• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tisztás az erdő mélyén

Ha a mosdó szifonnnál a függőleges (vagy vízszintes) csövet kicserélnéd egy ILYENRE, akkor be tudnád kötni az RO szennyvízágát és a túlfolyó csövet egyaránt a lefolyóba. Nekem is így van a mosogató alatt. Persze a meglévő idom megfúrása is megoldás lehet, csak gányabb :) Ha a vízszintes szakaszba fúrod, akkor víz is legfeljebb duguláskor tudna rajta kijönni, de ha beragasztod, akkor még úgy sem. És így a fogmosás is zavartalan lehetne :)

Nah igen a fogmosás... azokon a bizonyos napokon kerülgetni is kell a csövet :):)
A meglévő fürdőszoba szekrényt szerintem már nem bántom. Ha netán lecserélnénk valami ujra akkor már ugy lesz tervezve, hogy az RO készülék is benne legyen.
Amúgy a szennyvíz ágat terveztem, hogy bekötöm direktbe a lefolyóba. Ezzel is kevesebb csövezés legyen. Na de ez legyen a jövőbeni projektek egyike.
 
Sziasztok!

Sikeresen megtörtént a heti karbantartás. Bekerült az előző hozzászólásban található növényke. Csupán egy kis változatosságot szerettem volna még varázsolni a háttérbe. A Gratiola es a HM közé került be. Kiváncsi leszek, hogy sikerül-e elég tápoz és fényhez jutnia. A környezete már kicsit dúsabb, magasabb, de talán megoldja ;)
A háttér bővült egy jo nagy kővel is. Holnap vagy holnapután készítek majd róla képet. Ki kell vennem a Skimmert es a Doctort is, mert így nem érvényesül. Sokat takar ki belőle ez a két eszköz. Valamint kap még egy kis fissit is hogy ne legyen annyira homogén.
Az előtérben sor került egy kis homokfeltöltésre. Holnap még kötözök mohát és apróbb köveken még jön ide abból is.
Nyírni most pár helyen kellett csak a fissit és a fontinalis mohát. Valamint a pinnatifida jópár oldalsó hajtása is eltávolításra került. Indák segítségével mindenhova benövi magát.
Élőlények rendben vannak. Van két petés narancs sakura is [emoji106][emoji6]
A napokban jövök képekkel!
Szép estét mindenkinek!
 
Igaz ígértem képeket, de egy kis apróság elvette a kedvem tőle.
Gondoltam felrakom a fekete kartont az aksira, hogy takarjam a lámpából a fényképező egységre érekező fényt és akkor vettem észre hogy a szűrő megint ereszt.
Szerencsére kezdeti stádiumban vettem észre es csak kevés víz volt a padlón. Kapva az alkalmon szetszedtem, Seachem Purigen és perloncsere és újraindítás, átmenetileg vödrös alátéttel[emoji31]

Nincs valakinek esetleg hasonló tapasztalata? (TetraEx 800) Hozzá sem lett érve, állásában kezdett el egyszer csak ereszteni. Ennyire rosszak lehetnek a tömítések...? Valószínűleg a vödör és a fej csatlakozásánál ereszt, mivel a négy záró fül közül az egyik alja vizes.

Na de majd igyekszem ettől függetlenül képet csinálni ;)
 
Nekem ex600 van, de gondolom azonos konstrukció.
Nálam a csapnál folyt a víz, mert a kis o-gyűrű szakadt volt, de @Jopet kisegített egy új csappal, azóta nincs vele gond.
Elképzelhető, hogy a kosarak csonkjai nem illeszkednek tökéletesen, esetleg túlzottan tömöttek a kosarak.
Zsírozod a tömítéseket?

Csöpögés elhárításban is nagyon jó @Szabó Henrik , sokféle szűrő van nála, találkozott és oldott már meg sokféle problémát, szerintem írj neki!
 
Nincs valakinek esetleg hasonló tapasztalata?
De, sajnos van (T700). Azért sajnos, mert végigmentem ugyanezeken a kötelező körökön (+új tömítés) és nem segített. Majd többszöri újra szétszedés és összerakás után megszűnt a csöpögés. Aztán hetekkel később megint elkezdte. Újra ugyanazok a körök (még a peremeket is óvatosan végigsúroltam dörzsivel, nehogy valami kiálló kis fittyfütty legyen), aztán megint elmúlt. Nem érzem valami stabilnak a helyzetet.
Ráadásul mostanában az Eheim 2073 is szórakozik velem. Ha leállítom, akkor lassan elkezd szivárogni. De csak ha leállítom. Nem értem ezeket, soha semmi bajom nem volt egyik szűrőmmel sem korábban. :(
Hát nem sokat segítettem, talán az vigasztal kicsit, hogy nem egyedül vagy a bajban :)
 
Nekem ex600 van, de gondolom azonos konstrukció.
Nálam a csapnál folyt a víz, mert a kis o-gyűrű szakadt volt, de @Jopet kisegített egy új csappal, azóta nincs vele gond.
Elképzelhető, hogy a kosarak csonkjai nem illeszkednek tökéletesen, esetleg túlzottan tömöttek a kosarak.
Zsírozod a tömítéseket?

Csöpögés elhárításban is nagyon jó @Szabó Henrik , sokféle szűrő van nála, találkozott és oldott már meg sokféle problémát, szerintem írj neki!

A konstrukció szerintem is azonos. Nálam sanszos hogy nem a csapnál folyik, mert akkor a szűrő teteje is vizes lenne, de ott nem látni ilyet. Holnap megnézem alaposabban a tömítést! Valamint átpakolom a belsejét mégegyszer aztan mégegyszer :):)
Zsírozni sajna nem szoktam. Viszont van a nagytesóból(1200) is egy itthon. Kétszer annyi idő szerintem mint a kisebb, de semmi baj nincs vele...
Mindenesetre köszi az ötletet es hogy linkeltél tapasztalt embereket ezügyben ;)
 
De, sajnos van (T700). Azért sajnos, mert végigmentem ugyanezeken a kötelező körökön (+új tömítés) és nem segített. Majd többszöri újra szétszedés és összerakás után megszűnt a csöpögés. Aztán hetekkel később megint elkezdte. Újra ugyanazok a körök (még a peremeket is óvatosan végigsúroltam dörzsivel, nehogy valami kiálló kis fittyfütty legyen), aztán megint elmúlt. Nem érzem valami stabilnak a helyzetet.
Ráadásul mostanában az Eheim 2073 is szórakozik velem. Ha leállítom, akkor lassan elkezd szivárogni. De csak ha leállítom. Nem értem ezeket, soha semmi bajom nem volt egyik szűrőmmel sem korábban. :(
Hát nem sokat segítettem, talán az vigasztal kicsit, hogy nem egyedül vagy a bajban :)

Akkor ahogy olvasom neked is kijutott a jóból ezen a téren. Az mondjuk bosszantó, hogy a tömítés cseréje sem segített nálad.
Én egy hete tisztítottam a csövezést, magát a szűrőt nem is szedtem szét. Egészen idáig jo volt minden.
Holnap szétbontom ismét, max kipakolok kis szűrőanyagot hátha segít a dolog. Aztan meglátjuk.
Köszi az észrevételeket ;)
 
Ugyan ez volt nálam is ugyan ezzel a szűrővel.Mire rájöttem hogy komplett csap gejegységet kellett rajta cserélnem ez olyan 6000 Ft körül volt de megoldotta a problémát.
Erre is úgy jöttem rá hogy a mellette működő 600 as csapos fejegységét átrakt mivel megegyeznek és azzal megszűnt a folyás.Azóta lekopogom működik mindkettő de természetesen gyönyörű OBI s vödörbe állítva [emoji3]
 
Zsírozni sajna nem szoktam.
Nem mondom,hogy tuti ez a baj,de sokat ront a helyzeten,ha nem kened vele rendszeresen a tömítéseket.Durván 2 percet vesz igénybe,nem egy nagy kaland.Én minden szétszedésnél végig kenem a tömítéseket.Szerintem ez is nagyban hozzá járul ahhoz,hogy a 13 éve üzemelő szűrőn csak egyszer cseréltem eddig profil tömítést és o gyűrűket az adapterben.Ennyi idő alatt egyszer folyt a szűrő,amit a cserék orvosoltak is.
Szóval tessenek zsírozni! :D
 
Ugyan ez volt nálam is ugyan ezzel a szűrővel.Mire rájöttem hogy komplett csap gejegységet kellett rajta cserélnem ez olyan 6000 Ft körül volt de megoldotta a problémát.
Erre is úgy jöttem rá hogy a mellette működő 600 as csapos fejegységét átrakt mivel megegyeznek és azzal megszűnt a folyás.Azóta lekopogom működik mindkettő de természetesen gyönyörű OBI s vödörbe állítva [emoji3]
Nem mondom,hogy tuti ez a baj,de sokat ront a helyzeten,ha nem kened vele rendszeresen a tömítéseket.Durván 2 percet vesz igénybe,nem egy nagy kaland.Én minden szétszedésnél végig kenem a tömítéseket.Szerintem ez is nagyban hozzá járul ahhoz,hogy a 13 éve üzemelő szűrőn csak egyszer cseréltem eddig profil tömítést és o gyűrűket az adapterben.Ennyi idő alatt egyszer folyt a szűrő,amit a cserék orvosoltak is.
Szóval tessenek zsírozni! :D
Így van.
Élelmiszeripari szilikont nagyobb tégelyben fillérekért lehet kapni, kb. örök életig elég még nálam is a 8 szűrőre...
Köszönöm szépen a sok hozzászólást. Így már el tudok indulni több irányba is. A csap cseréjét megpróbálom azért kihagyni, hátha megoldható első körben máshogy a dolog. Aztán a végén lehet az marad csak.
Zsírozni innentől kezdve fogok!!! :) Beszerzek valami kenőanyagot aztán hadd szóljon. Azon nem múlik.
Mindeközben vettem fejtömítést és szétszedtem a szűrőt, ismét. Utána akartam járni, hogy egyáltalán pontosan honnét szivárog a víz. Ahogy most néztem a szűrő teteje tele volt vízzel és az alábbi képen található kis nyílásokból folyt ki a víz.
3.JPG
Ez azért baj mivel ahogy a képen is látszik a nyílás már a fejtömítés túlsó oldalán van ergo ennek a tömítésnek a cseréje nem fog segíteni a gondomon, mivel a víz már a szűrőből kijutott, valahogy megkerülve ezt a tömítést. Tovább kutakodva, megpróbáltam azt hogy ezen a nyíláson keresztül folyattam vissza a csapvizet. Kíváncsi voltam rá, hogy hova folyik. Az alábbi képen látható pumpán szivárgott illetve a következő képnél azon a kis nyíláson
2.JPG
1.JPG
Ezen a kis nyíláson pedig csak akkor jut be a víz, ha az adapter nem csatlakozik megfelelően a fejhez (tömítő O gyűrő hiba). Ezen a nyíláson szép lassan befolyik a víz a fejbe és gondolom amikor eléri a kellő mennyiséget akkor az első képen látható kis nyílásokon távozik.
Eddig ennyire jöttem rá. Nekiállok a zsírozásnak, főleg ezen a helyen és remélem megoldódik a hiba. Valamint lehet cserélek tömítést, főleg ezen a helyen.
 
Még egy észrevételt hozzáfűznék az előzőhöz.
Takarításnál az adapter eltávolítása és visszahelyezése elég nehézkes. Kifejezetten szorul. A zöld kart teljesen elforgatom ugyhogy azzal nem lehet gond. Itt jön elő szerintem az általatok említett zsírozás. Ahogy a műanyag találkozik a gumi tömítő gyűrűvel, na oda kellene lehet egy kis kenőanyag :)
Ez a nehézkes eltávolítás és visszahelyezés számomra azért is feltűnő, mert a sügeres alatt a nagyteso, egy 1200as van üzemben és annál mint kés a vajban ugy csúszik a helyére az adapter.
Igaz hozzátartozik hogy szégyen szemre azt sem zsíroztam [emoji17][emoji23]
 
De most legalább több út is van, amin elindulhatsz és az egyik végén a siker vár!
Drukkolunk, mert tudom, mennyire bosszantó tud lenni egy szivárgó szűrő.:rage:
 
Nálam is van még egy T700 és egy T1200, egyiknek sincs semmi baja.
De ha már szűrő téma, bevallok itt egy agyament bakit :)
A Tetráknak - köztudottan - jellemzően beszorul a légtelenítő nyomógombja. A 36x36 alapterületű bútoromban egy polcon van a szűrő és egy alkalommal üvegtisztítás után veszett módon elkezdtem nyomni a gombot, hogy felteljen a szűrő vízzel. Persze mindezt a helyén, a szekrényben. Naná, hogy szorult, ezért jól nekifeküdtem tenyérrel. Olyannyira, hogy szűrőstől leszakítottam a polcot, kitépve a szűrőcsöveket is a helyéről :banghead: :LOL: Ekkor persze egyből elindult a víz. Gyors elállítás, takarítás, polc ideiglenes alátámasztása egy savanyúságos vödörrel, majd szerelés.
Elővettem EZT a leírást - nehogy meglepetés érjen a szétszedésnél - és végül kezelhetővé tettem a pumpát, ami persze ilyenkor is csak ideig óráig csúszik jól :)
 
Nálam is van még egy T700 és egy T1200, egyiknek sincs semmi baja.
De ha már szűrő téma, bevallok itt egy agyament bakit :)
A Tetráknak - köztudottan - jellemzően beszorul a légtelenítő nyomógombja. A 36x36 alapterületű bútoromban egy polcon van a szűrő és egy alkalommal üvegtisztítás után veszett módon elkezdtem nyomni a gombot, hogy felteljen a szűrő vízzel. Persze mindezt a helyén, a szekrényben. Naná, hogy szorult, ezért jól nekifeküdtem tenyérrel. Olyannyira, hogy szűrőstől leszakítottam a polcot, kitépve a szűrőcsöveket is a helyéről :banghead: :LOL: Ekkor persze egyből elindult a víz. Gyors elállítás, takarítás, polc ideiglenes alátámasztása egy savanyúságos vödörrel, majd szerelés.
Elővettem EZT a leírást - nehogy meglepetés érjen a szétszedésnél - és végül kezelhetővé tettem a pumpát, ami persze ilyenkor is csak ideig óráig csúszik jól :)

Erre most dobnék 100 like-ot, de csak egyet lehet.
Persze nem a “polc szakítása izomból” című műveletre, az sem lehetett egyszerű[emoji16], hanem a szűrő szétszedésének precíz leírásához. Ez a pár képsor elég hasznos, mivel a kicsi Tetrán nálam is szorul sokszor a légtelenítő és nem is kicsit. Valamikor lenyomom és alig akar egyáltalán felugrani.
Hétfőn beszerzek egy kis zsírozó anyagot és szerintem szét is szedem a készüléket aztan meglátjuk milyen eredményt hoz. Egy próbát megér [emoji6]

Mégegyszer köszi a képeket [emoji106][emoji6]
 
Jelentem délelőtt megtörtént a szűrő szétszedése, de most csavarozási szintig. A fentebb linkelt kép elég hasznos volt. Az enyém belseje is szinte igy néz ki. Kapott minden jo nagy adag vazelint. Pumpa most már kellemesen mozog ha szükség van rá.
Eredmény, jelenleg nem csöpög... Természetesen ettől még a vödör alatta marad, biztos ami biztos.
Viszont kicsit opálosnak tűnt a víz, ezért mértem pár adatot. Nitrát, nitrit elég magas volt. HM is elég rossz állapotban van, mintha nem érezné jól magát és elkezdett volna málani. Ma ezért volt egy gyors vizcsere és takarítás, valamint egy kis Seachem Stability a vízbe. Hátha a sok szűrő újraindítás, játszadozás idézte elő. Ha a következő napokban is magas értékeket mérek akkor jöhetnek a további vizcserék addig amíg vissza nem áll normálisra a helyzet.
Na de jöjjön pár friss kép [emoji6]
945e1e27563f9e986e12e41893306db3.jpg
04de57f234caa12a58c0396c570832e3.jpg
Egy kis leendő szaporulat [emoji4]
7a643f9461c9a9b63fa7f038b433444c.jpg
Pár totál erejéig kikaptam az elől lévő technikát, hogy jobb rálátás legyen mindenre
62c027d4c40fe51a546d9b1873bb1b64.jpg
d2f332bae7ddfc1bcb4a41443bd8e418.jpg
Szép estét mindenkinek [emoji6]
 
Sziasztok!

Először is elnézést, de mostanában túl sok a teendő es kevés időm jut erre a naplóra. De igyekszem az elmúlt 2 hét eseményeit összeszedni.
A hátteret tovább alakítgattam. A bal oldal most kifejezetten tetszik a jobb még nem az igazi. Időközben az összes HM tönkrement. Szinte mindegy volt hogy jobb vagy bal oldalt vagy netán a kövek között volt, mind elmállott. A szűrős problémáknak tudom be részben a dolgot. Azóta kapott az elrendezés egy adag friss HM-et. Meglátjuk mi lesz vele. Ha nem sikerül megmaradnia akkor lehet elkezdek más irányban gondolkodni. Ötletek már vannak ;)
Szerintem a meleg miatt eléggé szenvednek a növények. Szinte egész nap mennek a ventik a hűtéshez. Jelenleg nem olyan szép üdezöldek a növények. Megvannak meg minden, csak nem az a kicsattanó forma jellemző. Meg mintha a növekedési ütem is visszaesett volna. Egyedül a pinnatifida levelei lyukacsosak. Foszfát hiánynak tűnik. A víz párolgása és utántöltés miatt adagoltam még pluszba foszfátot. A többi növény rendben van.
Gondolkodom azon, hogy estére beüzemelem a levegőztetőt, hogy kicsit átszellőzzön éjszakábként a víz. Napközben általában 25 fok környékén van a vízhő.
A vízparaméterek azóta rendeződtek. Azzal talán nem lesz több gond.
Összességében nem panaszkodom. Igyekszünk átvészelni a meleget és növögetni ameddig csak lehet :)
Köszi, hogy benéztél ;)
 
Sziasztok!
Elnézést, hogy az utóbbi időben eltűntem innét a naplóból, de a munka eléggé lekötött illetve volt időközben egy kis nyaralás is. Na de most jöjjön egy kis összefoglalás, valamint jövőbeni tervek.
Nagy változások nem történtek. A hátsó sorban található köveket igyekszem még egy kicsit finomítani. A bal oldal alakul, igaz kicsit előrébb kell majd még húznom a nagy követ, higy jobban látszódjon. A jobb oldal egy picivel problémásabb. Ugye ott van a kifolyó emiatt nehezen fér el ott már plusz kavics. Na de igyekszem valamit kitalálni. A frontüveghez nem szeretném előre hozni a kifolyót, mert akkor meg az rontaná a mindennapi látképét. Valahogy majd csak lesz. A hátsó traktust elég jol benőtte a Flame moha. Nagyrészét hamarosan kiveszem, ugyanis mozgatható kis kövekre van ragasztva, aztán megritkítom.
Fissidens nő, mint a gomba. Buce, Anubias szintén, természetesen a maguk “gyors” tempójában :) A Christmas moha stagnál kicsit. Gyarapszik meg minden csak nem hoz olyan “karácsonyfa” hajtásokat illetve a színe kicsit sötétebb mint korábban. Lehet veszek egy friss adag ilyen mohát és megpróbálkozom egy vízalatti újraragasztással. Hátha ez a gond. Ami igazából nem is gond, csak nekem jobban tetszik friss üdezöld színben.
Chihiros Dokim fejegysége nem indult el még a nyaralás elott es mire visszaértünk ez nem is változott. Ezért visszakerült a régi. Gyengén ködöl, de legalább tol valamit. Várok pár napot es rápróbálok a másikra hátha magához tér. Ha nem, akkor rendelek egy újat. Nem tudom hogy emiatt vagy a kicsit megcsúszott vízcsere miatt de a kövek kicsit bezöldültek. Szerintem tuti a doki hiánya miatt. Szóval hasznos egy dolog ;)
Ez az összeállítás nagyon tetszik nekem és egy jo darabig lehet marad is még ez. Sok kő és fa ragasztva is van. Persze nem az akvához hanem inkább egymáshoz. Max inkább frissitem a talajt es új növényeket kap majd idővel az összeállítás. Hátha egy masik arcát is elő tudom csalni.
Az előteret ne nézzétek. Most nem volt időm azt kitisztítani. Következő vízcserénél sort kerítek rá ;)
Halak garnélák jol vannak. Egyetlen egy darab piros sakurát hoztam el anno teljesen véletlenül @Luigi13-éktól es naná higy nőstény volt es szaporodott :):) Több mint valószínű hogy az egyik narancs sakura segített be. Amúgy nem zavar, tetszik ez a szín is. Szaporítani meg ipari mennyiségben úgysem terveztem őket.
Nah mára talán ennyi. Jön azért egy kep is, szokásos módon telóról ;)
96ac8febaaebc0111971cf3c8205e506.jpg
 
Jelentem megtörtént a hátsó traktus átalakítása, persze csak módjával. Extra kövekkel lett kiegészítve a látkép. Most már kezdik azt a képet hozni, amit elképzeltem. Persze ez már a második elképzelés ezzel az akvával es a hátterével kapcsolatban :) Azt azért hozzátenném, hogy a háttér az akva hátsó 7-8 centijét jelenti nálam :) A 30-as mélységet csak igy lehet beosztani [emoji3]

Szóval, az első elképzelés volt ugye amit korábban is már posztoltam itt a naplóban. HM, Flame, Gratiola képezte a hátteret, kövek nélkül.

A második a mostani elképzelés. Kövek és mohák. Jobbára Flame, pici Fissivel, Fontinalis és Christmas mohával kiegészítve.

A jövő pedig még titok. De az elképzelés megvan ;)

Na de visszatérve a mostani elképzelésre. Flamet teljesen megritkitottam. Kis kövekre újraragsztottam és ment is vissza a háttérbe. Ahol eddig Christmas volt, mind kivettem. Két adag friss zselés növény került be ugyanebből a típusból. Hátha ezzel a frissítéssel vissza lehet nyerni az üde zöld színt is az akvában.
Az előteret kitisztítottam, igazgattam. Igaz ezt szinte minden egyes vizcsere alkalmával megtehetném. Így minimális újdonságot lehetne becsempészni ebbe a pici teknőbe hétről-hétre.
Co2-ből visszavettem egy kicsit. Most nincs az akvában olyan növény ami a maxot igényelné. Remelem a pontalga sem jön elő emiatt. Lehet a tápból is visszaveszek egy picit. Szerintem jelenleg nincs olyan növényem, ami sok tápot igényelne.
Viszont elnézést, de most képet nem tudok közzétenni :(
Holnap igyekszem pótolni az elmaradást es felpattintok ide egy friss képet.
Addigis szép estét mindenkinek ;)
 
Back
Oldal tetejére