre vonatkoznak, (ilyen nem lehet)
hanem a halak által ugyan elfogyasztott, de "visszaadott" tápanyagokra.
 
Ez így nem igaz @Bálint Nagy mert tökéletesen teszi a dolgát, amire tervezték. Szerintem @Szatandi t most teljesen felesleges lebeszélni e táp használatáról. (Gondolj bele, ha annyira szutyok lenne, akkor árulná a GA?)
A másik, hogy nem "nagy állatok" kell, hogy terheljék a vizet, hanem sok kicsi is megteszi. A 💩 mennyisége a lényeg.
Van benne vas és mangán is, viszont nincs benne foszfor és nitrogén.
Szép estét!

Előre is bocsi, ha kicsit elterelem a témát. Én a zöld tropicanat használom, elégedett vagyok vele. Kb. 2 hónapra való mennyiség van még belőle otthon. Viszont több videóban, külföldi youtubertől hallottam azt a véleményt, hogy aki igazán piros növényeket szeretne az nagyon erős fény + sok co2 + nagyon alacsony foszfát nitrát szintet kell, hogy elérjen. kb. 5 nitrát, 0,5 foszfát szintet. A zölddel ez lehetetlen kivitelezni, mert minden benne van, ha pedig kevesebbet adok az akvához hiánytűnetek lehetnek a növényeknél. Szerintetek a narancs tropicana + extrán kimért, hozzáadott nitrát foszfát mennyire lehet alkalmas e cél eléréséhez? :) Akik használták a narancssárga tropicanat milyen véleménnyel vannak róla?-esetleg jobb tápozás ötlet az igazán szép piros növényekért? Az ada termékeket néztem, de azoknak az ára... remélem lesz egy kicsit olcsóbb verzió XD
 
Szép estét!

Előre is bocsi, ha kicsit elterelem a témát. Én a zöld tropicanat használom, elégedett vagyok vele. Kb. 2 hónapra való mennyiség van még belőle otthon. Viszont több videóban, külföldi youtubertől hallottam azt a véleményt, hogy aki igazán piros növényeket szeretne az nagyon erős fény + sok co2 + nagyon alacsony foszfát nitrát szintet kell, hogy elérjen. kb. 5 nitrát, 0,5 foszfát szintet. A zölddel ez lehetetlen kivitelezni, mert minden benne van, ha pedig kevesebbet adok az akvához hiánytűnetek lehetnek a növényeknél. Szerintetek a narancs tropicana + extrán kimért, hozzáadott nitrát foszfát mennyire lehet alkalmas e cél eléréséhez? :) Akik használták a narancssárga tropicanat milyen véleménnyel vannak róla?-esetleg jobb tápozás ötlet az igazán szép piros növényekért? Az ada termékeket néztem, de azoknak az ára... remélem lesz egy kicsit olcsóbb verzió XD
Erre van külön topic
 
Back
Oldal tetejére