• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Three Trees

A versenyfotókon lévő állapothoz képest történt egy-két változás az ünnepek alatt. KIszedtem hátulról a két jobb oldali ceratopteris tövet, már csak léggyökerekkel kapaszkodott a talajba, az elhalt szálakat levágtam, és a töveket újrültettem. Az MC elég szépen benőtte az ösvény jobb első részét, így a maradék glosso is eltávolításra került.A HAC-on végülis egy kritikát kapott az aki, hogy nincs átmenet az előtéri növények és stemek között, ezért hátulra ültettem az ösvény két oldalára HM-et az acicularis és a tenellus helyére, meg a sagittaria subulata-ból is egy kis bokrot.
A HM-ból is remélem hamarosan lesz egy kis bokor, így meglesz az átmenet, ami valóban hiányzott eddig.
Új év napján szűrő csöveket és ki- és befolyókat takarítottam, vizet cseréltem. Másnap elfogyott a CO2 a 10 kg-os palackból, felhívtam a Maglódi úti gázcseretelepet, kb. 40 perc múlva itt is voltak az Őrsön a cserepalackkkal. Így szerencsére zökkenőmentesre sikerült az első palack cseréje. Nagyobb szívás lett volna, ha egy héttel előtte, karácsonykor fogy el a CO2.
A decemberi Terra Plaza-n szert tettem egy szép agassizii párra, így az agassizii család immár öt fős, ebből kettő sima, három "fire red". Az új lakók mostanra szépen beszínesedtek, a hím átvette az akváriumban a főnök szerepét.
Képeket holnap rakok fel.
 
Múlt hét szerdán letakartam az akváriumot, csináltam egy majdnem négy napos black-ot kúrát. Elég brutálisan elkezdett terjedni a zöld szőr és a fonál, még akad itt-ott, de a nagyját sikerült kipusztítani. Most már csak arra kell rájönnöm, mi okozhatja. A világítást vissza vettem napi 4 órára, és csak két cső megy, ezen majd szépen fokozatosan emelek. Tápanyaghiányra gyanakszom, két hónapja nyomtam le a talajba JBL tápgolyókat, annak már kellene látni a hatását. Hallottam olyat, hogy elég lassan bomlik szét, lehet, hogy megpróbálkozok ADA táprudakkal. Folyékony táp megy napi szinten, macro/micro 9ml/nap, carbo 6ml/nap. CO2 szerintem okés, a szűrőt lehet héten vagy jövő héten szétkapom, ráfér már egy takarítás.
Egy ideje nem látom az amanomiat, van vagy hat kifejlett, meg négy-öt kisebb. Az akvárium körül nem láttam egyet sem, hogy kiugrott volna. Létezik olyan, hogy egyszerre elpusztulnak? A többi hallal meg a CPO-kal semmi gond.

Egy-két kép a black-out utáni állapotról:

12290069783_afd20bf7fd_o.jpg

12290332704_3f41389848_o.jpg

12290333284_51196a8545_o.jpg

12289909155_18cc451f75_o.jpg
 
Most olvastam végig a naplód(Kb 3 szor),érdekes kis tanulmány!A hätter növényről mi a véleményed?Azt írtad,hogy nő mit a dudva,de tapasztalatok?En is gondolkodom a beszerzésen de nem vagyok biztos benne!Írtad,hogy folyamatosan léggyökereket növesztet,ez kicsit zavaró!
 
Most olvastam végig a naplód(Kb 3 szor),érdekes kis tanulmány!A hätter növényről mi a véleményed?Azt írtad,hogy nő mit a dudva,de tapasztalatok?En is gondolkodom a beszerzésen de nem vagyok biztos benne!Írtad,hogy folyamatosan léggyökereket növesztet,ez kicsit zavaró!

Na, ezt se gondoltam volna, hogy van, aki háromszor is átolvassa a naplót, de örülök neki:) Ebből is látszik, hogy jó úton haladok :)
Ha a Ceratopterisre gondolsz, tényleg elég gyorsan nő, mint a legtöbb stem. De nagyon dekoratív növény, erdős scape-ben szerintem nagyon jól mutat. A léggyökerek nem olyan zavarok, új oldalhajtásokon szokott nőni általában, azokat meg lecsippentem. Az előző háttérnövénynél, a hottoniánál is volt, az sokkal zavaróbb volt. Új scape indításánál én ajánlom a gyorsasága miatt, segít elszívni a tápanyagot az algák elől.
 
Ma a naplód olvasása közben eldöntöttem,kell nekem.Már be is ültettem,3 fele szedtem,remélem szép lesz!
 
Azért nem kis munka lehet benne... Gratulálok, nagyon teccik. Most nagyon irígy vagyok :D (y)

Köszi :) A héten lesz egy éves, visszagondolva az elmúlt évre, azért volt vele meló, a heti vízcseréken kívül volt néhányszor pár órás nyírás, igazítgatás, ültetgetés. De ez is a hobbi része, ez a része mindig kikapcsol, a végeredményért pedig, amit a látvány nyújt, megéri rááldozni az időt.
 
Köszi :) A héten lesz egy éves, visszagondolva az elmúlt évre, azért volt vele meló, a heti vízcseréken kívül volt néhányszor pár órás nyírás, igazítgatás, ültetgetés. De ez is a hobbi része, ez a része mindig kikapcsol, a végeredményért pedig, amit a látvány nyújt, megéri rááldozni az időt.
Na ezzel maximálisan egyetértek!
 
A hétvégén 1 éves lett az akvárium. Szabadidő híján egy ideje kicsit magára hagytam, elmaradtak a nyírások, csak vízcserék meg a szükséges tisztítások voltak. Emiatt most eléggé be van dzsungelesedve. A sagittaria az előtérben rendesen átvette a hatalmat a parvula fölött, őt már nem fogom tudni ritkítani, viszont egy nyírás már ráférne. A stauk is már lassan felérnek a vízfelszínig :) Egyre jobban érik, hogy szétszedjem, a black out óta a szőralga is kezd visszajönni.
Csattintottam egy-két képet telóval az akvárium lakóiról, ilyen már rég volt:

13142361334_33c775d03f_o.jpg


13142361594_0294c60831_o.jpg
 
Üdv! Bocs lehet,hogy már leírtad előrébb de nincs kedvem végigolvasni. Mi lett a Pogostemon Helferivel? Saját elhatározásból szabadultál meg tőle vagy nálad is szép lassan elhullatta minden levelét? Nekem minden erőfeszítésem dacára nem marad meg egyszerűen.
 
Back
Oldal tetejére