• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Untitled story (270l) - a második nekifutás

A függesztés sajna nem játszik... van egy lámpa felette, és attól nem férne el a huzalozás - meg a kábelezés sem.
Ha sikerül megoldanod a függesztést, akár fölé lógatott konzollal, akár másképp, akkor meggondolandó, mert a reflektorok tényleg ég és föld.
Trabi és a Merci is 4 keréken gurul, mégis más utazási élményt ad, kb ez a hasonlat jutott eszembe.
Led: ha kellő körültekintéssel választasz, az is jó, de bárki bármit mond is, minden ledet muszáj hűteni. Nem nagy ördöngösség, de oda kell figyelni a megtervezésénél.
 
ha kellő körültekintéssel választasz, az is jó, de bárki bármit mond is, minden ledet muszáj hűteni

Én ugye a GA-ban kiállított Aquasky-ból indultam ki. :) Ott sincs a konzolokban semmi hűtés... és tök jól néz ki, légies meg minden. A plexit meg tudom hajtani... akár 1 cm-ig is, meg ki tudom gravírozni a led-es konzolok helyét, illetve lenne konzol magának a ledeknek is... tehát 80-90%ig tudna ugyanúgy kinézni, mint az ADA. Ekkora méretnél viszont már ott van a plexi vastagsága... eleve az üveg is 10 mm. Illetve azt nem tudjuk, hogy az ADA lámpában pontosan milyen ledek vannak, mert "belenézve" alulról le van takarva az is ilyen tejüveg szerű plexivel. :)

Még mindig nagyon vonzó az Odyssea lámpa... igaz, lehet tényleg lógatni kellene, és akkor nem csak arra a cc. 20 centire szórja a fényt amilyen széles a konzolja (armatúrája). Ha 5*54 w lenne, akkor minden vidám lenne, mert akkor ha lógatom is, nem veszik el annyi fény..stb. Illetve ott van az is, hogy tényleg nem a szobát akarom világítani, csak az akvát. :D Mivel effektíve a medencével szemben van a kanapé, és nem sokkal mellette a tv, és én késő du. kapcsolom a lámpákat éjjelig (maga az akvárium sötét/árnyékos helyen van), ezért lényeges, hogy tv-zés közben ne süljön ki a szemünk. XD
 
Ugye a "teljesítményt" - fényt akkor is a cső adja le. Az effektíve lehet tök ugyanaz mindkettőben. Ha az ATI nincs túlhúzva (még nem olvastam végig a témát), akkor az sem világít erősebben. A reflektorok/terelők tuti sokat számítanak, ezen nincs mit vitatni. De 3x árkülönbség van a kettő között. :(
 
Még most se bonyolult csak kell hozzá még fél milla

Ez pontosan így van! :D
Én is ettől kapok agyérgörcsöt. :D
Viszont úgy gondolom, hogy míg egy kicsi akit (pl. ami nekem volt , az a 60l) akár a 0-ról is újra lehet kezdeni """""óccsóé'""""", addig most egy szanaszét spórolt hatalmas akvát (ami a spórolás mellett is drága... csak az amazonia lesz legalább 40... XD) szóval ha ezt spórolósan csinálnám meg, akkor is rohadt sokba kerülne. Így meg 1x kell(ene) rákölteni becsülettel... Na mind1. Nem is akarok számolni, mert elmegy tőle a kedvem. :D Tény, hogy régóta gyűjtögetek rá...
 
120x50x50-es méret....

Amennyire jól rémlik a Quad lámpateste keskenyebb mint az ATI. Kevesebb területet tud bevilágítani rendesen.
Fényben nem csak a refi-ben más. Az elektronika benne többet hajt ki. A Quad-ban semmi nincs, igaz működik sok sok éven át max klipsz cserékkel és led cserékkel.

Szerintem 3-4 szempont is van ez alapján kellene döntened:

- Költség..... Nem feltétlenül a dimmelős verziót kell nézned ATI-ból sem. Ez nyilván már sokkal drágább. Ha az ár kérdést meg tudod emészteni később biztosan nem bánod meg, hogy a jobb lámpa mellett döntöttél.
- Fény terítés. Az ATI jobban bevilágítja ezt a területet, kompromisszumok nélkül.
- Fény erősség. Ha a célod egy átlagos fény és az ezzel járó növénymassza, akkor az olcsóbb megfelel. De ha korlátok nélkül akarsz növényezni és ha úgy alakul akár @eMZé vörös indica stem erdőjét is meg tudd építeni bármikor akkor csakis ATI. Viszont 6x54W sok neked. Tartósan tuti nem tudnád használni így csak ideiglenesen kapcsolgatnád be, igaz akkor jól jönne :)
- Látvány. Ez picit az előző pontra hajaz. De tény, hogy a brutál fény szebb növénymasszát és színeket eredményez. Tömöttebb gyep, változatosan színes háttér. A fórumon akik nagyon sok fényt használnak lényegesen jobb összképet tudnak felmutatni. Neked kell eldöntened mennyire fontos szempont a végső látvány és a korlátok. Persze a sok fényhez a többi paramétereidnek és az aktívabb karbantartásnak is ott kell lennie.

Amit a sok fény adhat:

2013-37-normal-big.jpg


2013-05-normal-big.jpg


2013-03-normal-big.jpg


2013-15-normal-big.jpg


n83.jpg


n62.jpg


Azért, quad-ra is rengeteg jó példa van.... most csak 1

n48.jpg


Nekem otthon 120x39x45-ös akváriumom van. Felette egy angol Arcadia OT2 lámpa ami valahol az ATI és a QUAD között van. Én is most tervezek akvárium cserét és biztosan több fény felé mozdulok. Mert amióta ez megvan kb 6 éve nagyon sokszor jól jött volna az a kis plussz. Ilyenkor irigykedve néztem a fenti úriemberek akváriumait és a bolti bemutatókat..... mert menet közben már nem nagyon fogsz cserélni. Inkább beletörődsz a korlátokba.
 
Én ugye a GA-ban kiállított Aquasky-ból indultam ki. Ott sincs a konzolokban semmi hűtés... és tök jól néz ki, légies meg minden.
ADA AQUASKY MOON 301 - 30cm LED lámpa, 65 850,00 Ft Green Aqua Green Aqua
Kukkold csak meg a tetejét: az ott a hűtőborda ha jól tévedek;)
Amano bácsiék sem adnak ki olyant ami a hírnevüket rontaná. Ha viszont a DIY-ra szavazol (ha lenne lehetőségem plexivel dolgozni, én nagyon erősen elgondolkoznék) akkor nézz szét építőanyag kereskedésekben található alu profilok terén, vegyél bele pl. 7020-as alu sínre gyártott ledet, két komponensű hővezető fém ragasztót, aztán hajrá! Villanyszerelés terén annyi a kihívás, amit kb egy ötödikes is meg tud csinálni, nem kell elektroműszerész végzettség hozzá.
 
Nekem csak három hónapja van egy 250l-esem, és elmondhatom, hoyg rengeteg örömöm van venne. De ebben ahobbiban tényleg nem igen lehet spórolni, mert akkor valami hiányozni fog az eggyensúlyból. Akkor meg jön az alga.
 
De amúgy nagyon érdekes trend - ellen trend (van ilyen szó?) van kialakulóban.

Szóval ha valakinek nem fér bele az idejébe, életvitelébe, hogy egy gyors sok karbantartással járó akváriumot építsen, akkor felesleges mindent a csúcsra húzni.
Facebookon elég megnézni most pl George Farmer akváriumait. Egy picit visszavett a korábbi évek lendületéből és ilyen középlángon működő akváriumokat készít.
George Farmer - YouTube

Ha előre tudod, hogy neked nem fér bele a sok pörgés, és a látványban ez is megfelel, akkor nem kell a legjobbat, legdrágábbat, legerősebbet megvenni.
 
120x50x50-es méret....

120*50*45 (45 lett végül a magasság) - csak a legelső bejegyzést nem igen tudom már szerkeszteni, de a végleges paraméterek eldőléséig nem akarok senkit zargatni, hogy ezt módosítgassa... :)
Szóval kicsit alacsonyabb lett így a vízoszlop magassága.

Köszönöm egyébként az észrevételeket... szívem szerint azonnal vinném tőletek az ATI-t... csaaak még annyi mindent kell venni... és félek, akkor sem férne bele az ára, ha nem akarnék spórolni. De majd meglátjuk, hogy mit hoz a holnapi nap :)

Az idővel nincs gondom viszont.. szívesen molyolok vele, és mindenképpen valami ütőset raknék össze, ha már belevágok (ha ez egyáltalán rám vonatkozott) :)
 
120*50*45 (45 lett végül a magasság) - csak a legelső bejegyzést nem igen tudom már szerkeszteni, de a végleges paraméterek eldőléséig nem akarok senkit zargatni, hogy ezt módosítgassa... :)
Szóval kicsit alacsonyabb lett így a vízoszlop magassága.

Köszönöm egyébként az észrevételeket... szívem szerint azonnal vinném tőletek az ATI-t... csaaak még annyi mindent kell venni... és félek, akkor sem férne bele az ára, ha nem akarnék spórolni. De majd meglátjuk, hogy mit hoz a holnapi nap :)

Inkább a fényerő kérdésre akartam példát hozni. Természetesen nem kell foggal-körömmel egy márkához ragaszkodni, de fényerőben és emiatt látványban sajnos van különbség az azonos wattszámon üzemelő lámpák között is.
 
Azért, quad-ra is rengeteg jó példa van.... most csak 1

"Ismerem" ezt az akit, már végignyálaztam a naplót teljes egészében. Viszont itt is meg van emelve a quad (el van hajlítva a lába).
Lehet mégis megpróbálok függeszteni. Bár akkor a quad-nak még kevesebb fénye éri majd el a talajt. :) Ördögi kör! :D
 
De amúgy nagyon érdekes trend - ellen trend (van ilyen szó?) van kialakulóban.

Szóval ha valakinek nem fér bele az idejébe, életvitelébe, hogy egy gyors sok karbantartással járó akváriumot építsen, akkor felesleges mindent a csúcsra húzni.
Facebookon elég megnézni most pl George Farmer akváriumait. Egy picit visszavett a korábbi évek lendületéből és ilyen középlángon működő akváriumokat készít.
George Farmer - YouTube

Ha előre tudod, hogy neked nem fér bele a sok pörgés, és a látványban ez is megfelel, akkor nem kell a legjobbat, legdrágábbat, legerősebbet megvenni.
bizony, bizony, szerintem is jobb a mértékletesség, bár ez szerintem olyan mint a szex, egy tesztoszteronban fürdő "agyú" tinédzsernek magyarázhatsz akármit -- de azért előbb-utóbb csak kinövünk a tini korból :)
 
bizony, bizony, szerintem is jobb a mértékletesség, bár ez szerintem olyan mint a szex, egy tesztoszteronban fürdő "agyú" tinédzsernek magyarázhatsz akármit -- de azért előbb-utóbb csak kinövünk a tini korból :)

....s lassabban csináljuk ugyanazt, jóval több türelemmel... :cigar: nőőővérke please a kacsámat ..
 
Végre ma a helyére került a monstrum!
A szekrényről még hiányzik két fogantyú, majd ezeket is pótlom a napokban, de most más a lényeg... már nagyon legózhatnékom van. :D

001.jpg
 
Utoljára módosított:
És elkezdődött a legózás... most még csak a fákkal. Mit szóltok? Lehet savazni nyugodtan! ;) Van még 10-20 kiló seiryu kő is mellettem, azt is be kellene passzírozni. :D Vagy legalább egy keveset.
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nekem alapból EZ AZ AKI lett volna az etalon (bár ez sűrűn változott a napokban - volt egy másféle 'gyökeres' elképzelés is, de azt egyéb okok miatt elvetettem)... valami ilyesmire gondoltam... részletességileg..stb (mármint az etalonhoz képest). Nem tudom, hogy ezekből a Talawa fákból mit lehet kihozni? :)

002.JPG
 
Back
Oldal tetejére