• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Lassú víz partot mos... (25L)

Haradim

Főkertész
Na hölgyeim és uraim eljött az idő, hogy így hosszadalmas várakozás után ismét elindítsam az akváriumot az alábbi koncepció szerint:

terv.jpg

Ezt a "rajzot" még 2 hónapja készítettem, hogy nagyjából ez lenne az elképzelés, aztán a gyakorlat kicsit másképp néz ki. Alapból a nagy fekete kövek lávakövek lettek volna, de nem találtam akkorákat amekkorákat szerettem volna. Viszont helyette találtam kisebb és esztétikusabb rhino köveket, az lesz a térelválasztó. Jobban örültem volna a láva kőnek, mert annak elvileg nem lett volna hatása a víz kémiára, de talán egy maroknyi (kb. 0.6-0.7 kg) nem fog felborítani semmit. A red moore fa se lesz akkora, két kisebb lesz össze kötve (ragasztva?).

A száraz adatok:

Akvárium: 25 literes
Talaj: ADA Aqua Soil Amazonia Ver.2 + Dennerle Nano garnéla aljzat - Sunda
Világítás: Chihiros LED A401
Szűrő: Eheim Classic 150 és majd benne Seachem Matrix
Co2: Tropica System Nano Set 95g (majd később lesz majd egy nagynyomású is, ha lesz egyszer egy pénztárca barát eladó 😂 )
Növények: 2 pohár Eleocharis acicularis mini TC, 1 pohár Myriophyllum 'Guyana' TC, 1 pohár Alternanthera reineckii 'Mini' TC, 1 adag Anubias barteri var. nana 'Petite', 1 adag Taxiphyllum sp 'Flame' moha TC
Tereptárgy: kb. fél kg. Rhino kő és Red Moore fa
Lakók: Majd ha beállt az akva akkor pár csiga és garnéla hadsereg :D
Víz: jövőhéten jön a RO szűrő, szóval lesz lágy víz amit visszasózok GA-s KH/GH Plus-al
Tápozás: Green Aqua Micro és Macro

Egyelőre nincs elindítva, mint a napló címe is sugallja, hogy inkább most sétálni tanulok meg a futás előtt. Múltkor összedobáltam mindent, találta egy képet, lecopyztam és 1 hónap alatt letérdelt az akvárium... :D A növényekért és az esetlegesen kimaradt dolgokért jövőhéten megyek amikor megérkezik a RO szűrő és talán jövőhét végén el is indítom, de mint mondtam, nem akarom elkapkodni. :D

Most a szűrő is "normális" lesz, nem a "fordított" működésű "izé", illetve a világítás is nagyon pacek lesz. Egyedül aminek még kilóg a lába, az a normális CO2 szett, de az most tényleg nem fért már bele a büdzsébe, de talán az már nem fogja földhöz vágni a dolgokat. Addig remélem kiszolgál a 95g-os.

A múltkor ajánlott tesztek megvannak már ugye az előző indításból: KH/GH (bár ez valószínűleg csak az első pár visszasózásnál fog kelleni), PH (szintén), PO3, Fe, PO4, NO3.

Ha esetleg így a leírtak és a koncepció alapján lát-e bárki buktatót vagy "nagy fába vágtad a fejszéd" részt találna és jelezné itt, azért hálásan megköszönöm (mint múltkor az iwagumi... :cautious: ) Vagy esetleg bármi amire nem gondoltam...

És végül, de nem utolsó sorban, hogy tartsam az ígéretem, megidézlek @Zsoltiabéka :D
 
Jónak tűnik. Talán az elején egy kicsit bővebb is lehetne a Myriophillum, amíg a gyep megindul. Felvenné a kezdeti ammónia egy részét. Aztán szép lassan lehetne visszább venni a területét. Az ARM-t nem tenném bele kezdéskor. A leendő helyén ugyanúgy lehetne Myriophillum az első 4-5 hétben. Utána gyomlálás és helycsere. Az akva látványa is tovább élvezhető, ha nem azonnal éred el a megálmodott kompozíciót. 😉
 
Örülök, hogy most tudatosabban gyúrsz az akvára, meg lesz a foganatja, hidd el.

Egyetértek, és csak megerősíteni tudom @Zsoltiabéka által javasoltakat.
Az ARM-hez annyit tennék hozzá, hogy kicsit hisztis, szereti a beállt akit, és tápkapszulákat zabálja.

A szűrőbe azt írtad, hogy Matrix lesz. Nincs még? Nekem van vadi új, és 1 lityit hobbitársi áron adok. Ha érdekel, küldj egy privit.
 
Örülök, hogy most tudatosabban gyúrsz az akvára, meg lesz a foganatja, hidd el.

Egyetértek, és csak megerősíteni tudom @Zsoltiabéka által javasoltakat.
Az ARM-hez annyit tennék hozzá, hogy kicsit hisztis, szereti a beállt akit, és tápkapszulákat zabálja.

A szűrőbe azt írtad, hogy Matrix lesz. Nincs még? Nekem van vadi új, és 1 lityit hobbitársi áron adok. Ha érdekel, küldj egy privit.

Akkor az ARM vár egy kicsit. Régen az előző indítás előtt volt ilyenem, nekem nem volt nyűgös, mert nőtt mint a gomba, ellenben mindenhova növesztette a levegőben a csápjait, gondolom az a kapszula hiánya miatt volt. :D Egyébként nem feltétlen ARM-et akarok oda, hanem valami pirosat, ami megtöri a zöldet. Ha esetleg arra van felvetés, szívesen nyitott vagyok rá! :D

A mátrix már itt van a polcon, elvileg kb. fél deci hiányzik az egy literes packból, de ha mégse lesz elég, akkor okvetlen kereslek! :)
 
Akkor az ARM vár egy kicsit. Régen az előző indítás előtt volt ilyenem, nekem nem volt nyűgös, mert nőtt mint a gomba, ellenben mindenhova növesztette a levegőben a csápjait, gondolom az a kapszula hiánya miatt volt. :D Egyébként nem feltétlen ARM-et akarok oda, hanem valami pirosat, ami megtöri a zöldet. Ha esetleg arra van felvetés, szívesen nyitott vagyok rá! :D

A mátrix már itt van a polcon, elvileg kb. fél deci hiányzik az egy literes packból, de ha mégse lesz elég, akkor okvetlen kereslek! :)
Nem táphiány, hanem így szaporodik a növény. A Rotalák is ilyenek.
Ludwigia super red mini, csak sűrűn nyírjad, hogy kompakt maradjon.
Rendben.
 
NOS...

Elkészültem az akváriummal... Nyilván utólag okos az ember és építés közben jön rá, hogy nem adja ki a matek úgy ahogy tervezte, de sebaj... Egyébként csúsztam egy kicsit az ígért időponthoz, mert később jött meg az RO szűrő a tervhez képest és nem akartam most X napig minden nap boltba vízért. Tök patika a szűrő, 3-0 GH/KH vizet csinál.

Kapott az akva egy fekete hátteret, nekem jobban tetszik mint a fehér fal mögötte, főleg hogy az asztal mögött van egy led szalag is ami hangulatomhoz igazítva világít és hülyén nézett ki ezelőtt is. :D
A talaj elosztása tök könnyen ment, bár ha később lesz garnéla akkor valószínűleg átrendezik majd... :D

IMG_20211211_165505.jpg

Az ültetés tényleg könnyebb ebbe a talajba, de a feladat oroszlán részét az asszony csinálta, ő közöte fel az anubiast és a flame mohát... :D Valószínűleg én agyvérzést kaptam volna a damilos pepecseléstől... :D
IMG_20211211_174014.jpg

És végül mikor már azt hittem, hogy életemben először sikerült úgy ültetnem, hogy nem jött fel egy növény se, természetesen feltöltés után 2 guyana felszállt, de már az is siker, hogy feltöltés közben egy sem... :D

IMG_20211211_190344.jpg

Ami még tervben van egy lilly pipe, mert ez a gyári eheim kifolyó, hát khm... :D De egyelőre ennyi fért a büdzsébe, így is vettem egy skimmeres üveg szívóágat, hogy szipkázza egy kicsit a felszínt, de még rá kell jönnöm a trükkjére, hogy fog szívni, mert hol fent van, hol lent. Láttam valamelyik topicban valami maszekot rá, majd rákeresek.

Indítani fogok rá egy google excelt és vezetni fogom benne a napi méréseket/adatokat és bemásolom minden nap ide... Úgy tervezem, hogy hatalmas spam lesz itt és minden adatot írni fogok, mert 3x szívtam meg minden alkalommal, hogy 1 hónap után jött a bűvös köd és gatya lett az akva. 🤢

Kapott 0,5 ml Micro-Macro-Excel-Foszfát kombót és utána majd ezt módosítom a napi tesztelgetések után. Remélhetőleg hamar sikerülni fog belőni.

A szűrőbe mint fentebb is említettem egyelőre nem tettem Purigent, egyelőre szeretném sikeresen üzemeltetni az akvát az előző 3 fail után. Nem mondom, hogy a puri volt a hibás, de én tuti mind a 3x többet tettem bele mint kellett volna, illetve nem is méricskéltem hozzá. A cím is mondja, lassú víz partot mos, majd később belekerül valószínűleg. ;)

A világítás egyelőre a 6 fokozatból a 3. fokozaton megy (ha a legerősebbtől visszafele számolom :D ), meg kell találnom valahol a neten, hogy melyik fokozat hány %nak felel meg a gyárilag hozzáadott kapcsolón, de biztos, hogy nem kell nyomatnom szerintem maxon. Igyekszek azt is miharabb belőni, mielőtt baj lenne belőle. Időzítővel fog menni napi 8 órába, főleg délutáni órákban, amikor itthon vagyunk.

Na nem tudom, hogy kihagytam-e valamit, szerintem biztos, de úgyis felteszitek kérdésbe ahogy Titeket "megismertelek".

Hölgyeim és Uraim, jöhet a hideg-meleg. Holnap jelentkezem az első vízcsere előtti mérésekkel és képekkel. ✌️
 
NOS...

Elkészültem az akváriummal... Nyilván utólag okos az ember és építés közben jön rá, hogy nem adja ki a matek úgy ahogy tervezte, de sebaj... Egyébként csúsztam egy kicsit az ígért időponthoz, mert később jött meg az RO szűrő a tervhez képest és nem akartam most X napig minden nap boltba vízért. Tök patika a szűrő, 3-0 GH/KH vizet csinál.

Kapott az akva egy fekete hátteret, nekem jobban tetszik mint a fehér fal mögötte, főleg hogy az asztal mögött van egy led szalag is ami hangulatomhoz igazítva világít és hülyén nézett ki ezelőtt is. :D
A talaj elosztása tök könnyen ment, bár ha később lesz garnéla akkor valószínűleg átrendezik majd... :D

View attachment 159904

Az ültetés tényleg könnyebb ebbe a talajba, de a feladat oroszlán részét az asszony csinálta, ő közöte fel az anubiast és a flame mohát... :D Valószínűleg én agyvérzést kaptam volna a damilos pepecseléstől... :D
View attachment 159905

És végül mikor már azt hittem, hogy életemben először sikerült úgy ültetnem, hogy nem jött fel egy növény se, természetesen feltöltés után 2 guyana felszállt, de már az is siker, hogy feltöltés közben egy sem... :D

View attachment 159906

Ami még tervben van egy lilly pipe, mert ez a gyári eheim kifolyó, hát khm... :D De egyelőre ennyi fért a büdzsébe, így is vettem egy skimmeres üveg szívóágat, hogy szipkázza egy kicsit a felszínt, de még rá kell jönnöm a trükkjére, hogy fog szívni, mert hol fent van, hol lent. Láttam valamelyik topicban valami maszekot rá, majd rákeresek.

Indítani fogok rá egy google excelt és vezetni fogom benne a napi méréseket/adatokat és bemásolom minden nap ide... Úgy tervezem, hogy hatalmas spam lesz itt és minden adatot írni fogok, mert 3x szívtam meg minden alkalommal, hogy 1 hónap után jött a bűvös köd és gatya lett az akva. 🤢

Kapott 0,5 ml Micro-Macro-Excel-Foszfát kombót és utána majd ezt módosítom a napi tesztelgetések után. Remélhetőleg hamar sikerülni fog belőni.

A szűrőbe mint fentebb is említettem egyelőre nem tettem Purigent, egyelőre szeretném sikeresen üzemeltetni az akvát az előző 3 fail után. Nem mondom, hogy a puri volt a hibás, de én tuti mind a 3x többet tettem bele mint kellett volna, illetve nem is méricskéltem hozzá. A cím is mondja, lassú víz partot mos, majd később belekerül valószínűleg. ;)

A világítás egyelőre a 6 fokozatból a 3. fokozaton megy (ha a legerősebbtől visszafele számolom :D ), meg kell találnom valahol a neten, hogy melyik fokozat hány %nak felel meg a gyárilag hozzáadott kapcsolón, de biztos, hogy nem kell nyomatnom szerintem maxon. Igyekszek azt is miharabb belőni, mielőtt baj lenne belőle. Időzítővel fog menni napi 8 órába, főleg délutáni órákban, amikor itthon vagyunk.

Na nem tudom, hogy kihagytam-e valamit, szerintem biztos, de úgyis felteszitek kérdésbe ahogy Titeket "megismertelek".

Hölgyeim és Uraim, jöhet a hideg-meleg. Holnap jelentkezem az első vízcsere előtti mérésekkel és képekkel. ✌️
A skimmerrel lehet bajban leszel :s az én oase filtosmart60-m sem tudja lehúzni vízszintre a fejet(sajnos gyengék ehhez) :( én a kicsi 30 literesbe csípesszel oldottam meg(működik), de 2 naponta állítani kell rajta... a belsejébe tettem szűrőszivacsot az a csiga/garnéla védő XD A nagy akvában pedig a kívánt szintre befőtes gumit tettem, de azt is utána kell állítani. Amennyiben ez maceráns neked kell venni sajnos egy elektromos skimmert :S

0.jpg
 
A skimmerrel lehet bajban leszel :s az én oase filtosmart60-m sem tudja lehúzni vízszintre a fejet(sajnos gyengék ehhez) :( én a kicsi 30 literesbe csípesszel oldottam meg(működik), de 2 naponta állítani kell rajta... a belsejébe tettem szűrőszivacsot az a csiga/garnéla védő XD A nagy akvában pedig a kívánt szintre befőtes gumit tettem, de azt is utána kell állítani. Amennyiben ez maceráns neked kell venni sajnos egy elektromos skimmert :S

View attachment 159911
Na igen, valahol én is ilyesmi megoldást láttam. :D És valószínűleg én is inkább megmaszekolom, mert volt egy 350es skimmerem, de azt most adtam el, mert sok helyet foglalt el, illetve bármennyire tömtem tele, tompítottam, folytottam, így is cunamit csinált az akváriumban. :(
 
Ha az eheim túl nagy flow-t csinálna, akkor átmeneti megoldásnak jó az, hogy mondjuk az egyik zselés növényes dobozba fúrsz egy lyukat, belevezeted a kifolyót, s le is van fogva az áramlás. (A teteje ne legyen rajta.) Randa, de működik. :D
Vadabbra számítottam a szűk kis cső láttán, de meglepően kellemesen áramoltat... Vagy elszúrtam valamit vagy csak még nem tűnik vészesnek, de minden esetre gyanús... :D
 
NOS...

Elkészültem az akváriummal... Nyilván utólag okos az ember és építés közben jön rá, hogy nem adja ki a matek úgy ahogy tervezte, de sebaj... Egyébként csúsztam egy kicsit az ígért időponthoz, mert később jött meg az RO szűrő a tervhez képest és nem akartam most X napig minden nap boltba vízért. Tök patika a szűrő, 3-0 GH/KH vizet csinál.

Kapott az akva egy fekete hátteret, nekem jobban tetszik mint a fehér fal mögötte, főleg hogy az asztal mögött van egy led szalag is ami hangulatomhoz igazítva világít és hülyén nézett ki ezelőtt is. :D
A talaj elosztása tök könnyen ment, bár ha később lesz garnéla akkor valószínűleg átrendezik majd... :D

View attachment 159904

Az ültetés tényleg könnyebb ebbe a talajba, de a feladat oroszlán részét az asszony csinálta, ő közöte fel az anubiast és a flame mohát... :D Valószínűleg én agyvérzést kaptam volna a damilos pepecseléstől... :D
View attachment 159905

És végül mikor már azt hittem, hogy életemben először sikerült úgy ültetnem, hogy nem jött fel egy növény se, természetesen feltöltés után 2 guyana felszállt, de már az is siker, hogy feltöltés közben egy sem... :D

View attachment 159906

Ami még tervben van egy lilly pipe, mert ez a gyári eheim kifolyó, hát khm... :D De egyelőre ennyi fért a büdzsébe, így is vettem egy skimmeres üveg szívóágat, hogy szipkázza egy kicsit a felszínt, de még rá kell jönnöm a trükkjére, hogy fog szívni, mert hol fent van, hol lent. Láttam valamelyik topicban valami maszekot rá, majd rákeresek.

Indítani fogok rá egy google excelt és vezetni fogom benne a napi méréseket/adatokat és bemásolom minden nap ide... Úgy tervezem, hogy hatalmas spam lesz itt és minden adatot írni fogok, mert 3x szívtam meg minden alkalommal, hogy 1 hónap után jött a bűvös köd és gatya lett az akva. 🤢

Kapott 0,5 ml Micro-Macro-Excel-Foszfát kombót és utána majd ezt módosítom a napi tesztelgetések után. Remélhetőleg hamar sikerülni fog belőni.

A szűrőbe mint fentebb is említettem egyelőre nem tettem Purigent, egyelőre szeretném sikeresen üzemeltetni az akvát az előző 3 fail után. Nem mondom, hogy a puri volt a hibás, de én tuti mind a 3x többet tettem bele mint kellett volna, illetve nem is méricskéltem hozzá. A cím is mondja, lassú víz partot mos, majd később belekerül valószínűleg. ;)

A világítás egyelőre a 6 fokozatból a 3. fokozaton megy (ha a legerősebbtől visszafele számolom :D ), meg kell találnom valahol a neten, hogy melyik fokozat hány %nak felel meg a gyárilag hozzáadott kapcsolón, de biztos, hogy nem kell nyomatnom szerintem maxon. Igyekszek azt is miharabb belőni, mielőtt baj lenne belőle. Időzítővel fog menni napi 8 órába, főleg délutáni órákban, amikor itthon vagyunk.

Na nem tudom, hogy kihagytam-e valamit, szerintem biztos, de úgyis felteszitek kérdésbe ahogy Titeket "megismertelek".

Hölgyeim és Uraim, jöhet a hideg-meleg. Holnap jelentkezem az első vízcsere előtti mérésekkel és képekkel. ✌️
Pofás lett. 🙂 Mire jönnek a lakók, szép lesz a Myrio háttérrel. Úgy látom a tervezettnek pont a tükörképe lett. 😃
 
NOS...

Elkészültem az akváriummal... Nyilván utólag okos az ember és építés közben jön rá, hogy nem adja ki a matek úgy ahogy tervezte, de sebaj... Egyébként csúsztam egy kicsit az ígért időponthoz, mert később jött meg az RO szűrő a tervhez képest és nem akartam most X napig minden nap boltba vízért. Tök patika a szűrő, 3-0 GH/KH vizet csinál.

Kapott az akva egy fekete hátteret, nekem jobban tetszik mint a fehér fal mögötte, főleg hogy az asztal mögött van egy led szalag is ami hangulatomhoz igazítva világít és hülyén nézett ki ezelőtt is. :D
A talaj elosztása tök könnyen ment, bár ha később lesz garnéla akkor valószínűleg átrendezik majd... :D

View attachment 159904

Az ültetés tényleg könnyebb ebbe a talajba, de a feladat oroszlán részét az asszony csinálta, ő közöte fel az anubiast és a flame mohát... :D Valószínűleg én agyvérzést kaptam volna a damilos pepecseléstől... :D
View attachment 159905

És végül mikor már azt hittem, hogy életemben először sikerült úgy ültetnem, hogy nem jött fel egy növény se, természetesen feltöltés után 2 guyana felszállt, de már az is siker, hogy feltöltés közben egy sem... :D

View attachment 159906

Ami még tervben van egy lilly pipe, mert ez a gyári eheim kifolyó, hát khm... :D De egyelőre ennyi fért a büdzsébe, így is vettem egy skimmeres üveg szívóágat, hogy szipkázza egy kicsit a felszínt, de még rá kell jönnöm a trükkjére, hogy fog szívni, mert hol fent van, hol lent. Láttam valamelyik topicban valami maszekot rá, majd rákeresek.

Indítani fogok rá egy google excelt és vezetni fogom benne a napi méréseket/adatokat és bemásolom minden nap ide... Úgy tervezem, hogy hatalmas spam lesz itt és minden adatot írni fogok, mert 3x szívtam meg minden alkalommal, hogy 1 hónap után jött a bűvös köd és gatya lett az akva. 🤢

Kapott 0,5 ml Micro-Macro-Excel-Foszfát kombót és utána majd ezt módosítom a napi tesztelgetések után. Remélhetőleg hamar sikerülni fog belőni.

A szűrőbe mint fentebb is említettem egyelőre nem tettem Purigent, egyelőre szeretném sikeresen üzemeltetni az akvát az előző 3 fail után. Nem mondom, hogy a puri volt a hibás, de én tuti mind a 3x többet tettem bele mint kellett volna, illetve nem is méricskéltem hozzá. A cím is mondja, lassú víz partot mos, majd később belekerül valószínűleg. ;)

A világítás egyelőre a 6 fokozatból a 3. fokozaton megy (ha a legerősebbtől visszafele számolom :D ), meg kell találnom valahol a neten, hogy melyik fokozat hány %nak felel meg a gyárilag hozzáadott kapcsolón, de biztos, hogy nem kell nyomatnom szerintem maxon. Igyekszek azt is miharabb belőni, mielőtt baj lenne belőle. Időzítővel fog menni napi 8 órába, főleg délutáni órákban, amikor itthon vagyunk.

Na nem tudom, hogy kihagytam-e valamit, szerintem biztos, de úgyis felteszitek kérdésbe ahogy Titeket "megismertelek".

Hölgyeim és Uraim, jöhet a hideg-meleg. Holnap jelentkezem az első vízcsere előtti mérésekkel és képekkel. ✌️
Én a talajt hátul vagy oldalt jobban megemeltem volna, hogy leejtős legyen ne egysíkú... vagy szigetet csinálni és körbe a fehér dekorhomok és magasabb red moor fákkal. Eléggé szemetszúró a fele fele látvány. Egy ösvény is jól mutatott volna, több növénnyel, hogy kevésbé algásodjon az aki. 😊
De persze hajrá én is így kezdtem a pénz beszélt, de másodjára már nem sajnáltam a költségeket.... 😁
 
NapDátumGHKHPhPO4NO3FeMicro (ml)Macro (ml)Foszfát (ml)Excel (ml)Vízcsere (l)
1.12.12.535,50301110,48,5

De lehet egyszerűbb lenne majd az egész google doksit ide belinkelni... :D

Valami mást szoktak még feljegyezni? :D
 
Hőmérséklet, TDS érték, co2 mennyiség
Ha a nitrátod 3 akkor a foszfátot toljad neki, a pH meg nagyon alacsony.
A hőmérőt el is felejtettem betenni... lol. :D TDS mérőm még nincs, tervezek venni, a dropcheckernél gondolom kellene valami megbízhatóbb/pontosabb mérés.

A foszfátot mennyire szabad "tolni" neki? Olvastam, hogy ez a talaj nyeli elfele, de ki kell kisérleteznem, hogy mennyi az annyi? :D
 
A hőmérőt el is felejtettem betenni... lol. :D TDS mérőm még nincs, tervezek venni, a dropcheckernél gondolom kellene valami megbízhatóbb/pontosabb mérés.

A foszfátot mennyire szabad "tolni" neki? Olvastam, hogy ez a talaj nyeli elfele, de ki kell kisérleteznem, hogy mennyi az annyi? :D
Az elején mehet több. Letöltesz magadnak egy no3-po4 táblázatot és a szerint lehet beállítani. ha Seachem Phosporust használsz azzal pontosan ki lehet számítani az adagolást pluszba.
 
Back
Oldal tetejére