• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Első kicsike növényes

Köszönöm.Már tervezem a külső szűrő beszerzését.Ami most van inkább csak forgatja a vizet. Nagy szűrőmunkát nem végez szerintem.
Egyenlőre persze, de amúgy ez egy jól kitalált kis szűrőcske, lévén nem dobozolt a szivacsa, vagyis a teljes felületén szűr.
Amúgy meglepő dolgokra képes egy kis kacatféle szivacs, én pl. tegnap mostam (végre) ki a külsőszűrő szívóágára húzott
egészen durva, vékony kis szivacssapkát, és a 10 liter (vödör) víz teljesen átlátszatlanná vált a rengeteg kimosódott anyagtól.
 
Szia Andrea,
Gratulálok az első akváriumodhoz, ízlésesre sikeredett. Az első dolog amin megakadt a szemem az a világítás hossza, és fura mód senki nem reagált arra.

Ez nagyon sok lesz, azt mondanám ha az esti fényeken nem akarsz változtatni, akkor 11 előtt ne kapcsoljon fel a lámpa, különben hamar meg fognak jelenni az első algák.
Követés beállítva, hajrá! ;)
Rendben! Holnaptól így lesz.Napközben többnyire dolgozom,így délelőtt a gyerkőc kapcsolja be a lámpát ,még online tanulnak ezért itthon van .Este mikor hazaérek sajnálom sötétbe borítani az akváriumot.😊Szükségem lesz időkapcsolóra azt hiszem.😊
 
Egyenlőre persze, de amúgy ez egy jól kitalált kis szűrőcske, lévén nem dobozolt a szivacsa, vagyis a teljes felületén szűr.
Amúgy meglepő dolgokra képes egy kis kacatféle szivacs, én pl. tegnap mostam (végre) ki a külsőszűrő szívóágára húzott
egészen durva, vékony kis szivacssapkát, és a 10 liter (vödör) víz teljesen átlátszatlanná vált a rengeteg kimosódott anyagtól.
Ezt örömmel olvasom!
 
Csatlakozom a többiekhez, és én is gratulálok - nagyon szép lett az akvárium!
A harangos CO2 szettet használom.80 ml Co2 / nap.Délutánra kifogy a harangból.
Nekünk @mmccannon javasolta a harangos helyett az Aquario Neo zselés CO2-rendszert. Még nem vettük meg - előbb megvárjuk, amíg kifogy a harangos -, de sokkal hatékonyabbnak és gazdaságosabbnak tűnik. Lehet, hogy nálad is beválna.
A lámpa is a gyári 4,8W-os led. Day&Nigh. Szép hideg fehér a fénye, de az olvasottak alapján a W/liter nagyon kevés .
Mivel én is kezdő vagyok, ne vedd készpénznek, amit írok, de én úgy tudom, a W/liter szabály fénycsöves lámpákra vonatkozik, a LED-esek megjelenése óta az univerzális lumen/litert használják. Azt nem tudom, ez az AquaEl lámpa hány lumenes, de még akár elég is lehet.
Ha beszerzek mellé egy hasonlót ,az gondolom elég lehet.
Én ilyet konkrétan láttam is egy videóban, azt hiszem, pont ugyanez a lámpa volt, úgyhogy működhet a dolog.
Egyenlőre nem adtam tápot a vízhez.Azt olvastam ,hogy eleinte a talajból is oldódik ki elegendő tápanyag.Lehet ,hogy valamit elnéztem. Ennyi Co2 és világítás mellett is adhatok tápot a vízhez?
Nekem azt mondták, hogy már az első naptól nyugodtan lehet tápozni, mert a táp segít a növényeknek kikonkurálni az algákat, önmagában nem okoz algásodást. Szerintem egy óvatos adagolással bátran elkezdheted.
Nézegettem a külső szűrőket.OASE FiltoSmart 60 jó áron van a greenaquánál.Elég lenne?
A Green Aquások szerint 30 litertől "kötelező" a külső szűrő, az alatt a belső is jó. Ha külsőt akarsz, ez a FiltroSmart jó választásnak tűnik. Érdemes a használtak között is körülnézni (a fórumon, Jófogáson, Facebook Marketplace-en).
 
Csatlakozom a többiekhez, és én is gratulálok - nagyon szép lett az akvárium!

Nekünk @mmccannon javasolta a harangos helyett az Aquario Neo zselés CO2-rendszert. Még nem vettük meg - előbb megvárjuk, amíg kifogy a harangos -, de sokkal hatékonyabbnak és gazdaságosabbnak tűnik. Lehet, hogy nálad is beválna.

Mivel én is kezdő vagyok, ne vedd készpénznek, amit írok, de én úgy tudom, a W/liter szabály fénycsöves lámpákra vonatkozik, a LED-esek megjelenése óta az univerzális lumen/litert használják. Azt nem tudom, ez az AquaEl lámpa hány lumenes, de még akár elég is lehet.

Én ilyet konkrétan láttam is egy videóban, azt hiszem, pont ugyanez a lámpa volt, úgyhogy működhet a dolog.

Nekem azt mondták, hogy már az első naptól nyugodtan lehet tápozni, mert a táp segít a növényeknek kikonkurálni az algákat, önmagában nem okoz algásodást. Szerintem egy óvatos adagolással bátran elkezdheted.

A Green Aquások szerint 30 litertől "kötelező" a külső szűrő, az alatt a belső is jó. Ha külsőt akarsz, ez a FiltroSmart jó választásnak tűnik. Érdemes a használtak között is körülnézni (a fórumon, Jófogáson, Facebook Marketplace-en).
Köszönöm a tanácsokat!Lehet az is az egyik okozója a túl sok világítás mellett,hogy nem adtam tápot a vízhez.Nem tudom mennyire hatékony ez a harangos Co2.
A következő napokban a világítás 6 óra.Hanyagolom az alkonyati és éjszakai funkciót.Rendelek Tropica növénytápot.
 
Köszönöm a tanácsokat!Lehet az is az egyik okozója a túl sok világítás mellett,hogy nem adtam tápot a vízhez.Nem tudom mennyire hatékony ez a harangos Co2.
A következő napokban a világítás 6 óra.Hanyagolom az alkonyati és éjszakai funkciót.Rendelek Tropica növénytápot.
adnék a növények gyökeréhez kapszulát, a vízbe meg folyékony tápot. én a tropica kapszuláját és Green Aqua Micro makro folyékony tápot hadználok plusz seachem excelt, ezeket előírás szerint adagolva...
 
Back
Oldal tetejére