• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 90 tanuló hightech

szebenihunor

Kertész segéd
Sziasztok!

Már rég fórumlakó vagyok, de javarészt csak az a parazita fajta, aki csak megszerzi az infót mikor mire szüksége van rá, de nem igazán segít másoknak.
Volt már naplóbejegyzésem, de nem igazán maradt meg a lekesedésem. Talán ezúttal majd máshogy lesz.
Több mint 10 éve kedvelt hobby-m az akvarisztika s mikor azt hittem nem érhet már meglepetés, akkor beütött a ........

Na, de ne szaladjunk ennyire előre. 2019 januárjában kezdett érni bennem a gondolat, hogy a közelgő költözés apropóján fel kellene tölteni a 60p-s akvárium rég kiüresedett Co2 palackját s újra kellene indítani a beoldást, mert akkor talán nem szenvednének annyira a Rotala levelei. Jó lenne fénycsövet is cserélni a világításban, mert az egyik rég kialudt már a másik is jó két éve nem volt cserélve. Mondom a feleségemnek s, hogy nem lesz olcsó. Erre ő, - hogy már rég szerette volna megkérdezni, hogy nem szeretnék egy másik akváriumot ). Ha már úgyis csere akkor picit legyen nagyobb is mert ugye abban könnyebb elérni a biológiai egyensúlyt ekceterá ,ekceterá. ;)A szeme se rebbent.
Augusztusban voltunk Budapesten a BOLTBAN ;) s úgy megpakoltuk a VW polo hátsó felét, úgy, hogy néztek is a Román-Magyar határon, hogy mi vajon miben utazunk. Szerencsénkre nem pakoltak ki.
Hálás köszönet a Green Aqua csapatának. Hátul a fiúk (akikről általában szó sem esik) nagyon kedvesen bepakoltak nekünk.
Ami nem képezte a csempész árú részét, azt itthon is be lehet szerezni.
Na de lássuk miből is lesz az a bizonyos cserebogár.



Indítás dátuma: 2019.09.04. többszöri halasztás után, egy nem várt költözés közben egy nap alatt telepítve.

Akvárium: 90x45x45 optiwhite + fekete bútor

Szűrő: Eheim 2078 Eheim Professionel 3e 700 külső szűrő (7 liter Seachem Matrix és 2x100 ml Seachem Purigen)
Világítás: ONF Flat One LED lámpa - 90 cm (6500lm, 90W) kezdetben napi 5 óra 60% fényerővel
CO2: Nagynyomású 2 liter palack, külső JBL difúzorral beoldva (kb 3-4 bubi/perc)
RO: Green Aqua RO készülék, vízlágyító - 360 l/nap ( 2x 60 literes praktiker hordó), digit TDS mérő
Talaj: ADA Aqua Soil Amazonia 3x9liter, Tropica substrate 2x2,5 liter, ADA Bacter Ball 5 db
Tápozás: 4 csatornás automata dózispumpa Kínából: Green Aqua micro 7 ml + macro 7ml, EasyCarbo 3 ml naponta. Seachem Fluorish Advance és Iron 5-5 ml vízcserekor,
Twinstar 2 M5

Hardscape: kb 35-40 kg Seiryu kő
Növények:
2 x Bucephalandra spec Mini Needle Leaf In-Vitro
1 x Hydrocotyle verticillata
3 x Alternanthera reineckii Mini In-Vitro
4 x Eleocharis pusilla In-Vitro
1 x Bucephalandra spec Serimbu Brown In-Vitro
1 x Lilaeopsis Brasiliensis In-Vitro
1 x Utricularia graminifolia In-Vitro
1 x Marsilea hirsuta In-Vitro
6 x Hemianthus callitrichoides Cuba In-Vitro
1 x Taxiphyllum spec. Flame moss
2 x Vesicularia ferriei In-Vitro

Halak: 11 Neon a régi akvából, 9 Oto, 21 színpompás dánió
Garnélák: 9 Amano garnéla , 12 CBS , kb 24 RedCherry a kis akvából
Csigák: 3 Sulawesi csiga , 6 Zebracsiga

Úgyis mindenki csak a képet nézi, ezért jön pár a telepítés közben.

 
Tök jó lett, bár én egy kicsit sűrűbben, több növènyt ültettem volna. A fókuszban álló követ nem tudod kicserélni valami masszív nagyobbra? A bal oldalon lévőre gondolok. Kb vagy kétszer olyan magas illene oda
 
A növények mennyiségét igencsak elszámoltam. Sokkal több kellett volna, de ezt lehet idővel pótolni.
A hardscape nagyon messze van a kezdeti elképzeléstő. Valahogy élőben nem akart a rendelkezésre álló nyersanyagból összeállni. Aminek a teteje lapos, arra egy fát terveztem, de sajna nem találtam sehol egy méretesedd bonsai-t ami oda illene.
 
A növények mennyiségét igencsak elszámoltam. Sokkal több kellett volna, de ezt lehet idővel pótolni.
A hardscape nagyon messze van a kezdeti elképzeléstő. Valahogy élőben nem akart a rendelkezésre álló nyersanyagból összeállni. Aminek a teteje lapos, arra egy fát terveztem, de sajna nem találtam sehol egy méretesedd bonsai-t ami oda illene.
Ragassz össze egyet. ;)
 
Mivel @Bálint Nagy szavaim felét kicuppantotta fejemből, így csak kontrázni tudok, hogy "Úgy-úgy!" 😁

Fásítás helyett maradnék az Iwagumi vonalon, de tényleg egy nagyobb kő kell balra.
Ha a BOLT és közted a távolság kisebb, mint a világ vége, akkor webshopolj.
Közelebb lakom, de rokkant vagyok, így gyakran csak az éteren tudom megmozgatni vásárlóizmaimat. Még sosem csalódtam a csapatban: mindig makk egészséges és szép salátákat raktak a dobozba.
 
Még egy gondolat eszembe jutott. Tápozás. Jól számold ki a tápozást, mivel kevés a növény. Ne felejtsd, hogy a talaj aktívan szívja a foszfátot amíg nem telítődik (és a talaj mennyisége masszív). Emiatt foszfáthiány és olvadás állhat be az idítást követő pár héten belül. Elsőre azért nem veszed észre, mert a növények még a raktáraikból használhatják a hiányzó tápanyagokat, de amint felélnek mindent, kezdődik az olvadás. Én az irodai üvegemben ezzel szívok most.
Ja és nagyon tetszik a dolog. Igen jó lesz. :)
 
Még egy gondolat eszembe jutott. Tápozás. Jól számold ki a tápozást, mivel kevés a növény. Ne felejtsd, hogy a talaj aktívan szívja a foszfátot amíg nem telítődik (és a talaj mennyisége masszív). Emiatt foszfáthiány és olvadás állhat be az idítást követő pár héten belül. Elsőre azért nem veszed észre, mert a növények még a raktáraikból használhatják a hiányzó tápanyagokat, de amint felélnek mindent, kezdődik az olvadás. Én az irodai üvegemben ezzel szívok most.
Ja és nagyon tetszik a dolog. Igen jó lesz.
Amazonia talajjal korábban nem dolgoztam nem sok tapasztalatom van. Az előző akváriumomban jellemzően Manado talaj volt amit össze sem lehet hasonlítani az Amazoniával.Sajnos nem tudtam, hogy tudnék utána számolni a foszfát igénynek. Foszfát szintet az elején nem is mértem, de a növények szépen fejlődtek, talán csak az Alternanthera reineckii szenvedett kicsit.
 
Másfél hetesen így fest az akvárium. Alga nincs, a növények szépen feljődnek. Nehéz volt a megfelelő Co2 szintet belőni az elején, de most már nagyon meg vagyok elégedve a külső difúzor hatásfokával. A halak még a régi akváriumból kerültek bele. Nem tudtam többet várni mert egy vödörben szendevtek 2 hetet.


Valaki tudna segíteni, hogy lehet normálisan képet beilleszteni?
 
Sziasztok!

Már rég fórumlakó vagyok, de javarészt csak az a parazita fajta, aki csak megszerzi az infót mikor mire szüksége van rá, de nem igazán segít másoknak.
Volt már naplóbejegyzésem, de nem igazán maradt meg a lekesedésem. Talán ezúttal majd máshogy lesz.
Több mint 10 éve kedvelt hobby-m az akvarisztika s mikor azt hittem nem érhet már meglepetés, akkor beütött a ........

Na, de ne szaladjunk ennyire előre. 2019 januárjában kezdett érni bennem a gondolat, hogy a közelgő költözés apropóján fel kellene tölteni a 60p-s akvárium rég kiüresedett Co2 palackját s újra kellene indítani a beoldást, mert akkor talán nem szenvednének annyira a Rotala levelei. Jó lenne fénycsövet is cserélni a világításban, mert az egyik rég kialudt már a másik is jó két éve nem volt cserélve. Mondom a feleségemnek s, hogy nem lesz olcsó. Erre ő, - hogy már rég szerette volna megkérdezni, hogy nem szeretnék egy másik akváriumot ). Ha már úgyis csere akkor picit legyen nagyobb is mert ugye abban könnyebb elérni a biológiai egyensúlyt ekceterá ,ekceterá. A szeme se rebbent.
Augusztusban voltunk Budapesten a BOLTBAN s úgy megpakoltuk a VW polo hátsó felét, úgy, hogy néztek is a Román-Magyar határon, hogy mi vajon miben utazunk. Szerencsénkre nem pakoltak ki.
Hálás köszönet a Green Aqua csapatának. Hátul a fiúk (akikről általában szó sem esik) nagyon kedvesen bepakoltak nekünk.
Ami nem képezte a csempész árú részét, azt itthon is be lehet szerezni.
Na de lássuk miből is lesz az a bizonyos cserebogár.



Indítás dátuma: 2019.09.04. többszöri halasztás után, egy nem várt költözés közben egy nap alatt telepítve.

Akvárium: 90x45x45 optiwhite + fekete bútor

Szűrő: Eheim 2078 Eheim Professionel 3e 700 külső szűrő (7 liter Seachem Matrix és 2x100 ml Seachem Purigen)
Világítás: ONF Flat One LED lámpa - 90 cm (6500lm, 90W) kezdetben napi 5 óra 60% fényerővel
CO2: Nagynyomású 2 liter palack, külső JBL difúzorral beoldva (kb 3-4 bubi/perc)
RO: Green Aqua RO készülék, vízlágyító - 360 l/nap ( 2x 60 literes praktiker hordó), digit TDS mérő
Talaj: ADA Aqua Soil Amazonia 3x9liter, Tropica substrate 2x2,5 liter, ADA Bacter Ball 5 db
Tápozás: 4 csatornás automata dózispumpa Kínából: Green Aqua micro 7 ml + macro 7ml, EasyCarbo 3 ml naponta. Seachem Fluorish Advance és Iron 5-5 ml vízcserekor,
Twinstar 2 M5

Hardscape: kb 35-40 kg Seiryu kő
Növények:
2 x Bucephalandra spec Mini Needle Leaf In-Vitro
1 x Hydrocotyle verticillata
3 x Alternanthera reineckii Mini In-Vitro
4 x Eleocharis pusilla In-Vitro
1 x Bucephalandra spec Serimbu Brown In-Vitro
1 x Lilaeopsis Brasiliensis In-Vitro
1 x Utricularia graminifolia In-Vitro
1 x Marsilea hirsuta In-Vitro
6 x Hemianthus callitrichoides Cuba In-Vitro
1 x Taxiphyllum spec. Flame moss
2 x Vesicularia ferriei In-Vitro

Halak: 11 Neon a régi akvából, 9 Oto, 21 színpompás dánió
Garnélák: 9 Amano garnéla , 12 CBS , kb 24 RedCherry a kis akvából
Csigák: 3 Sulawesi csiga , 6 Zebracsiga

Úgyis mindenki csak a képet nézi, ezért jön pár a telepítés közben.

Szia, Nagyon tetszik a set up és hasonló paraméterekkel szeretnék majd januárban indítani egy akváriumot. Szeretnélek itt követni, így kérlek ne hagyd abba a naplózást. :)
 
Back
Oldal tetejére