• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 20l Dennerle szett - algástól algátlanig :)

Csaknem üres az akvárium. Megcsináltam a cryptotlanítás szokásos adagját, összejött megint egy tál, meg 3 kicsit kiszedtem. Amúgy tök szép lehet, csak nem ekkora akváriumban. Volt viszont egy durva tanulság vele: a kislányom elkért egy levelet, hogy szórakozzon vele. Egy idő után sírt, hogy fáj a keze. És tényleg bepirosodott meg kicsit duzzadt is lett. Tesztelve, hogy nem a crypto volt-e, jól bedörzsöltem a kezem, s kicsit csípett. Utánanéztem neten, s bizonyos esetekben a crypto tényleg tud ilyen tüneteket okozni. Eddig nem vettem észre, mert gyorsan megvagyok vele, meg csiliken edződtem, de a kislányomon elég látványos volt a dolog (azt azért tegyük hozzá, hogy elég hiperérzékeny tud lenni). Úgyhogy csak óvatosan!

Ami még fura, hogy a másik akváriumban pirosodnak a pár napja átrakott garnélák, ebben meg nemigen. Fura, mert rothadó növény itt is van, s garnélakaját is kb. ugyanúgy (néha) kapnak, mint azok.
 
Kipróbáltam ma a Sera mulmozót. Hát, piszok jó. Komolyan, jobb lett az életem tőle, a fene se gondolta volna. Volt dzsuva bőven. A szűrőt is kitakarítottam, abban a takony mennyisége volt durva. Alighanem rendszeres vakarás lesz belőle. Közben a hely horgász/akvarista boltot sikerült addig piszkálnom, hogy végre hétfőre/keddre beígérték az akváriumszállítást. Remélem, tartják. Igazából már holnap szerettem volna menni a kalászhalakért a nagyba, ebbe meg kék garnikért a GA-ba (már vagy egy hetesnek kéne lennie, s beállt szűrővel fogom indítani :) ). Apropó GA: sikerült megállnom a BF vásárlást, egyedül egy doboz új fajta haltápot vettem. Pedig hát a Chihiros C2 igencsak jó áron van, s pont jó lenne a 30 literes fölé. Na, mindegy, elketyeg az egy ideig a 3000 forintos 10 wattossal is, úgyis low tech lesz. :) Majd idővel.
 
Algamentesen búcsúzunk. Azért búcsúzásként kérdezném, hogy az 1 crypto/liter az elég sűrű?

Ha valakinek vadas garnéla, crypto wendtii brown vagy rotala hra kellene, szóljon. Lehet, lesz fű (eleoch. parv. stb.) is. A garnélák sürgősek lennének.

@viktorlantos , megteszed, hogy berakod a befejezettekhez? Köszönöm!

IMG_20211202_175259.jpg
 
Back
Oldal tetejére