• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

bszl - első növényesnek szánt 186 literese

Megpróbáltam csipesszel finoman összefogva felhúzni a talajról, de jött vele a cuba gyökerestől. Nagyrészét kiszedegettem, de ez sajnos sok cuba halálát okozta, melyek egy részét azért sikerült visszaültetgetnem, de többségük sajnos össze volt gabalyodva ezzel a barnás vattaszerű algával. A helferik könnyebben átvészelték azokról le tudtam öblíteni, aztán ültettem is őket vissza. A gondot tetézi, hogy az aljzat nem szereti a piszkálást, így bármilyen finoman matatom felkavarodik.
 
Itt az ideje alaposan végigolvasni a rhizocloniummal kapcsolatos topicokat. Ilyen fiatal (3 hetes) akváriumnál nem kockázatos a 3 napos elsötétítés? (nem sínylik nagyon meg a növények?)
 
Egyelőre nem durvul a rhizoclonium helyzet. A java cuccot akkor este kiszedegettem, a CO2-t kissé megemeltem, az akvárium vizét szódabikarbónával elvittem a savas irányból a semleges felé (6,8 - 7,2 között mozog, de inkább 7,0), a KH-t úgyfest sikerül 5-7 között tartanom. Néhány helyütt még van ilyen barna pamacs, de nem terjed.
A nitrát szint még magas, de ammónia már nem mutatható ki. A szűrőt tervezem megszabadítani a TMC1000 reaktor által okozott tehertől (kiszervezem egy 600 liter/perces külső Eheim 1048-ra, ez csak szabaidő kérdése, remélem hétvégén sort tudok rá keríteni).
 
Lemértem, hogy mit tud az EHEIM 2075-ös reaktorral terhelten. A 10 literes vödröt 1 perc 26 másodperc alatt töltötte meg. Ez annyit tesz, hogy 42 ilyen vödör töltődne meg 1 óra alatt, tehát cc. 420 liter/óra. Ez nagyon gáz... egy 1.250 liter/órás szivattyút hogy foghat meg ennyire egy reaktor? (Nincs törés a vezetékben, szép ívekben van hajlítva mindenütt az irányváltásoknál)
 
Megszabadítva a terhektől (alaposan kimosott szűrőcsövek, kiszerelt reaktor) sem lett sokkal jobb az eredmény: 52 másodperc ----> cc. 690 liter/óra.
Na akkor az 1.250 liter/órás szivattyút ennyire megfogja a benne lévő szűrőanyag, vagy rossz a szivattyú?
 
bszl said:
Lemértem, hogy mit tud az EHEIM 2075-ös reaktorral terhelten. A 10 literes vödröt 1 perc 26 másodperc alatt töltötte meg. Ez annyit tesz, hogy 42 ilyen vödör töltődne meg 1 óra alatt, tehát cc. 420 liter/óra. Ez nagyon gáz... egy 1.250 liter/órás szivattyút hogy foghat meg ennyire egy reaktor? (Nincs törés a vezetékben, szép ívekben van hajlítva mindenütt az irányváltásoknál)

Zsír új szűrő vagy már használod egy ideje?

Ha használt(ad), akkor érdemes egy alapos takarítást megejteni. Nem csak a töllteteket és a szivacsot, de a rotor házat, a rotort, a csatlakozófedelet és a szűrőcsöveket is.

Ha reaktor AM1000 akkor cseréld le a golyókat benne, mondjuk krumpliszsák hálóra. Itt a fórumon is sok tippet találsz róla.

szerk. közben látom írtál még.
 
A szűrőt novemberben vettem a GA-tól s mindössze 24 napja üzemel. Most egy műanyagkádba tettem az akvárium vizéből , s abba szépen egyenként kivettem szűrőközeg kosarakat. Szennyeződés szinte semmi. A MechPro patyolattiszta, a BioMech és a Substrat Pro alig van elszíneződve. A szivacsokból ha kinyomkodom kissé kosz nem jön, csak a teaszínű baciközeg.
 
bszl said:
A szűrőt novemberben vettem a GA-tól s mindössze 24 napja üzemel. Most egy műanyagkádba tettem az akvárium vizéből , s abba szépen egyenként kivettem szűrőközeg kosarakat. Szennyeződés szinte semmi. A MechPro patyolattiszta, a BioMech és a Substrat Pro alig van elszíneződve. A szivacsokból ha kinyomkodom kissé kosz nem jön, csak a teaszínű baciközeg.

Ok, a kora alapján nagy szennyeződés még nem lehet. Azért a szűrő fejcsatlakozót is érdemes lenne megnézni és kefével lekezelni és a rotorházat is hasonlóan.
Nekem is van itthon egy ilyen szűrőm 2028-al van párban. Bár sosem mértem egyiket sem, de ha látom a teljesítményvesztést, akkor jön a taki. ;)

Nem feltétlen magyarázat a mérési eredményedre. Csak a rutinellenőrzést futtattam le :angel:
 
Kipucoltam a szűrőt teljesen (persze a szűrőközeget azt nem csapvízben). A rotorház és a tengely teljesen tiszta volt. Most összepakolom aztán mérek egyet újfent. Mindjárt lesz eredmény.
 
Kipucolva terheletlenül 44 mp, azaz 818 liter/ÓRA, ami sajnos eléggé alatta van a gyári 1.250 liter/órás értéknek. Ez normális érték, vagy valami baj lehet a szűrővel?
 
bszl said:
Kipucolva terheletlenül 44 mp, azaz 818 liter/perc, ami sajnos eléggé alatta van a gyári 1.250 liter/órás értéknek. Ez normális érték, vagy valami baj lehet a szűrővel?

Nekem a 2073-as ha jól tudom 850lph-t tudott újban, de az Eheim Prof topicban leírtam, ott keresővel megtalálod,
 
818l/perc az nagyon jó!
Vagy 818l/h?
Szerintem most sokan tesztelni fogják a szűrőjüket,hogy mennyit is nyom!
Érdekes amúgy!
Veszel egy szűrőt és jóval kevesebbet nyom mint ami rá van írva!
Oké,hogy visszafogja a töltet meg minden de ennyire!
Ha 800-1000l/h lenne üzemelés közben még az jó is!
De 400-600l/h?
Kicsit soknak találom én is a teljesítményesést!
Vagy ez normális?
Szerintem!
 
Hát nem tudom, hogy normális jelenség-e...
Az biztos, hogy ha páran megnézik és hasonló arányban tér el a névleges adatoktól a valóságos érték (mondjuk kiegészítők nélkül, kitisztított csövekkel és szűrővel), akkor megnyugszom, hogy nem a szűrő a rossz, hanem mindössze csak ennyit tud.
1.250 ----> cc. 800 liter/óra (azaz kb. 65% szűrőközeggel)
1.250 ----> cc. 600 liter/óra (azaz kb. 50% szűrőközeggel, reaktorral és külső fűtővel, minimális lerakódásos filmréteggel a csövek belsejében)
 
Na ha figyelmesen elolvasom a hozzászólásokat akkor: szűrőkőzeg bent van a szűrőben de "TERHELETLENÜL"-gondolom itt az esőztetőre gondoltál mérted a 800 pár litert. Ez teljesen jó mivel a gyár ÜRES állapotra tehát szűrőközeg nélkül adja meg a teljesítményt de ha elolvasod a leírást a shopban ez le vagyon írva.
Ne aggódj ez a szűrő JÓ semmi gond vele. A rektor bizti rengeteget elvesz a teljesítményből célszerű lenne egy külön szivattyúra kötni.

Kitartás megoldódnak a gondok, nőnek a növények eltűnik az alga is, csak türelem, a természetben sem gombnyomásra oldódnak meg a dolgok ;) :D !!!
 
bszl said:
Hát nem tudom, hogy normális jelenség-e...
Az biztos, hogy ha páran megnézik és hasonló arányban tér el a névleges adatoktól a valóságos érték (mondjuk kiegészítők nélkül, kitisztított csövekkel és szűrővel), akkor megnyugszom, hogy nem a szűrő a rossz, hanem mindössze csak ennyit tud.
1.250 ----> cc. 800 liter/óra (azaz kb. 65% szűrőközeggel)
1.250 ----> cc. 600 liter/óra (azaz kb. 50% szűrőközeggel, reaktorral és külső fűtővel, minimális lerakódásos filmréteggel a csövek belsejében)


"minimális lerakódásos filmréteggel a csövek belsejében"- :!: na erre nagyon figyelj rengeteget fog a szűrőn nem is hinné az ember ,1-2 hetente célszerű kitisztítani a csöveket fontos!!!
 
w-rig said:
Na ha figyelmesen elolvasom a hozzászólásokat akkor: szűrőkőzeg bent van a szűrőben de "TERHELETLENÜL"-gondolom itt az esőztetőre gondoltál mérted a 800 pár litert. Ez teljesen jó mivel a gyár ÜRES állapotra tehát szűrőközeg nélkül adja meg a teljesítményt de ha elolvasod a leírást a shopban ez le vagyon írva.
Ne aggódj ez a szűrő JÓ semmi gond vele. A rektor bizti rengeteget elvesz a teljesítményből célszerű lenne egy külön szivattyúra kötni.

Kitartás megoldódnak a gondok, nőnek a növények eltűnik az alga is, csak türelem, a természetben sem gombnyomásra oldódnak meg a dolgok ;) :D !!!

Nem az esőztetőre gondoltam, hanem minden a nyomóoldalon fellelhető jelentősebb alaki ellenállást okozó elemre. Amúgy türelmes típus vagyok, csak szeretem a problémás dolgokat feltrni és a lehetőségekhez képest kiküszöbölni. Most a mérést követően úgy vélem, hogy a következő fázis (amit már korábban írtam is): a rekator megy át egy EHEIM 1048-ra. Ha ezt követően is gyengének érzem az áramlást, akkor pedig kérek a húsvéti nyúltól egy második szűrőt :)
 
Én átveszem ezt a "gyenge " szűrőt természetesen a folytás mértékével csökkentett (kb.50%-os) áron :lol: :clap:
 
bszl said:
Ha ezt követően is gyengének érzem az áramlást, akkor pedig kérek a húsvéti nyúltól egy második szűrőt :)

Valaki azt hiszem ezt javasolta korábban... :)
 
Back
Oldal tetejére