• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

bszl - első növényesnek szánt 186 literese

Megpróbáltam az első hal betelepítését egy sziámi algázó (vagy hamis sziámi algázó - sose tudtam melyik) személyében, de szegény majdnem meghalt feltehetőleg a magas CO2 szint miatt. Ide-oda cikázott, majd aláhullott, de visszaraktam az eredeti akváriumba és már jobban van. A gond a magas CO2 lehet, de a dropchecker középzöld, s nem gondoltam volna, hogy ez is lehet magas széndioxid szint. S már vagy 6 órája megy a világítás, mi lehet akkor éjszaka... bele sem merek gondolni. Kár, hogy nem tudok O2 szintet mérni...
 
Igen, ez elő szokott fordulni. A CO2-ben dús víz rendesen fejbevágja az új halakat. Óvatosan kell beszoktatni és nem lesz gond.
 
Azért a sziámi egy elképesztően szívós hal. Lehet csak a hirtelen változás miatt volt, de sziámit én még sosem láttam kikészülni CO2-től. Otto-t már annál inkább. Elpusztíthatatlan halak.
 
Ma 37 napos. Az ammónia és a nitrit már nem okoz gondot, a lágy vizet sikeresen 5KH felett tartom, a pH 6,6 - 7,0 között mozog (napi ingadozás a co2 függvényében)

 
viktorlantos said:
Azért a sziámi egy elképesztően szívós hal. Lehet csak a hirtelen változás miatt volt, de sziámit én még sosem láttam kikészülni CO2-től. Otto-t már annál inkább. Elpusztíthatatlan halak.

Kb. 30 másodpercig cikázott ide-oda, fel-le, aztán oldalára fordulva. Majd leszállt mozdulatlanul az aljzatra és ott már hassal felfelé volt , már meg sem moccant. Ekkor kivettem és gyorsan visszatettem a halas akváriumba. Szerintem mégis túl magas lehet a co2...
 
Azért lehet a pH-ra is ráfigyelnék, ha extrém eltérés van a két aki között azt is nehezen (vagy sehogy sem) viselik a halak.
 
viktorlantos said:
Azért lehet a pH-ra is ráfigyelnék, ha extrém eltérés van a két aki között azt is nehezen (vagy sehogy sem) viselik a halak.

CarloErbaReagenti pH 6,4-8,0 teszttel mérve a növényes akváriumban jelenleg 6,8 a halasban 7,0 a pH.
 
bszl said:
viktorlantos said:
Azért a sziámi egy elképesztően szívós hal. Lehet csak a hirtelen változás miatt volt, de sziámit én még sosem láttam kikészülni CO2-től. Otto-t már annál inkább. Elpusztíthatatlan halak.

Kb. 30 másodpercig cikázott ide-oda, fel-le, aztán oldalára fordulva. Majd leszállt mozdulatlanul az aljzatra és ott már hassal felfelé volt , már meg sem moccant. Ekkor kivettem és gyorsan visszatettem a halas akváriumba. Szerintem mégis túl magas lehet a co2...

Szia!

A sziámikkal én is hasonlóan jártam. Hazahoztam, egy kis szoktatás, majd betettem az akiba. (működő co2 adagolás mellett)
Kb: 2-3 perc múlva az oldalukon feküdtek. Kivettem őket, kaptak oxigén cseppet és helyrejöttek. Kísérlet képen kb: 1 óra múlva ismét betettem egyet, de ugyan így járt. Végül másnap reggel jóval a co2 kapcsolás előtt tettem be őket és azóta is köszönik, jól vannak!

Nagyon érzékenyek a hirtelen co2 szint változásra!
 
Minden hal érzékeny a hirtelen CO2 változásra. Új halak érkezésekor mindig kikapcsolom éjszakára a CO2-t és másnap csak az új jövevények telepítése után indítom újra. Persze a világítást is késleltetem a CO2-al együtt, ha szükség van rá. Így gond nélkül alkalmazkodni tudnak és elkerülhető a fentebb leírt tünet.

Üdv. Igéző
 
Ja és próbálj emelni a makró és főlegmikro tápozásodon, úgy látom a növényeidnek nagy szüksége van rá, sápadtnak tűnnek .
Nálam ez a fajta alga vízcserekor nagyon megindult, duplájára növekedett néhány óra alatt.
Kihagytam vagy két vízcserét, megemeltem a mikró tápot duplájára és láss csodát , majdnem teljesen eltünt
és a növények láthatóan jobban érzik magukat. Nem igazán tudom megmagyarázni, de ebben az esetben önmagában a vízcsere semmit sem segített,
inkább rontott a helyzeten. Milyen tápokat használsz és milyen hőmérsékletű a víz ?

Üdv. Igéző
 
Igéző said:
Ja és próbálj emelni a makró és főlegmikro tápozásodon, úgy látom a növényeidnek nagy szüksége van rá, sápadtnak tűnnek .
Nálam ez a fajta alga vízcserekor nagyon megindult, duplájára növekedett néhány óra alatt.
Kihagytam vagy két vízcserét, megemeltem a mikró tápot duplájára és láss csodát , majdnem teljesen eltünt
és a növények láthatóan jobban érzik magukat. Nem igazán tudom megmagyarázni, de ebben az esetben önmagában a vízcsere semmit sem segített,
inkább rontott a helyzeten. Milyen tápokat használsz és milyen hőmérsékletű a víz ?

Üdv. Igéző

E.I. szerint megy a tápozás (a vízcserékkel arányos mennyiséggel) , a víz hőmérséklete 23°C. A növények kb. 3-4 napja kezdtek el satnyulni , párhuzamosan a barnaalga térnyerésével, mintha megfojtaná növényeket. Ha kiszedem az algát másnapra kétszerese nő. Olvasgattam és több helyütt a víz szilikáttartalmát hozzák összefüggésbe ezzel az algával.
 
Megpróbálhatod azt, hogy hagyod az akit vízcsere nélkül vagy 2 hétig, közben emeld 25-26 C-ra a hőmérsékletet és duplázd meg a mikró adagolást is.
A CO2-n is húzhatsz egy keveset, persze figyelve a halakat.
Ha valóban a szilikátok okozták az algát, akkor a vízcserékkel nem pótolod újra és egy idő után elpusztulnak.
Valahogyan a növényeket is gyors növekedésre kellene bírni, ez lesz az igazi lényeg.

Üdv. Igéző
 
Igéző said:
Megpróbálhatod azt, hogy hagyod az akit vízcsere nélkül vagy 2 hétig, közben emeld 25-26 C-ra a hőmérsékletet és duplázd meg a mikró adagolást is.
A CO2-n is húzhatsz egy keveset, persze figyelve a halakat.
Ha valóban a szilikátok okozták az algát, akkor a vízcserékkel nem pótolod újra és egy idő után elpusztulnak.
Valahogyan a növényeket is gyors növekedésre kellene bírni, ez lesz az igazi lényeg.

Üdv. Igéző

Halak még nincsenek. Tegnap akartam áttenni az elsőt, de nem bírta. Ma még nem indítottam el a co2-t és így próbáltam áttenni, de ma sem viselte jobban. A DC méregzöld színű, tehát elvileg már nem lehet túlságosan magas a szint, ennek ellenére a vízfenéken punnyadt a hal, a kopoltyúfedői pedig nagyon gyorsan mozogtak.

Az alga mennyisége tegnapról megduplázódott.
 
Jani 614 said:
Csepegtetős módszerrel nem próbáltad áttenni?

Közben délután átraktam. A módszer ez volt: a halas akváriumból félig töltöttem egy vödröt, abba beraktam a halat. Majd a növényes akváriumból szép lassan töltöttem át vizet. Aztán ebben az elegyített vízben volt fél órát, majd átraktam a növényesbe. Aztán a növényesben elindítottam a co2 beadagoldást. Azóta eltelt kb. 5 óra, s még él, bár nincs valami virgonc kedvében. Egy helyben van, de ha nyúlok felé, akkor átúszik gyorsan máshová. Kissé letargikus, de úgyfest, hogy amúgy jól van (remélem).
 
Egyszer már említettem neked, hogy egy hasonlóan kilátástalan akváriumot 3 nap alatt rendbe hozott egy blackout kúra. Próbáld ki ;)
 
Meg kell találnom az okot, a mi ide vezetett. A "blackout" biztosan eltünteti, de ha jól sejtem az tüneti kezelés, s az lenne a tutti ha azt is tudnám mit nem teszek jól, vagy mi a gyenge láncszem.
 
Back
Oldal tetejére