• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Remények szigete

A naplód elején azt irtad, hogy a csereviz ro-ból + vizelökészitös csapvizböl áll: akarhogy is csinálod most, keverj be egy adag cserevizet, ahogy szoktad, és mérj arra is rá.
Ezt a részét már kizárhatjuk átáltam a RO vízre visszasózva😉

Van táptalaj a kavicsok alatt? Nézd meg a csomagoláson, hogy van e benne kalium; alternativa: egy befottes üvegben szimulald a réteget, és öntsd fel ro-val: pár nap után mérd meg a kalium-szintet.
Ada Power Sand Advance +Denerle Deponit mix professional majd utána nézek

Pistia és a szörtelen változata (limnobium) igazi tápanyag-gyilkosok.
Sajnos csak kinnt a dézsában van és a szőrös változat


s. Gyorsan rágoogleztem, hogy mi okoz túl magas kálium-szintet. A zinternet azt mondta, hogy vesebetegség. Na most vagy vesebeteg az akvátiumod, vagy a megfelelö kulcsszavak nem jelentéktelenek googlezés esetén.)
🤣
Ezt már én is kipróbáltam..szintén ezzel az eredménnyel de azért köszi😉
 
Nem tudom mit csinálok rosszul? Mi az istenért van ilyen kálium többletem.
Az első kép csak az akvariumból/ mértéken felüli🤨
A második kép a higított arány 10ml RO 5ml akvárium / mértéken felüli
A végén már nem tudtam mire vélni hátha rossz a teszt kipróbáltam tiszta RO vízzel az teljesen színtelen maradt ahogy kell
Itt valami nagyon nem stimmel főképpen,hogy tegnap volt 30%-os vízcsere es még nem tápoztam.
Ötlete van valakinek erre,mert nekem lövésem sincs mitől van ez.Tehát akkor Kálium hiányban nem szenvedhetnek a növények..
Szerintem semmit nem csináltál rosszul. Én február 27-én 40(!!!) mg/l koncentrációt mértem. Ezt a mérést 4x-es RO hígítással tudtam elvégezi. Azóta nem cseréltem vizet, egy héttel ez előttig(!). A vízcsere után 8-9mg/l koncentrációt mértem, ami teljesen OK.
Ahhoz nagyon kevés vagyok, hogy megmagyarázzam, hová tűnt a kálium, de egy ködös víz megítélésére azért még van tehetségem. :)
Korábban is gyakran mértem 15-30 közötti értékeket, de azt olvstam, hogy a káliumot nem lehet túladagolni, ezért nem törődtem vele. Most azt csinálom, hogy a macro-ból kihagyom K2SO4-et, ha túl magasnak ítélem a kálium szintjét.

Minden növénynek más a tápanyag összetétel igénye, mást vesz fel a vízből. Ha nem így lenne, a világ minden természetes vizében ugyan az a flóra lenne fellelhető, vagy minden vízben megtalálható lenne a világ összes fajta növénye. De ez nem így van.
 
Sziasztok
Elég szépen kikoptak az agancsalgák szerencsére.Viszont most ismét egy problémába ütköztem.Valami tápanyaghiány vette kezdetét én káliumhiányra tippelnék a látvány alapján.
Elég intenzíven el kezdett kopni a növények alsó része.
A mai mérések alapján a nitrát 15 a foszfát már 0.8 fölötti eredmény produkált a vas 0.2.Ezekből nincs hiány az biztos☺
Ebből kifolyólag vissza kell állnom a 2.5ml APT complett adagolására,mert a 3ml mint kiderült sok lesz de szerintem visszatérek a GA tápokra vagy valami plusz monotápra lesz szükség.
Egyébként megjegyzem az összes többi paraméter kielégítő ezért tippelek a káliumhiányra.
Azt kihagytam a történetből,hogy idő közben lecseréltem az élesztős rendszert is nagynyomásúra így a Co2 ingadozástól is megszabadultam.
Teszek fel képet hátha valaki ezek alapján tud segíteni ...meg sajnos egy kopasztás utáni képem van,mert annyi eszem nem volt,hogy előtte lőjjek egy-képet pedig a ludwigia szép piros bokor volt de az alja már nagyon dobálta a leveleket így az is megnyírtam.
No para a magas káliumtól. Az anubiasod előző állapotoktól sérült, az agancs is azért volt a gazokon. Neki sok a fény valószínűleg. A fotók azt sejtetik, hogy hibáztál. A Ludvigiát nem nyírjuk, hanem topoljuk. Levágjuk tőből, aztán a szép felsőrészt visszaültetjük. Az alja nem kap elegendő fényt, azért kopaszodik.(ez nem is változik majd, nekem ugyanúgy ledobja az alsó leveleit, ahogy tör a fény felé) Illetve a sztemek is elbírták volna a visszatopolást, ha már az alja gatya. Ne várd a lerongyolódott aljaktól, hogy majd jól szépek lesznek. Azokból vonta ki a növény az erőt, amikor szenvedett. Algainvázió után ne borítsd fel a rendes növényeidet, mert a nyert csata hamar vesztes lehet megint. Ilyenkor még jobb topolni. Ha már minden okés, akkor lehet szimpla nyírással vagánykodni. 🙂
 
. A fotók azt sejtetik, hogy hibáztál. A Ludvigiát nem nyírjuk, hanem topoljuk. Levágjuk tőből, aztán a szép felsőrészt visszaültetjük.
Ismét tanultam valamit..azért remélem összekapja magát idővel..de még kint van vödörben amit levágtam,mert be akartam tenni a dézsába úgyhogy holnap visszahozok belőle,javítunk a helyzeten😉
Mindenesetre köszi az infót...Esetleg a Pogostemon erectusra van tipped mitől haldokolhat?
 
..Esetleg a Pogostemon erectusra van tipped mitől haldokolhat?
Az eléggé érzékeny gaz. Hisztisebb, mint a rotalák. Akkor lesz szép, ha stabil lesz az üveg és jók a paraméterek neki. Sokan szívnak vele, nem olyan könnyű növény. Dobd ki és ha minden szép nyár végén, akkor ültess frisset. Addig tegyél helyette rotalát, vagy Bacopa caroliniat, vagy Myriophillumot...
 
Az eléggé érzékeny gaz. Hisztisebb, mint a rotalák. Akkor lesz szép, ha stabil lesz az üveg és jók a paraméterek neki. Sokan szívnak vele, nem olyan könnyű növény. Dobd ki és ha minden szép nyár végén, akkor ültess frisset. Addig tegyél helyette rotalát, vagy Bacopa caroliniat, vagy Myriophillumot...
Már megtettem inkább kiszedtem,mert szinte nem is volt gyökere csak vizet szennyezte a bomladozásával.Nézek helyette akkor valamit én is pont a Bacopa caroliniára gondoltam😊
Köszi😉
 
Back
Oldal tetejére