• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Remények szigete

habee

Főkertész
Sziasztok
Szeretném nektek bemutatni az egyenlőre még tervben lévő 70 literes akváriumot.
Nagyjából az elképzelés a berendezést illetően már megszületett a berendezéshez szükséges alapanyagok és technika is már rendelkezésre áll...
Csupán jó szokásomhoz híven ismét húzom az időt ezen is azon is gondolkodom még... A döntésképtelenség az erősségem 😄
Nem utolsó sorban még bontanom kell a régi 60×35×45 GA-s akváriumot.Amit most elneveztem tanuló akvának mivel az ecsetalga olyan szinten lerombolta,hogy egészen egyszerűen elvette a kedvem a sok-sok helyreállítási kísérlet.
Így utólag fény derült a több sebből vérző ecsetalga tenyészet számtalan hibájára.(Ha kíváncsiak vagytok szívesen megosztom veletek eme akvárium nem túl szerencsés felépítésének történetét is de most szerintem előzetesként elég ennyi.Nem rontanám tovább ezzel a bejegyzést hiszen ez nem erről szólna igazából.
Mindegy szerintem hanyagoljuk is ezt a témát már elengedtem szörnyű baklövéseim szüleményét így hamarosan remélhetőleg nekilátok a bontásnak és ezzel egyidejűleg az építkezésnek is😄
Tehát a leendő próbálkozásom főbb adatai a következők
Akvárium:60x35x45 (nettó 70 literes lesz de ez majd kiderül utólag ha kész a berendezés)
Technika
Világítás:Twinstar light III 600 c Kezdetben 6-7 óra
Szűrés: Eheim 2215 3-3.5 liter Matrix töltettel(Indításhoz már beraktároztam Sachem bacikultúrát)
Talaj: Ada Power Sand Advance 2kg+Denerle Deponit mix professional 2kg alsó rétegként
Denerle Scapers soil 16kg
Dekoráció: Vörös lávakő és egy nagyon mutatós Red moor fa+tervben van egy kissebb kavicsos rész kialakítása Ada aqua gravel kavics aljzattal.
Növényzet még kialakulóban a lista megvan de még változó formátumban van mindenképpen meg fogom osztani amint elhatároztam magam ezen a téren
Halak: A meglévő és megmaradt állomány:
4 Vörös neon
4 Törpe szívóharcsa
5 Panda harcsa
1 Algázó géb
2 Főnix razbóra (ők speciel számtalan akváriumban végig kísértek ár idejet nem tudom mióta)
1db nőstény Kakadu sügér
1 db pettyes kalászhal
Tápozás :GA Wellnes csomag
Vízcsere RO víz 80-20% arányban csapvíz Sera aquatannal kezelve pihentetve.
Az indítást úgy terveztem,hogy 3hétig még nem fogom betelepíteni a növényzetet talán be is dobozolom,hogy teljes sötétségben üzemeljen az akva heti 2-3 vízcsere kíséretében.Aztán ezt követően indulhat a növények telepítése(Addigra talán sikerül eldöntenem mit szeretnék😅)
Nagy vonalalakban ennyi egyenlőre,bár így is elég hosszúra sikerült az első monológom ezért előre is elnézést mindenkitől.
Hamarosan folyt köv ha végre zöldágra vergődöm a növények terén.
Köszönöm,hogy elolvastátok remélem nem lett túl unalmas😉
U.I Ha bármi kivetni valót,hiányosságot érzékeltek ne tartsátok magatokban.Szívesen várom az ötleteket,tanácsokat.
Köszönöm
Üdv
Norbi
 
Sziasztok
Szeretném nektek bemutatni az egyenlőre még tervben lévő 70 literes akváriumot.
Nagyjából az elképzelés a berendezést illetően már megszületett a berendezéshez szükséges alapanyagok és technika is már rendelkezésre áll...
Csupán jó szokásomhoz híven ismét húzom az időt ezen is azon is gondolkodom még... A döntésképtelenség az erősségem 😄
Nem utolsó sorban még bontanom kell a régi 60×35×45 GA-s akváriumot.Amit most elneveztem tanuló akvának mivel az ecsetalga olyan szinten lerombolta,hogy egészen egyszerűen elvette a kedvem a sok-sok helyreállítási kísérlet.
Így utólag fény derült a több sebből vérző ecsetalga tenyészet számtalan hibájára.(Ha kíváncsiak vagytok szívesen megosztom veletek eme akvárium nem túl szerencsés felépítésének történetét is de most szerintem előzetesként elég ennyi.Nem rontanám tovább ezzel a bejegyzést hiszen ez nem erről szólna igazából.
Mindegy szerintem hanyagoljuk is ezt a témát már elengedtem szörnyű baklövéseim szüleményét így hamarosan remélhetőleg nekilátok a bontásnak és ezzel egyidejűleg az építkezésnek is😄
Tehát a leendő próbálkozásom főbb adatai a következők
Akvárium:60x35x45 (nettó 70 literes lesz de ez majd kiderül utólag ha kész a berendezés)
Technika
Világítás:Twinstar light III 600 c Kezdetben 6-7 óra
Szűrés: Eheim 2215 3-3.5 liter Matrix töltettel(Indításhoz már beraktároztam Sachem bacikultúrát)
Talaj: Ada Power Sand Advance 2kg+Denerle Deponit mix professional 2kg alsó rétegként
Denerle Scapers soil 16kg
Dekoráció: Vörös lávakő és egy nagyon mutatós Red moor fa+tervben van egy kissebb kavicsos rész kialakítása Ada aqua gravel kavics aljzattal.
Növényzet még kialakulóban a lista megvan de még változó formátumban van mindenképpen meg fogom osztani amint elhatároztam magam ezen a téren
Halak: A meglévő és megmaradt állomány:
4 Vörös neon
4 Törpe szívóharcsa
5 Panda harcsa
1 Algázó géb
2 Főnix razbóra (ők speciel számtalan akváriumban végig kísértek ár idejet nem tudom mióta)
1db nőstény Kakadu sügér
1 db pettyes kalászhal
Tápozás :GA Wellnes csomag
Vízcsere RO víz 80-20% arányban csapvíz Sera aquatannal kezelve pihentetve.
Az indítást úgy terveztem,hogy 3hétig még nem fogom betelepíteni a növényzetet talán be is dobozolom,hogy teljes sötétségben üzemeljen az akva heti 2-3 vízcsere kíséretében.Aztán ezt követően indulhat a növények telepítése(Addigra talán sikerül eldöntenem mit szeretnék😅)
Nagy vonalalakban ennyi egyenlőre,bár így is elég hosszúra sikerült az első monológom ezért előre is elnézést mindenkitől.
Hamarosan folyt köv ha végre zöldágra vergődöm a növények terén.
Köszönöm,hogy elolvastátok remélem nem lett túl unalmas😉
U.I Ha bármi kivetni valót,hiányosságot érzékeltek ne tartsátok magatokban.Szívesen várom az ötleteket,tanácsokat.
Köszönöm
Üdv
Norbi
Sok sikert az új indításhoz.
Ha sötétben indítasz, vízcseréket is megspórolhatod, szerintem ne fáradj vele heti 2-3 alkalommal.
 
4 Vörös neon
4 Törpe szívóharcsa
5 Panda harcsa
1 Algázó géb
2 Főnix razbóra (ők speciel számtalan akváriumban végig kísértek ár idejet nem tudom mióta)
1db nőstény Kakadu sügér
1 db pettyes kalászhal
Szia! ezen a csapaton azért kéne gyúrni. Vannak itten csapathalak minimun létszám alatt. A főnix nagyon szúrja a szemem, a neon is, arról a szegény kalászhalról nem is beszélve. 70 literre 3 különböző csapathal...szorítsd le 2 rendes csapatra, a harmadikat meg ha tudod, ajándékozd oda valakinek, akinek van olyan csapata. ;)
 
Szia! ezen a csapaton azért kéne gyúrni. Vannak itten csapathalak minimun létszám alatt. A főnix nagyon szúrja a szemem, a neon is, arról a szegény kalászhalról nem is beszélve. 70 literre 3 különböző csapathal...szorítsd le 2 rendes csapatra, a harmadikat meg ha tudod, ajándékozd oda valakinek, akinek van olyan csapata. ;)
Szia
Ez már nekem is megfordult a fejemben🤔..Ez már amolyan gyűjtőakváriumként is funkcionál(Mármint amiben jelenleg úszkálnak)hiszen kb az eddigi akváriumokból visszamaradt állomány összes képviselője ebben kötött ki🙃
Volt nekem nano,lowtech,el natural szóval mindegyikből bekerült valaki.
De mindenképpen gyúrni fogok a csapaton a te szavaiddal élve...Egyébként szemezek a Neon razbórákkal nagyon tetszenek és szép számú csapatot be tudnék telepíteni..Úgyhogy ebből szerintem valami razbóra nemzetiség lesz de ez még a jövő titka lesz.
Köszönöm az ötletet😊
Szép napot
 
Sok sikert az új indításhoz.
Ha sötétben indítasz, vízcseréket is megspórolhatod, szerintem ne fáradj vele heti 2-3 alkalommal.
A sötét indításnál is mehet a napi vízcsere, hogy az ammóni hamar kimenjen és még csak nem is kell koromsötét, elég ha nem megy a világítás, (persze ne a napsütötte ablak előtt legyen) 2hét után lehet ültetni,csak legyen 70%-al beültetve növényekkel
 
Köszönöm a tanácsot😉Ismét jó ötlettel gazdagodtam..Ezzel csak időt spórolok meg magamnak hiszen nem kell még a sötétíssel is vesződni+ a karbantartás is egyszerűbb nélküle🙂
Akkor ezt a részt mellőzöm...napfény tutira nem fogja érni azzal nem lesz gond😉
 
Köszönöm a tanácsot😉Ismét jó ötlettel gazdagodtam..Ezzel csak időt spórolok meg magamnak hiszen nem kell még a sötétíssel is vesződni+ a karbantartás is egyszerűbb nélküle🙂
Akkor ezt a részt mellőzöm...napfény tutira nem fogja érni azzal nem lesz gond😉
Hát ilyen lehúzott redőnyős szoba, az már jó. co2 nem kell, tápozásból is minimális, bacik mehetnek és ültetés előtt tesztelj ammóniát.
 
Egyébként megszületett a halkérdésben a döntés...A nagy naplózás közepette megfeledkeztem az 5 fős amanda lazac "csapatról"...Szerintem ők lesznek a nyerők kiegészítem a csapatot,maradnak a pandák és a törpe szívóharcsak,algázó géb.
A többit pedig elajándékozom...Azon az egy nőstény Kakadusügérnek még nem tudom mi lesz a sorsa. Lehet tőle is meg kell vállnom...Bár sajnálom,mert tök nyugis ahhoz képest,hogy kakadusügér😄
Elvan a többi hallal nem fenyít be senkit...
A razbóra kérdést így szerintem el is felejtem.
Nagyjaból ennyi,akkor a halkérdés így megoldódott...
Maradt a növényzet😉
 
Hát ilyen lehúzott redőnyős szoba, az már jó. co2 nem kell, tápozásból is minimális, bacik mehetnek és ültetés előtt tesztelj ammóniát.
Most tesztelek házilag kevert zselés-élesztős löttyött...
A bontandó akváriumon...Már jobban úgy sem tudom elrontani a dolgot vele...
Jelenleg cserélgetem a vizet 2× hetente aztán kíváncsi leszek történik-e javulás...
Méregetem a vizet aztán próbálok rajönni mi lehet a baj.
Tapozással is hadi lábon állok..Képtelen vagyok vasat produkálni a vízbe 2ml-nel többet nem merek beletenni szerintem így is túl van tolva a micro tápanyag..
 
Próbáld ki te is a 2hr tápokat... jó minőségű, kevesebb nyűg és nem zavarodik bele az ember... nem mellesleg hosszútávon olcsóbb is. Én is most váltottam és nem mindegy, hogy 4 flakont vagy csak egyet használok...
 
Próbáld ki te is a 2hr tápokat... jó minőségű, kevesebb nyűg és nem zavarodik bele az ember... nem mellesleg hosszútávon olcsóbb is. Én is most váltottam és nem mindegy, hogy 4 flakont vagy csak egyet használok...
Szívesen kipróbálom...még nem volt hozzá szerencsém...Melyiket ajánlanád lowtech körülményekhez?
 
Szissztok!
csináltam egy-két képet a leendő lávakövekről nagy valószínűséggel ezeket fogom az akváriumba helyezni talán még ebben az elrendezésben is.
Annyit változtatnék rajta ,hogy a jobb sarok felé eltolnám de majd meglátom miután bontottam az akváriumot,hogy adja ki a hely.
És persze sósavas kezelést fognak kapni,semmiképpen nem szeretném átvinni az ecsetalgákat az új akvába.
 

Attachments

  • 20230208_155455.jpg
    20230208_155455.jpg
    260.4 KB · Megtekintések: 30
  • 20230208_155344.jpg
    20230208_155344.jpg
    304.4 KB · Megtekintések: 29
  • 20230209_154606.jpg
    20230209_154606.jpg
    488 KB · Megtekintések: 29
  • 20230209_154808.jpg
    20230209_154808.jpg
    330.9 KB · Megtekintések: 31
  • 20230209_154903.jpg
    20230209_154903.jpg
    692.3 KB · Megtekintések: 32
Sziasztok
Felmerült bennem egy kérdés a 3 hetes üresjárattal kapcsolatban🤔
Ha csak így magaban fogom járatni az akváriumot növényzet és halak nélkül lesz elegendő tápanyag a szűrőbaktériumoknak amíg nem kerül be az élővilág.
Nem tudom magából a talajból szabadul fel valami amit tudnak majd hasznosítani?
 
Sziasztok
Felmerült bennem egy kérdés a 3 hetes üresjárattal kapcsolatban🤔
Ha csak így magaban fogom járatni az akváriumot növényzet és halak nélkül lesz elegendő tápanyag a szűrőbaktériumoknak amíg nem kerül be az élővilág.
Nem tudom magából a talajból szabadul fel valami amit tudnak majd hasznosítani?
Szia!
Én is így indítottam. Taptalajjal, aktív talajjal kb. 4 hétig volt magára hagyva csak (előjáratott) szűrővel az akváriumom. Jól el volt.
Ha akarsz rámérhetsz az NH4 szintre közben
 
Sziasztok
Felmerült bennem egy kérdés a 3 hetes üresjárattal kapcsolatban🤔
Ha csak így magaban fogom járatni az akváriumot növényzet és halak nélkül lesz elegendő tápanyag a szűrőbaktériumoknak amíg nem kerül be az élővilág.
Nem tudom magából a talajból szabadul fel valami amit tudnak majd hasznosítani?
Tehetsz bele rendszeresen, kis mennyiségben haltápot. Ez termel majd némi ammóniát.
 
Back
Oldal tetejére