• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 60 L. újrakezdő akvárium

Sushi

Főkertész
Tehát elkezdem vezetni a naplóm. Kisfiam nagy örömére újraindítottam egy régen nem használt, kicsit karcos, kicsit koszos akváriumot, alapban, hogy neki tetsszen és gyakoroljon, megtanulja, megszeresse és rendszeresen etesse, kezelje majd. Aztán hamar elkapott engem is a hév, hogy akkor alkossunk valamit,nekem is kihívás, próba. Tervem az, ha ez idén sikerül, akkor jövő évben, amikor költözünk, már egy nagyobb, új akváriumot fogok építeni ami a lakás dísze lesz és átköltöznek a halak és növények is...
Szeptember 22-én lett kibányászva a sógornőm garázsából. Vízköves, koszos, karcos, fedlap nélkül, benne valami fekete dzsuva, kukába valónak nézett ki.
De áthoztuk, lelkesen kipucoltuk sósavval feleségem örömére a fürdőszobai zuhanyzóban.
Másnap száradt mindene én meg elmentem venni egy Eheim 2008 szivacsos belső vízszűrőt, Jager 50W fűtőpatront, Sera Air110 légpumpát, Diversa nyitható fedlapot 15w fénycsővel, meg valami apró kavicsos bézs homokos kavicsot. Agyaltam, de visszaraktam a régi fekete golyókat, amiket tegnap átmostam és a bal sarokba ment a világos új kavics. Vettem még növényeket is GA-ban, kedvesen segítettek a lányok, 3 Anubias és 2 Microsorum meg egy zselés jávai moha meg Seachem indító bacit és folyékony Easy növénytápot és találomra levettem egy Red Moore fát a polc tetejéről. Este beleraktam és feltöltöttem csapvízzel.
Harmadik nap kisfiam már rágta fülem tegyünk bele halakat, kapott egy mollyt barátjától, 30% vízcsere és tudom nem lett volna szabad, de a negyedik nap elmentünk közösen és vettünk 6 guppit, 2 mollyt és három panda harcsát és mindet beleraktuk.
Ötödik nap két kis harcsa sajnos kimúlt, kiszedtem. Víz barnás zavaros. Vízcsere 50% és beraktam egy másik, egyszerű szivacsos szűrőt is egy megtalált, régi második légpumpával, Tetra Tec APS50.
Gondoltam minél több levegő és minél több szűrés, az baj nem lehet.
Hetedik napra kitisztult úgy néz ki. Kb három naponta cserélek kb 20%-ot és reggel teszek bele 1ml indító bacit, 1ml folyékony Co2-t.
Halak kapnak lemezes tápot és valami tropical mix vegyes fagyasztottat.
Az új Sera pumpa sajnos zajos, zörög, vibrál mindene, nem tudok mit csinálni vele kivettem, tartaléknak marad, vettem ma egy Eheim 100-at. Semmi hangja. Érdekes a régi Tetrának sincs hangja.
Beraktam egy ammónia jelző indikátort a hőmérő mellé (szerencsére nincs gond) és négy Oto is beköltözött ma, lassan, kevert vízzel engedtem őket be.
Kisfiam lelkesen etet, lesi a kis, újszülött halakat, szurkol nekik, akik a hátsó növények gyökere és a kő között cikáznak és bújkálnak.
Ma este ilyen az aksink, remélem tisztul majd még idővel, oldalról nézve kicsit barnás a víz, de szemből nézve nem:
 
Fújd meg, azt hittem annyi kaját tálaltok a halaknak.
Amúgy alakul az otthoni állatkert. Elárulod, hogy ki a halak szomszédja?
Kikerestem:
"Egyébként van itthon egy nagyobb terráriumunk is, a nappali dísze a növények között, abban lakik egy immár hat éves kígyó, ő egy albínó cornsnake és egy vörös kingsnake hibrid. "

@Sushi nem sértődünk meg, ha a kígyóról is teszel fel képet.
 
Tegnap beszaladtam OBI-ba, vettem tükrös fóliát amit olvastam itt a fórumon is, kivagdostuk a gyerekkel, felragasztottuk a fedlap aljára, és jé, tényleg világosabb lett a jelenlegi egyetlen fénycsővel :) Halak jól elvannak, bár a hőmérséklet 26fok és nem megy a fűtőpatron. Fedlap és világítás tartja ezen. Mondjuk a guppi meg molly szereti ezt nem? Oto nem tudom
 
Kikerestem:
"Egyébként van itthon egy nagyobb terráriumunk is, a nappali dísze a növények között, abban lakik egy immár hat éves kígyó, ő egy albínó cornsnake és egy vörös kingsnake hibrid. "

@Sushi nem sértődünk meg, ha a kígyóról is teszel fel képet.
Oké, ha hazaérek majd lefotózom
 
Tegnap beszaladtam OBI-ba, vettem tükrös fóliát amit olvastam itt a fórumon is, kivagdostuk a gyerekkel, felragasztottuk a fedlap aljára, és jé, tényleg világosabb lett a jelenlegi egyetlen fénycsővel :) Halak jól elvannak, bár a hőmérséklet 26fok és nem megy a fűtőpatron. Fedlap és világítás tartja ezen. Mondjuk a guppi meg molly szereti ezt nem? Oto nem tudom
Az a hőmérséklet mindhárom halfajnak megfelel. Az Oto miatt azonban ne melegedjen tovább.
 
Köszi, ok. Ez gondolom nyáron lesz érdekes, most kb 21-22 fok lehet a levegő, ha 5 fokot emel a tető és lámpa akkor nyáron mi lesz?
Szerintem a kígyó sem a halakat lesi, hanem a melegebb vízet, annak áramlását figyeli a hőérzékelőjével
 
Ma kicseréltem a kókusz rostot a terráriumban, nem is tudom, talán 4 hónapja volt utoljára.Bezzeg a halaknak két-háromnaponta cserélek kb 10liter vizet és adagolom reggel, este amit kell. És most sem volt semmi szaga. Mondjuk én etetés után két nappal mindig kiveszem amit ki kell egy zsepivel. Olyan sivárnak néz ki a színes akvárium mellett. Én örülök, hogy lett egy akvárium is, nem bántam meg. (most még)

gNpYvYmk-FfihcHRRUDbDzPxA=w1245-h700-no?authuser=1.jpg
 
Köszi, ok. Ez gondolom nyáron lesz érdekes, most kb 21-22 fok lehet a levegő, ha 5 fokot emel a tető és lámpa akkor nyáron mi lesz?
Szerintem a kígyó sem a halakat lesi, hanem a melegebb vízet, annak áramlását figyeli a hőérzékelőjével
1) Nyitvahagyod az etetőnyílást.
2) Levegőcsőből 3-4 centis darabokat vágsz, hosszában sniccerrel végigvágod, és a rövid oldalon 3, a hosszanti oldalon meg 5 helyen az üvegre illeszted. Ezáltal ha nem is jelentős mértékben, de lesz légmozgás a tető alatt.
 
1) Nyitvahagyod az etetőnyílást.
2) Levegőcsőből 3-4 centis darabokat vágsz, hosszában sniccerrel végigvágod, és a rövid oldalon 3, a hosszanti oldalon meg 5 helyen az üvegre illeszted. Ezáltal ha nem is jelentős mértékben, de lesz légmozgás a tető alatt.
Köszönöm, kipróbálom a hétvégén
 
Szerintem várd meg a következő nyarat. Most felesleges, szerintem, mert itt van az ősz, itt van újra.
igaz... azt néztem épp, hogy a terráriumban és az akváriumban is jobb fentről jön le balra a fa. Véletlen. Mindenesetre az akvában a halak a baloldalt vannak többnyire, sodrás is odaviszi őket, illetve néha bebújnak, fogócskáznak a fa gyökér alatt, guppik bal fent, mollik bal középen. A két kis újszülött halacska meg közép lent, hátul bújkál. De nekem az akva jobb oldalán, az akva 1/3-ában semmi nincs. Azt hittem az lesz az a tér, ahol úszkálnak. Hát nem. Mit kéne odatenni?
 
Most is elég körülményes a vízcserekor leszivni a mulmot a talajról, ott a bal harmadban elég sok van, oda szívja a szűrő, de nem szívja fel sajnos. Amatőr kérdés: ha növényeket teszek esetleg oda is, akkor ott hogy fogom kitakarítani? Vagy akkor nem kell, mert lebomlik? Tartok tőle...
 
igaz... azt néztem épp, hogy a terráriumban és az akváriumban is jobb fentről jön le balra a fa. Véletlen. Mindenesetre az akvában a halak a baloldalt vannak többnyire, sodrás is odaviszi őket, illetve néha bebújnak, fogócskáznak a fa gyökér alatt, guppik bal fent, mollik bal középen. A két kis újszülött halacska meg közép lent, hátul bújkál. De nekem az akva jobb oldalán, az akva 1/3-ában semmi nincs. Azt hittem az lesz az a tér, ahol úszkálnak. Hát nem. Mit kéne odatenni?
Szerintem semmit. Nem kell egy akvát faltól-falig teletömni.
 
Back
Oldal tetejére