• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Remények szigete

de nem nettóra szoktunk tápozni hanem bruttóra, tehát simán 77-78l-re számolhatod a tápozást azaz napi 2ml. nyomhatod.
már annyira bonyolítod a tápkeveréseket, hogy a végén az lesz a baj... :) vagy próbáld 1héten csak egy variációt, naponta variálni sztem a legjobb megoldás.
Köszönöm a tanácsot megfogadva most így fogok tápozni aztán meglátjuk mi lesz..Most adagolni fogom a completet 2ml-el aztán a fejlemények adják a megoldást
Igazaból nagy baj nincs,mert alga fronton szerintem jól állok azt a kevéske barna algát leszámìtva jó minden kicsit a növények kiszolgálásàt kell eltalálnom,hogy mindenki jól érezze magát😉
 
Utoljára módosított:
Sziasztok
Másfél hónap távlatából a jelenlegi állapotba került az akvárium,távolabbról jobban szeretem nézni mutatósabb,mint a közeli látvány,mert azért itt-ott megjelentek az algák egyenlőre még nem vészes mennyiségben de jelen vannak sajnálatos módon(mindenhez csatoltam képet😊)A tápozást még mindíg nem sikerült teljesen belőni de minden erőmmel dolgozom rajta.Úgy tűnik az ATP complett 2ml minden másnap lesz a megoldás de nem akarom elkiabálni a dolgot.
Napi adagolással nagyon elszált a foszfát szintem szinte a határt súrolta lehet ebből kifolyólag keletkezett az algafront is.
A világításról is mellékeltem képet,hogyan üzemel.Az előző bejegyzéseimben emlegetett Microsorum is kezd magára találni🤗
Tegnapi mérés alapján a következő vízparamétereket kaptam
GH-6
KH-2
PH-6.8
NO2-0.05
NO3-5
NH4-0
FE-0.1
PO-0.2
Ezt sikerült produkálni a minden másnapi tápozással.A vízcsere heti2× ha úgy adja ki 3× történnek.
Többnyire az alga problémara szeretnék választ kapni,hogy mitől lehet véleményetek szerint az adatok alapján
 

Attachments

  • 20230418_212428.jpg
    20230418_212428.jpg
    516.5 KB · Megtekintések: 43
  • 20230418_212603.jpg
    20230418_212603.jpg
    346.4 KB · Megtekintések: 36
  • 20230418_212322.jpg
    20230418_212322.jpg
    289.8 KB · Megtekintések: 24
  • Screenshot_20230420-122300_Magic Home.jpg
    Screenshot_20230420-122300_Magic Home.jpg
    91.7 KB · Megtekintések: 27
  • 20230418_213205.jpg
    20230418_213205.jpg
    643.6 KB · Megtekintések: 34
Sziasztok
Másfél hónap távlatából a jelenlegi állapotba került az akvárium,távolabbról jobban szeretem nézni mutatósabb,mint a közeli látvány,mert azért itt-ott megjelentek az algák egyenlőre még nem vészes mennyiségben de jelen vannak sajnálatos módon(mindenhez csatoltam képet😊)A tápozást még mindíg nem sikerült teljesen belőni de minden erőmmel dolgozom rajta.Úgy tűnik az ATP complett 2ml minden másnap lesz a megoldás de nem akarom elkiabálni a dolgot.
Napi adagolással nagyon elszált a foszfát szintem szinte a határt súrolta lehet ebből kifolyólag keletkezett az algafront is.
A világításról is mellékeltem képet,hogyan üzemel.Az előző bejegyzéseimben emlegetett Microsorum is kezd magára találni🤗
Tegnapi mérés alapján a következő vízparamétereket kaptam
GH-6
KH-2
PH-6.8
NO2-0.05
NO3-5
NH4-0
FE-0.1
PO-0.2
Ezt sikerült produkálni a minden másnapi tápozással.A vízcsere heti2× ha úgy adja ki 3× történnek.
Többnyire az alga problémara szeretnék választ kapni,hogy mitől lehet véleményetek szerint az adatok alapján
Pontosan ilyen agancsalgáim vannak nekem is. Nagyon nem bosszant, az is a természet része, ha nagyon zavaró helyen van leszedem.
Szép az akvád!
 
Pontosan ilyen agancsalgáim vannak nekem is. Nagyon nem bosszant, az is a természet része, ha nagyon zavaró helyen van leszedem.
Szép az akvád!
Köszi☺
Túlzottan nem zavar csak nem szeretném ha beterítené az így is nehézkesen terjedő hirsuta populációt....
És azért jó lenne tudni,hogy milyen okból jelentek meg
 
Ja és majdnem elfelejtettem tegnap egy ilyet is lekeptam ez valamiféle pete akar lenni?Igaz reggelre eltűnt de azért kíváncsi lennék erre is,hogy mi volt🤔
 

Attachments

  • 20230418_213045.jpg
    20230418_213045.jpg
    540.9 KB · Megtekintések: 34
  • 20230418_213146.jpg
    20230418_213146.jpg
    483.7 KB · Megtekintések: 41
Növényekkel kerülnek be... ez egy ádáz élőlény. Mihamarabb szabadulj meg tőle, az összes algaspóra tipusát magában hordozza és nem tudni mikor melyiket engedi el... lehet, hogy megvan az algásodásod oka..
Na jó...azért ezt én sem vettem be még első olvasásra sem😂
 
Ja és majdnem elfelejtettem tegnap egy ilyet is lekeptam ez valamiféle pete akar lenni?Igaz reggelre eltűnt de azért kíváncsi lennék erre is,hogy mi volt🤔
Szerintem nem kagylósrák. És lehet, hogy nem is pete. Mondd csak, milyen fajta kenőanyagot használsz a szűrő tömítéseihez? Az olcsóbb háztartási szilikonzsír például nem annyira sűrű. Esetleg egy cseppecskét kitolt a szűrő? Nekem már történt ilyen. 🙂
 
Utoljára módosított:
Egyrészről nekem nagynak tűnik, hogy kagylósrák legyen. Mászrészről feltételezem azért gondoltad, hogy pete, mert nem mozog. Már pedig a kagylósrákok szinte folyamatosan mozognak.
Azóta sem láttam hasonlót de majd figyelek akkor ez egyenlőre rejtély marad😉
 
Szerintem nem kagylósrák. És lehet, hogy nem is pete. Mondd csak, milyen fajta kenőanyagok használsz a szűrő tömítéseihez? Az olcsóbb háztartási szilikonzsír például nem annyira sűrű. Esetleg egy cseppecskét kitolt a szűrő? Nekem már történt ilyen. 🙂
Jelenleg még semmilyen kenőanyagot nem használtam lehet akkor,hogy gyárilag jött valami a szűrőből..Még új a szűrő úgyhogy lehetséges..
Mindegy ha pete esetleg előbb-utóbb lesz valami belőle ha túléli...
 
Rámértem a vízre mivel furdalt a kíváncsiság a minden 2. napi 2ml ATP complett adagolás kapcsán.NO3-5 PO4-0.2
Ez így már megfelelő arány lesz🤗
 
Sziasztok!
A mai nap az agancsalga invázió okán tűnődve a az akvárium naplóját visszanézve észre vettem,hogy kb már 2 hónapja üzemel a szűrő és még nem volt azóta sem tisztítva🤪(úgyhogy ma szűrő puceválás a délutáni program)
Olvasgattam erről a staghorn algáról,hogy az egyik kiváltó oka lehet többek közt a szűrő elhanyagolása is meg a Co2 ingadozás meg a nem megfelelő fény,táp..Lesz mit összhangba hozni🤨
Kezdetben visszább vettem a pilácson időben és fenyerőben egyaránt max 90%-ig engedem fel hátha segít ha nem hát visszaveszek még meglátjuk.
A zselés co2 viszont fejtörést fog okozni mivel korán indulok munkába így 7köznap már reggel fél5-től eregeti a bubikat hozzáteszem elég szépen szabályosan,igazaból nem látok ingadozást.De mire hazaérek ha nem csal a dropchecker tökéletes limezöldben pompázik.A dropcheckerre visszatérve nano méretűt használok nem tudom,hogy ez számít-e.A lámpa 13:00-tól fokozatosan emeli a fenyerőt 17:30-ig 90%-ra és 19 órától fél 9- fokozatosan csökken kikapcsolásig.
A tápozást nem piszkálom szerintem sikerült belőni a helyes arányokat.
A lényeg nagy küzdelemnek nézek elébe úgyhogy drukoljatok😉
 
Sziasztok!
A mai nap az agancsalga invázió okán tűnődve a az akvárium naplóját visszanézve észre vettem,hogy kb már 2 hónapja üzemel a szűrő és még nem volt azóta sem tisztítva🤪(úgyhogy ma szűrő puceválás a délutáni program)
Olvasgattam erről a staghorn algáról,hogy az egyik kiváltó oka lehet többek közt a szűrő elhanyagolása is meg a Co2 ingadozás meg a nem megfelelő fény,táp..Lesz mit összhangba hozni🤨
Kezdetben visszább vettem a pilácson időben és fenyerőben egyaránt max 90%-ig engedem fel hátha segít ha nem hát visszaveszek még meglátjuk.
A zselés co2 viszont fejtörést fog okozni mivel korán indulok munkába így 7köznap már reggel fél5-től eregeti a bubikat hozzáteszem elég szépen szabályosan,igazaból nem látok ingadozást.De mire hazaérek ha nem csal a dropchecker tökéletes limezöldben pompázik.A dropcheckerre visszatérve nano méretűt használok nem tudom,hogy ez számít-e.A lámpa 13:00-tól fokozatosan emeli a fenyerőt 17:30-ig 90%-ra és 19 órától fél 9- fokozatosan csökken kikapcsolásig.
A tápozást nem piszkálom szerintem sikerült belőni a helyes arányokat.
A lényeg nagy küzdelemnek nézek elébe úgyhogy drukoljatok😉
Egy átlagos 2 hónapos szűrőnek nagyon nem kellene elhanyagoltnak lennie.
Egyelőre a saját tapasztalatom az agancsalgával az, hogy a fény nem igazán befolyásolja. Nálam valahol a tápozásban lehet a hiba, esetleg a dzsungelben felgyűlő és kitakaríthatatlan mulm okozza.
 
Én most év elején kb. 1 hónap alatt lettem túl egy elég durva agancs alga támadáson.
Igazából nem emlékszem hogy bármit is változtattam volna miattuk, ahogy jöttek úgy mentek.
A neten találtam egy csomó okot hogy mitől lehetnek, meg mindennek az ellenkezőjét is.
Igazából nekem voltak fényben, árnyékban, áramlásban, stb, szóval nem is kerestem a kiváltó okot mert mit.
Annyi volt hogy szinte minden nap szedtem őket csipesszel, meg vettem 2 sziámi algaevőt amik néha megcsipkedték, látszott hogy nem a kedvenc eledelük de az is jelentett valamit.
Aztán szép lassan kikoptak, azóta semmi.
 
Egy átlagos 2 hónapos szűrőnek nagyon nem kellene elhanyagoltnak lennie.
Egyelőre a saját tapasztalatom az agancsalgával az, hogy a fény nem igazán befolyásolja. Nálam valahol a tápozásban lehet a hiba, esetleg a dzsungelben felgyűlő és kitakaríthatatlan mulm okozza.
Hát ennek szeretnék a végére járni,hogy mi🤪
Próbálom megtizedelni a kis mocskokat de most nagyon betámadtak...Az egyik mézgurámi is félig lebomolva volt az egyik üregben amit nem vettem észre mikor összeraktam az berendezést,úgyhogy akad baj,kiváltó ok azért ez is benne lehet.Valószínű a szűrőbe is jutott bomlástermék,mindenesetre egy szűrőtusztítást megér a dolog..Ma jött meg a friss ammónia teszt kíváncsi leszek mit fog mutatni a régi tuti,hogy csalt,mert a szín amit mutat nem szerepel a skálán
 
Back
Oldal tetejére