• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60P vörös növények

aquatibi

Kertész szaki
Sziasztok!

Új vagyok itt a Fórumon. Egy 2022. május óta működő akváriumnak nyitok naplót. Hamarosan eléri a 2 éves kort és úgy döntöttem szeretném a lehető legtovább életben tartani és naplózni. Régi képeim sajnos nincsenek meg😬, de jelenleg így fest az akvárium. (frissen nyírva)

Adatok:
-60x30x36 Optiwhite
-Aljzat : Inv. Japanese Soil 11 liter, ADA Aqua Gravel S, ADA La Plata Sand
-Dekoráció : Dragon wood
-Növények : Alternanthera reineckii 'Mini' ( Tropica ), Ludwigia palustris Super red ( Tropica ), Alternanthera reineckii 'Rosanervig' ( Tropica ), Ludwigia glandulosa ( Tropica ), Rotala sp. 'Hra' ( ADA ), Hygrophila pinnatifida 'UK' ( ADA ), Hygrophila lancea 'Chai' ( ADA ), Cryptocoryne spiralis 'tiger' ( ADA ), Bucephalandra brownie Purple ( Stoffels )
-Szűrés : Eheim 2213 Eheim Classic 250 ( 440 liter / óra ) Seachem Matrix 2 liter, Seachem Purigen 100 ml, Eheim finom szűrőpárna, Chihiros üveg be-és kifolyócső 13mm
-Felszíntisztító : Oase Crystalskim 350
-Víz : RO + Green Aqua GH/KH Plus - 140ppm, heti 1/3 vízcsere
-CO2 : nonstop - 80 bubi/perc, Aquario NEO CO2 diffúzor közepes, “házi” élesztős-cukros recept.
-Világítás : TWINSTAR LIGHT III 600EA ( 7000K, 2500lm, 40W ) napi 10 óra 100%-on
-Növénytápozás : 2hr APT1 Zero - 2 ml / nap, ADA Bottom Plus - 8 db / 3 hónap
-Élőlények : Fekete neonhal ( hyphessobrycon herbertaxelrodi ), Neonhal (Paracheirodon Innesi), Törpe szívóharcsa (Macrotocinclus affinis), Garnéla Neocaridina davidi "ZAFÍR"
-Etetés : Napi 1x Green Aqua Best Bite Small haltáp granulátum, heti 1x GlasGarten Shrimp Dinner 2

+egy oldalnézetes kép
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Újra itt...
A móka kedvért egy kis "kísérlettel"🤓 kezdeném az új évet és egyben folytatnám a naplót... Csak a 2hr Aquarist APT1 Zero-t használom a vízoszlopban ( carbo-t nem használok, mert nem szeretném "mérgezni" még kis mennyiségen sem az akváriumot ) és nemrégiben találtam egy külföldi webshop-ban 2 vízkondicionálót ami felkeltette az érdeklődésemet... Nyilván az volt az első, hogy rákeresek a neten de nem nagyon találtam róla véleményeket-tapasztalatokat sem külföldi-sem magyar fórumokon, pedig ismert gyártóról van szó... Lényegében azt ígéri: "maximalizálja és javítja a növények tápanyagfelvételét, ....nem tartalmaz műtrágyát. Ehelyett természetes aminosavakat és más elemeket tartalmaz, amelyek elősegítik a fotoszintézist, a növekedést és a színintenzitást." a másik cucc pedig egy "prémium minőségű szerves szénforrás az akváriumi növények számára." lényegében olyasmi lehet mint a carbo csak ez "BIO". Mindkettő hal és garnéla barát.:)
Rögtön meg is jegyezném előre, hogy enyhén meg kell majd emelnem a napi táp adagot is ha működik a dolog. Linket mellékelek is a termékekről:
+ egy shot a 300ml flakonokról ( gyárilag nincs adagoló rajta de 2hrA.-s pont passzolt rá.;)

Az ajánlott adagolás a következő:
NEO Essence : 5ml / 60 liter "...Az ajánlott használat növelése hatékonyabb, és nincs közvetlen hatással a rossz algákra..."
Figyelmeztetések: Kicsit illatos a természetes összetevők használata miatt, de ez normális.Ha túl sokat ad hozzá, a víz zavarossá válhat. Nem átlátszó, hozzáadáskor természetes összetevők figyelhetők meg, de hamar feloldódnak. Használat előtt rázza fel.
NEO Booster Plants : 15ml / 60 liter "...használja ezt és a műtrágyát egyszerre..."
Figyelmeztetések: Ha túl sokat ad hozzá, de a víz zavarossá válhat, és ebben az esetben cserélje ki a vizet. Használat előtt rázza fel.A vízinövények növekedése a környezettől függ.Lehet, hogy enyhe szaga van, és természetes összetevőket figyelnek meg, de ez normális. Ez a termék olyan összetevőket tartalmaz, amelyek biztonságosak a halak és a garnélarák számára.Nem látja el Co2-val a növényeket, és nem távolítja el a rossz algákat.

...és akkor most kezd bonyolódni a heylzet 😀.
Az Aquario 3 naponta adagolja ezeket egyszerre a növénytáppal ( nyilván pár perc csúszással ).Egyértelmű részemről, hogy napi adagokra elosztom.
( NEO Essence : 1,666 ml / 60 liter / nap , NEO Booster Plants : 5ml / 60 liter / nap )
😜... na de nem fogok fecskendővel szórakozni reggelente. 1ml es adagolóm van és elvileg szabad túladagolni az Essence-t a Boosternél se lesz gond mert nem egyszerre megy bele a "túadagolás" hanem naponta.
NEO Essence : 2ml / 60 liter / nap
NEO Booster Plants : 6ml / 60 liter / nap
🤓
A két cucc aránya is megmaradt 1:3 -nak és felezhetők is az adagok, mert egyenlőre fél adaggal kezdem a "stimulálást" és a növénytáp adagon nem változtatok. 2 hétig így fogom adagolni és utána az egész adagot adom majd + a napi 2ml APT1 Zero-t 3ml-re emelem.

A sovány tápozással és a közepes lámpámmal legkorábban 1-1,5 hónap múlva számítok érdemi változásra, feltéve hogy nem parasztvakítás az egész.

😀köszi hogy elolvastad...
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Újra itt...
A móka kedvért egy kis "kísérlettel"🤓 kezdeném az új évet és egyben folytatnám a naplót... Csak a 2hr Aquarist APT1 Zero-t használom a vízoszlopban ( carbo-t nem használok, mert nem szeretném "mérgezni" még kis mennyiségen sem az akváriumot ) és nemrégiben találtam egy külföldi webshop-ban 2 vízkondicionálót ami felkeltette az érdeklődésemet... Nyilván az volt az első, hogy rákeresek a neten de nem nagyon találtam róla véleményeket-tapasztalatokat sem külföldi-sem magyar fórumokon, pedig ismert gyártóról van szó... Lényegében azt ígéri: "maximalizálja és javítja a növények tápanyagfelvételét, ....nem tartalmaz műtrágyát. Ehelyett természetes aminosavakat és más elemeket tartalmaz, amelyek elősegítik a fotoszintézist, a növekedést és a színintenzitást." a másik cucc pedig egy "prémium minőségű szerves szénforrás az akváriumi növények számára." lényegében olyasmi lehet mint a carbo csak ez "BIO". Mindkettő hal és garnéla barát.:)
Rögtön meg is jegyezném előre, hogy enyhén meg kell majd emelnem a napi táp adagot is ha működik a dolog. Linket mellékelek is a termékekről:
+ egy shot a 300ml flakonokról ( gyárilag nincs adagoló rajta de 2hrA.-s pont passzolt rá.;)

Az ajánlott adagolás a következő:
NEO Essence : 5ml / 60 liter "...Az ajánlott használat növelése hatékonyabb, és nincs közvetlen hatással a rossz algákra..."
Figyelmeztetések: Kicsit illatos a természetes összetevők használata miatt, de ez normális.Ha túl sokat ad hozzá, a víz zavarossá válhat. Nem átlátszó, hozzáadáskor természetes összetevők figyelhetők meg, de hamar feloldódnak. Használat előtt rázza fel.
NEO Booster Plants : 15ml / 60 liter "...használja ezt és a műtrágyát egyszerre..."
Figyelmeztetések: Ha túl sokat ad hozzá, de a víz zavarossá válhat, és ebben az esetben cserélje ki a vizet. Használat előtt rázza fel.A vízinövények növekedése a környezettől függ.Lehet, hogy enyhe szaga van, és természetes összetevőket figyelnek meg, de ez normális. Ez a termék olyan összetevőket tartalmaz, amelyek biztonságosak a halak és a garnélarák számára.Nem látja el Co2-val a növényeket, és nem távolítja el a rossz algákat.

...és akkor most kezd bonyolódni a heylzet 😀.
Az Aquario 3 naponta adagolja ezeket egyszerre a növénytáppal ( nyilván pár perc csúszással ).Egyértelmű részemről, hogy napi adagokra elosztom.
( NEO Essence : 1,666 ml / 60 liter / nap , NEO Booster Plants : 5ml / 60 liter / nap )
😜... na de nem fogok fecskendővel szórakozni reggelente. 1ml es adagolóm van és elvileg szabad túladagolni az Essence-t a Boosternél se lesz gond mert nem egyszerre megy bele a "túadagolás" hanem naponta.
NEO Essence : 2ml / 60 liter / nap
NEO Booster Plants : 6ml / 60 liter / nap
🤓
A két cucc aránya is megmaradt 1:3 -nak és felezhetők is az adagok, mert egyenlőre fél adaggal kezdem a "stimulálást" és a növénytáp adagon nem változtatok. 2 hétig így fogom adagolni és utána az egész adagot adom majd + a napi 2ml APT1 Zero-t 3ml-re emelem.

A sovány tápozással és a közepes lámpámmal legkorábban 1-1,5 hónap múlva számítok érdemi változásra, feltéve hogy nem parasztvakítás az egész.

😀köszi hogy elolvastad...
Egy rövid észrevétel, ha nem szeretnél Carbót használni, akkor a Neo Boostert érdemes meggondolni. A Carbo és az összes hasonló szer alapja a glutáraldehid, ami egy szerves molekula. Habár az összetevőit nem találtam meg sehol, de a "szerves szénforrás" alapján gyanús, hogy glutáraldehidről van szó..
 
Egy rövid észrevétel, ha nem szeretnél Carbót használni, akkor a Neo Boostert érdemes meggondolni. A Carbo és az összes hasonló szer alapja a glutáraldehid, ami egy szerves molekula. Habár az összetevőit nem találtam meg sehol, de a "szerves szénforrás" alapján gyanús, hogy glutáraldehidről van szó..
Szia. Igen Én sem találtam semmit hogy konkrétan mi ez🤔...megmondom őszintén Én nem vagyok annyira képben a vegyületekkel😵‍💫 Én arra következtettem hogy valami más mert 3 naponta adagol 15 ml / 60 literre ami elég betyáros adag szerintem ( az Excel meg 24 óra alatt lebomlik ami egy tartós carbo ) és külön írta "nem távolítja el a rossz algákat."+ azért kételkedtem Én is és rögtön megszagoltam, de szinte szagtalan....
"NATURAL, EASY, OPTIMAL SOLUTION Chemical compositions are excluded as much as they can be." ez a cég jelmondata és sok termékében a természetes összetevőket hangsúlyozza... aminosavak+szerves szén. ezt a 2 dolgot erőlteti úgymond mindenben.
Végülis az az a cél hogy ne legyen toxikus a cucc. Lehet hogy desztillált vizet vettem 😄. Köszönöm hogy figyelmeztettél 🤝 és még végzek egy kis tesztet a napokban, hogy mi történik ha direktbe nyomok algára belőle. ( Esetleg ha van ismerősöd aki tud laborozni akkor küldök pár ml-t postán szívesen tesztelésre)
 
Utoljára módosított:
Szép az akváriumod, jól karban tartott és egészségesek a növények. Kíváncsi vagyok, hogy látsz-e majd pozitív változást a szerek használata után.

Én egy kicsit szkeptikus vagyok mindennel szemben, amire nem írják rá a pontos összetevőket. Van pár gyártó, akikre ez nem érvényes, ezért én inkább ezeket részesítem előnyben.
 
🤔Mondd Eszter, eszel te rendesen húst...? 😜

Tudod, milyen praktikusak a Miniatürizált állatok? Miért tartottak régen a többen csirkét/ nyulat? levágás után egy vacsorára pont elég volt, nem kellett füstöléssel meg hurkatöltéssel eltölteni a napot.

Vannak olyan tehenek, amik akkorára nönek, mint egy nagyobb kutya. Tökprakrikus egy családnak. Annyi tejet ad, ami böven elég, de nem kell feltétlenül napi szinten sajtot meg vajat késziteni. Mivel kisebb, mint megszokott társai, sokkal kevesebb eszik -> könnyebben fenntartható.

Na most gondolj már bele, ha megkivánnád a mammuthús, akkor a vadászás után hány szomszédot kellene meghivnod, hogy feldolgozzátok a húst? Egy 5 kilós minimammuttal ezzel szemben egyedül is meglennél pikk-pakk 🤷🏻‍♀️
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! Ismét... ( legyetek szívesek mellőzni a felesleges "trollkodást" mégis egy napló lenne ez..... ha kérhetném maradjunk a témánál amennyire lehet de nyílván egészséges viccelődés belefér és kell is... :ROFLMAO:)

Egy kicsit hosszabban válaszolnék egyetlen monológban. @BalazsK, @Bencsik, @Zsoltiabéka, @Igéző, @elektrorudi

Először visszanyúlnék az időben... kb. fél éve "vétettem" egy akkor "hibának" gondolt dolgot hogy kifogytam a carbo-ból és csak kb. 5 nap múlva érkezett volna meg.... na akkor pár kérdés motoszkált bennem : kell egyáltalán ez? - Sem az ADA, sem az általam "legjobbnak" tartott Dennis Wong ( 2Hr Aquarist ) nem használ ilyesmit mégis teljesen rendben van minden náluk..... Miért használom ezt? - mert szinte mindenki ezt használja és a szintén nagyra becsült Green Aqua is ajálja..... De mégis minek? -vagy miért? mert "javítja" a CO2- és algairtó hatású.... A növényeim " nem annyira CO2 igényesek" és algám sincs valami sok... Akkor gondoltam megnézem mi történik ha nem adagolom. Eltelt egy ciklus ( 4 hét ). A növényeken nem vettem észre romlást- vagy változást. Amikor kinyitottam a szűrőt, akkor észrevettem hogy kevesebb a trutyi benne mint szokott. Hirtelen nem is tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget. Aztán folytattam Carbo nélkül az üzemeltetést mert romlani nem romlott semmi akkor meg potya részemről... Utána arra lettem figyelmes hogy egyre kevesebb a felületi törmelék az aljzaton és a szűrő áramlása se csökken annyira le mire közeledik a takarítás... Ekkor állt össze a kép a fejemben hogy valószínűleg minden reggel, amikor beadtam a Carbo-t kicsit pofnávághattam a biológíát. De ez persze csak az Én feltevésem volt akkor és lezártam magamban az ügyet azzal hogy mellőzöm a "felesleges mérgezést". Ezért nem használok Carbo-t. És mellékelten megjegyezném hogy ez csak az Én egyedi esetem illetve feltevésem. Senkit se bíztatok a Carbo elhagyására! Ezek nem megalapozott tények csak leírtam egy esetleges tapasztalatot. Nyilván megvannak azok a körülmények, amikor ha gyilkolja is a bacikat kis mennyiségben akkor is hasznos az algaátló hatása mert pl. nagy a bioterhelés és-vagy erős a fény... de nálam ez a "veszély" nem áll fent a 2500 lumennel....

Na de vissza a jelenbe... kissé "felületesen ismertettem" a termékeket az előző bejegyzésben ( nem hittem volna hogy ennyire kíváncsiak vagytok minden okra-és tényezőre 😀 ) Az Aquario nem gagyi cég szerintem szóval talán nem hazudik😀. Az egész "rendszere" szerintem a "természetes huminsav-aminosav és ( az általuk ) természete szerves szén(nek nevezett valami )-re támaszkodik.
NEO Essence : "This maximizes the absorption of fertilizer by the water plants, promotes photosynthesis and growth of the water plants, and enhances color development"
NEO Booster Plants : "This product consists of ingredients that are safe for fish and shrimp.
It also becomes a nutrient for bacteria, making the water clearer." azaz ha a bacikat is eteti nem lehet toxikus cucc. Ezért az hogy végülis mi az alapja a kutyulmánynak nem mérvadó számomra ameddig nem "méreg".....

folytatom mindjárt a köv posztban csak idő megfogalmazni-és leírni a gondolataimat.....
 
@BalazsK @Bencsik @Zsoltiabéka @Igéző @elektrorudi
...folytatnám a "magyarázkodást" ott hogy...... előre is elnézést kérek! semmi rosszindulat nincs bennem és nem szeretnék senkit megbántani mert tök jól esik hogy "foglalkoztok" velem. ☺️
De egyvalamit Én se értek... Azt hogy itt vagytok tök ügyes kertészek👏. Olvastátok hogy ki akarok próbálni egy "új" dolgot amiről nem nagyon van információk a neten és egy "ismert" gyártó dobott piacra.... "Megdicsértétek" az akváriumomat amit itt most meg is szeretnék köszönni👊. Szépnek és jól karbantartottnak ítéltétek meg és rögtön nem értettétek miért akarok változtatni valamin🤔. Rögtön azt feltételeztétek hogy valami problémám van... Ne legyetek ilyenek ez a kertészkedés dolog szerintem nem olyan hogy amikor nincsenek "problémák" úgymond akkor kész vége ennyi....ne az legyen a cél hogy ne legyen algás.... szerintem ilyenkor lehet továbblépni... hogy ne csak egy "unalmas" rutinná váljon az akvárium. ilyenkor lehet jobbá tenni a rendszert...
Írnám is hogy mit várok ettől a 2 cucctól: A "fő hatását" elvileg a növényekre és bacikra is gyakorolja elvileg és még mindig feltételes módban írok mindent... De! Azt már biztos mindenki tudja hogy amikor probléma van és sajnos elég sok problémát olvastam itt a fórumon az elmúlt két évben és mellette sokat is segítettetek nekem 👊( igaz csak csendes megfigyelő voltam de rengeteg hasznos információ van itt ✊) , akkor nem az adott pl. esetleges növényalgásodást kell "kezelni" hanem az egész akváriumot mert ez egy összefüggő rendszer ahol mindennek-mindenre hatása van vagy lehet..... A "fejlesztésnél" is "globálisan várom a hatást" Lényegében megkísérlem "megerősíteni" a növényeket és a baktériumokat. Azt feltételezem hogyha növények és baktériumok intenzívebbek lesznek egy kicsit ( nem hinném hogy extrém növekedés lesz de nyilván minimálisan gyorsabb lesz ), akkor csökken a felületi szerves törmelék mennyisége az aljzatban ( nincs sok mert heti vízcseréknél mindig távolítok el az aljzatról ) és a szűrőben is ami esetlegesen még tovább fokozhatja a bacik aktivitását.+ esetlegesen az erőteljesebb növények kevesebb levelet dobnak el...És itt megjegyezném hogy esetleg a karbantartás is "könnyebb" lehet annak ellenére hogy gyorsul a növekedés kis mértékben. 🤔
És hogy mért szeretném ezt? Mert az akvárium lassan 2 éves lesz és írtam az első bejegyzésben hogy minél tovább szeretném életben tartani. Az lehet a legvészéjesebb buktatóm, hogy a hosszú élettartam alatt túl sok hulladék halmozódik fel az aljzatban és berohad. Jelenleg nem érzékelek problémát. Az aljzatot is a 2hraquarist módszer alapján tartom karban. Oldalt nem látok a talajban elszíneződést - túlzott iszaposodást... lényegében jónak ítélem meg az állapotát az aljzatnak. De mindenkép csökkenteni szeretném a berohadásnak még a kockázatát is.
Erről szól ez a kísérlet... Megerősíteni az akvárium általános egészségét és kondítóját az öreg aljzat berohadásának elkerülése érdekében. Feltéve persze hogy jó az ötletem és a gondolatmentem + hogy nem hazudott a gyártó :ROFLMAO:... majd az idő megmondja.....
 
Utoljára módosított:
Szia! Jó kis akvárium. A in. talaj, hogy vált be?
Szia!
Dennis Wong ( 2Hr Aquarist ) https://www.2hraquarist.com/ módszere alapján terveztem meg az akváriumot. Ő is valami ADA-tól "gyengébb" talajt javasol a felesleges kezdeti ammónbakibocsájtás miatt. 11 litert raktam a 60 literbe hátul olyan 8 cm magasra emeltem kb. Üresjáratba indultam szűrő+talaj+dekor adtam hozzá még Dennerle rapid start-ot is. Azthiszem 2 naponta cseréltem 1/3 ad vizet majd a 7. napon lön világosság:) bekapcsoltam a lámpát ( akkor még a twinstar 60b-vel indultam. nem volt gyenge szépek voltak a növények az alatt is de ahogy sűrűsödött az akva a jobb lefedettség és a melegebb színspektrum miatt váltottam a jelenlegi EA-ra. ) teljesen leengedtem a vizet. beültettem a nedves talajba a kezdő növényeket, akkor csak 5 fajtát ( utána azokat amit csak érett akváriumba ajánlott ültetni ). a leengedett vizet teljesen kidobtam és ujjal töltöttem fel RO 140 ppm-re visszasózva. Tök jól indult a dolog ( kezdetben ARM mini volt fonal algás de hamar elmúlt.) Lassan 2 éves lesz. Azt kaptam amit akartam és amit ígért a gyártó :) https://www.webshop link moderálva/webshop moderálva-japanese-soil-8l-normal-japan-szubsztratum
Összehasonlítási alapom sajnos nincs mert ez az első növényes akim, de szerintem élhető!
 
Én nem mondtam, hogy jó vagy rosszak a termékek. Kíváncsian várom a beszámolót néhány hét múlva ;)
persze. csak azért említettem meg mindenkit aki valamilyen formában reagált a bejegyzésre hogy kicsit átfogóbb képet kapjatok arról hogy miért is "tesztelem" a termékeket. kockázati tényező az elenyésző, pénzben szintén minimal és ezek mellett ha bejön akkor hasznos cucc. legalábbis nekem....
 
hogy ne csak sci-fi ről legyen szó...
Kb 4 hete helyeztem az akváriumba 2 adag Bucephalandra brownie Purple ( Stoffels )-t. 7 helyre raktam, fára és talajba is. Semmi alga-vagy levélhullás, Növekedés is van, de lassú mert sovány a vízoszlopban a takarmány. Jelenleg zöld de várom a "lilás" effektek hogy kicsit megtörje a sok pirosat...
pár képet mellékelek.

..szintén pár hete megnyírtam a Hygrophila lancea 'Chai'-t. Nem azért mert nagy volt :ROFLMAO:. Szaporítás céljából... Két kisseb "bokrom"van a dragonwood-ok tövében. Az Alternanthera reineckii 'Mini'-t szerettem volna 'dekorálni' mert kissé "túl homogénnek találom" az előteret. 2-2 hajtást le is csíptem és beültettem egy harmadik helyre az ARM 'Mini' közé úgy hogy lehetőleg ne legyenek árnyékolva és zsúfolva.... Sikeresen meggyökeresedtek pár nap alatt és van növekedés is. De az anyanövényeket és az új dugványokat is eléggé "sokkolta" a művelet, 2-3 levél le is hullott plusz némi alga jelent meg a leveleken. Azóta csökkent az alga mennyisége és van új növekedés is. Nem csináltam semmit... a növények újra erőre kaptak + a természet is rásegített...
Majd a közeljövőben tervezem hogy veszek ennek a növénynek az alapfajából is ( Hygrophila sp. Araguaia ) és azt is az előtérbe teszem. Az ARM 'Mini', Lancea 'Chai', Araguaia hármasból állna az előtér megspékelve egy kis Bucephalandra brownie Purple-el.
pár képet itt is mellékelek
 
Szia!
Dennis Wong ( 2Hr Aquarist ) https://www.2hraquarist.com/ módszere alapján terveztem meg az akváriumot. Ő is valami ADA-tól "gyengébb" talajt javasol a felesleges kezdeti ammónbakibocsájtás miatt. 11 litert raktam a 60 literbe hátul olyan 8 cm magasra emeltem kb. Üresjáratba indultam szűrő+talaj+dekor adtam hozzá még Dennerle rapid start-ot is. Azthiszem 2 naponta cseréltem 1/3 ad vizet majd a 7. napon lön világosság:) bekapcsoltam a lámpát ( akkor még a twinstar 60b-vel indultam. nem volt gyenge szépek voltak a növények az alatt is de ahogy sűrűsödött az akva a jobb lefedettség és a melegebb színspektrum miatt váltottam a jelenlegi EA-ra. ) teljesen leengedtem a vizet. beültettem a nedves talajba a kezdő növényeket, akkor csak 5 fajtát ( utána azokat amit csak érett akváriumba ajánlott ültetni ). a leengedett vizet teljesen kidobtam és ujjal töltöttem fel RO 140 ppm-re visszasózva. Tök jól indult a dolog ( kezdetben ARM mini volt fonal algás de hamar elmúlt.) Lassan 2 éves lesz. Azt kaptam amit akartam és amit ígért a gyártó :) https://www.webshop link moderálva/webshop moderálva-japanese-soil-8l-normal-japan-szubsztratum
Összehasonlítási alapom sajnos nincs mert ez az első növényes akim, de szerintem élhető!
Köszi az infót. Igazából az iszaposodás miatt érdeklődtem. Meg is kaptam az infót.
 
Back
Oldal tetejére