• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Untitled story (270l) - a második nekifutás

Teszt... inkább most derüljön ki, ha ereszt. :)
Hasasodás 3-3,5 mm. Remélem ez még belefér.

005.jpg
 
Még egy kép, sokkal több kővel :) Aztán lehet, hogy előre nem kellene dekorhomok... amit szerettem volna oda tenni, az már úgysem kapható :( (nile sand)

004.jpg
tök jók a fáid -- én esetleg úgy próbálnám meg összerakni, hogy legyen valami határozott fókuszpont? Ahol kövek nélkül raktad össze az se rossz, mert ott legalább csak három van és nem négy :)
 
Nincs 10 perce, hogy leragasztottam a két 'alap' fát ami a szerkezetet adja ki. :D
Szóval a két alapon - úgy vélem - most már sajna nem tudok játszani. Sokadik összerakás után gondoltam, hogy ez lesz a vége, mert mindben láttam valamit, ami nem tetszett. + ránéztem felülről, és millió sötét árnyékos pont volt - ahol jó eséllyel pusztulnának a növények - ezért döntöttem ez mellett. Bár az alapon kívül a többin még tudok mozgatni. ;)

A kövekhez mit szólsz? :) A fotó kevésbé adja vissza, de próbáltam - Viktor tanácsára is - kevésbé szabályosra csinálni.

Hátulra valamiféle hegyet - és dzsungelt tervezek, előre (két oldalt meg még nem tudom... mc, g loss, parvula vagy valami kevert gyep... a kövek által korbevett részre pedig dekor homokot, de abból is... nem tudom, nem por állagút, hanem valamilyen kevert, kicsit kavicsos valamit.
+ kis gyökereket (ágakat) lenne jó szerezni, és valahogy részletesebbé tenni....
 
tök jók a fáid -- én esetleg úgy próbálnám meg összerakni, hogy legyen valami határozott fókuszpont? Ahol kövek nélkül raktad össze az se rossz, mert ott legalább csak három van és nem négy :)

tök jók a fáid >> jah, és köszönöm :D
 
A mai nap a kövek pakolgatásával telt el. Sokadjára is újraraktam mindent, és nem nagyon elégedett, nem akar a fenének sem jól kinézni. :(
Próbálom kitalálni, hogy miként mutatnának jól, hogyan lenne természetes a scape, de nem akar összejönni... pedig holnapra terveztem a növények beszerzését, és talán hétvégén már ültetni is jó lett volna. Igaz, világításom még mindig nincs! :D Vacillálok a Quad és az ATI között továbbra is. Illetve bejött a képbe, hogy mi lenne, ha 2 db 2*54 W-os Odyssea kerülne megvételre (a két armatúra biztos, hogy le tudná fedni a megvilágított területet. Viszont! Most már az is biztos, hogy lógatva lesz (bármi is lesz), mivel a Talawa kilóg elég erőteljesen az akváriumból. Szóval akármennyire is akartam ezt a lógatás dolgot elkerülni... nem úszom meg. :)
 
További legózgatás a kövekkel...

006.jpg


Felülről nézve azért látszik az ív, de próbáltam azt is megtörni. Mondjuk nem annyira sikerült. :) Nagyobb területet biztos, hogy nem dekorhomokoznék le... és még akkor is kérdés, hogy kapok-e egyáltalán olyasmi homokot, mint amit elképzeltem.

007.jpg


Dennerle táptalajt használt már valaki? Mennyire árt neki vajon, ha be van rakva, rajta az Amazonia... és így áll 2-3 napig? Olvastam, hogy nevdesen van csomagolva a hasznos bacik miatt (9az1ben talaj), de ha én azt most beteszem, rámegy az aljzat, akkor félő, hogy azonnal kellene ültetni, hogy ne száradjon ki/pusztuljanak meg a bacik. Pedig nagyon úgy fest, hogy jöv. hét eleje lesz a növényezés ideje, viszont addig jó lenne előrébb haladni a talaj megemelésével is.
 
Mint itt is pl:
2013-05-normal-big.jpg

És ha így hátravezetem, akkor te melyik oldalon gondolnád? :) Átlegózhatom a köveket megnézni... mert nekem jelenleg bárhogy is pakolom őket, akkor is szó-szó, de a jelenlegi állapot rajzolódik ki mindig. :D
 
Én az utolsó előttinél maradnék, ha lehet, bal hátul a köveket egy kicsit tolnám még jobbra (csak 2-3-4 cm-t) a fehér lap bal hátsó csücskénél pedig kicsit tolnék hátra a köveken, hogy a fához igazodjanak.
A fák által bezárt alakzatban hátul lehetne csinálni egy kis "dombot", tele növényekkel, mehetnek a kicsit magasabbra növők, elől pedig dekorhomok, vagy mondjuk parvula mini gyep.
Fára természetesen jöhet pár felkötözős növény is, de az árnyékolásra figyelni kellene, a "lomb" alá kicsit kevésbé fényigényes növény kerüljön.
...szerintem...
 
Továbbra is próbálgatom rakosgatni a köveket, de nem akar összejönni. :( :)
Utolsó próbálkozás... bár a formára mindig ugyanaz jön ki - nem tudom, hogy mit kellene másképp tegyek?!

A fa dekorokat már rögzítettem. Már csak az a kérdés, hogy a köveket leragasszam-e a biztonság kedvéért? Elvégre eléggé csúszkál az üvegen. Illetve kicsit ingatag a sok egymásrapakolt kő.

A hátsó részem egészen a kövek magasságáig gondoltam felépíteni az aljzatot. Lehet, hogy egy kis geotextilt is be kellene tenni a talaj és a kőfal közé... biztos, ami biztos. Nem lenne jó ha átfolyna az Amazonia. A kövek közé pedig mohákat, illetve Anubias nana petite-et képzeltem el. Előre dekorhomokot a 'fal' által körülvett részre... illetve nagyon gondolkodok, hogy közvetlen a fal elé tegye-e egy kis Amazonia-t, rá homokot, és kis pamacsokban lehetne ültetni oda is valamit. Illetve a képről hiányzik még pár apróbb kő a fal aljából (és a felső kövek kicsit máshogyan fognak majd még állni, ha kerül alájuk talaj). Itt tartok... ismét eltelt egy hét, és még csak a fák vannak rögzítve...

012.jpg
 
Látom, nagyon sokat "kínlódsz" a hardscape-pel, ez nem baj. Addig rendezgesd, amíg időd engedi és elégedett nem leszel az eredménnyel, meg fogja hálálni.
Lehet, kicsit késve írok, hiszen a fákat már rögzítetted. Nem szeretnélek befolyásolni semmilyen irányba, csak egy ötletet vetnék fel. A fák szerintem itt sokkal hangsúlyosabbak, mint a kövek. Ha nem akarnak úgy beállni, ahogy szeretnéd, ne ijedj meg a fűrésztől, mert ha meg is bánod az elvágásukat, könnyen visszarögzítheted őket egymáshoz sokféle módszerrel. Ha mégis fűrészt ragadnál, arra figyelj, hogy olyan helyen/szögben vágd el, hogy ne látszódjon szemből a vágás, mert akkor tényleg az eredeti állapot visszaállítására fogsz kényszerülni. De vesztenivalód szerintem nincs vele.
Kövek: nem mondom, hogy az #51-es a tuti, de ott legalább szép térérzetet ad az elrendezésük. Az első elgondolásod is hasonló volt, mint ez a legutóbbi, de én ezt annyira nem erőltetném... csak egy vélemény.
 
Látom, nagyon sokat "kínlódsz" a hardscape-pel, ez nem baj. Addig rendezgesd, amíg időd engedi és elégedett nem leszel az eredménnyel, meg fogja hálálni.
Lehet, kicsit késve írok, hiszen a fákat már rögzítetted. Nem szeretnélek befolyásolni semmilyen irányba, csak egy ötletet vetnék fel. A fák szerintem itt sokkal hangsúlyosabbak, mint a kövek. Ha nem akarnak úgy beállni, ahogy szeretnéd, ne ijedj meg a fűrésztől, mert ha meg is bánod az elvágásukat, könnyen visszarögzítheted őket egymáshoz sokféle módszerrel. Ha mégis fűrészt ragadnál, arra figyelj, hogy olyan helyen/szögben vágd el, hogy ne látszódjon szemből a vágás, mert akkor tényleg az eredeti állapot visszaállítására fogsz kényszerülni. De vesztenivalód szerintem nincs vele.
Kövek: nem mondom, hogy az #51-es a tuti, de ott legalább szép térérzetet ad az elrendezésük. Az első elgondolásod is hasonló volt, mint ez a legutóbbi, de én ezt annyira nem erőltetném... csak egy vélemény.

A fa az egyetlen amivel szó-szó, de maradéktalanul elégedett vagyok. Nagyon tetszik így, még akkor is, ha nem a 'nagy könyv' szerint van összerakva. :)
Lehet, hogy kevesebb fókuszpont kellett volna (1db), ahogy @letsgodisco írta - és nem is vitatom ezt, de amikor 3-4. nekifutásra így egybeállt, nem akartam már hozzányúlni, csak véglegesíteni. Ezekkel a kövekkel szívok csak.. pedig fejben annyira megvan, hogy mit szeretnék, hogyan szeretnék, szinte már látom is, de az istennek sem akar olyan lenni a valóságban. :D
Az #51-es nem fogott meg annyira, csak gondoltam kipróbálok mást is... de sajna az nem jött át.

Most délután egy kis levezető PS után nekiláttam még 1x. Az elejéről (a köveknek). Sikerült összerakni 6 db követ, hogy ez aztán tényleg k*jó lett. Na mondom, nem cicózunk, én ezt leragasztom. Jah. A kis mocskok szétestek, és nem tudom őket ugyanúgy összelegózni. Majdnem olyan, de nem 100%. Szóval most ezzel szenvedek. :D Pedig azt hittem, hogy már múlt pénteken kész leszek a növényekkel. Na persze, bilibe lóg a kezem. :D

De azért nem adom még fel! ;)
 
Nos, elkezdtem felépíteni a talajt... :)
Mit gondoltok?

Illetve gyorskérdés: a cserepes növények szerintetek kibírják vödörben holnap délutánig? Sajnos külön szűrővel nem nagyon tudok áramoltatni benne... holnap dél-du körül kezdenék neki ültetni, mert az egész napom elment a talajjal.

És a képek. Igaz, képen nem jön át a tényleges mélysége a medencének (lehet alulról kellene fotózni!?).
És még valami... Nagyobb mennyiségű montecarlot keresnék holnapra.... ha esetleg felszabadul valakinél, vagy van valakinek, akkor szívesen megvenném. ;)

013.jpg


014.jpg
 
Utoljára módosított:
Illetve gyorskérdés: a cserepes növények szerintetek kibírják vödörben holnap délutánig? Sajnos külön szűrővel nem nagyon tudok áramoltatni benne... holnap dél-du körül kezdenék neki ültetni, mert az egész napom elment a talajjal.
Szerintem nem lesz nagy bajuk, egy nap nem a világ;)
Az aki eddig jól néz ki(y)
 
Nos, elkezdtem felépíteni a talajt... :)
Mit gondoltok?

Illetve gyorskérdés: a cserepes növények szerintetek kibírják vödörben holnap délutánig? Sajnos külön szűrővel nem nagyon tudok áramoltatni benne... holnap dél-du körül kezdenék neki ültetni, mert az egész napom elment a talajjal.

És a képek. Igaz, képen nem jön át a tényleges mélysége a medencének (lehet alulról kellene fotózni!?).
És még valami... Nagyobb mennyiségű montecarlot keresnék holnapra.... ha esetleg felszabadul valakinél, vagy van valakinek, akkor szívesen megvenném. ;)

013.jpg


014.jpg
Nem rossz....nem rossz :D na és milyen lámpa mellett döntöttél?
 
Odyssea lett végül, de hajlandó vagyok ATI-ra váltani, ha ez kevéske lenne. ;) Nagyon-nagyon sokat, és még annál is többet filóztam rajta...
Viszont effektíve atomvillanás volt este, amikor bekapcsoltam. Igaz még víz nélkül... :)
 
Back
Oldal tetejére