• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Three Trees

A barna leveleket szedd le! Nem baj ha az előtéri növények keverednek csak majd figyelj rá, ne nyomja el az egyik a másikat. Sok odafigyelést igényel de megéri fáradozást.
Nagyon tetszik ez az akvárium(y) . Sok sikert hozzá, az alga kerüljön el téged!:)
 
Szeretnék csatlakozni az előttem szólókhoz és gratulálni az akváriumhoz nagyon erős kezdés és remélem ilyen erős lesz a folytatás is.(y)
 
Ma kéthetes az akvárium. Tegnap vízcserénél csináltam egy kis karbantartást, a redmoor fákról fogkefével ledörzsöltem a fehér penészt, ami mostanra sötétbarna vattapamacsokká alakult. Még így is sok helyen maradt a fákon. Ahonnan nem sikerült leszívni az aljzatról a ledörzsölt részeket, fennakadtak a növényeken, nem valami szép látvány. A köveket is megsikáltam, néhány helyen kezdett elterjedni a fekete ecset.

Ma beköltöztek az első lakók, négy otocinclus és tíz amano garnéla foglalta el új otthonát. A garnélák egyből kezelésbe is vették a dekorokat, lesz rajtuk mit dolgozni :)

Sajnos, az elatine-nak néhány helyen elkezdett szétmállani a levele. Azokat töveket, ahol a levelek elkocsonyásodtak, tőből levágtam. Remélem, helyrejönnek a foltos részek, a többi helyen szépen nő és terjeszkedik.
A parvula is jópár helyen besárgult, próbáltam kihúzogatni a sárga szálakat, de ahogy húztem, jött az egész tő, úgyhogy inkább hagytam. Majd a garnélák kikapálják a sárga szálakat.
A glosso-nál valamit elronthattam ültetéskor, a legtöbb tő bebarnult, ezeket kiszedtem, és el volt rohadva a gyökerük. Azok maradtak, amit a felnyúrgult szálakból múltkor levágtam, és elültettem, meg néhány tő, amik nem barnultak be. Remélem, ezek megmaradnak, a kövek között szeretném, ha befutná a glosso.
A staurogyne repensnek is majdnem az összes levele bebarnult már, ezeket levágdostam. Még nem erősődött meg a gyökere, így sok helyen jött az ollóval, ezeket kihúztam a földből, levágtam a barna leveleket, és úgy ültettem vissza. Kiváncsian várom, mikor jelentkeznek majd az új levelek.

A többi növény láthatóan jól érzi magát, bár még bubizni egyiket sem láttam, de szépen nőnek és terjeszkednek.


Jelenlegi állapot:

- elatine hydropiper

akva_11.jpg




- eleochiaris parvula

akva_12.jpg



akva_13.jpg
 
tyűha nekem nagyon tetszik, ezek milyen fák?úúúúúú rohadt jól néz ki már most,egyik kedvenc akim a tied.mintha egy erdő lenne áááááááááá:)
 
tyűha nekem nagyon tetszik, ezek milyen fák?úúúúúú rohadt jól néz ki már most,egyik kedvenc akim a tied.mintha egy erdő lenne áááááááááá:)

Redmoor fák:) Három darabból lettek összerakva, a bal és a jobb oldal volt egy darab, a tetejüket egy harmadikból vágtam le. Ahol a moha van, ott van összeragasztva az alja és a teteje. A felső ágak és néhány alsó gyökér is ragasztva van. Így néztek ki "gyárilag" :) :

hardscape_01.jpg
 
Nem semmi red moor-ok :) jokat sikerült talani :) ha most nem irod hogy a fatörzs hozza van ehhez ragasztva rá se jövök, azt hittem egybe van az egész :D ugy hogy ez igazolja a profi munkat ;)
 
Nem semmi red moor-ok :) jokat sikerült talani :) ha most nem irod hogy a fatörzs hozza van ehhez ragasztva rá se jövök, azt hittem egybe van az egész :D ugy hogy ez igazolja a profi munkat ;)

Köszi:) Az elképzelés már megvolt a fejemben, ehhez keresgéltem a fákat. Legóztam vagy másfél órát a GA-ban, míg sikerült megtalálni a megfelelő fákat és köveket, és ahogy írtam a napló elején, Cecska is adott tanácsokat, mire figyeljek a hardscape összeállításánál. Ezért a dicséret őt is illeti:)
 
Köszi:) Az elképzelés már megvolt a fejemben, ehhez keresgéltem a fákat. Legóztam vagy másfél órát a GA-ban, míg sikerült megtalálni a megfelelő fákat és köveket, és ahogy írtam a napló elején, Cecska is adott tanácsokat, mire figyeljek a hardscape összeállításánál. Ezért a dicséret őt is illeti:)
Nagyon jó lett, ötletes és kreatív amint "összeragasztottad". Esetleg a folyamatról (összeállítás fázisairól) készültek fotók, amiben végig van dokumentálva hogyan állítottad össze az egészet? Sziklák, talaj, stb.. Köszi, nagyon tetszik ez az összeállítás.
 
Nagyon impresszív! Nagyon kíváncsi vagyok hova fejlődik a növényekkel, de szerintem atom lesz.
A fogadóirodák ugyanakkor biztosra veszik, hogy ez felkunkorodó gyökér a közepén nem lesz hosszú életű.
 
Nagyon jó lett, ötletes és kreatív amint "összeragasztottad". Esetleg a folyamatról (összeállítás fázisairól) készültek fotók, amiben végig van dokumentálva hogyan állítottad össze az egészet? Sziklák, talaj, stb.. Köszi, nagyon tetszik ez az összeállítás.
Köszi:) Ebben a naplóban van vezetve a tervezés folyamata. Igaz, nem annyira részletesen, az akvárium ötlete két évvel született meg, és két hónappal ezelőtt kezdtem összevásárolgatni hozzá a dolgokat. A köztes időben tervezgettem, ismereteket gyűjtöttem, szívtam magamba a tudást az akvakertészet fortélyairól... ;)
 
Nagyon impresszív! Nagyon kíváncsi vagyok hova fejlődik a növényekkel, de szerintem atom lesz.

Köszi:) Én is kiváncsi vgayok, milyen lesz bedúsulva, szeretném belőle kihozni a legjobbat...

A fogadóirodák ugyanakkor biztosra veszik, hogy ez felkunkorodó gyökér a közepén nem lesz hosszú életű.

A fogadóirodáknak igazuk lesz :) Próbaképpen lenyomtam a gyökeret, ahogy eredetileg is lett volna, most már eléggé megszívta magát vízzel, úgyhogy lent is maradt. Most már valóban nem zavaró :)


akva_18.jpg
 
Gratulálok az akváriumhoz nagyon tetszik, az inspiráció is nagyon kedves a szívemnek, szememnek. Kiváncsian várom a fejleményeket.
Sok sikert.
 
Az akvárium 5 hetes és öt napos.

A negyedik héten áttértem a heti 40% vízcserére, micro/macro 7ml/nap, Easy Carbo kb. 6ml/nap. A világítás két csővel megy 7 órát, négy csővel 8 órát. A CO2 világítás előtt 3 órával kapcsol be, és a világítás lekapcsolása előtt 2 órával áll le. A levegőztetés éjszaka indul, és kb. 9 órát megy.
Egy hete volt egy nagyobb karbantartás, szűrő, szűrőcsövek, ki- és befolyók tisztítása, perlon csere, Seachem Purigen reaktiválás. Az utóbbi időben elég olajos volt a vízfelszín. gondolom, a koszos szűrő is lehetett az oka.

Sajnos, az ösvényről az elatine teljesen kipusztult, néhány tő maradt meg, ezeket visszaültettem előlre egy kis csoportba. A karbantartás előtti napon ellátogattam a GA-ba, gondoltam az elatine helyére nézek valamilyen előtéri növényt. Végül Cecska adott egy ötletet, és egy zacskó Sarawak dekorhomokkal tértem haza:) Vettem még egy kosár verticillata-t, staurogyne repenst, és két cserép acicularist. A stau első ültetés után sok levelét eldobta, ezért kicsit felturbóztam, az acicularist pedig beültettem hátulra a hottonia mögé.

A dekorhomok miatt most jobban elkülönült a bal és a jobb oldal, de nekem kifejezetten tetszik így, a seiryu kődarabok és a verticcilata pluszban ad neki egy kis természetességet. Nem szívtam le a homok alól teljesen az amazoniát, ezért még szúrkáltam le parvula töveket is, szerintem a gyökereik bőven le fognak érni odáig. A garnélák jó szokásukhoz híven ráhordják az amazoniát a dekorhomokra, de emiatt nem aggódok, jót tesz az erdős feelingnek, mintha itt-ott sötét kavicsok lennének az talajon.

Múlt vasárnap kimentem a Terra Plaza-ra beszerezni a halállományt. Sajnos, elég kevés halas volt, de egy gyönyőrű Apistogramma Agassizi Fire Red nagyon megtetszett, és vettem még mellé két lányt. Garnélások is voltak kinnt, a CPO narancs törperákos medence előtt többször is megálltam, végül eszembe jutott, milyen jól néznének ki a törpesügerekkel, és vettem abból is egy fiút és egy lányt. Nagyon jópofák, igaz, nem olyan jó munkások, mint az amanok, de irtó jól néznek, ahogy a zöld fűben kavarnak. Másnap az aqua depo-ból elhoztam egy 25 fős gyémánt neon csapatot, és az oto-im mellé még kettőt.

A fűfélék (parvula, aciculris, tenellus) szépen növekszenek, a stemeket valószínűleg topolom a hétvégén. Alga csak zöld pontalga van néhol, az üvegen és a köveken, ezt betudom a fény növelésének.

Néhány kép:

8659452109_07e06b133a_b.jpg


8659452033_79c99f5041_b.jpg

Gyémánt neon raj:

8659451961_01fa2f41b8_b.jpg

Apistogramma Agassizi Fire Red lány:

8659451869_c71b8a7538_b.jpg

Apistogramma Agassizi Fire Red fiú:

8659451791_b13d441505_b.jpg

8660552970_1eefe72f10_b.jpg
 
Nagyon jó látni, hogy egy jó kis beszélgetés után ilyenné varázsoltad az akit, nagyon tetszik, pazar az ösvény és az aki is.(y)
Ami még nagyon tetszik és amit nagyon fontosnak találok az a növények keveredése, ahogy a parvaula és a glosso keveredik egy kis verticillatval az fenomenális!! Szépen megoldottad az átmeneteket is, figyeltél a növény magasságokra is, tényleg tetszik!!
Szerintem kellett oda az ösvény!(y)
Egy negatívumot mondanék, az a pinatifida , na az a növény amit egy szálban nem, de csoportosan is nehezen képzelek el egy ilyen layoutban!
Ígéretes aki.:cool:
 
Szerintem kellett oda az ösvény!(y)

Szerintem is:) Köszi a ötletet! A pinnatifida-t még Key ajánlotta, tetszik is, csak valóban nem igazán illik ide. Még próbálom bokrosítani, ha úgyse lesz jó, akkor menni fog. A hottonia is tetszik így egyenlőre, a világoszöld színével elég jó kontrasztot ad a háttérnek, csak brutálisan nő, két hetente vágni kellene. Ezen is még agyalok, mit lehetne majd a helyére.
 
Gratulálok az akidhoz, nagyon tetszik!
A gyémántok hogy jönnek ki a garnélákkal? (már ha van most a medencébe)
CPO rákokról nincs közeli képed? ;)
 
Nagyon szépen fejlődik! A homok nagyon király!(y)

A pinatifida nekem sem tetszik!!

És még egy valami, nem tudom hogy csak a képek lettek ilyenek ,de a fáid nagyon sötétek és nem látszik a textúrájuk, lehet megkinálhatnád egy kis fogkefézéssel őket.:)
 
És még egy valami, nem tudom hogy csak a képek lettek ilyenek ,de a fáid nagyon sötétek és nem látszik a textúrájuk, lehet megkinálhatnád egy kis fogkefézéssel őket.:)
Lehet csak egy kis plusz fény kell nekik a fotózáskor és már látszik is a fotón.:cool:
 
Back
Oldal tetejére