• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A csigák világa

Arizona

Tapasztalt kertész
Kérdésem van.. Mennyire normális az, hogy 1 Sulawesi óriás reggel elindúl körbemegy az akván, eszik stb. és utána 3 napig egyhelyben fekszik, majd ismétli megint a napi ceremóniát előről.. :p
 
Arizona said:
Kérdésem van.. Mennyire normális az, hogy 1 Sulawesi óriás reggel elindúl körbemegy az akván, eszik stb. és utána 3 napig egyhelyben fekszik, majd ismétli megint a napi ceremóniát előről.. :p

azt nem tudom mennyire normális, de ha megint erre jár fotózd már le és tűzd be szivesen nézegetném :D
 
A Sulawesik fura szerzetek. Nálam a há(z)tukon fekve pihennek, néha félig ki is lógnak a házból. Aztán felkerekednek és elindulnak... Jellemek :)

polka-dot-sulawesi-snail2.jpg


bright-yellow-skinned.jpg


orange_skin_snail.jpg
 
Amint sikerűl öket lefotoznom, ami rossz kis gépemmel elég kíhívás, de megpróbálom feltenni ide a képet...
 
Hát ha kicsit jobban megnézed, akkor rájössz, hogy teljesen más, mint ami a Nigro képén van. Szerintem a te képeden szereplő csiga valami tengeri élőlény lehet, elég csekély az esély rá, hogy sulawesi csiga lenne.
 
szentgyo said:
Hát ha kicsit jobban megnézed, akkor rájössz, hogy teljesen más, mint ami a Nigro képén van. Szerintem a te képeden szereplő csiga valami tengeri élőlény lehet, elég csekély az esély rá, hogy sulawesi csiga lenne.

Szentgyo!
Teljesen igazad van, kicsit utána kérdeztem, mert...
Szóval Ő egy tengeri csiga sajnos ( Nembrotha kubaryana) és élöhelye a Sulawesi Lembeh szoros.
 
Ja igen, sulawesi csigaként általában a Towuti, Matano és más tavakban élő édesvízi csigákat szoktuk emlegetni :)
 
Kérem. Ha valaki tud többet a csiga életéröl irjon, kérem pl. tenyésztés, optimális tartás stb. köszönöm...(De tengeri nem érdekel ) :)
 
Köszönöm Róbert. Mindenkinek ajánlom a linkeket hasznosak és ezek tényleg használható infók.
 


Eddigi, tapasztalatok, a Sulával kapcsolatban. Egész jól érzi magát 24-26 fokos vízben de kell neki pár nap mig megszokja az új akváriumot.
Nem aktív csiga, csak ritkán és keveset mozog azt is egész esetlenűl. A nap nagy részét a házában tölti, de néha néha arra is lusta, hogy teljesen behúzza magát. Étrendben, nem válogatós megeszi a haltápot, és a Shirakura garnéla eleséget is. A növényekre nem jelent veszélyt azzal, hogy megrágja ugyanis nem igazán veszi a fáradságot azokra felmenni. De amit megfigyeltem, nagyon szeret túrni, és ezzel nem kíméli a növényeket sem, ha ép mehetnékje van és "utban" van a növény akkor bizony kitúrja. Nagyon ritka esetben, vonszolja csak fel magát az üvegre, igy kevés az esélye hogy meglóg a vízből.
Hát eddig ennyi ezt figyeltem meg náluk.
Pár képet majd megpróbálok feltenni.
 
Írtátok, hogy sokszor napokig meg sem mozdul. Honnan lehet tudni, hogy egy Sulawesi megadta magát és elpusztult? Az egyik példány annyira visszahúzódott, hogy olyan, mintha benne sem lenne a házában 2 napja. Azt hiszem utána kellene olvasnom kicsit a csigáknak. Szentgyo, írnál valami gyorstalpalót ide? :)
 
Back
Oldal tetejére