• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 20l Dennerle szett - algástól algátlanig :)

A Dennerle sarokszűrőt nyugdíjaztam, most már csak az eheim 2211 megy. A lámpa átkerült a 42es fölé, efölött egy noname, 10 wattos led megy, ami elég korrektnek tűnik. Egyelőre manuálisan, mivel az időzítőt nem sikerült beüzemelni: töltsd 12 óráig - oké, nyomd meg a reset gombot - oké, nyomd hosszan a move gombot - hogy mit? Úgyhogy majd netről próbálok leresni hozzá manualt.

A garnélákból végtelen van. A képen csak a nagyobbak, van még egy halom kisebb is. Ami fura, hogy pedigrések a szülők, de ők elég vegyes színűek egy centis korukban. Szoktak még színesedni?IMG_20211024_151203.jpg
 
Ma takarítottam egy nagyobbat - megvolt az első rendes mulmozás a garnélák első generációjának születése óta. Ők már majd' egy centisek, s a dzsuva szaporodik, muszáj volt valamit tenni. A fű is megérett egy nyírásra. Hááááááát... Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de kifejezetten rühellem a fű összeszedését. A videókon mindig a "vidám mosollyal a halhálóval' című megoldás van. Ehhez képest a gyakorlat nekem az, hogy: az eleje halhálóval, utána kimosom a halhálót, mert amíg szedem, addig a benne lévő megy ki, utána szedés-tisztítás-repeat, majd a végén a leimádkozás az akvárium oldaláról. Nem szeretem.

A crypto most egy hét alatt nem brutalizálódott, csak egy negyed tányérnyi lett. Meg kiszedtem egy közepeset és egy egész kicsit, most maradt még x darab, ami a kettő és még valamennyit jelenti. 2 <= x <=121433452315637 Ilyen kicsin tök cukik. Nézegettem is rájuk, majd a nagy kockára, megint rájuk, megint a nagy kockára... De nem! Erős maradtam. :D

A fűből viszont tépkedtem ki, s tette át a nagy kockába. Frankón, csap alatt tisztítva, s egyesével ültetve, merthét így is nyilván megy át vele fonalalga, de azért mégis a fű legyen alapból több.

A leszívásnál piszok jól jött az artémiaszűrő. Bolhaméretű rákból vagy hetet visszaraktam. Komolyan durva, hogy három rák mennyit tud szaporodni.
 
Ma takarítottam egy nagyobbat - megvolt az első rendes mulmozás a garnélák első generációjának születése óta. Ők már majd' egy centisek, s a dzsuva szaporodik, muszáj volt valamit tenni. A fű is megérett egy nyírásra. Hááááááát... Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de kifejezetten rühellem a fű összeszedését. A videókon mindig a "vidám mosollyal a halhálóval' című megoldás van. Ehhez képest a gyakorlat nekem az, hogy: az eleje halhálóval, utána kimosom a halhálót, mert amíg szedem, addig a benne lévő megy ki, utána szedés-tisztítás-repeat, majd a végén a leimádkozás az akvárium oldaláról. Nem szeretem.

A crypto most egy hét alatt nem brutalizálódott, csak egy negyed tányérnyi lett. Meg kiszedtem egy közepeset és egy egész kicsit, most maradt még x darab, ami a kettő és még valamennyit jelenti. 2 <= x <=121433452315637 Ilyen kicsin tök cukik. Nézegettem is rájuk, majd a nagy kockára, megint rájuk, megint a nagy kockára... De nem! Erős maradtam. :D

A fűből viszont tépkedtem ki, s tette át a nagy kockába. Frankón, csap alatt tisztítva, s egyesével ültetve, merthét így is nyilván megy át vele fonalalga, de azért mégis a fű legyen alapból több.

A leszívásnál piszok jól jött az artémiaszűrő. Bolhaméretű rákból vagy hetet visszaraktam. Komolyan durva, hogy három rák mennyit tud szaporodni.
Látom, ragaszkodsz még a kis akváriumodhoz is :) Hadd adjak két tippet:
Nyírás után szoktam betenni a motoros skimmert. Pár perc alatt összeszedi a cuccot. A végén egy kicsit terelgetni kell felé kézzel a törmelék maradékát.
Az algák átvitelét megakadályozhatod, ha a növényeket carboval kezeled előtte. Easy Carbo 1%-os oldatában (1 ml 1 dl vízbe) szoktam áztatni 10 percig. Ez elpusztítja az algákat, a maradékot a garnélák letisztítják. Lehet, hogy nem 100%-os a módszer, de jobb, mint a csap alatt tisztítás :)
 
Hááááááát... Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de kifejezetten rühellem a fű összeszedését. A videókon mindig a "vidám mosollyal a halhálóval' című megoldás van. Ehhez képest a gyakorlat nekem az, hogy: az eleje halhálóval, utána kimosom a halhálót, mert amíg szedem, addig a benne lévő megy ki, utána szedés-tisztítás-repeat, majd a végén a leimádkozás az akvárium oldaláról. Nem szeretem.
Egyetértek. HM, monte carlo, cuba, stb is hasonló (lehet, nem mindet próbáltam), de ezek a kis kemény vékony "fűszálak" az igazi csemegék. a legrosszabb viszont a moha, mert az még csak nem is úszik fel rendesen :ROFLMAO:
Őszintén mondom, hogy ezért sem törekszek a profizmusra. A másik hasonlóan idegrángató dolog az ösvény talán, amire végtelen mennyiségű fekete talaj sodródik nap mint nap.
Szerencsére sokaknak van ehhez türelme, így csodálhatjuk a műveiket :) de részemről jobb nézni, mint csinálni :D
 
Szoktak még színesedni?
Szoktak még szinesedni. A lányok általában élénkebbek mint a fiúk.
Ha egy kitünö állomány a célod, akkor érdemes már most szelektálni öket.
Fontos tényezök:
- A testük mekkora része szines (test, lábak, farokuszo, csápok)
- milyen élénk a szin.

Én 2.5 évnyi folyamatos szelektálással (dream blue) azt ertem el, hogy ca 5%ban tökéletes garnélák születtek (az egesz test teljesen királykék). Ca 50% "alsóbb kategóriájú lett" (fekete foltos/ szintelen végtagok), a maradék OK volt.

Ha durván szeretnél szelektálni, akkor érdemes evente egyszer pár új egyeddel frissiteni a vérvonalat.
 
Nyírás után szoktam betenni a motoros skimmert.
Jó ötlet, karácsony tájékától majd kipróbálom. :)
Az algák átvitelét megakadályozhatod, ha a növényeket carboval kezeled előtte.
Köszönöm, erre gondoltam, csak az arányt nem tudtam és az ázatási időt. Legközelebb így csinálom. Mondjuk úgy voltam vele kicsit, hogy ugyanazokat az eszközöket használom mindkettőben, azaz átvittem, de ha meglett volna az arány, akkor excelezem.
a legrosszabb viszont a moha, mert az még csak nem is úszik fel rendesen
Meg is fogadtam, hogy az az életben nem lesz. :D
Szoktak még szinesedni.
Köszönöm a többi tippel együtt. Igyekszem majd szelektálni.
Látom, ragaszkodsz még a kis akváriumodhoz is
Ez most úgy van, hogy amíg a nagyobb be nem áll, addig marad ebben az élővilág. Utána megy át minden állat a nagyba. A kicsi még egy ideig marad, hogy a bolhák felnőjenek benne, utána kimegy belőle minden, s lesz a mostani technikájával (meg esetleg egy jobb lámpával) egy 30 literes kocka helyette. Illetve lehet nem kocka is, ha sikerül jó árban lámpát szereznem. :) A méret kb. marad, "ennyi hely van a feleségen asztalán, meg ennyit bír el a szűrő" címmel. :) Várhatóan a növényeket cserélem majd benne, mert CO2 nélkül szeretném. A másikban ott a szett, de akkor ennél nem szeretnék sem élesztőzni, sem új szettet venni. Majd ki kell találni, mi az optimális.
 
Jó ötlet, karácsony tájékától majd kipróbálom. :)

Köszönöm, erre gondoltam, csak az arányt nem tudtam és az ázatási időt. Legközelebb így csinálom. Mondjuk úgy voltam vele kicsit, hogy ugyanazokat az eszközöket használom mindkettőben, azaz átvittem, de ha meglett volna az arány, akkor excelezem.

Meg is fogadtam, hogy az az életben nem lesz. :D

Köszönöm a többi tippel együtt. Igyekszem majd szelektálni.

Ez most úgy van, hogy amíg a nagyobb be nem áll, addig marad ebben az élővilág. Utána megy át minden állat a nagyba. A kicsi még egy ideig marad, hogy a bolhák felnőjenek benne, utána kimegy belőle minden, s lesz a mostani technikájával (meg esetleg egy jobb lámpával) egy 30 literes kocka helyette. Illetve lehet nem kocka is, ha sikerül jó árban lámpát szereznem. :) A méret kb. marad, "ennyi hely van a feleségen asztalán, meg ennyit bír el a szűrő" címmel. :) Várhatóan a növényeket cserélem majd benne, mert CO2 nélkül szeretném. A másikban ott a szett, de akkor ennél nem szeretnék sem élesztőzni, sem új szettet venni. Majd ki kell találni, mi az optimális.
Az Excel töményebb. Úgy tudom, fele annyi kell belőle. Ezt még nem próbáltam ki. Érdemes egy tesztet csinálnod vele, nehogy gond legyen. A növények nem egyformán reagálnak a carbos kezelésre. A mohák például egyáltalán nem bírják, a vékony levelű növények is kevésbé. Van olyan növény, ami viszont sokkal nagyobb dózist is gond nélkül elvisel.
Nagyon sok növényhez nem kell CO2.
 
Az Excel töményebb. Úgy tudom, fele annyi kell belőle. Ezt még nem próbáltam ki. Érdemes egy tesztet csinálnod vele, nehogy gond legyen. A növények nem egyformán reagálnak a carbos kezelésre. A mohák például egyáltalán nem bírják, a vékony levelű növények is kevésbé. Van olyan növény, ami viszont sokkal nagyobb dózist is gond nélkül elvisel.
Nagyon sok növényhez nem kell CO2.
Utánanézek majd.

Azt tudom, hogy sok CO2 nélküli növény van. A kihívás, hogy úgy rakjam össze, hogy nekem meg a halaknak is jó legyen. Ha jól láttam, a bucék meg az anubiasok jórészt ilyenek. Már csak jó gyepet meg hátsó növényt kell néznem. A valisznéria elég nosztalgikus lenne, de 30 literbe talán sok. Oké, anno 35-ben voltak. :D De ezen még ráérek gondolkodni.
 
Hümm, nincs alga. Akkor most ezt a hobbit kijátszottam, s lehet abbahagyni? :D Fogalmam sincs amúgy, hogy miért. Más lett a lámpa, jó ideje tápozást is váltottam, ritkítottam picit a gyepet, s meg is mulmoztam, de hogy mi lett jobb az passz.

Hogy valami tanulság is legyen: mielőtt csőtakarítót vesz az ber, nézze meg, mekkora lyukba való, vagy úgy jár, mint egyszeri tacskó a dobbermannal.

Kép nincs,mert lámpával együtt randa.
 
Lassan kiürül az akvárium. A halak, 3 amano meg egy marék red cherry átköltözött a nagyba. Már csak 0-2 amano, a csigák és egy marék növendék cherry maradt ebben. Végülis algástól algátlanig volt a cím, s meg is lett.

Várom a 30 literest, amibe átmegy a technika.
A scape-et próbálgatom. A technikánál az igazi kérdés a co2. A zselésből nem akarok többet venni. Jó, csak elég drága. Azon gondolkodtam, hogy legyen mondjuk rotala rotundifolia, st. repens, ludwigia super red és buce/anubias (meg esetleg ebből fű) és semmi co2, vagy oldjam meg máshogy. Láttam 10.000 pénzért tropicát. Ahhoz 4-5 ezer aliról egy konverter, 8 egy sodastar palack, kell még visszafolyásgátló. Olyan 25ből lenne egy mindig menő szett. Mondjuk ez sem kevés pénz. Ennyiből lehet, jobb lenne ro vizes cucc, de azzal meg foglalkozni kell. Vagy hát elmegy ez a pénz mindenféle szükséges kellékre is. :)
 
Olyan 25ből lenne egy mindig menő szett. Mondjuk ez sem kevés pénz. Ennyiből lehet, jobb lenne ro vizes cucc, de azzal meg foglalkozni kell.
Előbb RO. 😉 Szerintem. A nagynyomású jöhet utána, de nem biztos, hogy igényelni fogod. És abban meg már ne köss kompromisszumot: legyen mágnesszelep. Ha kivársz, biztosan felhajthatsz innen a fórumról is egy egész jó szettet. Sajnos/szerencsére mindig van valaki, aki befejezi ezt a szép hobbit, mert nem azt kapja, amit elképzelt...
 
Előbb RO. 😉 Szerintem. A nagynyomású jöhet utána, de nem biztos, hogy igényelni fogod. És abban meg már ne köss kompromisszumot: legyen mágnesszelep. Ha kivársz, biztosan felhajthatsz innen a fórumról is egy egész jó szettet. Sajnos/szerencsére mindig van valaki, aki befejezi ezt a szép hobbit, mert nem azt kapja, amit elképzelt...
Most egy élesztős és egy mágnesszelepes van. Az előbbi alapján azt látom, hogy a mindig megy is oké lehet. De abban igazad van, hogy nem kell elkapkodni.

A ro mekkora szereléssel jár? Meg kb. mi lehet a jó belőle?
 
Back
Oldal tetejére