• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

bszl - első növényesnek szánt 186 literese

Wow hát ez sokat változott (előnyére!). BGA - Cyano a nem megfelelő áramlás miatt van. Egy korallia segít rajta, ha már nincs más megoldás az áramoltatás variálására.

Nagyon szépen alakul. Gratu. :thumbup:
 
viktorlantos said:
Wow hát ez sokat változott (előnyére!). BGA - Cyano a nem megfelelő áramlás miatt van. Egy korallia segít rajta, ha már nincs más megoldás az áramoltatás variálására.

Nagyon szépen alakul. Gratu. :thumbup:

Pont az az érdekes, hogy a BGA akkor ütötte fel a fejét, amikor egy EHEIM 1048-as szivattyút beraktam az akváriumba és úgy fordítottam a befúvó ágát, hogy az akvárium középső és alsó részére áramoltassa a vizet (mert addig ott láthatóan nem volt vízmozgás). A szivíttyú berakása nagyot javított az alga elleni küzdelemben (a rhizot pl. azóta sem láttam), de ez a kékes BGA, ez előjött. Amúgy nagyon könnyedén ki tudom szedni és kb. egy hét alatt keletkezik annyi, mint ami a képen látható.
Most még annyit változtattam a dolgokon, hogy beüzemeltem a a vízbe lógatott s, így nem túl esztétikus 1048-as helyett egy második számú külső szűrőt fojtás (azaz CO2 reaktor és fűtő) nélkül. tehát most 2 db EHEIM 2075-ös szűrő dolgozik, az egyiken a CO2 reaktorral.
Most majd azt kell néznem, hogy elegendő-e az, hogy az egyik betolja a bal oldalon a CO2-vel dúsított vizet, a másik meg a jobb oldalon sima vizet keringet. Nem tudom, hogy el jut-e majd a CO2 mindenhová... Még egy reaktor nem szívesen üzemelek be, legfeljebb átállok 2 db diffúzorra, ha nem lesz eléggé homogén a CO2 koncentráció.
 
bszl said:
Most majd azt kell néznem, hogy elegendő-e az, hogy az egyik betolja a bal oldalon a CO2-vel dúsított vizet, a másik meg a jobb oldalon sima vizet keringet. Nem tudom, hogy el jut-e majd a CO2 mindenhová... Még egy reaktor nem szívesen üzemelek be, legfeljebb átállok 2 db diffúzorra, ha nem lesz eléggé homogén a CO2 koncentráció.

Ugyanebben a cipőben járok Én is, elvileg összekeveredik, igy könnyű ellenőrizni a co2 dusítást, ahol nagy a flow ott van co2 ahol áll a víz ott nem nagyon.
 
4 hónap telt el az indítás óta. Ma telepítettem át a régi akváriumból a halakat. Egész jól érzik magukat az új környezetben...

 
Jó látni a fejlődést,lehet adok még 1 hónapot a saját algatenyészetemnek.A türelmem elfogyott,jókor jött a pozitív példa! :thumbup:
 
Igéző said:
Igazán szép lett, végül mitől indultak be a növények?

A türelem volt az egyik leghatékonyabb fegyver. Az első napokban (illetve inkább hetekben) minden változtatástól vártam valami érzékelhető hatást (ami lehet, hogy hetekkel később el is jött volna) de gondolom nem voltam elég türelmes és más "megoldásokat" próbálgattam a "problémákra". Az algákkal kapcsolatban sokat olvastam, de nagyon jó és hasznos tanácsokkal látott el vgábor is.
 
_2012-11-30_DSC_1804.JPG

2012. november 30.
 
Back
Oldal tetejére