• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A csigák világa

Szebb napot szebb jövőt !

A minap 3 új lakóra lettem figyelmes az akvárium kémlelése során,3 kb centiméter hosszú kúpos kis csigára és az a helyzet hogy most nem tudom eldönteni hogy ezek most károsak vagy nem kiszedjem őket vagy ne légyszíves ha valaki felismeri őket írjon róluk néhány tudni valót !

Köszönöm !
11588401_1eede97b7033ae29c185e8059c39e7ff_m.jpg
 
Átforgatják az aljzatot. Hasznosak. Kivéve, ha agyagos aljzatod van, mert azt sajna tönkre-vágják.
De ahogy nézem, nálad gyöngykavics van. :thumbup:
 
Hello!
Hoztam két képet az egyik lakómról. Nemrég került elő, de hogy honnan és, hogy hol bujkált eddig arról fogalmam sincs!
Ő volna az:
SAM_0150.jpg


SAM_0153.jpg


Viszonyításnak az ujjam is a képen van és ha minden igaz akkor ez egy Physa csiga lenne. Viszont ekkorát még sehol sem láttam :eek: :shock: . Esetleg valami gigantea változat :D :D , vagy csak túl jól érzi magát?
 
Sziasztok!
Keresek olyan csigát ami megeszi az algát a kövekről :D De nem bántja a növénykéimet ! :p Jah és honnan tudok ilyet szerezni ? Előre is köszönöm !
 
BenyA said:
Sziasztok!
Keresek olyan csigát ami megeszi az algát a kövekről :D De nem bántja a növénykéimet ! :p Jah és honnan tudok ilyet szerezni ? Előre is köszönöm !
Szia!
pl. septaria porcellana
http://www.allesumdieschneck.de/html/septaria.html
http://diszhal.info/Septaria_porcellana.php
De van tobb mas hasznos fajta is , mert eltuntetik a mulcs egy reszet es a rothado novenyi darabokat (ill. kikezdhetik az egeszseges novenyeket is, errol jo kis vita van a forumokon :p )
 
Hello.
Én azt szeretném megtudni hogy a Maláj tornyoscsiga mennyira szaporodik gyorsan, és mennyire hatásos?
Ugyanakkor 300 literre mennyi kéne?
Továbbá azt hallottam, hogy a Chromobotia macracanthus - Öves díszcsík mivel csigaevő hal, nem nagyon tud benne kárt tenni mivel a mérete miatt ne mnagyon tudják bántani.
Ez így igaz,vagy hülyeség?
Van valakinek tapasztalata ebben?
 
Sziasztok!

Septaria porcellana csigát én is szerettem volna venni egy jo ideje de sehol nem találtam.
Esetleg tudtok valami helyet ahol lehet venni?
 
Srácok, a Tylo-k mennyire hajlamosak a házukban időzni? Vettem egyet TP-n, de a házán kívül még nem láttam belőle semmit. Remélem nem csigaházat vettem... :(
 
Luna said:
Srácok, a Tylo-k mennyire hajlamosak a házukban időzni? Vettem egyet TP-n, de a házán kívül még nem láttam belőle semmit. Remélem nem csigaházat vettem... :(

Szia,

Nekem volt pár anno még fiatalkoromban :D , amikor hazavittem őket eleinte amíg nem szokták meg a körülményeket amiket nekik szántam, mondhatni szégyenlősek voltak, és főleg "este" bújtak elő, akkor is csak ha volt kajcsi a láthatáron.
Mára sajnos már nincsenek, uh sokkal több tapasztalatom nekem sincs etéren.

Üdv.
 
Hát ő még meg sem mozdult... Konkrétan ugyanabban a pozícióban fekszik a talajon, ahogy ott hagytam... Nem tudom érdemes-e még várni rá, ha belenézek a házába se látom, hogy otthon lenne valaki.
 
Luna said:
Hát ő még meg sem mozdult... Konkrétan ugyanabban a pozícióban fekszik a talajon, ahogy ott hagytam... Nem tudom érdemes-e még várni rá, ha belenézek a házába se látom, hogy otthon lenne valaki.


szedd ki, szagold meg meg ha büdös akkor döglöttet adtak...
 
Luna said:
Hát ő még meg sem mozdult... Konkrétan ugyanabban a pozícióban fekszik a talajon, ahogy ott hagytam... Nem tudom érdemes-e még várni rá, ha belenézek a házába se látom, hogy otthon lenne valaki.

Ebben az esetben ... R.I.P. Jar Jar :cry:
 
sziasztok

Sikerült már valakinek zebracsigát vagy nyúlcsigát szaporítania?
A zebra tudom hogy csak félig sós vízben hajlandó szaporodni, de hátha valaki próbálkozott. Kíváncsi lennék a tapasztalatokra.

Greg
 
Back
Oldal tetejére