• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA növénytápok

Vasat nem szoktunk adagolni a gyepre. Max gyökér oldalról.
De néha egy csepp foszfát segít. Szerintem enélkül is gyönyörű a gyep. Nem létszükséglet.

@viktorlantos Mit gondolsz, van értelem ADA Brighty iron-t injekciós tűvel a talajba juttatni eleochris mini-nek? Brighty K és Brighty Mineral pedig csak normálisan a vízbe.
 
Sziasztok.
Érdeklődni szeretnék hogy ADA tápozási rendszernél a nitrát szint ugyanúgy számít mint az El tápozásnál? Jelenleg nulla a nitrát szintem, a növények pedig elég rossz formát mutatnak kollektíven az összes, igénytől függetlenül.
Foszfátom sincs a vízben de azt olvastam, hogy ennél a rendszernél nem kell adagolni.
Kicsit szikes a vizem de csak 0.5el magasabb mint kéne így még tűréshatáron belül vagyok de hétvégén a GA gh+ sóval helyre állítom valamilyen szinten.
Mi a véleményetek erről?

Köszönöm szépen!
 
Kicsit ossze vagyok most zavarodva az uj ADA tapozassal, hogyan adagoljak most foszfatot az uj tapokkal, hiszen a light megszunt, es csak nitrogen van. Eddig Light emelessel a zold pont alga szepen eltunt. eleg vicces lenne ha most vennem kene mas gyarto foszfatjat. Valakinek van valami otlete?
 
Ugyan ebben a cipőben járok. 3 hetes az aqva és a talaj minden foszfátot kiszed,úgyhogy én adok mellé. Én sem értem teljesen sz ADA rendszert hogy hogyan potólja a foszfátot.
 
Ugyan ebben a cipőben járok. 3 hetes az aqva és a talaj minden foszfátot kiszed,úgyhogy én adok mellé. Én sem értem teljesen sz ADA rendszert hogy hogyan potólja a foszfátot.

Nem potolja. Ez egy rossz beidegzodes hogy foszfatot akarunk latni olyan tap mellett is ami kifejezetten a foszfat adagolas ellen van. Az ADA nem adagol foszfatot. A foszfatot algasodas es karbantartas miatt nulla kozeleben tartja. Ok ezt valljak.
 
Nem potolja. Ez egy rossz beidegzodes hogy foszfatot akarunk latni olyan tap mellett is ami kifejezetten a foszfat adagolas ellen van. Az ADA nem adagol foszfatot. A foszfatot algasodas es karbantartas miatt nulla kozeleben tartja. Ok ezt valljak.
Nem potolja. Ez egy rossz beidegzodes hogy foszfatot akarunk latni olyan tap mellett is ami kifejezetten a foszfat adagolas ellen van. Az ADA nem adagol foszfatot. A foszfatot algasodas es karbantartas miatt nulla kozeleben tartja. Ok ezt valljak.
Valóban nem kell foszfát. Most már felrobbant az aqva. Minden nő mint a gomba és nem adagokok hozzá csak ADA tápokat és kiegészítőket. Tényleg tudnak valamit.!!
 
Sziasztok!
DOOA Suikei Liquid táppal kapcsolatban van valakinek infója? Miféle összetételű, nitrát van e benne...stb?
Azért kérdezem, mert kifejetezzen wabihoz árulja a GA, de a csomagoláson akváriumhoz ajánlott ("This product is designed for growing and maintaining submerged aquatic plants only"). Az én tapasztalatom ezzel a táppal eddig elég jó!
Mondhatni úgy tűnik, hogy nem nagyon lehet vele hibázni, úgy értem nem tudsz hibázni.
Baromira érdekelne mi van benne :D!
 
Sziasztok!

Új akvárium indítása során gondolom ADA tápozás mellett is sűrűbben szoktátok tolni a kezdeti vízcseréket.
Kérdésem az annyi lenne, hogy ennek függvényében emelitek is a napi tápanyag mennyiségét(Bright K, Mineral)? Vagy marad az alap 20liter/1ml arány?

Köszi a válaszokat.

Üdv
Péter
 
Sziasztok!

Új akvárium indítása során gondolom ADA tápozás mellett is sűrűbben szoktátok tolni a kezdeti vízcseréket.
Kérdésem az annyi lenne, hogy ennek függvényében emelitek is a napi tápanyag mennyiségét(Bright K, Mineral)? Vagy marad az alap 20liter/1ml arány?

Köszi a válaszokat.

Üdv
Péter

En heti vizcserevel toltam az alap adagokat, persze ha a novenyek nonek es surusodnek akkor tobb kell belole. Vilagitasra figyelj oda, mert az uj ADA tapokban nincs foszfat. Egyebkent ADA tapokkal nem olyan fontos a heti vizcsere, mivel nitratot es foszfatot alap esetben nem adagolsz. Ettol fuggetlenul ha van ra idod akkor cserelj hetente.
 
En heti vizcserevel toltam az alap adagokat, persze ha a novenyek nonek es surusodnek akkor tobb kell belole. Vilagitasra figyelj oda, mert az uj ADA tapokban nincs foszfat. Egyebkent ADA tapokkal nem olyan fontos a heti vizcsere, mivel nitratot es foszfatot alap esetben nem adagolsz. Ettol fuggetlenul ha van ra idod akkor cserelj hetente.

Hetente mindenképp cserélek, már csak a szokás hatalma miatt is.
De ahogy írod akkor a sűrűbb csere elhagyható, szerintem így is fogok tenni.
A lámpát meg majd igyekszem kitapasztalni. Első próbálkozásom az ADA folyékony tápjaival, meglátjuk mi sül ki belőle :)
 
Vilagitasra figyelj oda, mert az uj ADA tapokban nincs foszfat.
Ezt kifejted mit jelent? Nem értek hozzá eddig nem ADA tápoztam, de át szeretnék állni.


Tudtommal sosem volt. A táptalaj és aktív talajban lévőre épít, ami a szerves bomlás során szabadul fel. Ha kifogy a táptalaj, ezért szép kis foszforhiányod lesz, ha nem pótlod.
 
Tudtommal sosem volt. A táptalaj és aktív talajban lévőre épít, ami a szerves bomlás során szabadul fel. Ha kifogy a táptalaj, ezért szép kis foszforhiányod lesz, ha nem pótlod.
Ezt a dolgot ismerem én a világítással párba állítást nem értem és szeretném megtudni mit kell és hogyan vigyázni a világítással.
 
Ebben a topicban többnyire azt olvasom, hogy Bright K + Step2-t (ma már mineral) kell adni egy futó akvához 1ml / 20L.
A GA honlapján a vasat is ajánlják(Green Brighty Iron ). Akkor tényleg nincs vas a másik két flakonban? JBL vasgolyókkal tudom helyettesíteni?


GA táp hasonlóan 1ml/20L szintén 2 flakon. 1000ml-re felszorozva az ada tápokat.
GA 2*6390Ft
ADA 2*18300Ft
Tehát háromszoros ár két flakon esetén. Ha a vas is kell akkor több mint négyszer drágább tápozás.
330L-hez ráadásul kell rendesen. 220e ft lenne csak a ADA táp 1 évre 2 flakonos esetén. Áááá ebbe eddig nem gondoltam bele.

Ne is válaszoljatok, nem térek át ADA-ra.
 
Ebben a topicban többnyire azt olvasom, hogy Bright K + Step2-t (ma már mineral) kell adni egy futó akvához 1ml / 20L.
A GA honlapján a vasat is ajánlják(Green Brighty Iron ). Akkor tényleg nincs vas a másik két flakonban? JBL vasgolyókkal tudom helyettesíteni?


GA táp hasonlóan 1ml/20L szintén 2 flakon. 1000ml-re felszorozva az ada tápokat.
GA 2*6390Ft
ADA 2*18300Ft
Tehát háromszoros ár két flakon esetén. Ha a vas is kell akkor több mint négyszer drágább tápozás.
330L-hez ráadásul kell rendesen. 220e ft lenne csak a ADA táp 1 évre 2 flakonos esetén. Áááá ebbe eddig nem gondoltam bele.

Ne is válaszoljatok, nem térek át ADA-ra.

Es amint irtam lehet meg venned kell foszfatot is melle. En is ezert untam bele az ADA tapba, azt vettem eszre hogy egyre tobb Seachem kiegeszito tap allt itthon az ada mellett.
 
Es amint irtam lehet meg venned kell foszfatot is melle. En is ezert untam bele az ADA tapba, azt vettem eszre hogy egyre tobb Seachem kiegeszito tap allt itthon az ada mellett.

Ráadásul valószínűleg nem is a foszfátod hiányzott. A nitrátból kellett volna picit több. Van rá gyári táp.
A foszfátot mostanában egyáltalán nem látom szükségesnek az akváriumainkban. Semmi előnyét nem látom.

A régi boltban több alkalommal is használtuk látványos eredménnyel EI és ADA mellett is. De most ADA mellett és a jelenlegi lámpáinkkal nem tudtam látható eredményt produkálni. Ezért el is hagytuk teljesen.
 
Ebben a topicban többnyire azt olvasom, hogy Bright K + Step2-t (ma már mineral) kell adni egy futó akvához 1ml / 20L.
A GA honlapján a vasat is ajánlják(Green Brighty Iron ). Akkor tényleg nincs vas a másik két flakonban? JBL vasgolyókkal tudom helyettesíteni?


GA táp hasonlóan 1ml/20L szintén 2 flakon. 1000ml-re felszorozva az ada tápokat.
GA 2*6390Ft
ADA 2*18300Ft
Tehát háromszoros ár két flakon esetén. Ha a vas is kell akkor több mint négyszer drágább tápozás.
330L-hez ráadásul kell rendesen. 220e ft lenne csak a ADA táp 1 évre 2 flakonos esetén. Áááá ebbe eddig nem gondoltam bele.

Ne is válaszoljatok, nem térek át ADA-ra.

Szia,
Egy viszonylag friss jelenleg is bővülő tapasztalatot szívesen megosztok veled a termékekkel kapcsolatban.
Februárban az új scape indításakor döntöttem, hogy kipróbálom az ADA tápokat. Elsősorban az extra növényszínek és az algamentes környezetre voltam kiváncsi, hogy ezekkel a tápokkal menni fog-e. Az előző akvához képest két dolog változott, a táp GA —> ADA, seiryu kövek és vasfák —> csak vasfák. A technika többi része változatlan maradt.
A korábbi összeállítás esetén sem panaszkodhattam sokmindenre. GA táp mellett is egészségesek voltak a növények, igaz pirosas árnyalatút nem tartottam. Csupán a köveket kellett heti rendszerességgel tisztítani. Noha utóbbin szerettem volna javitani mindenképp.
Szóval a tapasztalat: növényeken valóban jön a piros. Jelenleg csak Rotala Hra és Wallicii van az akvában, hozzák az elvárt színeket a Twinstar pilács alatt. Algával nincs nagy problémám. Sőt, a pontalga is csak alig jön elő a heti vizcsere időpontjára. Szóval alig kell üveget tisztítani.
Ami miatt kicsit nehézkes az összehasonlítás, hogy itt nincsenek seiryu kövek, ezért a víz keménységét szinte állandó szinten tudom tartani (cirka150TDS). Kíváncsiságból majd teszek az egyik fára kisebb követ és meglátom, hogy egy hét alatt elkezd-e algásodni.
Összességében szerintem GA tápokkal is lehet kicsattanó egészségű növényeket tartani. Picivel talán nehezebb belőni az egyensúlyt, de nem lehetetlen. Vasat anno nem adagoltam mellette, nem volt értelme piros növény hiányában. De persze igény szerint lehet bővíteni a repertoárt ;)
ADA-val úgy voltam, ha már ilyen táp akkor más gyártmánnyal annyira nem kevergetem. Menjen úgy ahogy ők kitalálták. Pici Seachem Excel azért megy mellé, de szerintem el fogom hagyni.
Az ára valóban nem olcsó, főleg ha az ember egy nagyobb teknőbe önti. Én szerencsére csak egy kicsi 64esbe. De ezt mindenkinek magának kell tudnia, hogy mit enged meg a büdzsé, valamint hogy van-e igény a drágább tápra. Tud-e annyi extrát adni ami az éppen aktuális akvához kell.
Ha majd ismét visszállok egy mohás/zöldes összképre akkor valószínűleg váltok GA-ra. De ez még a jövő zenéje :)
Most így hirtelen ennyi. Ha túl hosszúra nyújtottam a bejegyzést akkor elnézést ;)
 
Back
Oldal tetejére