• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA növénytápok

xman

Főkertész
Vasat nem szoktunk adagolni a gyepre. Max gyökér oldalról.
De néha egy csepp foszfát segít. Szerintem enélkül is gyönyörű a gyep. Nem létszükséglet.
@viktorlantos Mit gondolsz, van értelem ADA Brighty iron-t injekciós tűvel a talajba juttatni eleochris mini-nek? Brighty K és Brighty Mineral pedig csak normálisan a vízbe.

Sziasztok.
Érdeklődni szeretnék hogy ADA tápozási rendszernél a nitrát szint ugyanúgy számít mint az El tápozásnál? Jelenleg nulla a nitrát szintem, a növények pedig elég rossz formát mutatnak kollektíven az összes, igénytől függetlenül.
Foszfátom sincs a vízben de azt olvastam, hogy ennél a rendszernél nem kell adagolni.
Kicsit szikes a vizem de csak 0.5el magasabb mint kéne így még tűréshatáron belül vagyok de hétvégén a GA gh+ sóval helyre állítom valamilyen szinten.
Mi a véleményetek erről?

Köszönöm szépen!

Kicsit ossze vagyok most zavarodva az uj ADA tapozassal, hogyan adagoljak most foszfatot az uj tapokkal, hiszen a light megszunt, es csak nitrogen van. Eddig Light emelessel a zold pont alga szepen eltunt. eleg vicces lenne ha most vennem kene mas gyarto foszfatjat. Valakinek van valami otlete?

Ugyan ebben a cipőben járok. 3 hetes az aqva és a talaj minden foszfátot kiszed,úgyhogy én adok mellé. Én sem értem teljesen sz ADA rendszert hogy hogyan potólja a foszfátot.

Ugyan ebben a cipőben járok. 3 hetes az aqva és a talaj minden foszfátot kiszed,úgyhogy én adok mellé. Én sem értem teljesen sz ADA rendszert hogy hogyan potólja a foszfátot.
Nem potolja. Ez egy rossz beidegzodes hogy foszfatot akarunk latni olyan tap mellett is ami kifejezetten a foszfat adagolas ellen van. Az ADA nem adagol foszfatot. A foszfatot algasodas es karbantartas miatt nulla kozeleben tartja. Ok ezt valljak.

Nem potolja. Ez egy rossz beidegzodes hogy foszfatot akarunk latni olyan tap mellett is ami kifejezetten a foszfat adagolas ellen van. Az ADA nem adagol foszfatot. A foszfatot algasodas es karbantartas miatt nulla kozeleben tartja. Ok ezt valljak.
Valóban nem kell foszfát. Most már felrobbant az aqva. Minden nő mint a gomba és nem adagokok hozzá csak ADA tápokat és kiegészítőket. Tényleg tudnak valamit.!!

Sziasztok!
DOOA Suikei Liquid táppal kapcsolatban van valakinek infója? Miféle összetételű, nitrát van e benne...stb?
Azért kérdezem, mert kifejetezzen wabihoz árulja a GA, de a csomagoláson akváriumhoz ajánlott ("This product is designed for growing and maintaining submerged aquatic plants only"). Az én tapasztalatom ezzel a táppal eddig elég jó!
Mondhatni úgy tűnik, hogy nem nagyon lehet vele hibázni, úgy értem nem tudsz hibázni.
Baromira érdekelne mi van benne :D!

Oldal tetejére