• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tisztás az erdő mélyén

Ma délután volt szerencsém látni élőben ezt a csodát!
Rendkívül természetes, részletes, hihetetlen a térhatás, egyszóval remekül összeállított scape!
A növények is csúcsformában vannak.
Innen is gratulálok hozzá!!
 
Ma délután volt szerencsém látni élőben ezt a csodát!
Rendkívül természetes, részletes, hihetetlen a térhatás, egyszóval remekül összeállított scape!
A növények is csúcsformában vannak.
Innen is gratulálok hozzá!!

Köszi a dícséretet, kedves tőled ;) Azért van még hova fejlődni.
Örülök, hogy sikerült átjönnöd ;)
 
Pár napja sikerült végre beszereznem négy Oto-t. Rá két napra kettő be is adta a kulcsot, a maradék kettőt meg azóta se láttam... szóval ismét gyengén állok algázók terén. Na de majd idővel igyekszem valahogy pótolni a hiányt.
Üdv Péter!

Hát ha a én tapasztalatom segít a Oto terén. Mikor vettem én is egy 4 darabot, szoktatás után beraktam őket a nagyba. Első perctől elkezdtek cikázni a víz felszín közelében. 10 perc után úgy döntöttem hogy kiveszem őket, és mérek víz paramétereket. Szerintem a Ph 6.6 volt a oka. Vödörben hagytam őket egy éjszakát levegőztetéssel. A nagyban, volt még 3 a kezdettettől, mikor a Ph nem volt alacsony, és ők továbbra is megvannak. Reggel beraktam őket a kicsibe, mondván hogy lesz ami lesz, ahol a Ph 7,1 volt. Azóta is élnek és virulnak. És így azt vettem észre hogy a szoktatási ideje, egy kicsit hosszadalmasabb, még megszokják a savasabb vizet. Meg kell mérni a vizet is amiben hozod.
 
Üdv Péter!

Hát ha a én tapasztalatom segít a Oto terén. Mikor vettem én is egy 4 darabot, szoktatás után beraktam őket a nagyba. Első perctől elkezdtek cikázni a víz felszín közelében. 10 perc után úgy döntöttem hogy kiveszem őket, és mérek víz paramétereket. Szerintem a Ph 6.6 volt a oka. Vödörben hagytam őket egy éjszakát levegőztetéssel. A nagyban, volt még 3 a kezdettettől, mikor a Ph nem volt alacsony, és ők továbbra is megvannak. Reggel beraktam őket a kicsibe, mondván hogy lesz ami lesz, ahol a Ph 7,1 volt. Azóta is élnek és virulnak. És így azt vettem észre hogy a szoktatási ideje, egy kicsit hosszadalmasabb, még megszokják a savasabb vizet. Meg kell mérni a vizet is amiben hozod.

Szia,
A beszoktatásban lehet valami. Igaz délelőtt vettem őket és akkor még nem ment a co2. Szóval az nem zavarhatta meg őket. A hozott vízhez szépen adagoltam az akva vizéből, hogy ne érje őket egyből a sokk, de lehet mégis túl gyors volt.
Legközelebb lehet úgy járok el ahogy mondtad és akár egy estére a beszoktató vízben hagyom őket ;)
 
Sziasztok!

Utólagosan is Boldog Karit és előre is Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek :)
Na de jöjjön egy kis helyzetjelentés. Az akva továbbra is szépen ketyeg. Szerintem most jó formában van. Minimális zöld pontalga van a köveken, de azt fogkefézéssel könnyen megoldom.
Beköltözött ismét 5 darab oto, de kettő már fel is adta :( Mostantól nem fogom erőltetni őket. Marad amennyi marad. Valamint bővült a létszám pár sünicsigával. Ők szépen megvannnak. Kicsit tartottam tőle, hogy nem sikerül átmászniuk a mohakupacokon, de valahogy megoldották :) A többiek éldegélnek. Narancs&piros sakurák pedig sokasodnak[emoji3]
Növényzet burjánzik. Jövő év elején nyírás lesz.
Napokban volt egy kis pakolászás és fotózás HAC-ra. Szerintem a meglévő anyagból lesz a végső kép. Többek között azért is mert a karácsonyfa épp az akvárium előtt van, ezért szemből megközelíteni eléggé nehézkes [emoji12] A fotózás idején is odébb kellett csúsztatnom.
df87c2832e2e50de25698cc6f1c27ece.jpg
Na de van még pár részletkép
889bc0135341437e78d5e2103e34dc7b.jpg
Ennek kicsit szemcsés a teteje, Doktor porlasztásának köszönhetően
37e030877eaa4188c5784799a2b0f4b4.jpg
Természetesen van egy picit régebbi kép is. Itt már át volt rendezve kicsit az előtér, de nem végleges.
Köszi, hogy benéztél.
További szép estét mindenkinek ;)
 
Én nagyon szorítok Neked egy jó HAC helyezésért, imádom ezt az akváriumot, minden tökély benne!(y)
BUÉK nektek is!

Köszi szépen a biztatást! Kiváncsi leszek én is az eredményre. Ráadásul ha jól olvastam a nevezési szabályokat, akkor idén nem a “nagyok” közé kerül az akva, hanem a 64 liter miatt a “kicsik” között indulok :) Ez csak érdekesebbé teszi a dolgot ;)
 
Sziasztok!

Ha megengeditek akkor a napló zárásaként elengednék pár hosszabb mondatot.
Először is szeretném megköszönni mindenkinek a támogatást/commentelést, amit a napló és az összeállítás kapott az elmúlt évben. Nem egy olyan észrevétel érkezett, ami szerintem is hasznára vált az építménynek. Ennek eredményeként sikerült is elérni a HAC-on a nano kategória legfelső helyét :) Még mindig hihetetlen számomra ez a helyezés, de nagyon örülök neki.
Szóval a naplóban szereplő összeállítás elég sokáig húzta, majdnem egy évig. Ez a korábbi akváimhoz képest előrelépés, azoknál általában előbb megjött a rescape-hez a kedv. Mindenképp szerettem volna nevezni is a HAC-ra. Nem kifejezetten arra készült, de már két éve folyamatosan neveztem, miért pont most hagytam volna ki ;) A versenyzésem viszont itt zárul is ezzel az akvával. A külföldi versenyek annyira nem vonzanak. Szeretem ezt a hobby és emiatt inkább az otthoniak és a hobby-t kedvelők haza kertészek számára építek. Ezért is igyekeztem naplózni az eseményeket. Több energiát és időt nem nagyon van módom beletenni a dolgokba, de nekem ez így tökéletes. Amúgy akiknél algásodtak már kövek az tudja, hogy milyen "jó" időtöltés azok fogkefézése főleg egy "aligférekeladekoroktól" akváriumban :):) Félúton egy kicsit át is alakult a berendezés. Az elején még HM volt például a háttérben aztán @Jopet tanácsára jöttek a plusz kövek ;) Jó döntés volt. Teljesen más formát adott az összképnek. Nekem amúgy a háttér közepén húzódó Flame mohás rész tetszett a legjobban.
Ha megengeditek akkor szólok pár szót a jövőről is!
Cirka másfél hónapja indult az új összeállítás. Most szerettem volna kicsit elengedni az aprólékos építést. Igazából annyira ihlet sem volt és inkább egy egyszerűbb naturálisabb készítményt szerettem volna összehozni. Az egyik GA-s akva elég sok inspirációt adott. Inkább a növényeket terveztem a fókuszba helyezni. Így én is nagyobb választékból tudtam meríteni, nem kellett "annyira" figyelnem az arányokra és a kisebb méretű növényeket alkalmaznom. A váltás másik oka a piros növények :):) Nem kell semmi extrát belegondolni, Rotala Hra és Wallici. Olyan összeállításom még eddig nem nagyon volt ahol színekben gazdagabb növényeket kipróbálhattam volna. Most úgy érzem a lámpa már adott (Twinstar), valamint próbaképp váltottam ADA tápokra. Minden más maradt a jól bevált alapanyag. A tápra eddig csak jókat tudok mondani. Bedurrantak a növények és minden szépen dúsul. Parvulával az elején volt egy kis gondom, de az is kezd rendbe jönni. Köveket most nem pakoltam bele, max támaszként, úgyhogy csak nyírni kell. De majd kíváncsi leszek ha a büdzsé is engedi, akkor egy jövőbeni alkotás keretén belül visszakerülnének a Seiryu kövek és azok mennyire algásodnak. Több naplóban láttam már nagyon szép köveket ADA táp mellett. Na de ezt majd valamikor a jövőben. Ezt az összeállítást nem terveztem naplózni, inkább egy kis kikapcsolódós akváriumnak van tartva :)
Egy képet azért bedobok róla. Most gépről írok, de a kép sajnos telós, előkeresem és mindjárt megosztom.

Köszönöm szépen, hogy végigolvastad ezt a kis összefoglalót. Még egyszer nagy köszönet a naplómat követőknek/hozzászólóknak. Hajrá kertészek! Keep on scaping ;)
 
Back
Oldal tetejére