• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Three Trees

Üdv! Bocs lehet,hogy már leírtad előrébb de nincs kedvem végigolvasni. Mi lett a Pogostemon Helferivel? Saját elhatározásból szabadultál meg tőle vagy nálad is szép lassan elhullatta minden levelét? Nekem minden erőfeszítésem dacára nem marad meg egyszerűen.

Szia!

Én akvárium indításnál ültettem egy cseréppel, sajnos egy idő után mindegyik tő elhullatta a levelét. Elvileg nem egy igényes növény, nem tudom, miért nem maradt meg.
 
Szia!
Én akvárium indításnál ültettem egy cseréppel, sajnos egy idő után mindegyik tő elhullatta a levelét. Elvileg nem egy igényes növény, nem tudom, miért nem maradt meg.
Nézem én is ábrándosan egy ideje a Pogo-t, de a tapasztalatod elgondolkodtatott. Körbenéztem, mások mit tapasztaltak a növénnyel, és azt láttam, hogy van akinél nincs gond, mások panaszkodnak, hogy egyszercsak elfolyósodtak a levelek. Lehetséges okként felmerült, hogy esetleg a megemelkedett hőmérséklet (>30 C) okozhatta [katt], esetleg kemény lehet a víz, mert lágy és savas vízben szépek [katt], míg mások a tápozást firtatják. Nos, én sokkal okosabb nem lettem ettől. Recept nincs, próbálkozás van. Lemondtál róla?
 
Nagyon sajnálom hogy véget ér e korszak,én még szívesen elnézegettem volna ezt az akváriumot,főként hogy az egyik nagy kedvencem volt ;)(y)
 
NAgyon kár érte, ennek az akváriumnak nem volt igazán aranykora. Az egész időszaka az volt pontosabban. Végig fénykorát élte. Nagyon szerettem, inspiráló és kellően részletgazdag (volt). Köszönöm hogy megosztottad. Gratulálok hozzá. A következő is biztosan hasonló jó lesz.
üdv kac
 
Nagyon sajnálom hogy véget ér e korszak,én még szívesen elnézegettem volna ezt az akváriumot,főként hogy az egyik nagy kedvencem volt ;)(y)

Én is sajnáltam azért, miközben szedtem szét, nagyon szerettem ezt a scape-et. De már nagyon motoszkált bennem, hogy valami újat rakjak össze, meg ebben már nem igazán láttam a fejlődési lehetőséget. Remélem, következőnek is sikerül valami szépet összehozni.
 
Én is sajnáltam azért, miközben szedtem szét, nagyon szerettem ezt a scape-et. De már nagyon motoszkált bennem, hogy valami újat rakjak össze, meg ebben már nem igazán láttam a fejlődési lehetőséget. Remélem, következőnek is sikerül valami szépet összehozni.
Úgy legyen ,biztos hogy nagy figyelemmel kísérem majd:)
 
NAgyon kár érte, ennek az akváriumnak nem volt igazán aranykora. Az egész időszaka az volt pontosabban. Végig fénykorát élte. Nagyon szerettem, inspiráló és kellően részletgazdag (volt). Köszönöm hogy megosztottad. Gratulálok hozzá. A következő is biztosan hasonló jó lesz.
üdv kac

Így visszanézve a korábbi képeket, azért voltak periódusok, amikor nem voltam teljesen elégedett a látvánnyal. Főleg a stem növénnyel nem voltam kibékülve, sehogysem akarta azt a képet hozni,ami szerettem volna. De összeségében én is nagyon szerettem az akváriumnak ezt a korszakát.
 
  • Like
Reactions: kac
Nagyot alkottál, és minden egyes kész akvárium lépcsőfok a még tökéletesebb következő felé.
Nekem akkor tetszett a legjobban, amikor elöl mindkét oldalon füves rész volt, de igazad van abban, hogy hol jobb, hol nehezebb időszak, de mindnek megvan a maga bája.
Gratula, és sok sikert a következőhöz.
 
persze, szép és jó dolog újra összerakni egy akváriuminstallációt, meg tudom, hogy a "barkácsolás", az alkotási folyamat a lényeg, de egy ilyen akváriumban a magam részéről én otthon éveken át gyönyörködnék. inkább ezt nézném órákon keresztül nap, mint nap, mint azt a hülye tévét... :)
 
Ezt berakom ide is, hogy meglegyen...:)

7e8ahude.jpg
 
A kevés komment nem azt jelenti, hogy nem váltott ki érzelmeket az akvárium.
Egyszerűen előjött az, ami a legtöbb versenynél már látható. Ha több száz akvárium van, akkor lehetetlen minden akváriumot egyenként véleményezni.

Én javasoltam a későbbi német versenyeknél, hogy legyen egy előszűrés, mert 300-500 akváriumot nem lehet normálisan kommentelni.

Nálam pl 15 fotó pontból 13 volt a max. A 8 az a jobbak között volt, de tíz felett volt európa elitje köztük az idei világbajnok is és több top 100-as aki az iaplc-ről.
 
Megjött a GAPLC eredmény, csak Jurijs véleményezte, de ebben benne van minden, amit el akartam érni az akváriummal. Amire még büszke vagyok, a kreativitásra kapott pontszám... :)


15465709490_eef2206d1d_o.jpg
Na tobbek kozt ezert a kreativitas pontert is Orulok hogy egyutt epithetunk majd Norbi [emoji6]
 
Back
Oldal tetejére