• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tisztás az erdő mélyén

A durva hullámzás és annak hiánya sem nyerte el a tetszésemet :) Egyik sem méltó ehhez a csodához. Valahol a kettő közé kellene belőnöd, egy-, vagy kétpontos fodrozódással. Szerintem.
Illetve el tudnék képzelni a háttérben még némi követ, ami kitolná a látványt nagyobb mélységre. Csináltam egy gyors skiccet, hogy hogyan képzelem kb. Ha ezt (vagy más finomságot) sikerülne megcsinálnod, reszkethetnének az ázsiaiak a versenyeken az hótziher. Nem mintha így nem kellene :nailbiting: :)

View attachment 56528

Bocs a gány munkáért, amit a képpel műveltem, a lényeg talán így is átjön.

Először is a látvány teljesen jo! Szerintem nagyon ütősen tudod szemléltetni egy képen, hogy mi is azaz elképzelés amire gondolsz, úgyhogy köszi szépen az észrevételt ;)
A kétpontos hullámzást észben tartom. Ha legközelebb fotózás lesz akkor igyekszem ilyen képet is lőni az összeállításról.
Ugye jobb es bal hátulra mindenképp terveztem HM-et, hogy ne legyen üres a két sarok. Most épp nyírás utáni állapotban volt, emiatt látható kevésbé. Pedig szinte már túlságosan is tömören van.
Az extra sziklás elképzelés viszont kifejezetten jo. Igaz ott hátul nincs sok helyem, de ha tudnék a meglévő kövekből vékony szeleteket vágni, akkor az akár oda be is férne. Probakepp mindenképp megpróbálom összehozni a dolgot ;)
Köszi mégegyszer!
 
A kétpontos hullámzást észben tartom.
Vsz egyről beszélünk, de hadd pontosítsak :) A vízfelszín megkoppintására gondoltam, körgyűrűkre, nem intenzív hullámoztatásra.
Talán @daszabo egyik akvájánál volt ez valami csodaszépen megcsinálva a versenyfotón és lett is kibeszélve, de nem tudom hol keressem. Van viszont egy másik ilyen szemléltető naplóbejegyzés is, azt viszont megtaláltam: https://akvakertesz.hu/threads/80-cm-uj-scape.6478/#post-348589
Láss és csábulj :)
 
Vsz egyről beszélünk, de hadd pontosítsak :) A vízfelszín megkoppintására gondoltam, körgyűrűkre, nem intenzív hullámoztatásra.
Talán @daszabo egyik akvájánál volt ez valami csodaszépen megcsinálva a versenyfotón és lett is kibeszélve, de nem tudom hol keressem. Van viszont egy másik ilyen szemléltető naplóbejegyzés is, azt viszont megtaláltam: https://akvakertesz.hu/threads/80-cm-uj-scape.6478/#post-348589
Láss és csábulj :)

Nah most már tenyleg egy nyelvet beszelunk ;)[emoji106] Köszi a szemléltetést!
Először azt hittem, hogy olyanra gondolsz mint a linkelt naplóban az erősen hullámzó kép. Tetszik az a “vadas” lendület. Viszont a masik is igen megkapó, amire te gondoltál. Itt-ott egy kis hullámzás, mintha csepegne az eső odafenn. Valamint még a JurassicPark-os, nagydínó érkezik és hullámzik a pohár víz effektust is eszembe juttatja :):) Jójó, jön a folytatás es lehet csak azért jutott eszembe.
Mindenestre köszi a tippet, legközelebb megpróbálok egy ilyen képet is készíteni ;)
 
Csak, hogy erre a hétre is jusson valami izgalom, probléma, a szűrőm egyszer csak elkezdett szépen ereszteni. Szerdán cseréltem vizet, szűrőtisztítással egybekötve és azóta szép fokozatosan fogyott az akvából a víz. Ennek okát először a nyári párolgásnak tudtam be, ugyanis már beüzemeltem a ventiket a hűtéshez. Vasárnap vettem észre hogy áll a sarokban egy kisebb adag víz :( Gyors feltörlés, szűrő szétszedés. Mindent jol raktam elvileg össze, de a tömítés megis engedett. Azóta próbálkozom a szivárgásmentes összeszereléssel. Természetesen a tesztüzem már kannában álló szűrővel történt:) Ha szerencsém van talán most jo lesz. Fordítottam egyet a a szűrőanyag kosarakon es ugy raktam vissza a tetejét. A rövid csövezés miatt egy kicsit elfordult a beömlő ág, igy nem tökéletes az áramlás, de a tesztidő alatt csak kibírja a rendszer.
Jah és a plusz poén...
Miközben elkezdtem ezeknek a soroknak a gépelését telón, feleségem jelezte hogy úszik a fürdő. Naná egyből bevillant, hogy nem állítottam időzítőt az RO víz készítőhöz és a 10 literes kanna kapacitását túlszárnyaltam :):) Jelzem nem ez volt az első alkalom. Szerencsére a fürdő full járólap, ezért nagy probléma talán nem keletkezett.
Mennyi minden tud történni egy hétfői napon, ugye? :) Remélem a kedd már kicsit csendesebb lesz.
 
Csak, hogy erre a hétre is jusson valami izgalom, probléma, a szűrőm egyszer csak elkezdett szépen ereszteni. Szerdán cseréltem vizet, szűrőtisztítással egybekötve és azóta szép fokozatosan fogyott az akvából a víz. Ennek okát először a nyári párolgásnak tudtam be, ugyanis már beüzemeltem a ventiket a hűtéshez. Vasárnap vettem észre hogy áll a sarokban egy kisebb adag víz :( Gyors feltörlés, szűrő szétszedés. Mindent jol raktam elvileg össze, de a tömítés megis engedett. Azóta próbálkozom a szivárgásmentes összeszereléssel. Természetesen a tesztüzem már kannában álló szűrővel történt:) Ha szerencsém van talán most jo lesz. Fordítottam egyet a a szűrőanyag kosarakon es ugy raktam vissza a tetejét. A rövid csövezés miatt egy kicsit elfordult a beömlő ág, igy nem tökéletes az áramlás, de a tesztidő alatt csak kibírja a rendszer.
Jah és a plusz poén...
Miközben elkezdtem ezeknek a soroknak a gépelését telón, feleségem jelezte hogy úszik a fürdő. Naná egyből bevillant, hogy nem állítottam időzítőt az RO víz készítőhöz és a 10 literes kanna kapacitását túlszárnyaltam :):) Jelzem nem ez volt az első alkalom. Szerencsére a fürdő full járólap, ezért nagy probléma talán nem keletkezett.
Mennyi minden tud történni egy hétfői napon, ugye? :) Remélem a kedd már kicsit csendesebb lesz.

A hétfő nálam is katasztrófa volt, de a kedd sok örömet hozott nekem.
Veled mi a helyzet?
 
A hétfő nálam is katasztrófa volt, de a kedd sok örömet hozott nekem.
Veled mi a helyzet?

Köszönöm, legyen akkor ez egy “szép” kedd ;)
Reggel még eresztett a szűrő, szétszedtem, ujra összeraktam, nem akarom elkiabálni, de most jol működik. Holnap munka utánig még vödörben lesz a tartály és ha akkor sem lesz probléma abban az esetben visszakerül a helyére!
Mindenesetre a növények es az állatok eddig tűrik még a szerencsétlenkedésem, annak ellenére hogy a sokszori szűrő szétszedés mindig zavarossá teszi a vizet pár órára.
 
Ha már billentyűzet közelben vagyok és nem kell mobilról pötyögni, írok egy kis összesítőt az általam használt technika, tápok mennyiségéről/paramétereiről. Ezt csupán azért teszem, hátha valakinek ötletet adok valamire. Valamint az eddigi akváim közül talán most sikerült legjobban eltalálnom az arányokat. Természetesen mindehhez hozzáteszem, ez csak egy irány. Sok befolyásoló tényező lehet még, ami akár más irányba is elvihetné a dolgot. Nah szóval....
Világítás:
Semmi extra, Ody 4x24 három csővel használva. Ugye a lámpa két betáp vezetékkel rendelkezik. Amelyik két csövet lát el energiával, az 13 óra és 19 között hasít. Míg a különálló harmadik cső 13:30kor csatlakozik és cirka 19 óráig világít. Minimális (5-10 perc) elcsúszás lehet. Az időkapcsolón a vonalazások negyed órákat jeleznek. A lámpa pedig 15 centiméter magasan van az akvárium felett.
Co2:
12 órakor indul és 17:30ig pöfékel. Elég gyorsan mennek a bubik, de ahogy számoltam cirka 2,5bubi/másodperc az ütem. Ez még belefér, hogy a halak garnélák ne problémázzanak. Amikor HC Cuba-t tartottam, akkor kicsit ezen növelni kellett, mivel háklis volt. Viszont a halak még épp, hogy bírták az extra gázt.
Skimmer:
Ezt random lőttem csak be. Negyed órákat megy, naponta többször, kivéve Co2 beoldás alatt. Akkor nem járatom. A képeimen látszik, hogy a visszafolyó ág mellet van közvetlenül elhelyezve.
Hűtés:
Jelenleg 25,3 celsius foknál kapcsolnak be a ventik. Ha jól emlékszem 24,4-ig hűt vissza. Nyáron hidegebb hőfokot nem akartam választani, mert akkor szinte egész nap menne. Áram szempontjából nem is lenne vele gond. Csak hullámzik tőle a vízfelszín és nem szeretném, hogy így meg a Co2 szálljon el a vízből túl korán. Valamint a párolgás miatt már most is, rá kell töltenem hétközben az akva vizére, mert fogyogat. Egyedül a Riccardia nem bírja a jelenlegi állapotot. Szerintem nem az elmúlt időszakban bekövetkezett szűrő és Co2 problémák okozzák, hanem a meleg. Na de ez a rendszer helyreállásával hamarosan kiderül.

Szerintem leírtam mindent. Ha bárkinek kérdése lenne, akkor kivele. Holnap vízcsere. Igyekszem majd fotókat is készíteni ;)
 
Ha már billentyűzet közelben vagyok és nem kell mobilról pötyögni, írok egy kis összesítőt az általam használt technika, tápok mennyiségéről/paramétereiről. Ezt csupán azért teszem, hátha valakinek ötletet adok valamire. Valamint az eddigi akváim közül talán most sikerült legjobban eltalálnom az arányokat. Természetesen mindehhez hozzáteszem, ez csak egy irány. Sok befolyásoló tényező lehet még, ami akár más irányba is elvihetné a dolgot. Nah szóval....
Világítás:
Semmi extra, Ody 4x24 három csővel használva. Ugye a lámpa két betáp vezetékkel rendelkezik. Amelyik két csövet lát el energiával, az 13 óra és 19 között hasít. Míg a különálló harmadik cső 13:30kor csatlakozik és cirka 19 óráig világít. Minimális (5-10 perc) elcsúszás lehet. Az időkapcsolón a vonalazások negyed órákat jeleznek. A lámpa pedig 15 centiméter magasan van az akvárium felett.
Co2:
12 órakor indul és 17:30ig pöfékel. Elég gyorsan mennek a bubik, de ahogy számoltam cirka 2,5bubi/másodperc az ütem. Ez még belefér, hogy a halak garnélák ne problémázzanak. Amikor HC Cuba-t tartottam, akkor kicsit ezen növelni kellett, mivel háklis volt. Viszont a halak még épp, hogy bírták az extra gázt.
Skimmer:
Ezt random lőttem csak be. Negyed órákat megy, naponta többször, kivéve Co2 beoldás alatt. Akkor nem járatom. A képeimen látszik, hogy a visszafolyó ág mellet van közvetlenül elhelyezve.
Hűtés:
Jelenleg 25,3 celsius foknál kapcsolnak be a ventik. Ha jól emlékszem 24,4-ig hűt vissza. Nyáron hidegebb hőfokot nem akartam választani, mert akkor szinte egész nap menne. Áram szempontjából nem is lenne vele gond. Csak hullámzik tőle a vízfelszín és nem szeretném, hogy így meg a Co2 szálljon el a vízből túl korán. Valamint a párolgás miatt már most is, rá kell töltenem hétközben az akva vizére, mert fogyogat. Egyedül a Riccardia nem bírja a jelenlegi állapotot. Szerintem nem az elmúlt időszakban bekövetkezett szűrő és Co2 problémák okozzák, hanem a meleg. Na de ez a rendszer helyreállásával hamarosan kiderül.

Szerintem leírtam mindent. Ha bárkinek kérdése lenne, akkor kivele. Holnap vízcsere. Igyekszem majd fotókat is készíteni ;)

Korábbi üzenetemből kimaradtak az általam használt tápok. Szóval...
3,4ml Micro&Macro + 3ml Carbo, mindhárom napi adagolásban. Ehhez jön még heti kétszer egy kis foszfát por. Hétvégén két kis zöld JBL-es kanállal, vizcsere után. Hétközben pedig csak egy kanállal.
Köszi, hogy benéztél!
 
Most jöjjön egy kis kálvária a Co2 palackkal :)
Hétfőre sikerült megbeszélnem a szakival, hogy feltöltse a palackom. Mivel nem ért haza időre ezért egy cserepalackkal kellett beérnem. Miután hazaértem nem sikerült megfelelően csatlakoztatni a reduktor és kicsit eresztett. Második próbálkozásra jobb lett. Újabb apróság tűnt fel. Mindkét mérőóra a reduktoron sokkal nagyobb értéket mutatott mint korábban a masik palack esetén. Tuti nagy volt a nyomás, mert a porlasztón csak úgy záporoztak a buborékok. Ezért jobbnak láttam visszakérni az eredeti palackot hátha ezzel az újjal van gond. Kedden sikerült is visszacserélni. Felpattintva a helyére, láss csodát mindkét értek normális lett, bubik pedig a korábban megszokott ütemben jöttek, tűszelep tekergetés nélkül...
Cirka két napot volt gáz nélkül az akva, de ahogy elnéztem nagy baj nem történt.

Ma este ment az agyalás a nevezésen IAPLC-re :) Fotók készültek, technika nélkül, de sajnos csak telefon volt kéznél:( Ha jol olvastam, a mobilt viszont nem fogadják el, mint fotós eszköz. Ami teljesen érhető. Ezért most kimarad a nevezés. Amúgy is váratlan volt ez az elhatározás ezért is ért felkészületlenül a dolog :):) Majd a soron következő versenyekre igyekszem nevezni és arra talán az akva is alakulgat majd még egy kicsit ;)
Addigis két képet rakok fel. Vízcsere és mohanyírás elott készültek.
Köszi hogy benéztél!
View attachment 56465
View attachment 56466

Kár a nevezésért, nagyon penge akvárium. Minden elismérésem! :)
 
Ugyan ugyan.. Csinald meg a verseny fotot raszanva az idot, es kuld el jovore. A muvet Te alkottad, mindegy mikor nevezed. Kar lenne egy telozos kizaras mikozben maga a mu nagyon szep alkotas. Nagyon sok nevezest lattam mar, ami mar regen nincs is meg.

Mindenképp igyekszem beszerezni, ha mást nem a fotózás hétvégéjére egy alkalmas fotómasinát. Szeretném én is ha egy jo kep készülne róla. Ez a mostani nevezek-nemnevezek elég kapkodósra sikerült, szerintem emiatt is alakult igy.

De nem bánom, ahogy mondtad is, lehet még ezt máskor is nevezni ;)
 
A napokban 2-3 garnéla elpusztult :( Az okát sajnos nem tudom, de remelem nem lesz több elhullás. Közben igyekszem a környéken borarasok után kutatni. Eddig nincs siker :) Max a következő pesti út alkalmával GA-ból hozok majd. Úgyis érik már egy boltlátogatás. Az újban eddig még nem is voltam...
Hétvégi távollét miatt elmaradt a vizcsere, viszont a mai napon ezt pótoltam is. HM kezd túlságosan is bedúsulni. Hamarosan lehet újraültetés lesz belőle.
Képek most sajnos nem készültek, de a héten igyekszem pótolni az elmaradást ;)
 
A napokban 2-3 garnéla elpusztult :( Az okát sajnos nem tudom, de remelem nem lesz több elhullás. Közben igyekszem a környéken borarasok után kutatni. Eddig nincs siker :) Max a következő pesti út alkalmával GA-ból hozok majd. Úgyis érik már egy boltlátogatás. Az újban eddig még nem is voltam...
Hétvégi távollét miatt elmaradt a vizcsere, viszont a mai napon ezt pótoltam is. HM kezd túlságosan is bedúsulni. Hamarosan lehet újraültetés lesz belőle.
Képek most sajnos nem készültek, de a héten igyekszem pótolni az elmaradást ;)
A környéken esélytelen. Minden akvarisztikai üzlet ugyanattól a pár importőrtől rendel, így ha egyiknél nem szerezhető be valami, akkor a másiknál sem, de ha rendelésre hoznák is, nem biztos hogy azt, amit kértél. Most vagy olyan helyről rendelnek, ahol direkt egy kalap alá vesznek 3-4 hasonló kinézetű fajt, hogy jobban fogyjon ami éppen még készleten van, vagy az eladók nincsenek rendesen képben. Süncsigát január végén kértem, még mindig érkezik, Otocinclus Affinis helyett Vittatus jön, a Boraras ötven válfajából meg tuti hogy nem az jön, ami az embernek kellene. Brigittae, Urophthalmoides, Merah, Maculatus, Naevus nekik mind egyforma, pedig ezekből van amelyik kétszer akkorára nő meg, mint a másik. Múltkor betelefonáltam az egyik helyre, kértem félretenni nyolc cherry garnélát, meg 1 hím ill. 2 nőstény paradicsomhalat, még direkt mondtam is hogy Macropodus opercularis, mert az ilyet mindig latinul kommunikálom (kivétel a garnéla). A garnélák fele rili volt, az egyik nőstény meg Macropodus spechti.

De a legnagyobb probléma az, hogy néhol félezer TDS-t döngető vízben tartják őket, tehát ha úgy rendelsz valami kényesebb állatot és nem mész azonnal értük amint megérkeznek, hogy ne kelljen nekik kibontani a csomagot és berakni a folyékony kő vízbe a negyed akkora TDS-t kedvelő halakat/garnélákat, akkor mire mész értük, számíthatsz rá, hogy az állomány harmada "eltűnt". És ők tudják, hogy ilyen kemény vízben nem lehet akármilyen halat tartani, pontosan ezért olyan gyér a választék amilyen, mert szándékosan nem rendelnek olyan halat, ami ezt a vízkeménységet nem tűri, ezért kell mindent úgy rendelni.

Észveszejtő állapotok uralkodnak a szombathelyi állatkereskedésekben. Talán a relatíve újonnan nyílt Thököly utcai a legtisztességesebb akvarisztikát tekintve.
 
Utoljára módosított:
A környéken esélytelen. Minden akvarisztikai üzlet ugyanattól a pár importőrtől rendel, így ha egyiknél nem szerezhető be valami, akkor a másiknál sem, de ha rendelésre hoznák is, nem biztos hogy azt, amit kértél. Most vagy olyan helyről rendelnek, ahol direkt egy kalap alá vesznek 3-4 hasonló kinézetű fajt, hogy jobban fogyjon ami éppen még készleten van, vagy az eladók nincsenek rendesen képben. Süncsigát január végén kértem, még mindig érkezik, Otocinclus Affinis helyett Vittatus jön, a Boraras ötven válfajából meg tuti hogy nem az jön, ami az embernek kellene. Brigitta, Urophthalmoides, Merah, Maculatus, Naevus nekik mind egyforma, pedig ezekből van amelyik kétszer akkorára nő meg, mint a másik. Múltkor betelefonáltam az egyik helyre, kértem félretenni nyolc cherry garnélát, meg 1 hím ill. 2 nőstény paradicsomhalat, még direkt mondtam is hogy Macropodus opercularis, mert az ilyet mindig latinul kommunikálom (kivétel a garnéla). A garnélák fele rili volt, az egyik nőstény meg Macropodus spechti.

De a legnagyobb probléma az, hogy néhol félezer TDS-t döngető vízben tartják őket, tehát ha úgy rendelsz valami kényesebb állatot és nem mész azonnal értük amint megérkeznek, hogy ne kelljen nekik kibontani a csomagot és berakni a folyékony kő vízbe a negyed akkora TDS-t kedvelő halakat/garnélákat, akkor mire mész értük, számíthatsz rá, hogy az állomány harmada "eltűnt". És ők tudják, hogy ilyen kemény vízben nem lehet akármilyen halat tartani, pontosan ezért olyan gyér a választék amilyen, mert szándékosan nem rendelnek olyan halat, ami ezt a vízkeménységet nem tűri, ezért kell mindent úgy rendelni.

Észveszejtő állapotok uralkodnak a szombathelyi állatkereskedésekben. Talán a relatíve újonnan nyílt Thököly utcai a legtisztességesebb akvarisztikát tekintve.
Óh, élnétek vidéki kisvárosban, itt még garnéláról se hallottak...
Szombathely ehhez képest kánaán, hidd el.

Peti ha te nár maradsz az uroknál én azért 20 brigit berendeltem, jók lesznek a kék garnélák mellé.

Na de bocs az offért, képeket minnél előbb.
 
A környéken esélytelen. Minden akvarisztikai üzlet ugyanattól a pár importőrtől rendel, így ha egyiknél nem szerezhető be valami, akkor a másiknál sem, de ha rendelésre hoznák is, nem biztos hogy azt, amit kértél. Most vagy olyan helyről rendelnek, ahol direkt egy kalap alá vesznek 3-4 hasonló kinézetű fajt, hogy jobban fogyjon ami éppen még készleten van, vagy az eladók nincsenek rendesen képben. Süncsigát január végén kértem, még mindig érkezik, Otocinclus Affinis helyett Vittatus jön, a Boraras ötven válfajából meg tuti hogy nem az jön, ami az embernek kellene. Brigitta, Urophthalmoides, Merah, Maculatus, Naevus nekik mind egyforma, pedig ezekből van amelyik kétszer akkorára nő meg, mint a másik. Múltkor betelefonáltam az egyik helyre, kértem félretenni nyolc cherry garnélát, meg 1 hím ill. 2 nőstény paradicsomhalat, még direkt mondtam is hogy Macropodus opercularis, mert az ilyet mindig latinul kommunikálom (kivétel a garnéla). A garnélák fele rili volt, az egyik nőstény meg Macropodus spechti.

De a legnagyobb probléma az, hogy néhol félezer TDS-t döngető vízben tartják őket, tehát ha úgy rendelsz valami kényesebb állatot és nem mész azonnal értük amint megérkeznek, hogy ne kelljen nekik kibontani a csomagot és berakni a folyékony kő vízbe a negyed akkora TDS-t kedvelő halakat/garnélákat, akkor mire mész értük, számíthatsz rá, hogy az állomány harmada "eltűnt". És ők tudják, hogy ilyen kemény vízben nem lehet akármilyen halat tartani, pontosan ezért olyan gyér a választék amilyen, mert szándékosan nem rendelnek olyan halat, ami ezt a vízkeménységet nem tűri, ezért kell mindent úgy rendelni.

Észveszejtő állapotok uralkodnak a szombathelyi állatkereskedésekben. Talán a relatíve újonnan nyílt Thököly utcai a legtisztességesebb akvarisztikát tekintve.

Sajnálattal mondom ki, de teljesen igazad van... es azt is sajnálom hogy ennyi kört kellett futnod, és ezek után se azt kaptad mint amit kértél.
Anno próbáltam en is rendeltetni Boraras brigit. Az egyik helyen magyarul es latinul is felirattam a nevét, elhiheted eltartott egy ideig. De sehol sem tudtak hozni. Volt ahol két héten keresztül én telefonálgattam a boltba, mert nem jelentkezett a tulaj. Pedig csak annyit kellett volna tennie, hogy körbekérdez a beszállítójánál van-e vagy nincs. Ez tartott el neki két hétig... ez van.

Viszont számomra külön öröm volt, hogy Zalaegerszegen sikerült szereznem 18-9 darabot a kiszemelt példányból. Ezért remelem még a közeljövőben sikerül ott szert tenni még pár halra.
Holnap lehet útba ejtem a Thököly utcában lévő boltot. Eddig nem nagyon jártam oda, hátha tudnak segíteni ;)
 
Óh, élnétek vidéki kisvárosban, itt még garnéláról se hallottak...
Szombathely ehhez képest kánaán, hidd el.

Peti ha te nár maradsz az uroknál én azért 20 brigit berendeltem, jók lesznek a kék garnélák mellé.

Na de bocs az offért, képeket minnél előbb.

Körmendi vagyok úgyhogy tudom miről beszélsz ;)
Maradok már ennél a fajnál, kezdenek nagyon megtetszeni. Viszont a Brigik is nagyon szépek.
Az a 20 simán el fog nálad férni :)
 
Sajnálattal mondom ki, de teljesen igazad van... es azt is sajnálom hogy ennyi kört kellett futnod, és ezek után se azt kaptad mint amit kértél.
Anno próbáltam en is rendeltetni Boraras brigit. Az egyik helyen magyarul es latinul is felirattam a nevét, elhiheted eltartott egy ideig. De sehol sem tudtak hozni. Volt ahol két héten keresztül én telefonálgattam a boltba, mert nem jelentkezett a tulaj. Pedig csak annyit kellett volna tennie, hogy körbekérdez a beszállítójánál van-e vagy nincs. Ez tartott el neki két hétig... ez van.

Viszont számomra külön öröm volt, hogy Zalaegerszegen sikerült szereznem 18-9 darabot a kiszemelt példányból. Ezért remelem még a közeljövőben sikerül ott szert tenni még pár halra.
Holnap lehet útba ejtem a Thököly utcában lévő boltot. Eddig nem nagyon jártam oda, hátha tudnak segíteni ;)
Boraras ott sem lesz, rákérdeztem, és azt mondták inkább ősszel van itt a szezonja. Viszont életemben először ott láttam élőben ékfoltos razbórát, albínó páncélosharcsát, meg Oranda aranyhalat.
 
Körmendi vagyok úgyhogy tudom miről beszélsz ;)
Maradok már ennél a fajnál, kezdenek nagyon megtetszeni. Viszont a Brigik is nagyon szépek.
Az a 20 simán el fog nálad férni :)
Nyilván ez szubjektív,hogy kevered,vagy nem,de simán dobhatnál közéjük brigiket.Nekem is urophthalmoidesek vannak,nemrég kaptak egy csapat maculatust és nagyon pezsegnek együtt és jól is mutatnak. :)
Az akid előtt meg le a kalappal,simogatja a szemem.(y)
 
Back
Oldal tetejére