• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A csigák világa

sziasztok

Sikerült már valakinek zebracsigát vagy nyúlcsigát szaporítania?
A zebra tudom hogy csak félig sós vízben hajlandó szaporodni, de hátha valaki próbálkozott. Kíváncsi lennék a tapasztalatokra.

Greg

Zebracsiga állítólag szereti telerakni petékkel az üveget, ha jól elvan, de nem nagyon kelnek ki. Viszont alig lehet levakarni a petéket, keményen ragaszkodnak...kemény brakkvízben talán esélyes lehet.

Üdv:)Gábor
 
Sziasztok
Csináltam egy növényes akváriumot hamarosan naplót is készítek majd róla,de a kérdésem annyi lenne hogy vannak malájtornyos csigáim amióta betettem a kvarchomok alá a JBL Aquabasic Plus növénytáptalajt és elindítottam az akváriumot 6 napja azóta nem akarják elásni magukat kb 90 % uk fent van a homok tetején mennek ide oda de régebben mikor még nem volt babrálva az akvárium elásták magukat és csak éjszaka jöttek elő. Mi idézheti elő ezt a viselkedést náluk ? Előre is köszi.
 
Akkor legalább azt mondja meg valaki miért nem ássák el magukat a malájtornyosok ? Össze vissza csavarognak az akváriumba :) Ez baj ?
 
Szia!

Akkor legalább azt mondja meg valaki miért nem ássák el magukat a malájtornyosok ? Össze vissza csavarognak az akváriumba :) Ez baj ?

Az okát nem tudom, de valószínű nem lesz bajuk (két éves tapasztalat)!
Szintén ezt figyeltem meg már több akváriumnál.
Így legalább nem turják ki a táptalajt és ha szereted ezeket a kis Hegyeseket akkor többet tudsz gyönyörködni bennük!

A.ttila
 
Szia!



Az okát nem tudom, de valószínű nem lesz bajuk (két éves tapasztalat)!
Szintén ezt figyeltem meg már több akváriumnál.
Így legalább nem turják ki a táptalajt és ha szereted ezeket a kis Hegyeseket akkor többet tudsz gyönyörködni bennük!

A.ttila

Köszönöm csak furcsa hogy nem mennek el pont azért akartam őket hogy kicsit megdúrják a kvarchomokot a levegő és esetleg ammónia buborékok miatt hogy mozgassák át a talajt. Szeretem mert jó pofák olyanok mint a Jar Jar csak minibe :D Köszi mégegyszer.
 
Most vettem 3 nyúlcsigát sulawesi.t ahonnan hoztam 2 hónap alatt adott 2 csigának életet. Elhoztam a 2 kicsit 500 ért meg a mama csigát 900 ért. Szóval szaporodik simán és elevenszülő.

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy miért van az hogy vettem két alma csigát és kb 1 óra járkálás után mind a kettő ugyan arra a helyre tért és napokig nem mentek onnan sehová, míg meg nem döglöttek. Ugyan ez volt menet közben a kis barna csigákkal is, amit ajándékba kaptam (tudom csak növényt eszik), csak azok ki sem jöttek a házukból szétnézni, csak simán megdöglöttek. Jelenleg 1 barna csigám van az is a vízszint felett van és ott mászkál. Napok óta nem volt a vízben sem...Ha vissza tessékelem akkor is 20 percen belül kint van a vízből.

A vasfát 2x sós vízben felforraltam és kiáztattam. Lehetséges, hogy ez lehet a gond?
 
Valami gond van a vízzel. Kellene több infó ( akvárium méret . Szűrés halak mennyisége, vízcsere....)

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
 
Az akváriumom mértete 15 liter, Szűrés nincs, vízcsere hetente.
Halak 2guppi, 2 xipho, 2 molly, 2 páncélos harcsa, és 1 anci. Tudom most egy kicsit sok hal van, de párat átfogok telepíteni egy 10-es aksiba
 
Egyértelműen rosszul érzik magukat a vízben a csigák. A halak ugye nem tudnak kimászni....
15 literbe szűrés nélkül ennyi hal... felelőtlenség. :(
Vegyél egy 30-40 literes akváriumot, meg egy belső szűrőt. Ez az első lépés.
 
"tilos gerinces állat kifejlett egyedét 30l-nél kisebb térben tartani" - ez a törvény

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9100-ről
 
Itt a gond 15 literbe 9 hal ráadásul anci és szűrés nincs?

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
 
Anci van egy darab. De akkor SÓS-an (SOS-be) áttelepítek párat egy 10 literesbe. (Az van itthon) Mondjuk kezdetnek a 10-es be 4 hal elég? Tudom hogy sok így is, de talán még is csak kevesebb lesz a 15-ösbe nem?
 
Anci van egy darab. De akkor SÓS-an (SOS-be) áttelepítek párat egy 10 literesbe. (Az van itthon) Mondjuk kezdetnek a 10-es be 4 hal elég? Tudom hogy sok így is, de talán még is csak kevesebb lesz a 15-ösbe nem?

Nem elég 10-15 literes akváriumokban nem tartunk ilyen halakat,főleg nem szűrés nélkül. ennyi erővel egy befőttesüvegbe is tehetnéd őket: D Kicsit olvasgatni kellene az akvarisztikáról és akkor rájönnél miért is nem tartunk szűretlen kicsi akváriumba halakat. Szerezzél egy 40 literes akváriumot 1 belső szűrőt és akkor meg oldódik a problémád fele.
 
Igazság szerint nem 30-40 liter kéne ezeknek a halaknak, hanem minimum 100. A xiphok és a mollik nagy testű, gyors úszású fajok, igénylik a kiúszóteret. Az anci meg territoriális ivaréretten. A páncélos harcsa csapathal, legalább 6 kell belőle, hogy boldogak legyenek, ennyinek meg kell a hely is. Az a csoda, hogy ezek a halak eddig életben maradtak, mert ez az összeállítás egy garantált állandó ammóniamérgezést jelent.
 
A Clithon fajokkal szemezek, mint Zebra alternatíva. Vannak köztük bőven szép példányok. Ők mennyivel raknak kevesebb (sajnos semmire nem jó) petéket?

A medencében megjelentek hólyagcsigák, olyanok mint Ő. Először arra gondoltam néhány Helena segítségét kérem a probléma megoldásában. Azután arra jutottam, hogy akkor ki takarítja el a sün- és/vagy zebrák igen kiadós végtermékét? Szóval néhány példány/medence szerintem nem lehet probléma.
 
Almacsigáról tapasztalatok? Főleg a növényekre, esetleg halakra mennyire veszélyes?
Halakra biztosan nem veszélyes, viszont úgy tudom, hogy belőlük is van több faj, amik között vannak kimondottan növényevőek, úgyhogy vigyázni kell mit rak be az ember. Ezt a hajlamot esetleg lehet csökkenteni sok forrázott zöldséggel, spirulina tablettákkal.
 
Back
Oldal tetejére