• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tisztás az erdő mélyén

Péter ez az egyik legjobb összeállítás jelenleg a fórumon,tudom merész ilyet leírni és ez csak az Én véleményem,de szerintem sokan vagyunk így ezzel.
Sok fás erdős összeállítás van de erre ránézve még mindig nagyon tettszik,megfogja a tekíntetet.
IAPLC re be tudod nevezni ? ha nem akkor még ott a többi verseny megéri [emoji6]
Sziasztok!
Először is elenézést mindenkitől aki követte vagy sem a naplómat. Munka miatt két hétig távol voltam az akvától. Ezért nem tudtam beszámolni a fejleményekről.
Ezidő alatt párom gondoskodott a heti vízcseréről. Mondhatom mindent nagyon jol csinált, ugyanis jó kondiban van az összeállítás. Hazaérkezésem után egyből meg is nyírtam a HM-et, mivel már felkúszott egészen a víz tetejéig. Mohákat hagytam még egy hetet burjánzani. Holnap vagy holnapután tervezem megnyírni. Egy része visszakerül, mert a fákra minimális mennyiségűt még vissza szeretnék ragasztani.
Ajándékként kaptam két pandaharcsát is [emoji3] nagy az öröm miattuk. A csapathalak megvétele folyamatban. Még nincs meg higy melyik fajtát válasszam.
Viszont hamarosan Co2 palackot kell szerintem töltetnem, remélem olajozottan megy majd a dolog.
Na de feltöltök pár gyengébb minőségű képet a jelenlegi, moha nyírás előtti állapotról:
View attachment 56158
View attachment 56159
View attachment 56160
 
Péter ez az egyik legjobb összeállítás jelenleg a fórumon,tudom merész ilyet leírni és ez csak az Én véleményem,de szerintem sokan vagyunk így ezzel.
Sok fás erdős összeállítás van de erre ránézve még mindig nagyon tettszik,megfogja a tekíntetet.
IAPLC re be tudod nevezni ? ha nem akkor még ott a többi verseny megéri [emoji6]
+1, örülök hogy láthattam élőben is.(y)
 
Péter ez az egyik legjobb összeállítás jelenleg a fórumon,tudom merész ilyet leírni és ez csak az Én véleményem,de szerintem sokan vagyunk így ezzel.
Sok fás erdős összeállítás van de erre ránézve még mindig nagyon tettszik,megfogja a tekíntetet.
IAPLC re be tudod nevezni ? ha nem akkor még ott a többi verseny megéri [emoji6]

Köszönöm szépen az elismerő szavakat ;)
Sok szép alkotás van itt a fórumon, én csak megpróbálom tartani a lépést velük, amennyire a lehetőségeim engedik. Van még hova fejlődni :)
Ez az összeállítás amúgy nekem is jobban tetszik, mint az előző, amit a HAC-ra neveztem. Nem annyira erdős, kicsit talán szellősebb. IAPLC megfordult a fejemben, viszont az időzítés nem tökéletes. A legutóbbi nyírás miatt a HM-nek még nőnie kell, hogy megfelelő magas legyen egy jófajta fotóhoz. Ezért lehet ez most kimarad. Viszont HAC-ra szerintem ismét nevezek majd, de az meg ugye még odébb van :)
 
Köszönöm szépen az elismerő szavakat ;)
Sok szép alkotás van itt a fórumon, én csak megpróbálom tartani a lépést velük, amennyire a lehetőségeim engedik. Van még hova fejlődni :)
Ez az összeállítás amúgy nekem is jobban tetszik, mint az előző, amit a HAC-ra neveztem. Nem annyira erdős, kicsit talán szellősebb. IAPLC megfordult a fejemben, viszont az időzítés nem tökéletes. A legutóbbi nyírás miatt a HM-nek még nőnie kell, hogy megfelelő magas legyen egy jófajta fotóhoz. Ezért lehet ez most kimarad. Viszont HAC-ra szerintem ismét nevezek majd, de az meg ugye még odébb van :)
Akkor mehet IIAC,AGA,EAPLC versenyekre ezekre még van idő [emoji6]
 
Akkor mehet IIAC,AGA,EAPLC versenyekre ezekre még van idő [emoji6]

:):):) ott a pont! Még szerencse, hogy van hova nevezni :)
Amúgy ami még átmenetileg visszatart az a halak hiánya. Mindenképp szeretnék bele nagyon apró csapathalat, valamilyen Boraras lesz szerintem a nyerő. Sajnos ezek beszerzése itt a környéken nem olyan egyszerű. De ami késik nem múlik ;)
 
Ha gondolod Gotthárdon utána kérdeztetek ha van valami konkrét elképzelésed. Eddig mindent beszereztek nekem amit kértem.
Uhh azt nagyon megköszönném ;)
Az alábbi halakra kérdezz rá légyszi, hogy be tudják-e szerezni:
- Boraras urophthalmoides
- Boraras merah
- Boraras brigittae
Legjobb talán a brigi vagy az első fajta lenne.
Előre is köszi a segítséget. Közben rákérdezek egy helyre Zegen, hátha nekik is van valamelyik.

Köszi
 
Úgy néz ki a halas kérdés kezd eldőlni. A hétvége folyamán el kellett mennem Zalaegerszegre és emiatt körbenéztem van-e valahol az általam keresett fajból. Sikerült is beszereznem 18 darab Boraras urophthalmoides-t :):) A létszám még simán bővülhet ugyanis ezek a pindurka halak még ebben a 64es akvában is elvesznek. Talán @killer segítségével sikerül bővíteni majd a létszámot.
Meg kell mondjam elég sportosak voltak a zacskóban, szállítás közben. Remélem hamar megszokják a helyet és nem ugrálnak ki.
Napközben észrevettem, hogy a Riccardia állapota kicsit kezd romlani. Melegszik a víz de még nem vészes. Viszont a Co2 alig pöfög. Nyomás szinte nullán. Holnap irány tölteni, remélem megoldódik könnyen és ujra mehet megfelelő mennyiségű gáz a vízbe.
Próbáltam pár képet lőni az új jövevényekről, nem egyszerű meg kell hogy mondjam :)
Na de képek...
edd3534eb836b264bf6bcb9b1c44e243.jpg
d6cc37c766d5f66d788f06d96af0f780.jpg
Egy kis garnéla is akkor már
72e1079a77cb9ca649cbb40c9dfa2058.jpg
Köszi hogy benéztél!
 
Most jöjjön egy kis kálvária a Co2 palackkal :)
Hétfőre sikerült megbeszélnem a szakival, hogy feltöltse a palackom. Mivel nem ért haza időre ezért egy cserepalackkal kellett beérnem. Miután hazaértem nem sikerült megfelelően csatlakoztatni a reduktor és kicsit eresztett. Második próbálkozásra jobb lett. Újabb apróság tűnt fel. Mindkét mérőóra a reduktoron sokkal nagyobb értéket mutatott mint korábban a masik palack esetén. Tuti nagy volt a nyomás, mert a porlasztón csak úgy záporoztak a buborékok. Ezért jobbnak láttam visszakérni az eredeti palackot hátha ezzel az újjal van gond. Kedden sikerült is visszacserélni. Felpattintva a helyére, láss csodát mindkét értek normális lett, bubik pedig a korábban megszokott ütemben jöttek, tűszelep tekergetés nélkül...
Cirka két napot volt gáz nélkül az akva, de ahogy elnéztem nagy baj nem történt.

Ma este ment az agyalás a nevezésen IAPLC-re :) Fotók készültek, technika nélkül, de sajnos csak telefon volt kéznél:( Ha jol olvastam, a mobilt viszont nem fogadják el, mint fotós eszköz. Ami teljesen érhető. Ezért most kimarad a nevezés. Amúgy is váratlan volt ez az elhatározás ezért is ért felkészületlenül a dolog :):) Majd a soron következő versenyekre igyekszem nevezni és arra talán az akva is alakulgat majd még egy kicsit ;)
Addigis két képet rakok fel. Vízcsere és mohanyírás elott készültek.
Köszi hogy benéztél!
19b78abf0cfcc59ea4618adb614a706a.jpg
bb73d9e4c82036b279a482c76d4f20ab.jpg
 
Most jöjjön egy kis kálvária a Co2 palackkal :)
Hétfőre sikerült megbeszélnem a szakival, hogy feltöltse a palackom. Mivel nem ért haza időre ezért egy cserepalackkal kellett beérnem. Miután hazaértem nem sikerült megfelelően csatlakoztatni a reduktor és kicsit eresztett. Második próbálkozásra jobb lett. Újabb apróság tűnt fel. Mindkét mérőóra a reduktoron sokkal nagyobb értéket mutatott mint korábban a masik palack esetén. Tuti nagy volt a nyomás, mert a porlasztón csak úgy záporoztak a buborékok. Ezért jobbnak láttam visszakérni az eredeti palackot hátha ezzel az újjal van gond. Kedden sikerült is visszacserélni. Felpattintva a helyére, láss csodát mindkét értek normális lett, bubik pedig a korábban megszokott ütemben jöttek, tűszelep tekergetés nélkül...
Cirka két napot volt gáz nélkül az akva, de ahogy elnéztem nagy baj nem történt.

Ma este ment az agyalás a nevezésen IAPLC-re :) Fotók készültek, technika nélkül, de sajnos csak telefon volt kéznél:( Ha jol olvastam, a mobilt viszont nem fogadják el, mint fotós eszköz. Ami teljesen érhető. Ezért most kimarad a nevezés. Amúgy is váratlan volt ez az elhatározás ezért is ért felkészületlenül a dolog :):) Majd a soron következő versenyekre igyekszem nevezni és arra talán az akva is alakulgat majd még egy kicsit ;)
Addigis két képet rakok fel. Vízcsere és mohanyírás elott készültek.
Köszi hogy benéztél!
View attachment 56465
View attachment 56466
Eszméletlen szép. (y)
 
Az első kép színei nagyon nagyon jók lettek. Annyira nyugalmas az egész, hogy kedvem lenne leülni ott középen és hallgatni az erdő madarait. Minden elismerésem és ha végül nevezel a többi nagy versenyre, akkor egy nagy kalappal. :)

A színek miatt nekem is az első tetszik jobban, de a másodikon is szimpatikus a kicsit hullámzó vízfelszín miatt ;)
 
A durva hullámzás és annak hiánya sem nyerte el a tetszésemet :) Egyik sem méltó ehhez a csodához. Valahol a kettő közé kellene belőnöd, egy-, vagy kétpontos fodrozódással. Szerintem.
Illetve el tudnék képzelni a háttérben még némi követ, ami kitolná a látványt nagyobb mélységre. Csináltam egy gyors skiccet, hogy hogyan képzelem kb. Ha ezt (vagy más finomságot) sikerülne megcsinálnod, reszkethetnének az ázsiaiak a versenyeken az hótziher. Nem mintha így nem kellene :nailbiting: :)

19b78abf0cfcc59ea4618adb614a706a.jpg

Bocs a gány munkáért, amit a képpel műveltem, a lényeg talán így is átjön.
 
Back
Oldal tetejére