• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tisztás az erdő mélyén

Gyönyörű akvárium. Jó volt élőben látni, úgy még egy fokkal jobb.(y)

@killer @Jani34 köszi szépen a dícséretet. Bármikor máskor is szívesen látlak titeket és nem csak akkor amikor növényes bíznisz van [emoji6][emoji16]
Egy kis update az akváról... hétvégén bekerült egy adag Mini Fissi valamint Riccardia. Továbbá 5 darab narancs sakura, köszönet mindezért @Luigi13 párosnak ;)
81e96e84cd81d3c687f8df193ab68cac.jpg
Próbáltam képet készíteni a korábban beszerzett amanokról. Napfénynél kicsit félősek, de néha azért megmutatják magukat.
eb9ffdc2ccf494a7fc94ed8b7d291e06.jpg
Az új növényeket jobbára kövekre kötöztem, minimális ragasztás történt. Kicsit kilátszik a kifekéredett pillanatragasztó, de majd benövik a növények idővel.
621beca9aec2f6aed1382d653aa2f91a.jpg
A minimális opálosság még megvan. Hétvégén megtörtént a szűrő takarítás valamint azóta megy a Stability adagolás. Alga eddig kerül. Ezért nem is növelem a világítási időt és a Co2-t sem. Amíg nincs panasz, addig haladunk így tovább.
Jah es érdekességként egy kép oldalról, így látható jobban mennyit emelkedik az építmény ;)
3cc71a1e215d13a4faa0287ca41a3530.jpg
Köszi hogy benéztél!
 
Szemből totál nem érezni ezt az őrült nagy emelkedést!
Nem lehetett kis feladat, hogy sehol ne zúduljon előre a homokra.:jawdrop:

Amúgy tényleg csalóka, mert szemből nem tűnik ennyire fel. Majd próbálok egyet a masik feléről is lőni, ott talán egy kicsivel alacsonyabban van a talaj teteje.
Amúgy a talaj a kövek közti résekben történő előrefolyását, ugy akadályoztam meg, hogy szűréshez is használható apró lávakő darabokat raktam a nyílásokba. Fokozatosan haladtam a feltöltéssel. A lávakő igy visszatartja a talajt a réseken, de nem is látszik ki. Max ha kilátszana oda raknék egy kis mohát :) Igaz eltartott egy darabig amíg végeztem, de legalább igy a későbbiekben nem kell szórakoznom a talaj meg a homok keveredésével. A kezdetek óta nem potyogott igy a homokra az Amazonia ;)
 
Amúgy tényleg csalóka, mert szemből nem tűnik ennyire fel. Majd próbálok egyet a masik feléről is lőni, ott talán egy kicsivel alacsonyabban van a talaj teteje.
Amúgy a talaj a kövek közti résekben történő előrefolyását, ugy akadályoztam meg, hogy szűréshez is használható apró lávakő darabokat raktam a nyílásokba. Fokozatosan haladtam a feltöltéssel. A lávakő igy visszatartja a talajt a réseken, de nem is látszik ki. Max ha kilátszana oda raknék egy kis mohát :) Igaz eltartott egy darabig amíg végeztem, de legalább igy a későbbiekben nem kell szórakoznom a talaj meg a homok keveredésével. A kezdetek óta nem potyogott igy a homokra az Amazonia ;)

A 35 magasságból körülbelül mennyit "vesztettél" a talaj emelésekor, illetve mennyi Amazoniat (mennyiség) kellett töltened egy ekkora szintkülönbség megvalósításához?
Amúgy csodálatos az egész akvárium világa.
 
A 35 magasságból körülbelül mennyit "vesztettél" a talaj emelésekor, illetve mennyi Amazoniat (mennyiség) kellett töltened egy ekkora szintkülönbség megvalósításához?
Amúgy csodálatos az egész akvárium világa.
Először is köszönöm szépen a dicséretet ;)
Ha szemből nézzük akkor bal oldalon 24 centi jobbon pedig 20 centi magasan van a talaj. A terv az alapból is ez volt. Ahogy elnézem a HM kifejezetten szereti, hogy ennyire közel van a fényforráshoz.
Az Amazonia pontos fogyásáról nem tudok adattal szolgálni, de meglehetősen kevés. Volt egy megkezdettem valamint egy bontatlanom és ezért csak saccolni tudok. Szerintem egy kilenc literes tuti nem ment el az egész akvára. Azt viszont érdemes szem előtt tartani, hogy hátul elég vékony sávban kellett csak feltöltenem talajjal. Az általam használt növények közül ugye csak a HM és a Gratiola földbe ültetendő. Valamint még az is hozzájárult a kevés Amazonia fogyáshoz, hogy természetesen a 24 centi magasságot nem mind azzal töltöttem fel. Az szerintem pazarlás lett volna. Alulra jött szép adag lávakő. Apróbb vagy akár fél öklömnyi nagyságú is volt köztük, amik elfértek a seiryu kövek között. Figyelve arra, hogy közvetlenül az üveg mellé mindig férjen egy kis Amazonia, hogy oldalról ne látszódjanak a lávakövek csak az "egybefüggő" talaj. A lávakövekre jött egy kis Amazonia, hogy sík legyen a terep és erre jött csak a táptalaj (Power Sand Spec), aztán következhetett még egy réteg Amazonia, olyan vastagságban, hogy kellően fedje a táptalajt.

Igyekeztem részletesen leírni, de ha valami nem tiszta vagy kimaradt, akkor szólj és kiegészítem ;)
 
Igyekeztem részletesen leírni, de ha valami nem tiszta vagy kimaradt, akkor szólj és kiegészítem ;)[/QUOTE]

Precíz nagyon. Én még csak tanulgatok, és inspirációt gyűjtök, így kérdezem, de spammer sem szeretnék lenni, ezért teszem fel félve a kérdéseim, amelyek tükrözik laikus helyzetem.
 
Nagyon klassz lett ez a hardscape, és belakva sem különb! Hetente nyírod a HM-et?

Szerencsére csak cirka kéthetente nyírom. Akkor sem tarra az egészet, hanem az épp hosszabbra megnőtt szálakat metszem. Mostanáig visszaültettem a nyesedéket, de ezentúl már fogom, mert most már elég sűrűn van ültetve.
A jövőben az áramlásnak lehet keresztbe tesz majd. A bal oldali részen pont az áramlás útjában van, így ha megnő és bedúsul akkor útba lehet, na de majd kiderül.
 
Igyekeztem részletesen leírni, de ha valami nem tiszta vagy kimaradt, akkor szólj és kiegészítem ;)

Precíz nagyon. Én még csak tanulgatok, és inspirációt gyűjtök, így kérdezem, de spammer sem szeretnék lenni, ezért teszem fel félve a kérdéseim, amelyek tükrözik laikus helyzetem.[/QUOTE]

Nyugodtan kérdezz, szívesen válaszolok ha tudok, erre való ez a fórum ;)
Sok kérdésemre találtam választ itt én is.
 
Ha már itt akkor egy tegnapi telefonos fotó. Igyekszem majd jobb minőségű képeket készíteni, de most csak ennyire futotta :)
947ce08568f7c6e90068bdee819bd260.jpg
Az előtér folyamatosan bővül majd. Ahogy fejlődnek a mohák egyre több nyesedék lesz és azokat kövekre kötözve vissza is teszem. Aztan egyszer majd csak kialakul a végleges forma.
 
én a retek 30 centis mélység ilyetén kihasználása miatt vagyok oda. kedvem támadt itthon robbantani, de május közepéig a vízcsere is csodaszámba megy
 
én a retek 30 centis mélység ilyetén kihasználása miatt vagyok oda. kedvem támadt itthon robbantani, de május közepéig a vízcsere is csodaszámba megy

Mindennek eljön az ideje ;) Év eleje óta tervezgettem én is az átalakítást aztán egyszer csak összejött.
Valóban nem túl mély az akva. Ezért ilyen méreteknél igyekezni kell minden eszközt megragadni, hogy egy minimális kis mélységet sikerüljön valahogy elérni. Aztan vagy sikerül vagy nem :) Többek között emiatt is esik ki nálam jópár növény. A nagyobb növények könnyen elnyomnák az arányokat egy ilyen kis teknőben.
 
Sajnos az elmúlt napok alapján pár negatív hírrel tudok szolgálni. Jópár halam sajnos elpusztult. Mindkét panda, amanda és pár boraras is [emoji20][emoji17]
Az okára sajnos még nem jöttem ra. Amit láttam az szapora légzés és csak a borarasoknál, pipálás. Gyors toltam egy kis vízcserét valamint porlasztottam be extra oxigént. Az érdekes es azért pozitív az az hogy az otokon es a garnélákon semmi problémát nem látok. Mind megvannak és az említett tünetek sem jelentkeztek.
A növényeknél a helyzet változatlan. Szépen növöget minden. Remelem több elhullás már nem lesz.
Köszi hogy benéztél ;)
 
Sziasztok!

Sajnos az elmúlt napok alapján pár negatív hírrel tudok szolgálni. Jópár halam sajnos elpusztult. Mindkét panda, amanda és pár boraras is [emoji20][emoji17]
Az okára sajnos még nem jöttem ra. Amit láttam az szapora légzés és csak a borarasoknál, pipálás. Gyors toltam egy kis vízcserét valamint porlasztottam be extra oxigént. Az érdekes es azért pozitív az az hogy az otokon es a garnélákon semmi problémát nem látok. Mind megvannak és az említett tünetek sem jelentkeztek.
A növényeknél a helyzet változatlan. Szépen növöget minden. Remelem több elhullás már nem lesz.
Köszi hogy benéztél ;)
Sajnáljuk Péter!
CO2 túladagolás gyanús az eset, vagy ha kicsit homályos volt a víz akkor infusória felszaporodást követő Oxigén hiány.

AmegA
 
Sziasztok!


Sajnáljuk Péter!
CO2 túladagolás gyanús az eset, vagy ha kicsit homályos volt a víz akkor infusória felszaporodást követő Oxigén hiány.

AmegA

Ezért az észrevételért/ötletért ha tehetném két “like”-ot is adnék :) Ugyanis egy elég jo tippet adtál.
A Co2-t mindenesetre kizárnám. Ha nem hibásodott meg a rendszer akkor nem okozhatta a bajt, hisz már hetek óta változatlan a beoldás. Valamint a DC sem mutat sárga színt, sőt inkább szép zöld.
Viszont a masik tipp elég jónak tűnik. Az utóbbi időben küzdöttem kicsit a víz opálosságával. Igaz csak egy kicsit olyan, de észrevehető, ha picit is tapasztaltabb szemmel nézi az ember a vizet.
Ha jól olvastam akkor az infusória ellen vízcserével, extra levegővel, kaja megvonással lehet operálni? A biológiai szűrésem szerintem rendben van.
 
Sziasztok!

A korábban említett elhullásról szeretnék beszámolni.
A végeredmény sajnos az lett, hogy mindkét pandám, cirka 15 darab Boraras es 2 darab Amanda pusztult el :(
Most ugy tűnik, hogy megállt a dolog. garnélák, Otok bírták a szitut, illetve 1daraba Boraras es 4 darab Amanda maradt még hírmondónak. Pótlásuk tervben van, de várok még pár hetet aztan meglátom. Addig még lesz időm dilemmázni azon is, hogy egyáltalán mely faj egyedeiből vásároljak :)
Nem tudom mi váltotta ki ezt az elhullást...
Eközben a növények szépen fejlődnek. Nyesedékből ismét kötöztem két mohagombócot kisebb kövekre. Lassan már eléri a kellő mennyiséget. Utana max a nagyobb kövekre ragasztgatok még kiegészítés képpen.
Most ennyi, majd jövök folytatásaal ;)
 
Sziasztok!
Először is elenézést mindenkitől aki követte vagy sem a naplómat. Munka miatt két hétig távol voltam az akvától. Ezért nem tudtam beszámolni a fejleményekről.
Ezidő alatt párom gondoskodott a heti vízcseréről. Mondhatom mindent nagyon jol csinált, ugyanis jó kondiban van az összeállítás. Hazaérkezésem után egyből meg is nyírtam a HM-et, mivel már felkúszott egészen a víz tetejéig. Mohákat hagytam még egy hetet burjánzani. Holnap vagy holnapután tervezem megnyírni. Egy része visszakerül, mert a fákra minimális mennyiségűt még vissza szeretnék ragasztani.
Ajándékként kaptam két pandaharcsát is [emoji3] nagy az öröm miattuk. A csapathalak megvétele folyamatban. Még nincs meg higy melyik fajtát válasszam.
Viszont hamarosan Co2 palackot kell szerintem töltetnem, remélem olajozottan megy majd a dolog.
Na de feltöltök pár gyengébb minőségű képet a jelenlegi, moha nyírás előtti állapotról:
42d937207347b43b2279de7fa0887763.jpg
71e3c8d6e30aef07926ac4d22e1a030e.jpg
71d404a524221d71cfb032c965faa0fa.jpg
 
Back
Oldal tetejére