• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Iwagumi 45P

40L-es akvába van 20 kg Seiryu kő. Amíg el nem bontod ezt a layoutot, minden héten folyamatosan emelkedni fog a keménység.
De azért nem kell annyira ráparázni a dologra. Ha hetente lecserélsz 50%-ot, szépen el fognak benne éldegélni a CRS-ek! ;)
Ez jó Hír! Hát igen, erre én is utólag jöttem rá, hogy szép - szép ha az ember összerak "pár követ" de az arányok... Erre legközelebb jobban fogok figyelni! Most már ez így marad, egy darabig... Remélem minden jól fog működni és nem lesz vele gond! Főleg, hogy ilyen lelkesen szakértői tanácsokkal látttok el :) mindig lesz kedvem kérdezni :D:D:D:D:D
 
Ez jó Hír! Hát igen, erre én is utólag jöttem rá, hogy szép - szép ha az ember összerak "pár követ" de az arányok... Erre legközelebb jobban fogok figyelni! Most már ez így marad, egy darabig... Remélem minden jól fog működni és nem lesz vele gond! Főleg, hogy ilyen lelkesen szakértői tanácsokkal látttok el :) mindig lesz kedvem kérdezni :D:D:D:D:D
Én örülök, ha tudok segíteni, én is sok segítséget kaptam amikor szükség volt rá...
 
Négy nap történései :) 03.30-án volt vízcsere... Ezt követte 04.03-án a következő. Azóta is TF Planterből 1 ml TF Macro-pedig 3 ml tápot kapnak a növények . A Világítsi idő sem változott 7 óra világítás! Tegnap megnyírtam a növényeket. Tegnap még azt mondtam, hogy amióta több a tápanyag azóta szemmel láthatóan jobban érzik magukat a növények! Ami részben így is van. Azonban 3 dologra lettem figyelmes! Az Alternanthera reineckii Mini számomra tragédia! Csupa Zöld pontalga! A színe sem olyan mint amilyennek lennie kéne szerintem! A Karácsony mohán megjelent a fonal alga! Ill az anubias leveleiből pár régebbi nagyobb levél mint ha kezdené színét veszíteni (fakulna) azonban az erezet még mindig sötét zöld. (amiét én olvastam erről azt talán magnézium hiányra utal? Hátul a Rotala macrandra 'Red Mini' sem olyan szerintem mint amilyennek lennie kéne! Rakjuk rendbe a dolgokat! Én nem ragaszkodom ezekhez a TF tápokhoz... Mert már az is eszembe jutott lehet ez a táp egy zsák... sz@r... A csigák rákok és az oto-k jól érzik magukat és jönnek mennek mint a távirat! Összességében nem tragédia szerintem az akvárium, de nem is olyan mint amilyennek lennie kéne? Min változtassak? Seachem Purigen még mindig kérdéses számomra... Kell ez nekem? Szeretnék időben lépni! Az alább táblázatban benne vannak a vízparaméterek!
Friss képek:
Egybe az akvárium Anubias közelről Reineckii közelről
DátumÓra/PercGHKHPHNO3FEPO4HőmérsékletTDSTF PlanterTF Macro
2021.03.3015:33757,23mg/l(ppm)0,02mg/l(ppm)0,02mg/l(ppm)22 C01250,5 ml1,5 ml
2021.03.3114:518673mg/l(ppm)0,02mg/l(ppm)0,02mg/l(ppm)22 C01451 ml3 ml
2021.04.01*********************************
2021.04.0215:3096,57,25mg/l(ppm)0,02mg/l(ppm)0,05mg/l(ppm)23 C01551 ml3 ml
2021.04.0314:30******************22 C01251 ml3 ml
2021.04.0415:3086,57,25mg/l(ppm)0,05mg/l(ppm)0,05mg/l(ppm)23 C01451 ml3 ml
 
Szia @ddaco
Szerintem barna algád van, ami fojtogatja a növényeket, ezért nincsenek toppon (ezen kívül viszont minden teljesen rendben van az akváriummal 👍) . Úgy tűnik, nincsen zavaró mennyiség. Ez jó, de az állapot még bőven hetekig is eltarthat ilyen kevés algaevővel. Szóval tényleg csak türelem kell, majd szépen felszívódik és minden növény kirúgja magát. Túltápozással vigyázz addig is. ITT is erről írtam.
 
korábban, amikor másfajta tápokat használtan, algásodtam én is állandóan...
amióta Green Aqua Micro makrót és seachem excelt használok előírás szerinti mennyiségben, szinte semmi algám nincs... persze ez csak egy tényező a sok közül, de nekem bevált.
amit még a helyedben módosítanék az elrendezésen: kevesebb növényt tennék bele, néha a kevesebb a több 😊, jobban érvényesülnének a kövek...
 
Eljött a várvavárt nap! "megérkezett" a nagynyomású rendszer (CO2) így már be is üzemeltem! Kérdés: Úgy állítottam be az időkapcsolót, hogy lámpakapcsolás elött 2 órával kezdi el tolni a CO2-őt és a lámpakapcsolással egy időben áll le a rendszer! Így megfelelő lesz? A másik változtatás pedig úgy döntöttem átállok én is az EI alapú tápozásra... Itt röhög az asztalon mellettem a Green Aqua Micro & Macro! Az össz viztömegem 32 Liter? a gyári ajánlása ahogy ti is tudjátok 1ml/20 L. (amit itt olvasok https://greenaqua.hu/hu/green-aqua-macro-novenytap-1000-ml-utantolto.html asszerint ha jól értelmezem akkor a heti két vízcserénél nekem 2ml/20 liter adagot kéne adjak! Így ha jól számolok akkor 3ml micro és 3 ml macro tápot toljak a vízbe? Ezen kívül pedig beszereztem seachem Flourish Exel-t is. Ebből 0,5 ml lenne a napi adagom?
 
Difivel oldassz be? A kezdés jó, nekem lámpa lekapcs előtt 1 órával áll le a CO2-működik így is...
Mi a mennyiség, amit beállítottál?
Tápot válthatsz egyik napról a másikra, én is így tettem. Pár napos torpanás volt, utána viszont indul a burjánzás. Szerintem kezdj a gyártói ajánlással, aztán majd látod, bele kell-e nyúlni...
 
Szerintem butaság lenne átállnod EI-re. Egy ilyen kis akvában miért akarsz gyors növekedést? Az EI rohamtempója mellett egy fazonírozást követő 3. napon már megint nyírásra kell majd készülnöd. Gyorsan felhalmozódik a táp, nem maradhat el a 6-7 naponkénti vízcsere sem.
A TF-fel - szép vékonyan adagolva - egy laza középtempót be tudsz lőni, abból se lesz baj, ha egyszer-egyszer kimarad a heti vízcsere.
Én 65 literre teljesen random adagolom, max heti 8 ml-t, általában egy vagy két részletben, de az is előfordul hogy 10 napig nem tápozok (de az is, hogy néhány naponta rátolok pár pumpálást), szóval teljesen freestyle és minden hibátlan.
De nem akarok mellette kampányolni, neked is csak azért mondom mert már alapból ezzel nyomod. Szóval nem értem a váltási szándékot, de lelked rajta...
 
Difivel oldassz be? A kezdés jó, nekem lámpa lekapcs előtt 1 órával áll le a CO2-működik így is...
Mi a mennyiség, amit beállítottál?
Tápot válthatsz egyik napról a másikra, én is így tettem. Pár napos torpanás volt, utána viszont indul a burjánzás. Szerintem kezdj a gyártói ajánlással, aztán majd látod, bele kell-e nyúlni...
Pont ezért tettem fel a kérdést, amit be is linkeltem, hogy a gyári ajánlás szerint (HA JÓL ÉRTELMEZEM A TÁBLÁZATOT) akkor 2 ml/20 Liter az adag???? Íme a mai kép (amihez mint mindig hozzáfúztem, hogy nem adja vissza a valóságos színeket, mert szerintem túlexponál a telefonom fényképezője)
 
Szerintem butaság lenne átállnod EI-re. Egy ilyen kis akvában miért akarsz gyors növekedést? Az EI rohamtempója mellett egy fazonírozást követő 3. napon már megint nyírásra kell majd készülnöd. Gyorsan felhalmozódik a táp, nem maradhat el a 6-7 naponkénti vízcsere sem.
A TF-fel - szép vékonyan adagolva - egy laza középtempót be tudsz lőni, abból se lesz baj, ha egyszer-egyszer kimarad a heti vízcsere.
Én 65 literre teljesen random adagolom, max heti 8 ml-t, általában egy vagy két részletben, de az is előfordul hogy 10 napig nem tápozok (de az is, hogy néhány naponta rátolok pár pumpálást), szóval teljesen freestyle és minden hibátlan.
De nem akarok mellette kampányolni, neked is csak azért mondom mert már alapból ezzel nyomod. Szóval nem értem a váltási szándékot, de lelked rajta...
Kipróbálnám, ezt a másik tápozási rendszert is. A TF-el amit eddig csináltam tök szép és jó minden a maga nemében, de szerintem akkor sem olyan a színezete a növényeknek amilyennek lennie kéne, a TF tápból a gyári ajánlás kétszeresét nyomattam bele, és a cseppteszt eredmények sehol nem voltak ahhoz képest ami ideálisabb lenne! Tudom friss az akvárium, jöhet a barna alga és társai. Hl az égnek nagyon nagy algásodásom nem volt eddig, leszámítva az agancsot, zöld pontalgát és fonalalgát, de pl a reineckii mini mióta a dupláját tolom bele azóta kezd erőre kapni, de ez még mindig kevés neki, mert nagyon sok levele tropa! Ha pedig 3 naponta kell nyírni akkor 3 naponta nyírom, "ráérek és van időm" ugyan ez vonatkozzék a vízcserékre is :) :)
 
korábban, amikor másfajta tápokat használtan, algásodtam én is állandóan...
amióta Green Aqua Micro makrót és seachem excelt használok előírás szerinti mennyiségben, szinte semmi algám nincs... persze ez csak egy tényező a sok közül, de nekem bevált.
amit még a helyedben módosítanék az elrendezésen: kevesebb növényt tennék bele, néha a kevesebb a több 😊, jobban érvényesülnének a kövek...
Nekem szintén ez volt a véleményem, ezt akkor ki is fejtettem itt a naplódban, erre ma szembe jött velem ez a kép, amiről eszembe jutott az akvád @ddaco :
FB_IMG_1617789494823.jpg
Amikor az arányokról beszéltem, meg hogy el fog tűnni ez a patent HS, akkor erre gondoltam! ;)
 
Eljött a pillanat, hogy folytassam a naplót! 2021.04.05-én áttértem a Green Aqua Micro Green Aqua Macro ill. Seachem Flourish Exel adagolásra az EI rendszer szerint! Heti 2x cserélek 50% vizet, és napi 3ml micro ill. macro tápot adok a növényeknek ill 0,5 ml exelt naponta! A növényekből is minimális változtatás volt, leszedtem az reineckii minit a nagy szikláról és "szétültettem" középen az ösvényből kiszedtem a karácsony mohát, ill bal oldalra ültettem pár szál Palustris Cuba-t. Azóta beköltözött 3 sziámi törpe szívóharcsa, ill egy sziámi ormányos márna (kb 3 cm). 22 db CRS SSS garnéla (volt eddig is) ebből viszont 2 db sajnos letette a kanalat... nem egyszerre kb 1 hete az egyik és ha jól emlékszem 2-3 napja a másik. A többi Szemmel láthatóan jól van kapirgál, eszik, és jól érzi magát. Legalábbis ezt látom én! Sajnos beszélgetni nem tudok velük :) De a viccet félre téve....amióta a Green Aqua Micro-macro tápot használom, rá kellett jönnöm ahogy régebben írtam mindig.. bocs a kép minőségéért, mert túl exponált.... hát nem.... én is láttam de szerintem írtam is hogy szép-szép az összes növény de nem az igazi. Azóta mióta tápot váltottam egyszerűen ragyognak a növények, szép egészséges hajtásokat hoznak.. MINDEN növény, és szép üde zöld is. Alga: Fonal algám volt egy kevéske, de azt a jószágok lelegelték... azóta nincs fonal algám, pont algám is úgy tűnik, hogy megszűnt és nem jelentkezik. Barna alga eltűnt mind egy szálig... Elvétve viszont találok agancsalgát, de azt is csak leghátsó növényeken, nem sokat... de ahogy meglátom már kapom is elő az ollót! A vízparaméterek: Szerintem valami nem jó :(
2021.04.1817:00gh7kh7ph7NO3 15mg/l(ppm)FE 0,2mg/l(ppm)PO4 0,05mg/l(ppm)hőmérséklet 23 C0TDS 147Green Aqua Micro 3 mlGreen Aqua Macro 3 mlEXEL 0,5 ml
Ezek az értékek tegnap esti értékek! Ma reggel csináltam vízcserét. Világítási idő azóta is 7 óra! Növények szemszögéből úgy gondolom minden jó és szép, de a garnélákért kicsit aggódom... Íme a várva várt FOTÓ! ugyan azzal a beállításokkal mint ahogy eddig fotóztam, szemmel látható a különbség... Élőben még szebb :) Várom a véleményeteket!
 
Szépek a színek, sokat nőtt minden. 👍 A gh kh arányod nem ideális a 7es gh-hoz 3-4-es kh jobb lenne. Mivel sózol vissza? A foszfát pedig nagyon alacsony. Az olyan 1 és másfél között kéne hogy legyen ilyen nitrát érték mellett. Szerintem már áttérhetnél a heti 1x-i vízcserére!
 
Szépek a színek, sokat nőtt minden. 👍 A gh kh arányod nem ideális a 7es gh-hoz 3-4-es kh jobb lenne. Mivel sózol vissza? A foszfát pedig nagyon alacsony. Az olyan 1 és másfél között kéne hogy legyen ilyen nitrát érték mellett. Szerintem már áttérhetnél a heti 1x-i vízcserére!
Green Aqua GH Plus-al sózók vissza TDS 110-120 közötti értékre! Ilyen kicsi akváriumnál elég lenne a Heti 1x vízcsere is? mert akkor vissza kell vennem a tápok adagolásából is 2 - 2 ml-re. De hogy tudnám a ph-t lejjebb vinni ill a KH értéket, és hogy tudnám a foszfátot növelni? Ja és ami kimaradt egy fontos lépés! 2021.04.09-én kivettem a Seachem Purigen-t is a szűrőből!
 
Green Aqua GH Plus-al sózók vissza TDS 110-120 közötti értékre! Ilyen kicsi akváriumnál elég lenne a Heti 1x vízcsere is? mert akkor vissza kell vennem a tápok adagolásából is 2 - 2 ml-re. De hogy tudnám a ph-t lejjebb vinni ill a KH értéket, és hogy tudnám a foszfátot növelni? Ja és ami kimaradt egy fontos lépés! 2021.04.09-én kivettem a Seachem Purigen-t is a szűrőből!
Hm, azt hittem gh/khval sózol, akkor a kövek emelik a kh-dat. Elég a heti 1x-i vízcsere, és a tápozásnál is pontosan 2-2-nél nem kell több! Vannak foszfát folyékonytápok, azon könnyű változtatni. Én Seachem Purigen párti vagyok, vele és nélküle is be lehet jól állítani az értékeket. A ph-t legkönnyebben co2 emeléssel lehet csökkenteni, de a 7 nem vészes, ha az élőlények jól érzik magukat, azon nem változtatnék. Égertobozzal is lehet csökkenteni, de ahhoz meg kell puri, mert színezi a vizet!
 
Back
Oldal tetejére