• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A csigák világa

Sziasztok!
Tudtok valamit Teknőscsiga (Septaria porcellana) tartásáról? Saját tapasztalatokra vagyok kíváncsi, neten olvasgattam róla.
Most itt kaphatók a városban, eladó azt mondta, hogy rendkívül hatékony algákra.
Mi az igazság ezekről a fura lényekről?:);)
 
Sziasztok!
Tudtok valamit Teknőscsiga (Septaria porcellana) tartásáról? Saját tapasztalatokra vagyok kíváncsi, neten olvasgattam róla.
Most itt kaphatók a városban, eladó azt mondta, hogy rendkívül hatékony algákra.
Mi az igazság ezekről a fura lényekről?:);)


Szia!

Remélem hogy lesz rá érdemi válasz is, mert engem is érdekelne!
Algákhoz nálam a süncsiga (Clithon sp.) is nagyon bevált. (y)
 
Sziasztok
A rendelt növényeimmel bekerültek a friss akiba csigák is. Lőttem az egyikről pár képet. Meg lehet ezek alapján állapítani hogy milyen csiga lehet? Mert ha esetleg vmi algaevő, vagy más hasznos fajta akkor nem küldöm a túlvilágra :D

Kezd el irtani, amíg még nem késő! Ha hagyod őket, utólag meggyűlik velük a bajod.
 
Szia!

Remélem hogy lesz rá érdemi válasz is, mert engem is érdekelne!
Algákhoz nálam a süncsiga (Clithon sp.) is nagyon bevált. (y)

Csatlakozom. A süncsiga nagyon szépen takarít, nálam sajna nemrég elkaptak valamit :( Néhány hete teljesen inaktívvá váltak, mintha elsötétedett volna a testük. Az egyik már el is pusztult pár napja, a másik szintén menthetetlennek tűnik.
De mindenképpen pótolom majd őket.
 
Almacsigáról tapasztalatok? Főleg a növényekre, esetleg halakra mennyire veszélyes?

Nekem többféle is volt belőlük (sárga, kék, fehér, csíkos).
1., Baromi nagyra képesek megnőni, kis akváriumban felejtősek.
2., Őrült szaporák, egy petecsomóból simán 100db kikel.
3., Rengeteget zabálnak és ugyanennyit ürítenek is, erősen piszkolják a vizet.
4., A csíkos verzió minden növényt bedarál, a többi nem legeli le, ha adsz neki mást.
 
Sziasztok
A rendelt növényeimmel bekerültek a friss akiba csigák is. Lőttem az egyikről pár képet. Meg lehet ezek alapján állapítani hogy milyen csiga lehet? Mert ha esetleg vmi algaevő, vagy más hasznos fajta akkor nem küldöm a túlvilágra :D

IMG 20150127 185325 - sshady - indafoto.hu
IMG 20150127 185405 - sshady - indafoto.hu
IMG 20150127 185331 - sshady - indafoto.hu

Ha sikerülne belőlük komolyabb mennyiséget összevadásznod egy kis befőttes üvegbe, akkor a gömbhalam simán adna érte egy tábla lila tehenes csokit. Imádja őket kiszippantani, neki igazi csemege a hólyagcsiga.
 
azér annyi nincs szerencsére :D napi 1et, max 2-t pillantok meg. Viszont ha hólyagcsigákról van szó, akkor ha jó forrásból néztem, ők algaevők, meg növényi hulladékokat is elfogyasztják, tehát elvileg hasznosak nem?
 
Komoly, legalább is a cikk szerint.
Almacsiga az Európai Unió kispadján
Most erről az jutott eszembe, hogy akkor a szürkeharcsát is be kellene tiltani, mert az Ebro vízrendszerében nem őshonos, viszont a feltételezések szerint a német horgászok illegálisan betelepítették.
Azóta a spanyolok nem győznek siránkozni a sok fizetős horgász által otthagyott eurómennyiség halmozódását látva...:ROFLMAO:
Sőt az angolnát is be kellene tiltani, hisz' ugyan -ha jól írom- Herman Ottó szerint őshonos a Balatonban, de kb tíz fehér hollóra jutott egy a halászok szerint, a sügér állomány viszont majdnem ráment a telepítés miatt úgy, mint a busa által kizabált plankton hiányára a dévér, a süllő és sorolhatnám.
A hajók ballasztvizét ki nézi át? Aztán csodálkozunk, hogy jönnek az "ajándék" fajok, amiknek nincs meg a természetes ellensége, vagy a potenciális ellenség állománya nem elég erős, lásd a Dunában a gébek megszámlálhatatlan faja és állománya, meg a nemrég Mohács körül megtalált kínai gyapjasollós rákot...
Gébes gondolatok - Haldorádó horgász áruház
Kínai gyapjasollós rák pusztíthat a Dunán
 
Van valakinek Sumatrensis filopaludina (torpedócsiga néven láttam)? Almacsiga kilőve éppen azok miatt, amiket @star67 Kollegina is írt.
Nekem olyan jószág kell, ami:

Nem bántja a növényeket, de a tönkrement részeiket megeszi.
Eltünteti a megmaradt eleséget, minden bomló és a talajon összegyűlt szerves maradékot.
Ha lehet, még az algákat is legelje le.

Egyetlen használható LINK, igaz más néven.
 
Csatlakozom. A süncsiga nagyon szépen takarít, nálam sajna nemrég elkaptak valamit :( Néhány hete teljesen inaktívvá váltak, mintha elsötétedett volna a testük. Az egyik már el is pusztult pár napja, a másik szintén menthetetlennek tűnik.
De mindenképpen pótolom majd őket.
TomTom, Neked fedett az akvariumod? Ezek a suncsigak nem masznak ki?
Nalad szaporodtak?

Olyan csigat keresnek, ami eltakaritja a novenyi hulladekot, maradek haleledelt, esetleg algat is eszik, nem szaporodik, es nem maszik ki. 60literes akvariumomhoz max 2-t tartanek szivesen.
 
Annak idején tettem az akváriumba maláj tornyost és postakürt csigát is. Minden szemetet eltávolítanak, nagyon sok a kicsi csiga, de egyszerűen képtelenek megnőni nagyra, mert az akváriumot tisztán tartom. A garnélákkal együtt szoktak enni. Amikor a társaság kicsit felhízik - éppen tegnap előtt este volt egy ilyen szeánszom -, akkor este, 2 órával a lámpaoltás után kézzel/csipesszel összeszedem az elérhető példányokat, összenyomom és visszarakom a garnélák etetőhelyére, akik imádják a friss csigahúst. Mindenki jól jár, a csigákat kivéve.

Azt szeretném ebből kihozni, hogy ha az akvárium tiszta, és gondozott, akkor a csiga nem fog túlszaporodni. Az alga és kajamaradékok hiánya a csigáknak nem jó hír.
 
Annak idején tettem az akváriumba maláj tornyost és postakürt csigát is. Minden szemetet eltávolítanak, nagyon sok a kicsi csiga, de egyszerűen képtelenek megnőni nagyra, mert az akváriumot tisztán tartom. A garnélákkal együtt szoktak enni. Amikor a társaság kicsit felhízik - éppen tegnap előtt este volt egy ilyen szeánszom -, akkor este, 2 órával a lámpaoltás után kézzel/csipesszel összeszedem az elérhető példányokat, összenyomom és visszarakom a garnélák etetőhelyére, akik imádják a friss csigahúst. Mindenki jól jár, a csigákat kivéve.

Azt szeretném ebből kihozni, hogy ha az akvárium tiszta, és gondozott, akkor a csiga nem fog túlszaporodni. Az alga és kajamaradékok hiánya a csigáknak nem jó hír.

Köszi a választ. - Lehet hogy kicsit kiszúrtam akkor magammal.
Az elmúlt hétvégén költöztettem egy megvett használt akváriumot. Voltak, benne pici csigák, melyeket az előző tulaj a növényekkel hozott az aksiba, tehát ismeretlen fajták. És mivel az aksiban volt/van 3 Botia, ezek eszegették a szaporulatot, állítólag. Költöztetés másnapján 2-3-at levadásztam (3-4mm-eseket) és eledel lett belőlük. Lehet hogy még van 1-2 elbújva, majd meglátjuk. Két kérdés merül fel bennem: 1) ha nincs csigaszaporulat akkor mit 'szeretnek' enni a Botiák? Ha teljesen eltűnt ez a pici csigafaj az aksiból akkor 'tudatosan' mit telepítsek bele?
Mivel minden újra lett ültetve, ezért még újra be kell állnia a tanknak, növényeknek gyökereket növeszteni, baciknak újratelepülnie, stb.
 
TomTom, Neked fedett az akvariumod? Ezek a suncsigak nem masznak ki?
Nalad szaporodtak?

Olyan csigat keresnek, ami eltakaritja a novenyi hulladekot, maradek haleledelt, esetleg algat is eszik, nem szaporodik, es nem maszik ki. 60literes akvariumomhoz max 2-t tartanek szivesen.

Nálam fedett az akvárium, így ha akartak volna sem tudtak volna kimászni :)

Egyébként a sünök nem szaparodnak, csak a természetes élőhelyükön.
 
Back
Oldal tetejére