• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium költöztetés

Ha 200 km-es távot kell költöztetni egy akváriumot, mire figyeljek? A szűrő bioszférája hogy bír ki 3 óra pakolást/utazást? Az élővilágot zárt vödörbe gondolom praktikusabb vinni mint a 60cm-s 64l-es kicsi aksiba vizet hagyni. Mire figyeljek összerakás után?
 
Utoljára módosított:
Köszi a linket.
Sajnos ez a @Nigro blog bejegyzés tényleg csak egy 'rövidebb' úton történő szállítást ír le. Nekem 2 órás autóutam lesz.
Innen-onnan azt a tanácsot kaptam, hogy teljesen pakoljam ki a tankot, mert nem bírja el a 9-11 kiló aljzatot és megrepedhet.
IKEA-ból szerzek néhány fedeles dobozt az aljzatnak és a növényeknek az útra. Halaknak pedig valami zárható hordót kell beruháznom valószínűleg.
Mivel ki fog kelleni venni az aljzatot (JBL Aquabasis + Amazonia) ezért gondolom majd újra összerakáskor kell bele az aljára valami indító baktérium? v. tévedek?
Növények csak kibírnak 3 órát nyirkos konyharuhában bedobozolva, remélem.
 
Köszi a linket.
Sajnos ez a @Nigro blog bejegyzés tényleg csak egy 'rövidebb' úton történő szállítást ír le. Nekem 2 órás autóutam lesz.
Innen-onnan azt a tanácsot kaptam, hogy teljesen pakoljam ki a tankot, mert nem bírja el a 9-11 kiló aljzatot és megrepedhet.
IKEA-ból szerzek néhány fedeles dobozt az aljzatnak és a növényeknek az útra. Halaknak pedig valami zárható hordót kell beruháznom valószínűleg.
Mivel ki fog kelleni venni az aljzatot (JBL Aquabasis + Amazonia) ezért gondolom majd újra összerakáskor kell bele az aljára valami indító baktérium? v. tévedek?
Növények csak kibírnak 3 órát nyirkos konyharuhában bedobozolva, remélem.

A növények és a halak bármit kibírnak szinte ilyenkor, csak a hideget nem. Arra figyelj csak oda. Ami még érdekes lehet, hogy ha csökkenteni akarod a stresszt, akkor a halakat minél több vízbe tedd bele és legyenek benne növények. Ilyenkor egy zárható műanyag hordó jól jön.

A talaj az macerás. Ha megoldható, hogy ne vedd ki, szerintem jobban járnál. De ez már egyéni döntés.
 
A növények és a halak bármit kibírnak szinte ilyenkor, csak a hideget nem. Arra figyelj csak oda. Ami még érdekes lehet, hogy ha csökkenteni akarod a stresszt, akkor a halakat minél több vízbe tedd bele és legyenek benne növények. Ilyenkor egy zárható műanyag hordó jól jön.
A talaj az macerás. Ha megoldható, hogy ne vedd ki, szerintem jobban járnál. De ez már egyéni döntés.

Köszi a tanácsokat.
Halaknak rendeltem hordót és majd néhány növény a hordóban utazik! - Meg amúgy is hasznos -- majd később sörfőzéshez vagy cefréhez :)
Úgy készülök hogy legyen nálam doboz a talaj kivételéhez. Semmiképpen nem akarom hogy megemeljük és esetleg reped.

Ha van valakinek 60x30x36-os akvárium mozgatásával tapasztalat akkor szóljon. Szerintem a 8-10 centi talajt nem biztos hogy elbírja a 6mm-es üveg.
 
Nekem friss a tapasztalatom egy 30x30x35-ös akvárium költöztetésével kapcsolatban. Novemberben költöztünk az 1. emeletről a 3. emeletre. Az akvárium felvitelekor majdnem összeborult az egész. Volt egy kis kocsink, de ketten alig bírtuk feltenni rá a cuccot. A víz csak félig volt leengedve, de anélkül is vagy 40 kg lett volna az akvárium.
Mivel második körben (augusztusban) 30 km-re költözünk, így a döntés az lett, hogy teljes szétbontás lesz és re-scape az új lakhelyen. Így biztosan minden egyben marad és lesz még mibe beletenni a halakat.
 
Én csak a vizet, meg az állatokat venném ki, nem lesz gáz.Növényekre valami nedves papírtörlő azt kész. Szűrőből vizet leengedve elvileg a bacik is túlélik.
Csináltam már többször ilyet, de a felelősség most persze a tiéd.
 
Én a 90-est először és utoljára költöztettem egyben. Legközelebb szétszedem az biztos.
 
Köszönöm a sok jó tanácsot.
Lehet hogy elfelejtem a "deszkát az akvárium alá" módszert és felkészülök a 'legrosszabbra' és viszek mindent ami szükséges a teljes szétszedéshez. Maximum kapott scape átalakítása kicsit hamarabb kezdődik.
A 'használt tank', növényei:
Ceratopteris thalictroides
Gymnocoronus spilanthoides
Cryptocoryne beckettii
Bacopa caroliniana
Limnophila sessiliflora
Marsilea Hirsuta
Eleocharis acicularis

A marsilea és az eleocharis kitépése kicsit komplex kihívásnak tűnik elsőre. Örömmel veszek tanácsokat a növény költöztetés témában is, ha valaki ezeket jól ismeri.
 
Nos, megfogadtam a sok jó tanácsot és megtörtént a nagy költöztetés.
Minden szét lett szedve, be lett dobozolva. Amennyi vizet csak lehetett szállítottam. 200 km-t autózás után szűrőt beindítottam az elhozott vízzel egy 'ideiglenes' aksiban és beletettem az élővilágot. Elkezdtem összerakni az új akváriumot és éjfélre kész is lettem, és állatokat beköltöztettem.

Ez volt (sajnos sok sok BBA-val) - sok fény és erős áramlás mellett és NULLA CO2/EasyCarbo-val.
16288625110_1d257d454f.jpg

15853527044_88803a7638_n.jpg


Munka:
16450064576_600ca11571_t.jpg
16288372938_c74cc387af_t.jpg
16290177997_a47b2e68ab_t.jpg
16474335161_1577ee5928_t.jpg
16450101246_264b2c1d63_m.jpg


és 2 este után így néz ki.
16298692347_9bfbc63edc_z.jpg


A re-scape utáni napon a köveken megjelent fekete por szerű lerakódás - feltételezem BBA - még nem vagyok szakértő. A második napra (ma) már a kövekről eltűnt, csak az üveg befolyón van rajta egy két pöttyben. Szégellem, de az üveg bevezető tisztítására még nincs megfelelő kanyart bevenni képes kefém, ezért még 1 évnyi kosz van rajta.

Eheim 2071 szűrőt visszafékeztem és az egyik 24w-os T5-ös csövet kikapcsoltam a jelentős növényvilág csökkenés miatt. Egy kicsit a világítás időzítésén is változtattam, és ma reggel adtam neki 1ml EasyCarbo-t.
 
Utoljára módosított:
Hétvégén esek neki a 200 literes aki költöztetésének. Lakásfelújítás lesz. Most a nappaliból a konyhába. Parketta csiszolás és festés után vissza. Megpróbálom a víz egy részének leengedésével és egy gurtni segítségével...Remélem a bokám lef..ásán kívűl semmi kár nem fogja érni az akit.
 
Nálam is eljön lassan a költözés ideje. Visszaszámlálás indul.. 2 hónap.. költöztetnem kell 1db 125L akit és 3db 30L garnis nanót.. Az a durva hogy rá kb 2 hónapra újra költözünk...
A nanót könnyű lesz hiszen le engedem a vizet és csak viszem kb 30 percen belül újra üzemel...
Viszont a nagyot szekrényestől tervezem.. A terv szinte ugyan az... Le engedés gurtni,cipelés. Indítás... Megpróbálok majd minél több vizet kimenteni. + ballont veszek majd a 60L mellé.
Már előre izgulok..🤪
 
Back
Oldal tetejére