• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 60 L. újrakezdő akvárium

Sajnos az ecset,- és szőralgákat vonzza az erős vízáramlás, az alga a legerősebben áramló
részeken jelenik meg először, onnan terjed tovább. A fényszegénységet eléggé jól elviseli.
Szerintem 60 litereshez ilyen színvonalas cuccokkal már top-on kell lenni.
De mindenképpen hajrá.
 
Feljegyzem naplómba, hogy tegnap kigyomláltam a jávai moha nagy részét és az erősen algásodott leveleket is kivágtam ollóval. Rengeteg mulm volt a mohában és alatta, 50% vízscsere is megvolt a mulm felszívásával együtt. Vettem TDS mérőt. A konyhai mosogató alatti Ecostage 5 nevű RO vízszűrőből kijövő víz TDS 17-et mutat, abból töltöttem vissza, de még így is az akvárium ma reggel TDS 170. A Dennerle 6in1 tesztcsík továbbra se határozható meg pontosan, de kiugrás nincs semmiben, legalábbis nem látok erős színeket rajta. Majd hétvégén megint cserélem a víz 50%-át és töltöm a RO-val. Nem is ártott a kipucolás, sokat nőtt a moha és befogott minden szutykot az áramlásból. Makro,Mikro adagolást feleztem, egyik nap csak egyikből nyomok bele egy pumpányit felváltve, kipróbálom így, Excel napi 1ml megy bele továbbra is. Világítás, CO 2 bubi/mp nem változtattam. Mondjuk az érdekes, hogy a korábban tűszeleppel beállított bubizás pár nap alatt elállítódik. lletve olyan, mintha rá kéne nyomni pluszt, akkor elindul nagyon majd visszavenni megint.
 
Mondjuk az érdekes, hogy a korábban tűszeleppel beállított bubizás pár nap alatt elállítódik. lletve olyan, mintha rá kéne nyomni pluszt, akkor elindul nagyon majd visszavenni megint.
Mikor elindul a CO2 beoldás hagyj neki egy kis időt, nem áll be azonnal. Előfordul, hogy eltelik 10-15 perc mire a korábban beállított bubiszámot eléri a rendszer.
 
Szépen beállítottam, beszívó kosarat elölről átraktam a jobb hátsó sarokba, most TDS 130, több vízcserét is csináltam gyakrabban, takarítom, mohák nélkül könnyebb, sajnos a napfény éri a szélét néha, ott a zöld pöttyök jönnek az üvegen és az aljzaton, de a szőrös alga nem lett nagyobb ill. nem lett több. Garnélák vedlettek, halak is köszönik jól vannak, szépek, virgoncak. Kiváncsiságból rámértem az üvegre, ez egy Diversa sokéves régi akvárium, 4mm vékony üvegből van, a hosszabbik oldal közepén a szélessége 3mm-el nagyobb, mint a rövid oldala. Terráriumnak biztosabb lenne :)
Napfény miatt át kéne tennem a nappali másik, árnyékos sarkába mindent. Agyalok, lehet veszek egy kicsit nagyobb, vastagabb üveges akváriumot és abba teszem át a lakókat majd később. Többi cucc megvan, cserélni nem akarok semmit, így lehet maradok a 60 cm-hossznál, csak nem a 30x30, hanem a 45x45cm-es GA változat. Még fontolgatom.
 
Mivel a 60literesről múlt hétvégén átraktam a technikát az új 122L-re, ez a kis akvárium az eredeti, régi, belső Eheim kis szűrővel és a gyári neoncsöves fedlappal lezárva, levegőztetővel ellátva megy szépen, visszaraktam minden eredetit. Féltem tőle, hogy az alga ellepi vagy terjed de semmi. Sőt. Tápokat sem adom, illetve heti 1x majd hétvégén fog kapni micro és macrot és excelt. Egy 50% vízcsere volt tegnap este. Minden okés vele és a halakkal benne. Nappali fénytől sajnos takarni kell doboz fedlappal az oldalát, pont rásüt délután ha a redőny nincs lehúzva.
 
Back
Oldal tetejére