• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Three Trees

tényleg varázslatos...kellemes varázserdei hangulata van.
esetleg meg tudom mondani milyen halacska úszkál benne? Ez a sárga szinezet illik ide.


A narancssárga halacska Apistogramma Agassizii "Fire Red", egy hím, és két nőstény. Mellettük van még egy pár CPO, narancs törperák, nagyon jól harmonizálnak a sügerekkel.
 
  • Like
Reactions: kac
A hétvégén lett öt hónapos az akvárium, ennek örömére kapott egy nagy nyírást, kb. egy félvödörnyi növényt távolítottam el. A ceratopteris eléggé megnőtt, a glosso is egyre nagyobb területen hódít. Augusztus 3.-án megszületett Lénárd fiam, ezért az utóbbi hetekben nem volt igazán időm foglalkozni az akival, azért is tudott így elburjánzani a növényzet.

A meleggel nekem is meggyűlt a bajom, 29 fokra kúszott fel a hőmérő a kinti 40 fokos melegben, gyorsan összeraktam három 9cm-es ventiből egy hűtőt, kb. 3-4 fokkal sikerült lehűteni a vizet.

Beköltözött egy 15 fős kolibrihal raj is az akiba, így az utóbbi időben sokat bújkáló gyémánt neonok is előmerészkedtek, nagyon jól kiegészítik egymást a kolibrikkel.Történt egy sajnálatos esemény is, a gyönyörű hím Agassizziim megbetegedett, az úszóhólyagja nagyon megnőtt, pár nap után el is pusztult szegény. Így a két nőstény hím nélkül maradt, kell szereznem egyet valahonnan. Sajnos a Fire Red színváltozat ritkaságnak számít, ha valaki ismer helyet Pesten, ahol lehet kapni, szóljon, plíz.

Jelenlegi állapot: (még a stem-eket akarom dúsítani egy kicsit, utána lövöm a fotókat az AGA-ra…)



9511105508_03efe455b1_b.jpg

9511106924_d8b09ccd57_b.jpg

9508313511_7a987d4ca3_b.jpg

9511104920_aa3a5cc710_b.jpg



Végezetül álljon itt egy kép megboldogult agassizziim emlékére, R.I.P.:

8738550009_b7081e200f_c.jpg
 
nagyon szép, kicsit az én low tech akimra emlékeztet, csak mozgalmasabb!
ja: és csak most fogtam fel, gratulálok, DADDY!
 
Még most is a te akváriumod tetszik a legjobban,egyik nagy kedvencem(gyorsan hozzáteszem rengeteg szép van még a fórumon):):eek:(y)
 
Még most is a te akváriumod tetszik a legjobban,egyik nagy kedvencem(gyorsan hozzáteszem rengeteg szép van még a fórumon):):eek:(y)

Köszi, ez megtiszteltetés :) Egyetértek, hogy nagyon ütős akik vannak most a fórumon.
 
Meg is éri indulni a versenyen(y)

Tervezem is, még szűk két hetem van lőni a versenyfotókat az AGA-ra. Csak hát a fotó apparáttal nem állok valami jól, a lenti képek iPhone5-tel készültek, kis ps utómunkával. Van még egy Panasonic kompaktom, de azzal még ilyen képeket sem lehet csinálni.
Próbálom kölcsönkérni a hétre egy dslr-t haveroktól, vagy ha esetleg valakinek van kedve és ideje (és egy jó fényképezőgépe ;)) egy sörözéssel egybekötött akváriumfotózásra, szívesen várom Zuglóban az Őrsnél :) Persze, honorálnám az eltöltött időt és fáradságot…

Még a héten rendbe akarom rakni a hydrokat és a stemeket, meg a szűrőcsövekre is ráfér már a takarítás.

Tegnapi képek:

9656995566_7de5b8d321_o.jpg

9656994714_c5142e0976_o.jpg

9656995152_5702913999_o.jpg

9656994032_114bd4b2c6_o.jpg
 
Szia,

Hogy áll az aki mostanában?

Szia! Köszönöm kérdésed, él és virul :)

Elég rég írtam már a naplóba, igaz, az utóbbi másfél hónapban nem történt semmi különös. Két hete csináltam egy nagy nyírást, parvula, tenellus, meg a stem-ek lettek megkopasztva. A stem-ekből majdnem egy vödörnyi levágott növény összejött, főleg a ceratopteris árnyékolt már be nagyon. A glossora is rápirítottam az ollómmal, szegény parvulára már egyre jobban rámászott. Meg találtam két seiryu követ is a glosso mező alatt, amikről már teljesen elfelejtkeztem, úgy eltakarta a növényzet.
Alga csak a szokásos, egy kis ecset a dekorokon, meg hajalga a tenelluson. Vízparaméterek rendben, halacsok jól vannak.
Így volt időm foglalkozni egy másik projekttel is, egy kis garnélás nanot raktam össze az íróasztalomra, erről is hamarosan kezdek egy naplót.

Holnap lesz vízcsere, majd utána rakok fel képeket.
 
Back
Oldal tetejére